пилешки крилца за бира :)

  • 10 548
  • 15
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
тези крилца за елементарни, винаги стават и са много вкусни
1кг. пилешки крилца се нареждат в тава, заливат се с бира /може и изветряла/, поливат се със соев сос, поръсват се с Picantina за пиле, метват се във фурната и се пекат до златиста коричка Simple Smile по същия начин могат да се направят и трътки

# 1
  • Мнения: 192
Приготвям ги със същите продукти,само че ги пържа или по-скоро задушавам под капак в тиган с незалепващо покритие ама наистина незалепвашо и пропускам пикантината,защото соевия сос е достатъчно солен.
БЪРЗО,ЛЕСНО И АДСКИ ВКУСНО! Heart Eyes

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
renyto, а колко време горе-долу се пекат?

# 3
  • София
  • Мнения: 551
Аз ги панирам пилешките крилца и до сега не съм ги запичала.Мисля да пробвам рецептата ти ,кажи ми колко соев сос слагаш?

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
t_ilieva пекат се гору-долу 30-40 минутки, да имат златиста кожичка Simple Smile

MIAOW ние ги обичаме с повечко соев сос, така че слагам на око, а и зависи от кои вид е соса Simple Smile

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Днес така направих пил. бутчета и станаха страхотни Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ако пък сте любители на по-интересните вкусове, сложете (в йенски съд ги приготвям аз) и 1 лъжица или по-малко мед + пресовани 2 скилидки чесън. Peace

# 7
  • Мнения: 6 461
Аз ги приготвям така :
Крилцата ги слагам в марината от олио,червен пипер,пикантина,соев сос и така престояват около час.
След това ги пържа във фритюрника .
Стават невероятни.
 

Ще ги пробвам и с бира на фурна.
Благодаря за рецептата  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 551
Снощи опитах рецептата само,че с пилешки бутчета.Станха много вкусни.Благодаря renyto !  bouquet

# 9
  • Мнения: 773
Ако пък сте любители на по-интересните вкусове, сложете (в йенски съд ги приготвям аз) и 1 лъжица или по-малко мед + пресовани 2 скилидки чесън. Peace

Аз ги пека на фурна  като renyto. След това ги заливам със сос приготвен от: мед, пресован чесън и настърган лимон. Между другото същия сос използвам и за рибата.   bouquet

# 10
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Направих ги и станаха много вкусни!
Аз правя една друга рецепта:
Смесвам брашно с червен пипер. В тази смес овалвам крилцата, редя ги в тава и заливам с олио. Така се пекът до готовност. Стават, като пържени. Така правя и бутчета.
ще пробвам и останалите рецепти. много обичам крилца

# 11
  • Варна
  • Мнения: 692
Ще пробвам  Hug

# 12
  • Мнения: 226
Ето ви и моята рецепта за пилешки крилца.

сос: 2 с.л. горчица
       2 с.л. майонеза
       2 с.л. соев сос
       1 ч.л. пудра захар
       1 с.л. пшенично нишесте
       счукан чесън на вкус /аз слагам 2 скилидки/
      1 ч.л. "Пикантина" за барбекю /или друга подправка/
Сосът е за 1 кг. крилца.
Всичко се разбива. Всяко крилце се овалва в соса. Трябва да престоят така най-малко 2 часа. После се изсипват със соса в тавичка и се пече на 200 гр.
§: Слагам и малко водичка като ги пека /да се разреди/, за да остане малко сосче към края.  Drunk Drunk

В къщи всички са луди по тях. Утре пак ще правя.
После с биричката....ммммм   Drunk
ако някой сподели как се добавят снимки...утре ще се похваля

   

# 13
  • Мнения: 887
тези крилца за елементарни, винаги стават и са много вкусни
1кг. пилешки крилца се нареждат в тава, заливат се с бира /може и изветряла/, поливат се със соев сос, поръсват се с Picantina за пиле, метват се във фурната и се пекат до златиста коричка Simple Smile по същия начин могат да се направят и трътки
Супер са. Аз обаче слагам и масло.

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
много съм щИстлива че ви се харесват Simple Smile

ще пробвам крилцата на vitamin4e, звучат интересно с пудрата захар

Общи условия

Активация на акаунт