Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ян. 2008, 21:32 ч.

Детето не ходи по малка нужда

• 2 300
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, дами. От нколко дни имам проблем с дъщеря си (2 години и половина).След като и беше изписан антибиотик започна разстройство и повръщане. Спряхме го по препоръка на друг лекар но сега тя не иска да пишка. Понякога се случва да не ходи по малка нужда повече от 12 часа, а що се отнася до разстройството-то вече спря но сега когато започне да се изхожда започва зверски да плаче и най-накрая нищо не се получава. Междувременно спря да се храни а педиатъра ни препоръча само да я слагам да се кисне в смрадлика и лайка.Ако някой може да даде някакъв съвет ще ви бъда много благодарна.Нели

# 1
  • София
Изследваха ли стерилна урина, може от антибиотика да е направила гъбична инфекция. Много време ми се вижда да не ходи 12 часа. Вземи мерки, ако трябва консултирай се с друг специалист.

# 2
Здравей, и аз те съветвам ако успееш да и вземеш стерилна урина.Щом почва да плаче значи я боли докато се изпишква и се стиска най вероятно,аз давам на моя син имуноборм уро понеже нашата стерилна урина не е добра,попитай дали може да и го даваш във вашия случай.

# 3
А приема ли течности,и достатъчно количесво ли са? Щом е била със разтройство,ако е обезводнена,урината намалява, но не би трябвало да се стига дотам!

# 4
  • Асеновград
направете си изследване,и моето момиченце беше почти като вашето.След като пиеше хомеопатично лекарство беше се зачервила доста,и уж много и се чишка но като седне на гърнето нищо не правеше.Личната ни посъветва да и правя бани с тетра два три дена.При нас това помогна не се наложи друго лечение.

# 5
  • в Низината
Давай й повече течности, консултирай се с друг лекар и направете изследвания.

# 6
  • Анкх-Морпорк
Бих ви казала да потърсите друг лекар.
Не-пишкането е притеснително, да не се обезводни?
Намери рехидрин (правели го по аптеките, където правят лекарство) - това е смес от соли, които помагат да се задържи водата при обезводняване. Ако не намирай, дай айрян със сол.
Давай много течности.
Ако детето е отпаднало, умърлушено и не му се играе, търси друг лекар, докато се вземат мерки. Може да има нужда да му се сложи система за да се оводни и оправи солевия баланс.

# 7
  • София
ами детето не пишка т.е. задържа течности, как ще се обезводни  newsm78

# 8
  • Sofia
Детето задържа течнисти. Заведи я бързо на лекар. Пуснете стерилна урина.

# 9
  • Мелбърн, Австралия
За мен това е спешно състояние и бих завела ВЕДНАГА детето за изследвания при добър лекар или в болнично заведение !

Абе хора, какви педиатри сте си намерили, направо съм изумена ! Сменете ги !

Пиши после как е малкото  Praynig

# 10
Заведи детето на лекар веднага. Ако си от София си вземай багажа и отивай в Инфекциозна болница. Миналата зима детето ми започна да повръща. Заведох го при личната и както винаги му изписа антибиотик. Малкият се сдоби и със силна диария. Не мога да ти опиша колко зле беше. Заведох го пак. Нищо ново. Детето се влошава. Пак го водя - смениха снтибиотика.....
Резултатът - от 12 кг за 4 дни стана 10 кг. За да пийне нещо се принудих да му слагам с една спринцовка вода в устата. Накрая не беше пишкал 24 часа. По спешност ни приеха в Инфекциозна. Проблема беше много сериозен и се притесняваха да не му откажат бъбреците. После бавно се оправи.
Детенцето е малко. Заведи го просто на консултация в някоя болница или го заведи на детски нефролог. Никой няма да те върне.
Не искам да те плаша, но може да има услонения.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт