Повръщане на годинка

  • 449
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, мами! Накратко ще ви разкажа. До 6- тия месец дъщеря ми си повръщаше нормално за всяко бебе. След това всичко изчезна. Но от 2 седмици насам забелязвам, че й се случва пак. Например след като си е изяла цялото пюре го връща на фонтан. Или пък сутрин докато пие мляко, смесено с някакво плодово пюре и пак още в началото й се сгажда някакси и връща, но после си изяжда всичко без проблем. Тази вечер например докато си пиеше млякото и накрая хоп всичко на две на три на фонтан. Мъжът ми ме упреква, че я насилвам с храната. Чудя се може ли да е прав? Тя напоследък се храни само с книжки в ръка и доста се улисва в тях, а аз бутам ли бутам с лъжицата. Тя само отваря машинално уста. Много съм притеснена да не е нещо сериозно.Може ли според вас да е някакво заболяване? Знам, че трябва да я заведа на лекар. Ще го направя, но просто търся някакво успокоение, макар че може би няма такова.

# 1
  • Мнения: 27 524
Рефлуксът отшумява след захранване с пюрета и до годинка е изчезнал обикновено. Предполагам, че се касае за прехранване, да. Един-два пъти съм се опитвала да насиля сина ми да си изяде и последната лъжичка и е връщал на фонтан всичко. До тук бях с опитите за насилване и повече не се е случвало. Опитай се да я храниш без да е улисана и да разбереш кога й стига. И намали количеството. Успех.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами да ти кажа може и да е прав мъжът ти, на мен ми се е случвало Филип ако пренебрегна първия му знак, че се е нахранил да повърне, понеже още малко отваря уста и яде....
Също ми се е случвало така и 2-3 дни подред след което се разболя, дигна Т, разтройство...явно нещо си го е дразнило в коремчето от преди това без да дава признаци освен такова повръщане...

Може да пробваш ден-два -три да спреш млека (ако даваш прясно и кисело), плодове сурови, сокове и изобщо малко по щадяща храна да даваш - един вид диета, да се успокои малко стомахчето и не насилвай, ако трябва давай малко по-малко...
Ако продължи бих се посъветвала с педиатър...

# 3
  • Мнения: 958
Здравей дъщеря ми също е на годинка и беше с рефлукс който си отшумя до към 7 месец. Такива повръщания ми е правила само като хапне нещо тежко. В нашия случай беше кисело мляко на 2 пъти и и го спрях. Аз си го обяснявам че стомахчетата са им по нежни и различно реагират на различните храни от тогава давам по лекички неща особено вечер. Но мойто дете колкото и да е улисано яде докато е гладно после бута всичко и не можеш да и сложиш нищо в устата. Също ми е повръщала от цитруси явно я дразнят.
Виж да не би да и идва много храната или пък да и даваш по тежички неща.
А пък и какво ти пречи да се посъветваш с лекар за твое успокоение  Peace

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние бяхме с много тежък рефлукс, който започна да отшумява от около 8 месечна възраст и изчезна напълно към годинката.

Съветвам те съветвам да помислиш дали детенцето не преяжда, дали храните не го дразнят и да направите една консултация все пак с педиатъра за това повръщане на фонтан  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей, сина ми си повръщаше редовно до 10-ия месец. Обърнах внимание, че повръща основно от по - течните храни и съответно му давах по - гъсти. Също така повръщаше ако веднага след хранене започне да сяда и да се сгъва, нужно беше да поседи мирен поне 10 минути.
Това го казвам за да те успокоя донякъде, но консултацията с лекар си е задължителна!

# 6
  • Мнения: 2 242
Идете на гастроентеролог Peace
Нас така ни успокояваха че било нормално, че всички бебета повръщали..., докато най-накрая не отидохме при специалист. Прегледа Зори с ехограф и постави диагноза ГЕР. Първоначално пиеше специално АМ и слава богу само с това се размина. Лекарствата за ГЕР са с вторични ефекти и се избягват.

Единият от проблемите на честото повръщане е качването на стомашни киселини по хранопровода. Т.е. дори повръщането да не е резултат на заболяване, е препоръчително тези случаи да намалят за да не доведат в последствие до ларингити и разни други проблеми.

# 7
Ние нямаме този проблем при хранене,а когато плачем,въпреки че сме вече на 3 години и 7 месеца!Когато започне да плаче се дави и повръща.Консултирах се с предишната и лекарка,но ми каза че е нормално newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт