Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

1st floor

четох, четох и все не намирам точно това, което търся...знам ,че темата е дъвкана и предъвкана, но аз чак сега се сдобих  с кола bowuu , и сега запчона да ме вълнува...
значи трябват ми две столчета - за 3,5 г. и за осем...гледах различни варианти в интернет Thinking, и се замислих за седалките - подходящи ли са за малкия или да му взема столче newsm78...има някакви седалки , които стават за неговата възраст, ама аз нещо не мога да си го представя...естествено ще се пробват на място , когато купувам , но първо искам да си изясня , какво точно търся...
та въпроса ми е има ли разлика между седалката и столчето, във връзка със сигурността , защото реално цените са доста различни... newsm78
Цитирай

Столчето за кола се закрепя с колана на седалката на колата и има собствени колани. Докато седалката само повдига детето, за да може колана да не го души. Така мисля.
Цитирай

София

Столчето предпазва децата повече от седалката. На него има колани и допълнителна предпазна рамка отпред, докато седалката е за по-големи и стабилни деца, на които колана ще им стигне, за да ги предпази при произшествие. Седалката само повдига детето и го държи и малко отстрани (ако е повдигната и от двете страни).

Това е седалката, а това е столче за колата.

Мисля, че за голямото ти дете може да послужи и седалката, но малкото - задължително трябва да е в столче. Naughty
Цитирай

1st floor

Столчето предпазва децата повече от седалката. На него има колани и допълнителна предпазна рамка отпред, докато седалката е за по-големи и стабилни деца, на които колана ще им стигне, за да ги предпази при произшествие. Седалката само повдига детето и го държи и малко отстрани (ако е повдигната и от двете страни).

Това е седалката, а това е столче за колата.

Мисля, че за голямото ти дете може да послужи и седалката, но малкото - задължително трябва да е в столче. Naughty
всъщност правя разлика между столче и седалка, но се чудех дали въобще тези седалки са подходящи за малки деца...та затова и питах...
иначе мисля , че май си права - столчето , като че ли е по-добрия вариант...
Цитирай

Germany

Значи за малкото дете ти трябва седалка* от групата 2, а за голямото- 3. За препоръчване е (и при двете деца) да има защита на главата и раменете, заради страничните удари. Нещо такова, това също се закрепя с три-точковия колан. При тези седалки частта за гърба и главата може и да се махне, ако се наложи и тогава остава само онази част, на която казвате седалка. Това, което съм показала е група 2и3, т.е. подходящо и за двете ти деца (от 4 до 12 г.), това за главата може да се вдига и сваля, според ръстта на детето.

*вие разграничавате между столче и седалка, но за мен всичките са седалки, само че от различни групи, защото под "столче" си представям нещо с 4 крака Wink
Цитирай

гр.София

По интернет не можеш да си ги представиш как изглеждат.Зная един магазин ,който се намира на"Константин Величков" близо до кръстовището с "Пиротска",та там на място аз добих представа какво да купя.
Цитирай

при моите трима мъже

Виж   тоzи тест   от 2007 и мисля,че няма вече да се чуди6 какво да купи6  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.