Обяснете, какво означава кризата по борсите за нас?

  • 2 089
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Трета тема за два дена пускам, но това:

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1151028

много бих искала някой сведущ да ми го разясни. Целият свят очевидно много сериозно се тресе, но аз не разбирам в общи линии нито дума от тази статия, нито разбирам как се отразява това на нас и защо всички са в паника?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Много обичам да се паникьосвам и аз, така че - няма да чета статията, но ще чета коментарите тук, сигурна съм, че ще се стресирам подобаващо.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 540
Еееей сега ще долети Селинджър да просветлява Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 401
Ами как - някои от нас са в прединфарктно състояние,  други вероятно са в след.. Sad, виж в клуб Хоби има една темичка....

# 4
  • Мнения: 2 401
Еееей сега ще долети Селинджър да просветлява Mr. Green

Той определено би просветлил, стига да е изтрезнял милия...

# 5
  • Мнения: 4 300
Ако някой даде отговор на този въпрос, най вероятно ще е чудесен кандидат за Нобелова награда.
Колкото ни засегна кризата след 11.09 , толкова ще ни засегне и тази най вероятно.
И адмирации към Селинджър, ама борсата ни само името й е борса. Още е в бебешка фаза, спадът на Софикс  е в голяма част резултат от прочетеното по сайтове и вестници, а не реално икономически обоснован. Може да се хвърли и едно око във форума на инвестор.бг Wink
ПРедимството на това, че икономиката ни е слабо развита, е че по малко ни засягат кризи. Колкото си по близко до дъното , толкова по малко усещаш вълните Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 032
Zanda, купи си вестник "Капитал" в петък и прочети, по-добре.
(Този форум няма да те освети особено по темата.)[/
b]

# 7
  • Мнения: 11 306
Рокси донякъде е права. Ама само донякъде.
Защото кризата почна в Щатите. Статията хич и не я прочетох. От инсинуации няма нужда.
Кризата е банкова - заради лоши кредити, заради кофти инвестиции и жилищни кредити.
Нещата са много дълбоки, но опираме пак до политика.
Спокойствие ще настъпи като се знаят окончателните кандидати за президентските избори в Щатите на демократите и републиканците. Дотогава всеки ще тръпне, защото няма да се знае накъде ще задуха вятъра след изборите през ноември.
Доколко ще се отрази това на България, идея си нямам, зависи каква политика ще води правителството и чии подметки ще лиже.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 540
Истината е, че и големите анализатори не знаят какво ще стане, така че съвсем няма как да се предвиди как ще се отрази това на БГ.

# 9
  • Мнения: 7 263
Истината е, че и големите анализатори не знаят какво ще стане, така че съвсем няма как да се предвиди как ще се отрази това на БГ.
Точно  Peace

# 10
  • Мнения: 161
Този срив не засяга ли само притежаващите  акции и облигации???  Или може би свързаните по един или друг начин с инвестиционни фондове... Мисля , че щом всички продават - съответно е удобен момент да се купува -  както са слезли нивата - те някой ден ще се качат и тогава...някой пак ще спечели  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
какво става ли? Борсата е хазарт. Никой не знае какво и защо става, но звучи добре. Обикновено кризите означават надценяване на акциите, много оптимизъм, накрая един въздух под налягане, стремглаво спускане надолу на цените на акциите на най-важните компании и балонът се пука предимно за обикновените хорица, които са решили да се правят на акционери.

# 12
  • Мнения: 738
В сегашната криза обаче не става въпрос за надценяване на акциите, нито за балони... Напротив, в момента повечето са адски подценени!
 Вечерница е права. Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 540
Американците намалиха лихвите. Сега чакаме да видим как ще реагира пазара Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 074
За съжаление Капитал в дадения момент не мога да си купя.
Аз питам съвсем простичко -това ще доведе ли до инфлация например? До спад в кредитирането, повишаване на лихва. Гадая, не разбирам. Не искам да ми говорят за акции, това не го разбирам, а с какво конкретно ще ни удари. В какво ще се изрази това?

Струва ми се, че точно тук му е мястото, просто защото се посещава от всички и има сведущи хора по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт