Второ майчинство

  • 577
  • 3
  •   1
Отговори
  • Павликени
  • Мнения: 5
Здравейте, може ли някой да ме посъветва???
Работех към общината и все още съм в майчинство което изтича през месец май 2008-ма. Вчера научих, че отново съм бремменна и евентуално в края на септември ще имаме още едно бебче. Въпросът ми е дали е възможно, да си прекратя настоящето майчинство и да започна друга работа която ми предлагат за 6 месеца и на която ще ме осигуряват на много повече пари отколкото преди съм вземала и са ме осигуряавали? Дали ще ми се признаят тези 6 месеца на по-високата заплата за новото майчинство???

Благодаря предварително за съвета!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не знам какво да те посъветвам, но мисля, че ако зададеш въпроса си в в тази тема ще получиш най - точни отговори и съвети за твоята ситуация  Wink . Успешна и лека бременност ти желая!

# 2
  • Мнения: 2 821
При мен се получи така. Бях по майчинство и забременях. Прекратих го. До навършване на 2г. на детето ще получаваш половината от него. Още по добре за теб е, ако последните 6 месеца преди да излизеш в болнични за настоящата си бременност се осигуряваш на висока заплата. Така ще имаш по-висок осигурителен доход за 90те % болнични, които ще взимаш до навършване 9 месеца на детето. Лека бременност!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 391
Да, ще ти го признаят. Нали за база за определяне на обезщетението се взимат предвид доходите на майката за 6м. назад от датата на излизане в отпуска преди раждане Peace

Общи условия

Активация на акаунт