Гъбична инфекция на зърната

  • 1 588
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 17 906
здравейте! От дълго време чета този форум, той е и причината да успявам да кърмя. Hug. Днес се включвам за първи път за съжаление по неприятен повод. От вчера забелязах ,че по зърната ми са избили ситни червени пъпчици, а самото кърмене стана болезнено. Загледах се в устичката на малката и видях две-три бели налепчета по устничките и върха на езичето. Купих си Дактарин орал гел и започнах да я мажа и с него също да мажа гърдите си. Днес при нея има чувствително подобрение - една -две бели точки, но моите зърна си стоят на същото положение. Тъй като известно време няма да мога да бъда прегледана от джи-пито, реших да питам тук за някое по ефикасно лекарство и дали не е опасно да я кърмя след като имам гъбична инфекция. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 242
Можеш да миеш гърдите с разтвор на сода бикарбонат след кърмене  Peace
Имаш ли бодежи, болки в самата гърда по време или след кърмене ? Дано не се е разпространило в каналите  Rolling Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 906
Бодежи и болка имам само докато кърмя, но ги усещам в зърното, не в гърдата. Ще пробвам и със содата. Peace

# 3
  • Мнения: 123
преди една година , когато започвах те първа да кърмя и при мен се появи същия проблем, това беше около 1-2 седмици след като родих, потърсих съвет от лекар и ми беше обяснено, че каналчетата , през който излиза млякото са все още твърде тесни и са наранени, леко разранени , аз се справих с проблема , като за около 5 дни се изцеждах с помпа, а след това беше всичко наред и детето си се хранеше от гърдата ми. За мен това не е гъбична инфекция, щом нямаш сърбежи по гърдата . Да се оправяте бързо ви пожелавам Peace

Общи условия

Активация на акаунт