Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мацки, аз съм нова сред вас, за първи път пиша, но следя темите и определено са ми много полезни. Та.. към въпроса ми - синът ми е на почти 5 месеца и все още сме само на кърма. Първите месеци  си сучеше през ноща и след като приключеше го връщахме в легълцето му. Но от около месец тези сукания прераснаха в спане заедно. Като се опитаме да го върнем в леглото започва пищене и рев до небесата  и така 2 седмици. На третата със съпруга ми вдигнахме ръце и аз се преместих с малкия в детската стая и вече 10-на дни спим прегърнати Laughing Laughing За всички това беше едно решение за добро наспиване и удобство, но доста ни тревожи въпроса, как след време ще го учим отново малкия да си спи сам в собственото леглото. Всички ни казват, че може до 7 годишната му възраст да я откараме в едно легло и т.н. #Crazy Споделете, моля, какво е мнението ви и опита, който имате! Благодаря предварително!  bouquet
Цитирай

София

Здравей!   bouquet

Не се тревожи, когато бебчо е готов, ще започне да спи самичък и по много.

Ние спяхме тримата месеци наред и много близки и роднини ни подиграваха и ни заплашваха точно както и теб.  #Cussing out И аз имах нужда от наспиване и заради това пуснахме двзеврчето при нас когато беше на 8-9 месеца. Някъде на 1г и 1м решихме да го отделим в другата стая, понеже спането ни се превърна в още по-голям кошмар. Той постоянно ме риташе, въртеше се, не можеше да заспи, а от другата ми страна мъжа ми похъркваше и аз бях като в менгеме.  Tired

И така, преместихме го, като извикахме свекърва ми за помощ. Тя спеше при него и когато се пробудеше, го залюляваше лекичко. За 10-тина дни са научи да си спи в креватчето и да не се буди. Е, после отново започнаха някакви будения, кърмения и приспивания, но сега отново сме в период на спане. Никога не сме оставяли детето да плаче и да се тормози през нощта - просто му дойде момента да бъде самостоятелен.  Peace

Така че, от моят скромен опит - няма нужда от тревоги!   bouquet
Цитирай

Айтос

Не се тревожи, чак до 7 няма да откарате, най- много към 2-3 годишна възраст започват да се големеят децата и им се иска да си имат собствено легло с шарени чаршафи с любими приказни герои и други лични екстри  Wink Ако не изтървеш момента всичко ще е наред.
Цитирай

абсолютни глупости са това, не се кахъри, не стресирай детето, толкова е хубаво понякога да се спи при мама. А кога и най-важното как е го отучиш зависи от теб...
Тук ще дам един пример. Една наша позната разказваше с гордост в гласа как отучила 6 месечната си дъщеря да спи при тях - оставила я три дена подред да плаче безутешно на втория етаж в детската стая. И казва гордата майка- детето се научило. ами как да не се научи горкото- разбрало е видимо какво може да очаква ..
Цитирай

София

Ние също спяхме заедно и се кърмехме по цели нощи Smile
Но откакто отбих преди около месец, Иво си спи в собственото легло, и то по свое желание. Понякога идва нощем при нас (засега леглата ни са много близо), но често сам се връща в леглото си. Мисля, че му е и неудобно вече при нас - доста порастна и настава едно бутане, въртене, нито аз спя добре, нито той.

Мисля, че бебетата имат нужда да се чустват сигурни и защитени, собено когато спят, и затова се чустват по-комфортно в прегръдките на мама. Когато порастнат дотолкова, че да се наслаждават на своята самостоятелност (около година и нещо-2 или3, зависи от детето) вече започват да предпочитат да спят сами.
Цитирай

Sofia

Споко, маме, ние сме така от връщането в болницата... Всичко си е индивидуално и до дете. Има даже случаи, когато бебето най-безпроблемно си е спяло в креватчето и изведнъж към 1, 5 - 2г. примерно не ще да си погледне креватчето и се прехвърля при мама и тати. Но за това другите майки ще кажат.
Аз изобщо не се притеснявам - когато тогава. Smile
Цитирай

Seattle

Мери, а как се познава че е дошъл момента? Ние сме почти готови със стаята, Виктория проявява интерес да се завива в новите си чаршафчета с принцеси, прави се че ще спи но в същото време като я питам там ли ще спинка, казва че иска да спи при мама. newsm78
Цитирай

София, Младост 2

При нас нещата протекоха така - Ева спи с мен от момента, в който съм си я получила. До година и 9м не съм правила никакви опити да я отделям. Но по това време решихме, че ще й сглобим леглото - направихме го пред нея, тя беше много заинтригувана и веднага реши да го пробва. Оттогава си спи в него, допряно до моето легло (беше ми удобно да я кърмя, без да трябва да ляга до мен). Сега вече спи в стаята при батко си - аз минавам за малко мучкане за сън (1-2 мин), полежавам докато заспи (много бързо) и си отивам да спя при таткото в другата стая. Така че тези приказки как до училище няма да си спи в леглото не ги слушай - има си време за всичко и с малко търпение и разбиране към детето (в смисъл - да знаеш, че преходът от един вид сън към друг може да трае 1-2 седмици) нещата се получават.
Цитирай

Айтос

Мери, а как се познава че е дошъл момента? Ние сме почти готови със стаята, Виктория проявява интерес да се завива в новите си чаршафчета с принцеси, прави се че ще спи но в същото време като я питам там ли ще спинка, казва че иска да спи при мама. newsm78

Леглото и винаги е било около нас, в стаята,, дали настрани или залепено до спалнята, не съм я насилвала да спи в него, но съм питала периодично. Зависи от детето, Ива за всичко има нужда от психическа подготовка, ако и обясня подробно и спокойно нещо, и я оставя да го смели в главицата си, след кратко време тя сама взима решение и казва какво иска. Така и с леглото, попитах я понеже е голяма не иска ли да спи в нейното си легло, разбира се долепена до мен и тя откликна в един момент. Започна като се насуче да се търкулва в леглото си, и така вече година, макар да е долепено до нашето легло все още.
Така че моя съвет е опитвай периодично, предлагай и обяснявай как големите си имат собствени удобни легла с красиви завивки, как Сънчо идва и я търси в нейното легло първо и т.н., но не насилвай, нека детето смята че само взима решението.
Цитирай

Seattle

Мерси за отговора  bouquet
Все имам чувството че на мен не ми е дошъл момента Crazy
Цитирай

Бургас

С интерес се включвам в темата  Laughing Синът ми е на година и един месец и ето моя опит. От както се е родил спи при нас. Имаше един перидо от четвъртия до седмия месец, когато изведнъж започна да спи в собственото си легло. Разбира се този момент бързо отмина с появата на първите зъбчета /той сучеше по 12 пъти на нощ  Shocked/. Шест месеца по-късно той все още се гушка при нас, а леглото му използваме кажи-речи за склад... От една страна ми е малко тъжно, като му гледам празното легло, от друга страна много ми е сладък гушнат между нас.... Приемам това, което казва Мери и Хедра, че трябва да се обяснява, но той .... не разбира все още...., аз отдавна съм се отказала да го местя там.... Може би просто трябва да изчакам да порастне малко.
Цитирай
Значи общо взето до дете си е. Има бебета, които вообще и не се натискат да спят при родителите, а явно такива като нашите си искат да усещат топлинка непрекъснато Laughing Но лично аз си мислех , че до 2-3 месезца ще се откаже, ама май няма да е точно така... В едно съм сигурна - няма да го оставя да реве и да прилагам някаква педагогика уж Wink
Цитирай

Чехия

Все повече започвам да си мисля, че това е редовния номер на кърмените бебета..Просто свикват да заспиват на цицка, да са прегърнати от мама и рано или късно се заселват в спалните ни.
 Mr. Green

Цитирай

габрово

И ние спим дружно цялото семейство ,в едно легло, не ми пречи , защото е широко, а само дето се буди много малкия, ама мнооого Mr. Green Мислех да пусна подобна тема тук, но също така и да попитам и за безбройното среднощно цуцане. Моя син става с внушителна фигура. През деня си яде нормално. Не страда от липса на апетит, но и нощно време ............... Та мисълта ми е може ли да стане предразположен към напълняване се чудя. И с този негов апетит , как ще се спре да цуца  #Crazy newsm78
Цитирай

При нас нещата стояха така:
Ема спеше в креватчето си и имаше ненатрапен 3 часов решим. Гушкахме я много и двамата с татко й, но не сме я оставяли да спи при нас. Когато навърши месец и половина спря да се буди през нощта и така докато не навърши четири месеца. После явно започнаха да я тормозят зъбчетата и се будеше по няколко пъти на нощ. Взимах си я при мен и когато се насучеше, успокоеше и заспеше я връщах в креватчето й. Започна да спи при нас, когато дойдоха безумните горещини (нейното креватче беше на най - защитеното място и съответно там не полъхваше грам ветрец). Това съвпадна и с преместването ни в друго жилище и така си спим все още. Едва от 10 дни проявява желание да поспива в креватчето си, но то е без преграда. Сама се качва и си полягва, а аз лягам при нея, кърмя я или само се гушкаме и така заспива. Когато обаче се събуди и иска да дойде при нас просто го прави и е добре дошла  Smile Мисля, че нещата ще станат от самосебе си и не смятаме да си травмираме детето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.