Спермограма - лоши резултати, може ли коментар :( ??

  • 13 984
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 902
Ох, много ми е объркано, стимулацията какво общо има със снимката за тръбите?
Стимулацията е сериозна намеса в организма (обикновено хормонална). Прилагането й е безпредметно, ако има проблем с тръбите. Затова се започва с отхвърлянето на такъв проблем, което е много по-щадящо организма.
Какво би ти помогнала стимулация, при която ще произведеш 2-3 яйцеклетки, ако пътят до тях е затворен? Мисля, че можеш и сама да си отговориш на въпроса.
Късмет и по-малко страхове (това се постига с повече зададени въпроси  Grinning).

# 46
  • Мнения: 4 324
Проверката за проходимостта на тръбите (с цветна снимка или хидротубация) е задължителна преди стимулацитяа, а същото важи и за инсеминацията.

Към стимулиране на овулацията се прибягва едва след като са Ви направени хормонални изследвания, тест за проходимост на маточните тръби и спермограма при мъжа. Трябва и да е потвърдена диагнозата „липса на овулация” с вагинални ултразвукови изследвания (фоликуметрия).

# 47
  • Мнения: 576
Чак ме е срам колко загубена патка съм. Естествено, че все пак трябва да има достъп и до тях...
То така или иначе ще ми трябва стимулация, защото явно ,че аз ову нямам .....така че искам , не искам ще правя снимка по някое време, н о все пак ще потърся и друго мнение...
А да ви попитам с времето ли се проявяват проблемите с тръбите... или може и да е вродено ?
Много странно ..майка ми на 34 ме е родила без никакви проблеми и усложнения...даже не са чакали дълго.
Брат ми го е родила едн година след като сасе оженили - на 32 , а мен на 34....а аз сега а тия години съм с такива чудесии на главата

Верити ...правихме всичко без цветната снимка  и на базата на тези излседвания ми поставиха диагнозата - липса на овулация БЕЗ да са ме следили на УЗ ? Това ме притеснява..
И отделно се чудя ...одила съм 2пъти по спешност в Пирогов заради много силни болки в яйчниците , които казваха ,че се дължи на това, че си усещам пукането на фоликулите и настъпването на овулацията.
Ок , как тогава изведнъж ми забиха - липса на ову. newsm78

# 48
  • Мнения: 4 302
Случва се в някои цикли да няма овулация. За да се постави такава диагноза както Верити ти е написала се следят хормоните и се правят УЗ прегледи на няколко цикъла. От един, единичен е пресилено да се поставя такава диагноза.
Какво е било с майка ти и какво е с теб няма връзка.
Проходимостта на тръбите е динамична, може да си нямал проблеми и след време да се появят в следствие на възпаление например. Но също така никога да не си боледувал от нищо, да си на 18 и въпреки това да има запушване.
Няма как да се гадае в тази област, просто се изследва, а именно със снимка

# 49
  • Мнения: 4 324
Поставяне на диагноза "липса на овулация" без ултразвуков преглед е смешна и недопустима! Намери си по-читав лекар.

# 50
  • Мнения: 576
Стаменов ми я постави ... по телефона ...  Confused

# 51
  • Мнения: 576
Реших се да си направя снимката.
Така или иначе да се прави каквото и да е било ще ми я искат , така че ще стискам палци да ми дойде на 21 и да тичам на връх Баба Марта за снимка  Crazy Party
Другото мнение , което получих беше пълна дивотия и колкото и да не съм наясно с много неща съм склонна да вярвам на Стаменов и неговите препоръки.
Единственото, за което може би е прав доктора, с който се консултирах беше, че аз сигурно имам ову. но просто протича по-късно и  сигурно за това на 14ден е било толкова ниско нивото на ЛХ.
Но след снимката смятам, че ще ми се направи нужната фоликуметрия, за да се прецени каква точно стимулация да се прави и с какво най-важното.
Иначе взехме Трибестан да пие съпруга ми ...четохме в опътването, че освен положителното влиание върху спермата има и върху понижаването на холестерола - който е завишен при мъжа ми ....
Дано да даде положителни резултати Praynig

# 52
  • Мнения: 4 302
Mambina, поздравления за взетото решение!

# 53
Мамбина,лично на съпруга ми Трибестана му повлия много добре.Стискам палци и на вас Praynig Praynig

# 54
  • Мнения: 576
Благодаря ви данина, верче  Hug
Така искам да ми идва по-бързо ..ама симптоми ниаккви само ме наболяват гърдите...
Иска ми се доки да се съгласи направо на инсеменация...
Другата седмица ще пращам мъжо да дава материал за втора спермограма ...да видим какво ще излезне  Thinking Praynig

# 55
Мамбина,защо бързаш да ти дойде,може и да не ти дойде,не се знае съдбата какви изненади ни е подготвила Laughing
Стискам палци спермограмата да е добре,но искам да ти кажа,че моят доктор казва че ако има подобрения на резултатите в спермограмата и има шанс да се забременее по естествен път е най-добре да се изчака 2,3 месеца,така било най добре.Имай в предвид че мъжът ти трябва да нямя левкоцити,защото ако има и се напрви инсе рискуват се твоите тръби,но сигурно твоят доктор ти го е казал Simple Smile
Успех ти желая от сърце Grinning

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мамбина,поздравления за взетото решение и успех!!!

# 57
  • Мнения: 740
[Имай в предвид че мъжът ти трябва да нямя левкоцити,защото ако има и се напрви инсе рискуват се твоите тръби
В това твърдение има нещо, което не е читаво newsm78 Ако има левкоцити, това означава че има някаква инфекция, която трябва да се открие и лекува преди каквито и да било по-нататъшни опити за забременяване. 

# 58
Simma, защо да има нещо,което не е читаво SadАз писах, че не трябва да има левкоцити за да се направи инсе.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте момичета, може ли да хвърлите едно око на тези резултати и да коментирате:


 5  дни пълно въздържание

Брой сперматозоиди в 1 мл 43 млн
Обем на еякулата 3 мл Ph 7.6
Втечняване :60
Нормално подвижни- 38 %
Слабо подвижни- 12 %
С ненормални движения -15 %
Неподвижни-35%

Морфология:

Нормална морфология-42 %
Незрели-3%
Стари-8%
Дегенерирали 45 %
Клетки от сперматогенезата-1 %
Други клетки -1 %

Допълнителни изследвания :
В секрета се изброяват 3-4 левкоцита ;единични сперматоиди с главични опашни дефекти

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 06:26 от анели

Общи условия

Активация на акаунт