Към родителите спящи в едно легло с децата си?

  • 2 718
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 041
Въпросът ми е към тези,които са минали през това.
Как и кога децата ви се отделиха в свои си легла, в свои си стаи?
Те ли дозряха сами за това? Сами ли го поискаха? Вие ли подтикнахте нещата? Или стана малко "насилствено" - в смисъл с категорични, крайни мерки? На каква възръст?
Ей такива неща.
Така и така ясно е, че тийн няма който да спи при родителите си, та се чудех кога става това преместване...

Не, че на този етап ми пречи - даже ми е приятно, за сега обаче.

Предпочитам в темата ми да няма коментари от типа, че аз съм си виновна и т.н....
Не отричам, че така съм си научила детето, не отричам, че и той е имал и има такава нужда. Не търся все още начин да го преместя на всяка цена...

Интересно ми е как е минал този преход, при тези които са го изживели.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 751
темата ми е интересна, въпреки че нямам намерение още да го отделям в неговото си легло...ще следя Grinning

# 2
  • Мнения: 1 334
И на мен ми е интересна тази тема, по-скоро за отделянето в друга стая. Моето дете си спи в креватчето, досега не е спал на спалнята, освен в шезлонга, но пък това е за дневните дрямки.
Аз пък имам един въпрос към теб - Не те ли е / или пък било ли те е страх че може да затиснеш детето докато спиш или пък мъжа ти / или пък че може да го халосаш в съня си... да го сабориш от леглото... ??? Мен определено ме е страх че нещо такова би могло да се случи и не съм и помисляла да го взема да спи при мен, но пък и той е доста малък за да изрази подобно желание  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 44 041
Не, никога.
Той винаги спи от вътрешната страна, така, че няма как да падне....
Аз спя много леко и не се въртя изобщо, особено той като е до мен.
Като новороден не съм го взимала...научихме се така като имаше една ужасна криза зъбна на около10месеца...
Виж за удрянето...аз и мъжът ми няма да го халосаме, но той веднъж нещо сънува и като скочи и ми трясна една главичка в устата - бях се подула и ходех с вътрешно кравоизливче няколко дни...все едно са ме2 били..така че не нямам такива притеснения....
Да не говорим, че до година и 3-4 месеца това мойто дете се будеше по един милярд пъти на нощ....и заспиваше само ако го взема...та така си дарихме извесно спокойствие и сън и двамата...


Всъщност до края на това лято поне половината нощ си изкарваше в леглото но кат махнахме решетката няма вече какво да го задържи там....

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 19:20 от bubu_to

# 4
  • Мнения: 1 334
Ясно... абе то и аз откак родих спя леко, т.е. него го чувам. Но поне засега не се е налагало да го взимам да спи при нас на спалнята... а и аз преди да родя особено доста се размахвах нощем.. би ме било страх, а и дори за себе си да съм сигурна, че като е до мен ще спя леко и на тръни.. мъжа ми знам ли...

# 5
  • Мнения: 1 751
Цитат
Аз пък имам един въпрос към теб - Не те ли е / или пък било ли те е страх че може да затиснеш детето докато спиш или пък мъжа ти / или пък че може да го халосаш в съня си... да го сабориш от леглото... ??? Мен определено ме е страх че нещо такова би могло да се случи и не съм и помисляла да го взема да спи при мен, но пък и той е доста малък за да изрази подобно желание  
въпреки че не е към мен въпросът ти, ще отговоря - не ме е страх, че аз ще го затисна или ще го съборя от леглото (много бързо си изработих техника за спане с бебето ми), но малко се притеснявах в началото, че такава опасност ще дойде от мъжа ми  Mr. Green иначе аз спя с него, не защото бебо е искал, а защото на мен ми е по лесно да го кърмя така...и ми е приятно де

# 6
  • Мнения: 1 217
Моето дете спи с мен на спалнята от както се върнахме от родилния дом.
Отначалото спахме тримата,но бързо изпратихме таткото в хола.
Мен също не ме е страх,че ще го ударя или че ще падне.
Спя леко и усещам всяко негово движение.
Спи с мен заради непрестанното му въртене и просто нямах сили да ставам по милион пъти на нощ.
/брат ми спеше с майка на една спалня до 4 клас.имахме си детска стая,но казваше,че от гардероба излиза молец/
Ще видим до кога ще е това.

# 7
  • Мнения: 2 000
Митко спеше при нас от както се беше родил. После като забременях за 2 път той беше на 1.6 години. Тогава доближихме кошарата му до нашето легло и постепенно го слагахме да спи там. Също така като заспеше в нашето легло баща му го местеше в кошарата, та сутрин да се буди в неговото си легло. Започнах и да му казвам, че като се роди бебето той ще трябва да си спи в неговото легло, защото няма да има място за всички в леглото. И така постепенно за 9 месеца се отучи да спи при нас. Пламен пък от малък си свикна да си спи в кошарата и сега нямаме такъв проблем Simple Smile 

# 8
  • Мнения: 984
Малчо все още спи при нас. Тоест към 20 часа го слагам в неговото легло и при следващото му събуждане за кърмене го вземам при нас. Чела съм че е добре за него, а и така аз ще мога да се наспя /няма нужда да ставам по 100 пъти/. Предполагам /надявам се/, че ще дойде момент в който като заспи вечерта в неговото легло и ще се събуди направо другата сутрин пак там  Mr. Green
Да си призная докато бях бременна съм мислила по темата и бях много против. Аз също се чудех дали няма да смачкам или задуша бебето. Веднъж обаче заспах докато го гушках и се оказа много приятно  Heart Eyes Не се е случвало да го затисна или да не го усетя ако се размърда.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
беболинчо -  и аз в началото така си го представях, даже стана и това чудо 1-2 пъти по изключение...но в крайна сметка май съвсем в другата посока отидохме....


Катя (Сливен) - това с второто дете е хубаво, ако се планува такова...но скоро няма да е...а и като се появи най-много както сме го подкарали, да ни се наложи да купуваме легло 3 персона Wink


Ама до 4-ти клас ми е прекалено Crazy....най-много до 3 годинки ще му бъде отпуснато време - после да му мисли Mr. Green...или ние да му мислим Mr. Green

# 10
  • Мнения: 984
Ами.. явно и моите са сметки без кръчмар  newsm78

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И ние да се включим към групата.Честно казано до към 7 месец,Меги си спеше в леглото,но така и не разбрах какво се случи и факта е налице...вече спи при нас.Гушкаме се всяка вечер и ние е супер PeaceДо кога незнам.... newsm78

# 12
  • Мнения: 1 931
Йони като тръгна на ясла сам прояви желание да си спи на неговото легло. Иначе като се роди Маринчето спяхме заедно с нея и него. Нашият тати с раждането на Маринка се пренесе, че ни стана тясно четирима. А и сега от време на време Йони си се глези и идва при нас с Маринчето, но само докато му се доспи и се премества или пък заспи и го местим.

# 13
  • Мнения: 5 362
До 1г. и 2-3 месеца Калина си заспиваше сама в леглото.След това изведнъж отказа  Crazy Доближили сме нейното легло плътно до нашето,и така си спим и до сега.

# 14
  • Мнения: 5 401
В момента има подобна тема в Кърмаческия, която ще ти копирам, за да не дублирам отговора си и тук  Simple Smile:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260482.0

Общи условия

Активация на акаунт