трябва да махна сутришното мляко или попарата,кое?

  • 1 135
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
ние сме на почти 10 месеца.храним се добре.до скоро сутрин давах 150-180 грама АМ, после към 10-10,30 попара и към 14 часа основното.но сега като яде мляко после не иска попара, яде чак основното.пробвах и обратно-давам попара без млякото, изяжда я и после пак на основното.въпроса ми е - кое от двете да махна -млякото или попарата, защото и двете ги обича.а вечер пие към 220-240 АМ.благодоря ВИ предварително.

# 1
  • Мнения: 1 298
А защо даваш попара толкова скоро след млякото. Доста ми се струва.
Аз лично никога не съм давала попара, не виждам смисъл в нея.
Затова съм за млякото. Но можеш и да ги сменяш през ден примерно за разнообразие. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Ако бебето ти харесва и пие АМ-по-добре остави него. До навършване на годинката бебетата трябва да приемат поне 500мл мляко дневно. Колкото и да добавяш млечни продукти в различните храни, трудно ще ги достигнеш, ако махнеш АМ сутрин.

Освен това, в попарата няма нищо, което да не можеш да дадеш с някое от следващите хранения. Масло и сирене може да добавяш в зеленчуковите пюрета. Сухарът не е задължителен. Чаят-също.
Пиша ти го от позицията на майка, чието дете е яло, яло попари..... и до ден днешен това е любимата му закуска.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ако бебето ти харесва и пие АМ-по-добре остави него. До навършване на годинката бебетата трябва да приемат поне 500мл мляко дневно. Колкото и да добавяш млечни продукти в различните храни, трудно ще ги достигнеш, ако махнеш АМ сутрин.

Това е и моето мнение  Peace

# 4
  • Мнения: 232
Моето бебче също много обича АМ ,но сутрин почнах попара ,защото почнах да мисля, че не е добре да му давам едно и също/не яде месни и зеленчукови пюрета,каши-да/ Да не се притеснявам тогава да му давам АМ.

# 5
  • Мнения: 5 940
Давам идея, не знам доколко ще я одобриш. Можеш да вземеш безмлечна зърнена каша, да си я направиш с вашето адаптирано мляко и да добавиш обезсолено сирене. Така даваш едновременно зърнени култури, АМ и сирене. От скоро правя подобна закуска на сина ми със седемзърнената каша на Милупа. Можеш да направиш такава закуска и с овесени ядки, просо, елда, пшеница, ръж, каквото обича детето.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Остави АМ .

# 7
  • Мнения: 72
Можеш да правиш попара и вместо чай да слагаш АМ.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
До годинката АМ. След това може да редуваш АМ с попара и разни други закуски като овесени ядки, елда, каши, кус-кус и т.н.

# 9
  • Мнения: 7 201
До годинката АМ. След това може да редуваш АМ с попара и разни други закуски като овесени ядки, елда, каши, кус-кус и т.н.
PeaceМакар че ние сме нямали такъв проблем.Дани си изпиваше сутринта млякото и в 10-10:30 ядеше и попара. Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
може би е по-добре да оставиш млякото,както те съветват повечето майки.
Иначе Радостин засега е на 5-кратно ядене и сутрин в 6 изяжда 180 млАм,а след това в 10-10.30 яде попара(с три сухара)или каша редувам ги.

# 11
  • Мнения: 1 217
Аз редувам АМ,кус-кус и попара.
Просто за разнообразие.
Когато стане рано ядеме АМ,а след 2 часа попара.

# 12
  • Мнения: 887
Ако бебето ти харесва и пие АМ-по-добре остави него. До навършване на годинката бебетата трябва да приемат поне 500мл мляко дневно. Колкото и да добавяш млечни продукти в различните храни, трудно ще ги достигнеш, ако махнеш АМ сутрин.

Освен това, в попарата няма нищо, което да не можеш да дадеш с някое от следващите хранения. Масло и сирене може да добавяш в зеленчуковите пюрета. Сухарът не е задължителен. Чаят-също.
Пиша ти го от позицията на майка, чието дете е яло, яло попари..... и до ден днешен това е любимата му закуска.

PeaceПодкрепям абсолютно.

# 13
  • Мнения: 486
НЕ махай млякото.Аз мисля да запазя млякото сутрин и вечер поне до 1 г.

# 14
  • София
  • Мнения: 593
Аз пък я давам за следобедна закуска имаме 4хранения.
Един ден давам след обяд попара един ден каша.

Общи условия

Активация на акаунт