Сибирячка РОДИ 7.75 кг. дете

  • 2 501
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Сибирячка роди 7.75 кг. дете
Барнаул, Русия

Татяна Халина роди своето 12 дете. Малката Надя тежи цели 7.75 кг. /17.1 паунда/
Надя се роди чрез цезарово сечение в Барнаул, област Алтай на 17 септември. Тя вече има 8 сестрички и 3 ма братя.
В книгата на рекордите Гинес обаче е записано 10.2 килограмово момче от Италия, родено през 1955г.

Нормалното средно тегло за новородено здраво дете е 3.2кг /7.06 паунда/ според Световната здравна огранизация.

Как ли го е износила, как са го извадили... ooooh!...ама много сладко изглежда Heart Eyes

http://news.xinhuanet.com/english/2007-09/27/content_6798782.htm



# 1
  • София
  • Мнения: 15 449
Да и е живо и здраво детенцето! Сигурно е имала диабет жената и не са го открили  навреме.

# 2
  • Мнения: 4 965
 Simple Smile
Да е жива и здрава малката Надя.
Когато аз раждах, се роди и бебе над 5 кг. - почти 6.
В сравнение с моите 2-килограмови девойки, изглеждаше направо огромно.

# 3
  • Мнения: 47 956
моите бяха едрички- каката беше 4650, малчо 4150, ама това е колкото три бебета Shocked
и аз мисля че е вследствие на диабет толкова високо тегло

# 4
  • Мнения: 11 003
Да е живо и здраво голямото малко момиченце Heart Eyes То е по-тежко от 9-месечната ми дъщеря? ooooh! Мъжът ми също е бил едро бебе (5,100 кг), но това бие всякакви рекорди Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 753
ауъъъ....племенницата ми е на 13 месеца и тежи 7 кг 300 #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 5 605
 Crazy #Crazy Направо...как се износва такова бебе! Я като неосведомена да попитам - ако имаш диабет и не е открит и контролиран раждаш много голямо бебе ли? Много тъпо си зададох въпроса, ама надявам се ме разбрахте.

# 8
  • Мнения: 663
Бебчето в съседното легло колко учудено го гледа. Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 15 449
Crazy #Crazy Направо...как се износва такова бебе! Я като неосведомена да попитам - ако имаш диабет и не е открит и контролиран раждаш много голямо бебе ли? Много тъпо си зададох въпроса, ама надявам се ме разбрахте.
При диабет, независимо дали е контролиран или не, се раждат по-големи бебета.Онзи ден гледах в една серийка за раждания, на една жена с диабет и предизвикаха раждане в 8-мия месец, защото бебето беше много голямо,роди се 5.100.

# 10
  • Мнения: 5 622
Защо новородените нямат щипки на пъповете?!  Или тези на снимката не са новородени?

# 11
  • Мнения: 2 152
Защо новородените нямат щипки на пъповете?!  Или тези на снимката не са новородени?
Тва не е важно,защото на моя син пъпчето му падна на 3-ия ден, а ние стояхме в болницата 6 дни,понеже бях секцио
Падна на 3-ия ден и после с такова зелено го мажехме за дезинфекция
Ама верно голяма сладурка - като едно мече или по -скоро като едно сумистче изглежда в сравнение с другото бебче Heart Eyes. Да им е живо и здраво,малкото кюфтенце Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 105
Това се казва БЕБЕ!   #Crazy Ехаааа...Дано е живо и здраво, майчето също. То да износиш и родиш такова чудо си е направо геройство!  Hands Clap

# 13
  • Мнения: 1 032
Като човечето на Мишлин, само че разсърдено е тоз бебок.

# 14
  • Мнения: 7 430
Защо новородените нямат щипки на пъповете?!  Или тези на снимката не са новородени?

...моите и двамата нямаха щипки...раждани са у Канадско Wink

Общи условия

Активация на акаунт