захранване на 5 месечно бебе

  • 2 230
  • 18
  •   1
Отговори
с какво ,колко и кога

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз започнах с оризова каша,първият ден 1 лъжичка,увеличавах през следващите,на обедното хранене след кърменето.За захранването чети в библиотеката или в тази темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257715.0

# 2
  • Мнения: 5 940
Захранването започнах с домашно картофено пюре, първият ден две лъжички, вторият четири, третият шест-осем, половин бурканче и така до достигане 130 грама, сега вече и повече. След лъжичките пюре, дохранваш, във вашия случай с кърма. След това към картофа прибавих морков, пак същата последователност на захранване и следене на реакция. Към познатите зеленчуци прибавях тиква, тиквичка, карфиол  и т.н. След това можеш да даваш самостоятелно, в комбинация. Хипп имат добри еднокомпонентни пюрета за захранване, ако искаш да почнеш с купено. Много подходящо за захранване  е пюрето от ранни моркови.

# 3
  • Мнения: 378
Чела съм, че за пълничко бебе се препоръчва захранване  с пюре, за по-слабичко - с каша, в началото оризова. Ако решите да започнете с пюре, мисля, че е най-подходящо да започнете с тиква. Тя е сладичка и се харесва на децата. След нея - тиква и ябълки; тиква и кайсии, ябълки и моркови, тиква и моркови;  тиква и сушени сливи; тиква с мъничко картоф, че само картоф не харесахме отначало... Може да ги приготвите Вие, да ги замразите в малки формички и да размразявате, колкото е необходимо - в началото бебето ще опитва само 1 - 2 лъжички. На 6 месеца сме яли най-много 50 грама като добавка към кърмата. Нали знаете, в началото започнете с една лъжичка, след няколко дни - 2 - 3, и постепенно увеличавайте количеството, за да свикне детето с вкуса. Първите дни давайте новата храна, смесена с кърма. Желая Ви успех!

# 4
  • Burgas
  • Мнения: 201
аз започвам от днес  Grinning почти на 5 месеца сме. взела съм ранни моркови на хип и смятам да дам 2 лъжички, утре 4 и така постепеннно да увеличавам! след пюрето кърма защото още се кърмим. за след това съм взела моркови с картофи, тиква, тиква с моркови и  др. но все на хип че на ганчев са с глутен. успех със захранването дано всичко е ок  Hug !

# 5
  • София
  • Мнения: 2 635
И аз да попитам, вече давам картофено пюренце с картофче и кърма (но кърмата не се вари, само разреждам пюрето). Вчера на консултацията ми казаха да започвам с кисел от безглутеново нишесте, адаптирано мляко и плодово пюре... Не съм купила адаптирано мляко, не искам да давам, все още имам кърма. Въпросът ми е, мога ли да правя накак си въпросният кисел с кърма... или направо да опитам с готовите каши - какво толкова полезно има в кисела не знам. Педиатърката ми каза, най-малко седмица да яде кисел и после да  давам каши?!?!?! Посъветвайте ме!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
а колко ти е голямо бебчето - дали не му е рано за кисел?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 635
на почти пет месеца

# 8
  • Мнения: 378
Преди да предложа кисел, захраних с оризова каша. После с оризово-ябълкова и оризово-бананова. Въведох по- късно  и кисел, правех го с различни плодови пюрета. Не съм го давала често, само от време на време вместо кашата, да свиква с различни вкусове.

# 9
  • Мнения: 653
и според мен вместо кисел, можеш да започнеш леко с безглутенови каши, киселът може да почака
и без това не е кой знае колко вкусен

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
и ние запонахме с оризова, безглутенова и безмлечна каша. досга я папка- тази на нестле с рожкови, регулира стомахчето Peace

# 11
  • Мнения: 173
И моят син ще стане на 5 месеца ,но може да изчакам още малко и тогава ще почвам

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Захраних точно на 5 месеца с пюре от моркови. Ако искаш моята схема- пиши ми на личния.

# 13
  • Мнения: 378
Като си гледам записките с второто дете, на 6 месеца и половина сме яли оризова или царевична каша, около 90 грама и половин плодово пюре ( 90 грама)  - около 15 часа. После съм кърмила и в стомахчето е ставало кисел. Но той беше по-лакомичък и докато не се наядеше , беше неспокоен. Първото ми дете ядеше малки количества - най -много 50 грама каша и 50 - 60 грама пюре ( една трета ). И сучеше непременно. Плодовете на тази възраст са ни били круши, праскови,ябълки, сушени сливи, кайсии.Според мен е по-добре да яде малки количества каша и пюре, за да приема повече кърма (да не се замества кърмене).

# 14
  • София
  • Мнения: 2 635
И аз мисля да не замествам кърмене, пък и бебо си го търси сукането. На обяд хапва картофено пюре и около 15 минути след пюрето рев - докато не дам да суче поне малко, не млъква.

Общи условия

Активация на акаунт