И пак за захранването!

  • 359
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Момичета моля да ме извините ако се повтаря темата, но доста изчетох по въпроса и не ми стана ясно Embarassed, та затова срам не срам ще питам.
Като захранвам например с тиква:
- отварям едно бурканче и давам 1-2 лъжички.Следващия ден от същото бурканче давам 3-4 лъжички и хвърлям останалото и чакам 3-4 дни за да видя дали ще има алергична реакция.
Това значи ли че вече съм захранила с тиква? ThinkingВъпроса ми е дали това количество храна за два дни е достатъчно или трябва да отворя друго бурканче и да продължа да давам 3-ти ден 4-5 лъжички и т.н. и ако е така колко дни да давам? newsm78
Много Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 940
Правех така -първи ден две лъжички, втори -четири, на следващия-шест-осем, после половин бурканче, накрая цяло. Когато изтече срока на годност, изхвърляш. Чаках един -два дни за алергична реакция. След това към тиквата добавяш, например, морков или картоф. Повтаряш всичко. Така добавяш нови зеленчуци. Има майки, които са захранвали първо по една, после по две, на третия ден три лъжички. Ако искаш да бъдеш по-предпазлива, прави така.

# 2
И ние сме до този момент. Педиатърката ми препоръча следната схема:
първият ден две- три лъжички за един - два дни;
после 60 мл пюре и половината от млякото пак за ден- два
и накрая заместваш обедното хранене изцяло с пюре.
Първоначално можеш да започнеш с еднокомпонентни и постепенно да разнообразяваш,
като започнеш с тиква, морков или картоф.
Ако не иска опитай да разреждаш пюретата с мляко или една- две лъжички сок.
Късмет

Общи условия

Активация на акаунт