Да давам ли пресни картофи?

  • 708
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 790
Вероятно ще ви се стори глупав въпрос, но все пак. От няколко дни Мартин яде пюре от тиква. Искаше ми се да започна да варя картофи и да добавям към тях от готовото пюре. Но се притеснявам с тези пресни картофи - дали нямат много нитрати. Дадох малко на морското свинче и то не ги яде, а по принцип си хапва.
Вие какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 7 106
Със нитрати незнам, но със сигурност са пълни с тор! Още не им е времето на пресните картофки, тези просто са торени до припадък, за да станат по-рано.
За да ти е мирна главата си давай от старите, пък младите ще станат след месец време и тогава ще ядете и от тях.

# 2
И мен ме е страх да давам от тези картофи.А Ради освен карма друго не признава.

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
пресните картофи нямат същата хранителна стойност като старите - така че на бебе което сега се захранва не бих препоръчала. За да се запазят повече полезни вещества от картофа варете ги с кората - добре измити предварително с четка, или белени, но на пара.Simple Smile Успех в захранването.

# 4
  • Мнения: 431
Цитат на: silvi_mar
====Дадох малко на морското свинче и то не ги яде, а по принцип си хапва..


 newsm62 Е това е страшно готино. Звучи ми като да тестваш за ядимост нещата- щом ги яде морското свинче стават и за мъника. Не се сърди ама се посмях на твой гръб.

Много е рано за картофи по нашите ширини, следователно са блъскани със стимулатори. Аз си карам със старите от баба на село

# 5
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Shali
Със нитрати незнам, но със сигурност са пълни с тор!

нитратите са "хормони" на растежа...увеличеното им количество се дължи на "насилствено" порастване, т.е. тор, препарати и др. подобни:)
иначе подкрепям Шали и другите, че е рано за пресни картофки...особено за бебоци

# 6
  • Мнения: 790
Благодаря на всички за отговорите. Оставаме на стари картофи. Не случайно живият детектор - морското свинче - ги отказа. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт