Арабска лунна нощ е-но пишем още,още,още....50

  • 20 920
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 305
 DUA ето една ливанка като мен  Hug

# 61
Здравейте момичета!

От вчера не съм писала, че ми е пламнала главата. Смятам да си излея тук мъката и притесненията иншаАллах. От 2 месеца не бях мерила Закария, че какво ли не ми се случва, то грип ли не беше, после обрязване и така си изминаха вторниците когато има бебешка клиника. Та вчета реших информативно да отида да го премеря, пък и да не ми се карат там че отдавна не съм ходила да го меря. Ама изобщо не се притеснявах, защото той ми изглеждаше добре. Но там като отидох и докато чакам се заговорихме и с други мами с бебета и като ми казаха, че техните са същите месеци като него се изплаших. Ама те бяха огромни в сравнение с него. Тогава ги попитах дали кърмят или са на адаптирано мляко. Оказа се че са адаптирано мляко, и аз малко се успокоих, че за това са им толкова огромни бебетата в сравнение с него. Но после като влзох и го сложих на кантара щях инфаркт да получа. Ами той е 5кг и 280гр. Не можех да повярвам на очите си. Мислех, че е поне 7кг. Преди 2 месеца като го мерих беше 5кг, а сега е с 300гр повече, Не искам да ви описвам шока и притеснението, А акушерката направо ме заплаши че след две седмици ако не наддаде много ще ми прати социялните да видят дали въобще го храня. Направо не съм на себе си. Аз знам, че графиките по които ги проверяват са за деца на адаптирано мляко и за това е нормално той да изглежда под нормалното тегло. Но вчера свалих софтуер на международната здравна организация, чийто графики са за кърмени деца, и според тях той пак е много под нормата на тегло. Иначе на дължина е горе долу добре. В нормите е.

Днес цял ден рева. Очите ми смъдят. Чудя се кърма ли нямам достатъчно? Ама той не се държи все едно е гладен. Спи си, играе си, жизнен е. Направо в чудо съм се видяла и незнам какво да правя. Мислех да оставя всичко в къщи и да извикам майка ми да ми помага аз само да ям, почивам и кърмя и да видя как ще е след 2 семици като пак го премерим. Незнам това дали ще помогне.

Незнам ако почна да го захранвам дали това ще му увеличи теглото, че то в началото нали са само сокчета.

Моля ви дайте ми съвет. Направо ще откача. Знам, че стреса няма да помогне на кърмата ама може ли човек да не се стресира в такава ситуация. И тая в консултацията какво си мисли, че си държа детето гладно ли?! Направо ми идеше да и цапна една. не стига че ставам по 5-6 пъти на нощ да го храня, а тя ме обвинява едва ли не че не го храня.

Ох, незнам, направо много ми дойде.  newsm45

# 62
Чета ви сега какво сте писали. Кой е трил албуми? Аз латп влезнах онзи ден да си сложа снимката в моето албумче и забелязах, че албумчето на Лили липсва. Реших, че го е изтрила като реакция на размяната на любезности. Някой друг ли го е изтрил? Хммм. Не ми е приятно да мисля, че някой друг може да ми гледа снимките. Но защо ще трият само някои албуми а други не? Да не е станало по грешка?

# 63
  • Мнения: 305
Muhsina,по4ни да захранваш,не знам къде си в момента и знам 4е не те познавам да ти давам съвети....,но аз отглеждам Миа в БГ и има мн хубави пюрета на Hipp,плодови и зеленцукови..ние също сме на кърма,но наддаваме по много по 1 кг на месец...Може кърмата да не ти е хранителна,затова пробваи с адаптирано мляко или ве4е да захранваш.ние сме 3,5 месеца и е 7,200 кг и 61см ...наднормено малко,само от кърма,отхвърля вси4ко от шише Crossing Arms
Аз също цял ден пла4а,ве4е сме от днес в ортопеди4ни каишки,заради проблем с тазобедрените стави..цял ден пла4и малката.. Cryобездвижена е и неможе да свикне Sad
Не искам моето ангел4е да страда,не искам да виждам в о4ите и сълзи...боже защо то4но на нея Praynig

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 23:26 от CEBACTOKPATOPKA

# 64
Аллах да ти дава сили. И на нея излекуване. Ох, а аз си мислех, че моя проблем е най-голям. Я ела тук да си поплачем задно  Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 1 655
MuhsinaAkо се стресираш и плачеш няма да помогнеш на кърмата!
Аз съм пробвала 10-15 мин преди да дойде време за кърмене да се изцедя, да видя колко милилитра е!
Има и друго може кърмата да не ти е хранителна, за което  се правят изследвания не тази акушерка да те стресира повече, нормална ли е! #2gunfire
На всеки различно му действат различните храни на кърмата, ам ядях супи и сокове и имах кърма за близнаци но ей така от стрес спря!Има други на който от месо им идва много кърма, на всеки организъм различно!
И да захраниш защо се терзаеш толкова,  верно от майчината кърма по хубаво няма всички казват , но след като не наддава  може да му даваш веднъж на ден само формула а през другото време  кърма!
има и значение дали храниш на час или на поискване!
Не се стресирай само, бъди спокойна!
CEBACTOKPATOPKA  bouquetДобре дошла!Ох то от глупости не успях да те поздравя!
Много ми е тежко като чуя за болно детенце!
Силни майки сме и това което не ни убива ни прави по силни!
Децата са лъча в живота ни и трябва да сме силни!Никакви сълзи!

# 66
  • Мнения: 305
Аллах да ти дава сили. И на нея излекуване. Ох, а аз си мислех, че моя проблем е най-голям. Я ела тук да си поплачем задно  Hug Hug Hug

къде си да идвам? Blushи без това съм сама в този тежък за нас момент,нашият татко е в Ливан.. Cry

# 67
  • Мнения: 468
Призовавам модераторите на форум Родители в чужбина да дадат мнение за това недоразумение!!!! Praynig Praynig

# 68
Ох, милата тя! Аз съм в Лондон

# 69
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз съм от тези, които доста често надничат във вашите теми.
Арабския свят винаги ми е бил много интересен и това беше начин да се 'докосна' до него. Никога не съм писала, защото не ми се вижда уместно да се бъркам във вашия свят.
Не съм смятала, че това ви дразни по някакъв начин или че нямам право да чета - това е публичен форум все пак. ooooh!







# 70
  • Мнения: 468
Не мисля, че някоя мама има против и други хора да четат. Ние много добре знем, че форумът е публичен. Въпросът е, че има напатили се от лошо отношение момичета сред нас и то от хора, имащи се сигурно за по-велики от нас, но пък робуващи на куп смешни предрасъдъци, какъв парадокс, а това, че ЛИЧНИЯТ ни албум е станал достояние на други освен на близките нам хора е основание да се запитаме докъде може да стигне човешката злоба...и други работи. newsm78

Мухсина, Севастократорке, имайте вяра. Пък и съвременната медицина е доста напреднала.

# 71
  • Мнения: 177
Здравейте момичета,сигурно вече спите а аз реших да се представя по никое време.Но вечер се дореждам до компютъра.Аз съм щастливо омъжена за ливанец от 10 год. и имам трима сина на 8г. и9м.;на6г. и 6 м. и най-малкия на 1г.и 9м. Живеем в България ,а лятото в повечето случаи сме в Ливан.

# 72
  • Мнения: 1 243
Здравейте момичета.Аз най-накрая се престраших да ви пиша.Исках само да ви кажа че съжелявам за това което се е случило с албума ви.Аз ви чета от доста време но не съм писала тъй-като ми беше неудобно да нахълтвам във вашето пространство с глупави въпроси.Нито съм женена, нито съм ходила там където живеете и отглеждате децата си.Но имам някаква тръпка към Ориента ако мог така да се изразя и за това надничах в темата ви.Винаги съм се възхищавала на топлината и искреността които струят от тук.Аз пиша в турската тема и дори бях споделила с една съфорумка (която между другото много рядко вече се появява Laughingпри нас ама не се сърдим де  Heart Eyes)че ви чета.А сега какво стана-развали се хубавата тема!
Пожелавам ви скоро да рзаплетет случая.Поздрави

# 73
  • Мнения: 1 269
Show must go on...... Laughing

Никои не може да ме убеди,4е снимките не са изтрити от вътрешен 4овек,И аз разгледах добре опциите на албумите,но за грешка и дума не може да става Naughty
Пих една студена вода и се надявам  поне да ми е изтрит,а не някои да злоупотребява със снимките на децата ми,нау4их си урок номер 2 и снимки пове4е Тц NaughtyАко модератори от снимка.бг могат да проследят Аипи адреса,ще ми направят голяма услуга,а и не само на мен предполагам

За какъв затворен форум говорите?Има си скаип,месенджър и други за тази цел с възможност за конферентна връзка  PeaceНе е ли по-добре да се вклю4ват нови потребители,било то и не от арабските страни.Ами ако е така,ако имам въпрос към италянките например,как да процедирам newsm78

А това за арабските цифри така и не разбрах какъв е проблем? newsm78

Някои спомена,4е съм една от старите потребители,нещо пенсиониране ми се върти в главата,ако  "криминалето" продължава да трупа страници и гласност:D

Мухсина да пла4а с теб,ако знаеш мале4ка каква ми е злояда.И аз си мислех,4е като по4на захранването нещата ще се оправят,но уви,само като види лъжицата и стиска устата.Не признава,сладко пюре,зелен4уково,какво ли не пробвах.Млякото си пие в полузаспало състояние.
В долните граници върви,ве4е е около 7 кг,правих и всякакви изследвания,вси4ко е нормално алхамдулилах,явно е до ген.Толкова е енерги4на,не се спира за секунда,надявам се като порастне нещата да се оправят.
Направи пробно кърмене за да видиш колко приема,ако не, не се обвиняваи,а даваи АМ,за мен наи-важно е детенце да е сито и да се развива добре,било то и с Адапте Hug

Добре дошли на новите моми4етА  bouquet


# 74
  • Мнения: 305
Здравейте момичета,сигурно вече спите а аз реших да се представя по никое време.Но вечер се дореждам до компютъра.Аз съм щастливо омъжена за ливанец от 10 год. и имам трима сина на 8г. и9м.;на6г. и 6 м. и най-малкия на 1г.и 9м. Живеем в България ,а лятото в повечето случаи сме в Ливан.

ДОБРО УТРО НА ВСИКИ!!С НЕТЪРПЕНИЕ ОТВОРИХ СУТРИНТА ФОРУМА С ЧАША КАФЕ(трябва да го ограни4а 4е се кърмим  Rolling Eyes )
още една мама ливанка  bouquet
и аз се присъедених снощи към форума,радвам се че ви има  Hug Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт