Спиронолактон - окосмяване?

  • 23 867
  • 35
  •   1
Отговори
Здравейте!

Имам поликистозни яйчници. Но хормоните ми са в норма. Поне тези, които ми назначиха за изследване.
Имам повишено окосмяване по цялото тяло.
За него ми изписаха Спиронолактон по 2 таблетки сутрин и вечер.
Не съм започнала да го пия, защото се притеснявам от старничните му ефекти. И дали няма да се засили окосмяването след спирането му. За сега трябва да го пия 6 месеца.
Някоя от вас пила ли го е?

Ще ви бъда много благодарна за отзиви!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 240
И аз имам повишено окосмяване по цялото тяло.
Хормоналните ми нива са в границите.

Запис.

# 2
  • Мнения: 36
Чувала съм случаи, при които се изписва Спиринолактон (аз съм фармацевт),но на мен лично ми се вижда малко абстрактно.Класическият метод за лечение на поликистозните яйчници (и повишеното окосмяване )си е Диане 35.

# 3
Здравей ivaja!

Благодаря ти много за отговора! Simple Smile
Лекарката ми каза, че ми изписва Спиронолактон, защото тестостеронът ми е в норма. Не знам ...
Спиронолактонът бил слаб антиандроген, но се чудя дали няма да им астарнични ефекти особено след спирането му.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 052
Баба ми пие Спиронолактон за отводняване, когато не е на Фурантрил.  Диуретик! Току що прочетох листовката, но никъде не пише нищо за окосмяване. Нито при лечението, нито при страничните ефекти. Единствено ми направи впечатление, че при мъжете може да се наблюдава увеличение на млечните жлези Rolling Eyes, а при жените се повлиява цикъла, може да стане по-нередовен или изобщо да спре...
Дано това ти е изписано от лекар.

# 5
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз също съм го пила за отводняване по предписание на гинеколог. Той не ми спомена тогава за такива странични ефекти, а и аз не съм забелязвала такива.

# 6
Здравейте mimeime  и Rudyo!

Благодаря ви за отговорите!!! Simple Smile

Предписа ми го гинеколог за повишеното окосмяване, което имам по цялото тяло. Дозата е по 200 мг на ден.
Прочетох, че е диуретик и че се предписва при лечение на всико кръвно. Лошото е, че в листовката като старничен ефект видях и възможна поява на повишено окосмяване. Ако стане по-зле просто не знам какво ще правя. Аз си купих на Чайкафарма. Може би в листовката на Актавис не пише това за окосмяването.
Дали да не си купя него.
 newsm78

# 7
# 8
  • BG
  • Мнения: 793
Аз съм пила Спиронолактон 8 месеца. Причината беше същата- окосмяване, което май само аз твърдях, че имам  Rolling Eyes Лепнаха ми една диагноза 21- хидроксилазна недостатъчност, защото 17 ОН- Прогестерона ми беше доста висок. Пих си хаповете, въпреки, че имам по принцип ниско кръвно, а като ги пиех, да не ви казвам колко ниско ставаше  ooooh! Наистина докато ги пиех имаше страхотен ефект с окосмяването. След това със сигурност обаче не се е получил обратен ефект. Всичко си е ок сега  Peace Но не очаквай чудеса все пак  Rolling Eyes
Между другото и моят Тестостерон е в норма, може би затова сами го изписали. а в никакъв случай не бих се съгласила да пия Диане 35 за окосмяване  Naughty По- скоро бих прибягнала /както и направих впоследствие/ към епилация. 
 Hug

# 9
  • Мнения: 240
Здравей rozaly,

аз имам същия проблем и на мен преди време ми бяха изписали Спиронолактон, но така и не се навих да пия, защото четох много негативни мнения за Диане 35, Андрокур и т.н. А нали и спиронолактон е подобно лекарство.
И така. Иначе си правя лазерна епилация. Лошото е, че ефектът е минимален. Освен това окосмяването ми много се засили в последно време.
Ти каква епилация си правиш? Доволна ли си от нея?
Simple Smile
Наистина докато ги пиех имаше страхотен ефект с окосмяването. След това със сигурност обаче не се е получил обратен ефект.

Какво имаш в предвид под страхотен ефект? А сега? Какво имаш в предвид с това да не се очаква чудеса?
Извинявай, че така те засипвам с въпроси ... Embarassed

Поздрави!
 Hug

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 18:37 от Petuhin

# 10
  • София
  • Мнения: 4 052
Да, аз чета листовката на Спиронолактон Актавис. Наистина съм озадачена, че се прилага и за такова лечение, но в крайна сметка не съм лекар. Дано ти подейства по предназначение и да се оправиш по-бързо.  bouquet

# 11
# 12
  • BG
  • Мнения: 793
Ами аз и в предишният си пост написах, че всъщност всички около мен твърдяха, че окосмяването ми си е плод на моето въображение. Но аз не мисля така. Пих Спиронолактона преди повече от 5- 6 години, та нямам ясни спомени как ми е действал, но със сигурност окосмяването беше намаляло, а след това в ниаккъв случай не стана повече от преди. Но мисля, че действието на едно лекарство зависи от мкного фактори, и най- вече от организма на човека. Имах единични косъмчета по лицето, които най- много ме притесняваха и ги махнах с електрическа игла. Бях упорита и ходих повече от година на процедурите, но ефекта е поразителен. В смисъл и това беше доста отдавна, но оттогава косъмчетата не са се появявали пак  Peace

# 13
Ами аз и в предишният си пост написах, че всъщност всички около мен твърдяха, че окосмяването ми си е плод на моето въображение. Но аз не мисля така. Пих Спиронолактона преди повече от 5- 6 години, та нямам ясни спомени как ми е действал, но със сигурност окосмяването беше намаляло, а след това в ниаккъв случай не стана повече от преди. Но мисля, че действието на едно лекарство зависи от мкного фактори, и най- вече от организма на човека. Имах единични косъмчета по лицето, които най- много ме притесняваха и ги махнах с електрическа игла. Бях упорита и ходих повече от година на процедурите, но ефекта е поразителен. В смисъл и това беше доста отдавна, но оттогава косъмчетата не са се появявали пак  Peace

rozaly, ти ме обандежди. Въпреки, че при мен положението съвсем не е такова. Аз наистина имам окосмяване. По цялото тяло. Щях да те питам каква доза си пила, но щом като е минало толкова много време едва ли си спомняш.
Иначе при мен електроепилацията няма да помогне, защото доколкото знам тя е за малки участъци най-вече и за единични косми. А за тяло едва ли става. Спомняш ли си къде ходи на електрическа игла?

Радвам се за теб, че си решила този проблем и сега всичко е наред! Simple Smile

Благодаря ти за отговора!
  bouquet
 Hug

# 14
Да, аз чета листовката на Спиронолактон Актавис. Наистина съм озадачена, че се прилага и за такова лечение, но в крайна сметка не съм лекар. Дано ти подейства по предназначение и да се оправиш по-бързо.  bouquet

Дано и аз за това се моля! Simple Smile
Благодаря ти!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт