Относно раждането вкъщи

  • 6 278
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shockedне виждам защо 21 век трябва да раждаме вкъщи, това е лудост и безумие Shocked

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Абсолютно против съм. Мен най-много ме подразни, че и двете водещи не се вслушваха в обясненията на лекаря, а заеха страната на бременната и не оставиха човека да си обясни нещата професионално Tired Защо говорел за усложнения като не винаги имало такива - бла-бла; не винаги, но ги има и ако, не дай Боже, се случат точно при мен, бих искала да знам, че за бебето ми се грижат специалисти с нужната апаратура.

# 17
  • Мнения: 1 479
Чела съм и са ми разказвали, че в Холандия за да те приемат да родиш в болница, трябва да има сериозна причина или да си платиш. А след раждането по най-бързия начин натоварват майката и бебето на количка и ги изкарват да си ходят, независимо по кое време на денонощието. Така ли е? Shocked
Приятелката ми роди там в болница секцио.Не е плащала,защото медицинската застраховка покрива разходите.А колко време е била в болницата,трябва да я питам.

# 18
  • Мнения: 770
Възмутена съм от тази тема и гостенката по нея!
Абсолюнто съм против раждането вкъщи!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Категорично съм Против! Няма аргумент, с който мога да бъда убедена в противното, няма Crossing Arms

И аз! Naughty

# 20
  • Мнения: 92
Не мисля, че раждането вкъщи е добра идея! Твърдо против съм!

# 21
  • София
  • Мнения: 44 095
това май за норвегия го бяха писали....че като майката поискала в болница да ражда я питали - защо, какво не е наред....

Чела съм и са ми разказвали, че в Холандия за да те приемат да родиш в болница, трябва да има сериозна причина или да си платиш. А след раждането по най-бързия начин натоварват майката и бебето на количка и ги изкарват да си ходят, независимо по кое време на денонощието. Така ли е? Shocked
Приятелката ми роди там в болница секцио.Не е плащала,защото медицинската застраховка покрива разходите.А колко време е била в болницата,трябва да я питам.

е за секцио ясно, че няма в кащи да ти го правят я....Wink

# 22
  • Мнения: 92
Shockedне виждам защо 21 век трябва да раждаме вкъщи, това е лудост и безумие Shocked

съгласна съм!

# 23
  • Мнения: X
Против съм, самата аз не можах да родя нормално и в болница, камо ли вкъщи - е, може и да мога, но не ми се експериментира точно с това.
Дамата беше много нахъсана и от типа пациенти, които всичко знаят и лекари не им трябват. Дали не ходи редовно на ехограф или да си пуска изследвания, като толкова не разбират тия пусти доктори?
Усложнения могат да се случат винаги, възможно е само 1 -2 % от ражданията да изискват спешна, животоспасяваща намеса, но ако аз съм в тези 1 -2 % ще ми е все едно, че друг 98% са си родили без никакви грижи. А ако се слуи нещо фатално как се живее с тази мисъл?

И изобщо напоследък много стана модерно да сме по-начетени и по-образовани от лекарите и все те да не разбират, пък ние видиш ли сме изръшкали нета и всичко знаем. Добре че ги има, да не умрем от някоя правописна грешка.

# 24
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 На предаването хич не съм му фен. Ако нещата тук бяха добре организирани и можех да избера раждане в къщи с подготвен за това екип, и ако можех да разчитам на своевременна реакция в случай на усложнения, може би бих пробвала да си родя в къщи,  за мен това е най - приятната обстановка, всякакви болници ме потискат и затормозяват. Към момента не бих пробвала.

# 25
  • София
  • Мнения: 302
оооо в къщи.... ние не сме дорасли затова...по добре в болницата където уж могат да реагират при  усложнения... а докато дойде някои до нас или ние до болницата.... Още съм твърде за раждането в болницата

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
НИКОГА!ТОВА Е БЕЗУМИЕ

# 27
  • Мнения: 774
 В Холандия всеки е задължен да има здравна застраховка, която покрива изцяло разноските по раждането. Има жени,които предпочитат да родят вкъщи и такива, които раждат в болница. Всеки сам избира, разбира се, ако няма усложнения.
Ако майката реши да роди в болница, просто се записва няколко месеца предварително за раждане в болницата. Изписват я до около 24 часа след раждането.
 Познавам холандка - майка на 4 деца (холандките раждат по 3-4, в късна възраст и едно след друго, да не говорим за големият брой близнаци, вследствие на противозачатъчните и деца със синдром на Даун). Две от тях са родени в болница, другите-вкъщи. Тя лично предпочита да ражда вкъщи. След раждането на последното й дете (вкъщи) веднага след раждането беше влязла да си пусне душ! Два дни след раждането вече водеше другите деца на училище с новороденото в сленг (кви 40 дена без излизане?!).
Няма линейки,които да стоят пред вратата и да чакат, просто, ако има усложнения акушерката се обажда по телефона и тогава идва линейка.
 Има помощен персонал, който идва в първите няколко дни и наблюдава бебето и родилката, помага, и в зависимост дали си си платил допълнителна застраховка може даже да ти готви, пазарува и прибира децата от училище. Иначе в задълженията й задължително влизат грижи за бебето, почистване на дома, пране на дрехите на бебето и т.н.т. Е на това викам аз пълно игнориране на всезнаещи баби Wink

# 28
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Yagodka, супер звучи това, жалко, че не ми е много удобно да тичам да раждам в Холандия Grinning. Благодаря за разказа, и аз за нещо такова си мечтая.

# 29
  • Мнения: 1 080
Против съм, самата аз не можах да родя нормално и в болница, камо ли вкъщи - е, може и да мога, но не ми се експериментира точно с това.
Дамата беше много нахъсана и от типа пациенти, които всичко знаят и лекари не им трябват. Дали не ходи редовно на ехограф или да си пуска изследвания, като толкова не разбират тия пусти доктори?
Усложнения могат да се случат винаги, възможно е само 1 -2 % от ражданията да изискват спешна, животоспасяваща намеса, но ако аз съм в тези 1 -2 % ще ми е все едно, че друг 98% са си родили без никакви грижи. А ако се слуи нещо фатално как се живее с тази мисъл?

И изобщо напоследък много стана модерно да сме по-начетени и по-образовани от лекарите и все те да не разбират, пък ние видиш ли сме изръшкали нета и всичко знаем. Добре че ги има, да не умрем от някоя правописна грешка.
smile3521 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт