каква може да е причината да не яде

  • 1 001
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 357
аз и кърма давам и АМ тъй като тя не е достатъчна и не покрива всичките му хранения и реве на всяко ядене - видяха го лекари - рефлукс плюс газове в корема и от рефлукса като засуче и му се връща храната по хранопровода, от което боли и за това ревял - било се израствало, но колкото и да ми е дебеличък е паднал в килограмите - повече от 80 гр. на хранене не яде Sad ама кво да се прави ... стискам палци да го преодолеят дечицата, каквато и да е причината  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Вие сте на три месеца - ела при нас в отчетни - октомврийки - всички почти минахме през една - две стачки като твоята  ooooh!
Кърми си детето - без да се притесняваш. Реването може да е от глад ,колики, зъби, и какво ли още не. Тези 80гр. нещо не ми харесват много - например ние за 20 дни сме качили 400 и пак ме се виждат малко. Посъветвай се с педиатър, предполагам, че или ще направите пробно кърмене или ще ти препоръча да дохранваш, което в никакъв случай не значи, че кърмата ти спира, просто по някакво причина или е намаляла или сте в криза на разтежа, т.е. трябва вече повече кърма на бебо и проблема се решава като за два-три дни , даваш да цока през по-малък интервал от време. Така се стимулират жлезите да произвеждат повече мляко (така обикновенно се избягва дохранването и е хубаво да се пробва преди да се отваря безмислено пакет АМ).
По въпроса за хранителна и нехранителна кърма -няма такова нещо, разбира се всички сме различни, храним се различно, (извинете за сравнението което ще направя) и кравите дават различно по масленост мляко, но природата си знае работата - просто бебето ще изцоква повече, ако не се засища.
И последно, но не на последно място - спокойствие, сън и нежност - това на нас най-много ни помага при всички кризи и колики и реванета.
За дохранването - някой бебета отказват да сучат след като пробват биберона, други нямат този проблем, трети пък хич не искат да помиришат шише, то това също е нож с две остриета - аз пак дохранвам  Tired но моята е една сложна.... не е за обяснение, но се надявам до няколко дни пак да минем само на кърма. За мен най-важното е бебето да е здраво, щастливо, сито и доволно.
Успех  Peace

# 17
  • Мнения: 206
Когато бяхме на около три месеца имахме същия проблем отказване от сукане. Причината беше ГЕР(гастроезофагиален рефлукс).

И аз да повторя такова животно като нехранителна кърма няма ,казвам го от личен опит. Поради ред причини  бебчето ми се отби и се налагаше да се цедя, та когато цедях първото мляко което изцеждах беше почти прозрачно и сивкаво ,но след 70-80гр. се променяше и ставаше плътно и жълто ,именно то е хранителното мляко предното мляко е водата за утоляване на жаждата на изключително кърменото бебе. Ако се занесе за изследване от предното (прозрачното) мляко нормално е да покаже ,че не е хранително.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 22:51 от iva_l

# 18
  • Мнения: 789
На въпроса: може да е всяка една от изброените в първият пост причини.А може и да е подуване на венчето - не е изключено никненето на зъбче.Може също да са болки в гърлото.Най-добре ще е да се прегледа от педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт