Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ян. 2008, 09:52 ч.

менструация и кърмене

• 1 010
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
Момичета пак се нуждая от вашите съвети за спасяването на кърмата ми! Преди два дни ми дойде и от вчера кърмата е повече от оскъдна.Малкия направо се бори за всяка глътка , дърпа по 2-3 минути на сухо без да се отказва, за да изтегли 10-тина глътцичи. Гледам го милото ми кърмаче и плача от мъка..... Cry Той не е лаком, никога не е бил и не плаче след това, но аз не мога да го държа гладен.Захранен е с 6-7 плода, 6-7 зеленчука и 2 меса.Яде ги в малки количества, предпочита си кърмата все още. Нямаме заместено кърмене. Захранването на никъде не е, правих си планове да го приключа  чак към 1,5 г. и дотогава основно на кърмица, но не ни е било писано...

Кажете ми има ли някакъв шанс като ми спре менструацията да си възвърна кърмата? В момента правя всичко възможно-течности, бирена мая, чай за кърмачки, дори и боза пия, дето хич не й вярвам.
Сутринта  му взех АМ, /Милупа/ не ми се иска да го отварям, дори като го видя на масата го заобикалям като дявол тамян...Дори не зная по колко мл.да му давам, кога , дали след пюрето или преди това........моля, ви за съвет!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
Я не се панирай!Колкото теми са пускани досега за М и кърмене,всички майки споделят,че по време на менструация количеството на кърмата намалява чувствително.При мен също е така.Към края на цикъла нещата се нормализират.Успокой се и бъди сигурна в себе си,бебчо няма да остане гладен!

# 2
  • В сърцето на ММ
И аз в момента съм така.Наистина малко намалява.Не мисли за това и АМ-то го махни да не го гледаш.Моят син даже не иска пък да суче през деня,явно вкуса не му харесва много.Прочети всичко в архива за кърмене с менструация и ще се успокоиш. Hug

# 3
  • Варна
Благодаря ви! С търсачката не успях да намеря нищо по въпроса, ще опитам пак...
При мен не намаля само малко, а чувствително и надеждата ми е да се възстанови след цикъла. Преди малко го кърмих и пак така- няма ги онези "мравки"....

# 4
  • Айтос
Не се тревожи повече, всичко ще се нормализира скоро. Нормално е при някои жени кърмата да намалее дали заради предменструалния синдром който предизвиква доста неразположения, а знаем че неспокойна майка= по малко кърма. Възможно е да е заради обърканите хормони по време на менструация, освен това те променят и вкуса на млякото ти. Има майки на които цикъла не се отразява никак, има и деца на които не им пречи промяната, вие явно сте от другия тип, но с приключването на цикъла нещата си идват по местата, така че успокой се!

# 5
  • София
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247417.msg5801705#msg5801705
ето тук една тема..
Не се притеснявай, ще си кърмиш...аз с цедене и български лактогонен чай при първия М, който беше 7 месеца след раждането си възстанових кърмата..доооста ми беше намаляла...При следващияте М нямаше проблеми...Стискам палци

# 6
При първата менструация след раждаето и моята кърма м намаля,но следващите пъти всичко е ок.Струва ми се само,че не му е така вкусна,но си суче,иначе. Simple Smile Не се притеснявай-сигура съм,че всичко ще се оправи!!!

# 7
Не се притеснявай!
Аз като не съм знаела, че се променя вкуса, знаеш ли как хубаво съм си живяла Wink
Даже не съм обърнала внимание дали бебо суче повече и дали е недоволен.
Но щом другите мами те успокояват, значи е така!На мен ми дойде на 1г1мес. и аз бях много посърнала заради неразположението ми, много съм нервна.
И май бебо първия път беше нещо залепен за мене да суче.
Наистина спокойствието е злато, та не се бой, само кърми - това е условието да има кърма.
Успех и пиши какво става!

# 8
  • Варна
Момичета от вашите усти в Божиите уши! Нещата с пооправиха, днес ми е 6-ти ден от цикъла, все още не ми е свършило, но кърмицата значително се увеличи. Тази бирена мая дали мога да я пия постоянно? Много помогна и цеденето, течностите, ов.ядки, чая........или може би към края на цикъла нещата просто си се оправят.Голяма работа са тези хормони.
Благодаря ви, останете си със здраве!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт