Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-171 от 171 отговора
Та искам да попитам: полипите на какво се дьлжат и по какаьв на4ин се третират(лекуват),могат ли да бьдат опасни по какаьв на4ин и ако нарастват накакво се дьлжи.Не знам от колко време го имам този полип но генеколожката го видя  на ултра звук и ми го показа но не ми направи снимка а само ме пита дали друг лекар ми е казвал нещо подобно.
 Тя ми каза 4е полипа е близко до десния яи4ник, като каза 4е няма опасност за плода ако забременея.Да но аз си се притеснявам и не знам какво да правя,защото тя не ми предписа никакво ле4ение само ме успокояваше 4е при една бременност няма да е опасно за плода тьи като полипа е бил мек и еласти4ен и при притискане от плода нямало опасност от нещо,да ама аз си се сьмнявам и притеснявам.
Ако някои от Вас са имали или знаят нещи4ко за това умолявам Ви споделете как е било или е все още при Вас.
Цитирай

Сега аз ще ти споделя моя опит.Аз имах полип около 2 см.Полипа може да бъде опасен за плода,каза моя лекар затова ми препоръча да го махна,но от друга страна може да бъде опасен за теб ,защото в много малък % може да бъде злокачесвен,но много рядко.Когато го занесох в цистологичнага лабаратория,лекарите там бяха очудени как до сега никои лекар не го е видял,за да го махнем.Така ,че отърви се от него.
Цитирай

в Австрийско...

Не знам как точно стои въпроса с полипите, но при миомите има голямо значение къде точно се намират и какъв им е размерът. При всички положения е най-добре да се консултираш с още един лекар. Успех!
Цитирай

София

Полипите по принцип е добре да се махат, консултирай се с още едни лекар.
Цитирай

Потърси второ лекарско мнение. На мен ми отстраниха полип миналата година. Коментара на лекаря беше: "с този полип бременност няма да се получи"

Цитирай

България - София

И на мен ми казаха,че първо трябва да махна полипа, после да правя опити за забременяване. Той променя средата в матката, расте, секретира някаква слуз и изобщо е ужасно. Много лесно се маха с хистероскопия, нищо не те боли после. Не е операция, отдолу ти го изстъргват. Не си губи времето. Потърси добра клиника.
Цитирай

О,да за болка не говорим изобщо.И е доста бърза процедура не повече от 10мин.Успех.
Цитирай

Близо до София

Jacque, аз също имах полип, беше голям около 7 мм. лекарката ми каза, че трябва да го махнем преди да правим опити за забременяване. Махнахме го чрез хистероскопия. Мисля, че трябва да потърсиш мнение на още един лекар поне.
Успех  bouquet
Цитирай

София

Да се включа и аз в групата на мацките с полипи Mr. Green
Имах полип и още преди първата процудера ИКСИ го махнахме с хистероскопия.
Цитирай
В4ера ходих на лакар пак и лекарката която ми прави изясняване в моя слу4аи(защото аз ве4е имам 5 спонтанни аборта, a преди 2 месеца сe оттьрвах и от  4cm-ва киста)ми каза 4е полипа е голям 8 мм и  каза 4е ще ми запази 4ас за операционната и ще ми изпрати писмо в кьщи (надявам се да не 4акам прекалено дьлго)за кюртаж, защото единственната медецинска интервенция която може да бьде в слу4ая е тази, но се извьршвало под наркоза.А опасността от неле4ение на полипи или по то4но тяхното навременно отстраняване можело да доведе до нарастването им и кьрвене от тях което водело до преканцероза.И с нарастването на полипа се увели4ава и вероятността в % -но сьотношение от canser. Тя каза 4е полип сьс диаметър 1 см е ве4е кансерогенен и вероятността от раково израждане е 10%, така 4е е желателно да се вземат превантивни мерки навреме.

Моми4ета искам да ви попитам какво е това: хистероскопия - за което описвате.
(Извинявам се  за запитването-но просто не сьм запозната.)
Цитирай

Здравейте. И аз имам този проблем с полипите. В четвъртък ми ги махнаха. След процедурата имаше слабо кървене, в петък никакво, но днес събота отново кървя. Нормално ли е това? Има ли от какво да се притеснявам? Колко дни е нормалното течение или е напълно индивидуално, все пак това си е рана.Докторката каза да ида чак след 10 дни на проверка. Не чувствам болка, но съм уплашена.
Цитирай

София

Хистероскопията е оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп, наречен хистероскоп. Той може да бъде гъвкав инструмент с дебелината на молив или по-твърд, но доста по-тънък (3 мм в диаметър).

За какво е нужна хистероскопията?

Хистероскопията позволява на докторът да разгледа вътрешността на матката. Хистероскопът се въвежда внимателно през вагината и шийката в матката. По време на процедурата операторът може да вземе биопсия -малко парченце от тъканта за изследване.

Хистероскопията се използва за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания. Хистероскопията също може да бъде използвана за да лекуване на определени състояния. Използувайки тесни инструменти , които преминават през хистероскопа, прави възможно отстраняването на полипи, стари сраствания, а също и премахването на вътрематочна спирала, която не може да бъде отстранена по стандартния начин или е счупена.

Сhipolita,  нормално е, не се притеснявай.
Цитирай

Благодаря, Lali. Бях се шашнала тази сутрин.
Цитирай

Отново съм аз. Вчера ходих на контролен преглед. Беше излязъл и резултата от изследването на материала - доброкачествен полип. Докторката беше учудена как може от млада жена да се извади толкова полип. Изписа ми да пия 6 дни метергин и след него 10 дни оргаметрил и да отида на 3 -4 ден от редовния цикъл. Кажете ми нещо за оргаметрила - прочетох,че се напълнява от него.
Цитирай

София

Еееее, хайде сега, радвай се за резултата, за добрият изход от ситуацията!!!
Цитирай

София

chipolita добре си направила, че си ги махнала. Както ще видиш от линийката ми чакам 2-ро бебче и моя полип го откриха когато бях 11-12 седмица. След консултации с 3-4 лекари окончателно ме бяха объркали. Преди да ме прегледат казваха, че махането може да предизвика аборт, но след като видеха казваха категорично - трябва да се махне. По-малките казаха, че не ги пипат, но моя беше около 5см. При изследването се оказа, че е доброкачествен, но ако остане има голяма вероятност да предизвика инфекция и пукане на околоплодния мехух и съответно загуба на бебето. В края на краищата го махнаха и ми направиха серклаж. Надявам се това да ми помогне да износя бебчето и да нямам други проблеми до края  Praynig
Така че - според мен консултация с повече специалисти никога не е излишна, освен това по-добре преди да забременееш - след това риска е много и несъизмеримо по-голям.
« Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 17:00 от InaD »
Цитирай

в Австрийско...

Чиполита най-важното е че всичко е наред. Пий си лекарствата и не се тревожи повече.

Ина успех и на теб  Very Happy
Цитирай

Благодаря на всички, които ми отговориха. Радвам се, че резултата е добър.bouquet
Цитирай

И от мен един глупав въпрос,ако може-слага ли се упойка при хистероскопията и кюртажа?Мерси bouquet
Цитирай

в Австрийско...

Не е глупав въпроса. Да, с упойка се иzвърШва процедурата  Very Happy
Цитирай

На мен ми казаха, че здравната каса поема само местна упойка. Но ако искам пълна ще трябва да си платя. И лекуващата ми лекарка ми препоръча пълна, защото било болезнено, а и като се имало предвид,че не съм раждала. И така си избрах пълна. Направиха ми почистването с пълна упойка и нищо не усетих, а и после не ме е боляло.
Цитирай

София

Марински  благодаря, лека и на теб  bouquet

Имам чувството, че и лекарите не знаят какво точно минава през Здравната каса. Аз за пълна упойка нищо не съм плащала, но бях постъпила в болница. Иначе анестизиолога ми каза, че от личния лекар трябва да имам някакъв формуляр, за да мине по касата.
Цитирай

Аз също бях постъпила в болница. И именно с направлението от личния, но това не им попречи да ми вземат 90 лв., а моя близка - анестезиолог - ме предупреди, че не се плаща. Но както и да е вече съм дала парите. Дано всичко друго да е наред, за да не се налага да ходя пак там.
Цитирай

Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!
Цитирай

София

chipolita нищо срамно не питаш. По-добре лекар да ти каже, но според мен изчакай следващия цикъл.
Цитирай

София

Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!

Ако ти се чувстваш добре няма никакъв проблем да правиш секс Peace.
И няма нищо срамно да питаш Hug
Цитирай

Пловдив

Момичета, и аз имам полип 1см. и е от 1 година. В понеделник съм на преглед при друг лекар...не ми се иска да го махам оперативно, та нали след това рецидивират. Не трябва ли да се започне с отстраняване на причината за полипа, а не със следствието.....Не може ли с лекарства, билки....четох, че в чужбина се пробва първо с лекарства и то хомеопатия - Silicea (Силиций), който "изстъргва" лигавицата на матката...
Цитирай

Здравей, tegea. При мен първо се започна с лечение, но полипите се изчистиха наполовина и понеже от 3 години се опитваме да имаме бебе, а не се получава предприехме махането на полипите. Не знам дали съм сбъркала, но се надявам да е правилно решението ми. Опитай с лекарства и виж как вървят нещата и тогава ще решиш.
Цитирай

varna

моля ви за сьвет.преди 20 дена ми направиха секцио.на 15 ден получих крьвоизлив и сега лекарката която ме оперира каза че имам нещо останало в матката.можело да е част от плацентата,а можело и да е сьсирек.иска да ми прави куртаж но мен много ме е страх.моля ви кажете няма ли и друг начин.много ми се сьбра-тежка операция с много разкъсвания,после тежко вьзстановяване,а най-лошото беше,че бебенцето ми почина и дори не го видях.няма ли начин да се разбере какво е останало вьтре и да се изхвьрли,чрез лекарства.
Цитирай

в Австрийско...

Слънчице много съжалявам за това което си преживяла  Hug Мога само да те посъветвам да потърсиш още едно лекарско мнение. Дано всичко се размине без операция  Praynig
Цитирай

София

моля ви за сьвет.преди 20 дена ми направиха секцио.на 15 ден получих крьвоизлив и сега лекарката която ме оперира каза че имам нещо останало в матката.можело да е част от плацентата,а можело и да е сьсирек.иска да ми прави куртаж но мен много ме е страх.моля ви кажете няма ли и друг начин.много ми се сьбра-тежка операция с много разкъсвания,после тежко вьзстановяване,а най-лошото беше,че бебенцето ми почина и дори не го видях.няма ли начин да се разбере какво е останало вьтре и да се изхвьрли,чрез лекарства.

Sad Много съжалявам за загубата ти!
Мисля, че щом има проблеми и се налага кюртаж потърси още едно мнение на гинеколог. Можеш да пуснеш отделна тема, за да ти пишат повече хора. Успех!
Цитирай

София

Слънчице, съжалявам за всичко. Crying or Very sad
Консултирай се и с друг лекар, но най-добрият начин за изчистване е кюртаж.
Цитирай

Orange County

ще се включа с въпрос - и на мен ми откриха полип, док каза, че препоръчва спирала, защото спирала растежа му. чували ли сте такова нещо?
Цитирай
momicheta niakoi zabremeniaval li e sled kato sa mu otstranili polip ,mnogo me pretisniavat chyjdi interventsii Rolling Eyes
Цитирай

Между двата свята.

аз имах полип на шийката на матката, като ми го махнаха след 1 месец забременях.
Цитирай

Между двата свята.

при мен проблема беше че не можех да забременея ,като ми откриха полипа който беше доста голям ,лекаря ми каза че той е проблема и че докато не се махне няма да зачена,така и направих махнах го и веднага след това забременях ,родих си едно здраво и красиво бебче ,което вече е на 3 години.
Цитирай

Перник

Момичета, какви са симптомите при полип на матката. От известно време имам продължително кървене извън МЦ. Доктора ми изписа оргаметрил и противозачатъчни, но каза също че имам някакво натрупване на лигавица в матката, което се нуждае от проследяване. Възможно ли е това да е полип. Какво всъщност представляват тези полипи?
Цитирай

в Австрийско...

При мен нямаше симптоми (имах миома). Полипите са доброкачествени тумори, натрупване на лигавица. Консултирай се с още някой лекар ако се притесняваш. Успех!
Цитирай

Преди доста години имах полип - нямаше някакви признаци, откри го гинеколожката при профилактичен преглед. Веднага ми даде направление за оперативно отстраняване, беше амбулаторно - пълна упойка, но към обяд те пускат да си отидеш. След около седмица трябваше да проверя за резултата - дали е доброкачествен. Беше. Доколкото разбирам, обикновено са доброкачествени. След това родих и нямах проблеми със забременяването или раждането.
Останах с впечатлението, че не е някакъв кой знае колко сериозен проблем, но пък и никой от лекарите не ми остави да реша дали да ми го премахнат оперативно или не. Просто казаха, че трябва да се махне.
Цитирай

пловдив

здравеите момичета  Stopнека се включа и аз правих няколко опит а инсиминация но неуспешно после стигнах до икси но преди да ми извадят фуликулите незнаино защо но прокарвих newsm78 доки се съмняваше че имам полип но след това каза че нямало нищо
върнахи ми яицеклетките и за моя радост забременях но всичко това беше кратко до 3тия месец newsm45
необяснимо защо плода спря растежа  (съмнявам се че това седължеше на полипа но никои не каза че го имам )след това пак инсета и без успех   сего си смених доки и се оказа че съм била права всичко се дължи на полипа дано след кото го махнат да си имаме бебенце ylinfant 
извинете че се отнесох но трябваше да споделя снякого bouquet
Цитирай

Somewhere

Здравейте момичета,

и на мен ми бе открит полип, искам да ви попитам трябва ли да се влиза в болница за отстраняване или цялата процедура се извършва в рамките на един ден
Цитирай

здравейте,
Аз имах доброкачествен полип с размер 6 мм.Док каза,че ако не го махна ще действа като спирала и не можем да почнем АРТ процедурата.Затова се подложих на хистероскопия и за 1 месец забравих,че съм го имала.
Цитирай

Присъединявам се и аз. Преди месец ми откриха полип или по-скоро ми обясниха, че това е парче от лигавицата на матката, но лекуващия ми отказва да го махнем /поне за сега , докато трае медикаминтозното лечение/. Не мога за забременея вече 8 месеца и смятам, че това е проблема. А като чета вашите истории се замислям  още повече, че може и да съм права newsm78.
Цитирай

София

Здравейте момичета,

На 19.01.2010 бях на доктор в клиниката на Щерев и забелязаха полип около 1см., но казаха че това не пречи на забременяване. Също така казаха че е много малък, но ако не успея до 6 месеца ще го махнат за да са сигурни че това не е проблем... Преди малко се зачетох в една друга тема и се зачудих дали това не е по-сериозно от това което ми каза докторката. Като всяка жена искам да забременея веднага, а това е 3-ти месец с опити и се чудя какво да правя сега.

Дали пак да ходя на друг доктор или да чакам?

Искам да ви помоля да споделите с мен колко време се пазихте след отсраняването на полипа и в кой ден от цикъла го направихте?

Благодаря ви  bouquet!
Цитирай

Посети друг лекар, защото полипите пречат на забременяването. Премахват се с кюртаж, който се прави на 7-10 ден от цикъла, но все пак лекар си преценява според индивидуалното ти състояние. Пазене няма.
Цитирай

София

Мерси Simma  Hug,

Вече си запазих час при друг доктор за петък, но съм 17-ти ден (от около 26-29 дневен цикъл) и се чудя дали ще се види от нарасналата лигавица на матката  newsm78.

При Щерев ми казаха че го премахват с хистероскопия, напълно безболезнено било (и доста скъпо като гледам сега), а този кюртаж ми звучи доста по-сложна процедура.

"Пазене няма" значи ли че няма нужда да спирам с опитите за бебенце?
Цитирай

Да, може и хистероскопия и много ще ти кажат, че е по-добре. На мен ми предложиха кюртаж, аз се съгласих, платих си само пълната упойка, свършихме за 20 мин и след час си бях у дома. В следващия цикъл направихме поредната инсеминация.
Мъката е да чакаш 10-те дни резултатите от хистологията.
Цитирай

София

Благодаря ти за бързите отговори Simma  bouquet!

Ще видим какво ще каже д-р.Гунев в петък по въпросът. На мен ми се иска да мина без кюртаж. Четох че при хистероскопията не се прави пълна упойка, което май е по-добре.
Цитирай

Здравей дами, за първи път се вклювам във форум и изобщо за първи път пиша. Търсих много информация за проблема ми полип на матката, защото от откриването до направената преди две седмици хистероскопия смених трима доктори и три различни начина на лечения. До колкото се информирах най-добрия начин за отстраняването е хистероскопията, а не кюретажа. По безболезнено и по щадящо е, а най-вече при тази процудера се прави и оглед на вътрешността. Всички искаме едно - да имаме бебе, но както ми казаха и тримата специалисти - полипа, който при мен беше 1 см може да попречи за това. Затова се подложих на оперативната хостероскопия преди 2 седмици. Процедурата беше много бърза, с пълна упойка и след няколко часа дори можех да се прибера сама с кола.
Искам да попитам тези, които са минали тази процедура с какви медикаменти са продължили лечението си след това? Имали ли са някаква хормонална терапия за предотвратяване на рецидив на полипа?
Цитирай

в Австрийско...

На мен не са ми предписвали никакви лекарства след операцията. Успех!
Цитирай

И на мен ми откриха полип на матката.Симптомите ми бяха силно кървене по време на цикъл,няколко пъти изобщо липсваше такъв,някакво междинно кървене и т.н.Ходих при доц.Стойков в Плевен и той каза,че ще го махне с хистероскопия,успокои ме,но аз пак се притеснявам.Също така ми каза,че полипа пречи на забременяването,а аз искам второ детенце.Интересното е,че каза да отида през 1-ия или 2-ия ден от менструацията,а прочетох по нагоре ,че на една БГ мама са и казали след цикъл.Това ме учуди малко.Това е ,дано мине по бързо,че съм силно притеснена.
Цитирай

Здравей дами, за първи път се вклювам във форум и изобщо за първи път пиша. Търсих много информация за проблема ми полип на матката, защото от откриването до направената преди две седмици хистероскопия смених трима доктори и три различни начина на лечения. До колкото се информирах най-добрия начин за отстраняването е хистероскопията, а не кюретажа. По безболезнено и по щадящо е, а най-вече при тази процудера се прави и оглед на вътрешността. Всички искаме едно - да имаме бебе, но както ми казаха и тримата специалисти - полипа, който при мен беше 1 см може да попречи за това. Затова се подложих на оперативната хостероскопия преди 2 седмици. Процедурата беше много бърза, с пълна упойка и след няколко часа дори можех да се прибера сама с кола.
Искам да попитам тези, които са минали тази процедура с какви медикаменти са продължили лечението си след това? Имали ли са някаква хормонална терапия за предотвратяване на рецидив на полипа?

mila, при мен премахнаха полип с хистероскопия на 29.01.2009, без никакво последващо ечение през май 2009 вече бях бременна. Преди това почти една година търсихме причината за незабременяването. Наистина хистероскопията е най-щадящия начин за премахване на полип.
Цитирай

София

Здравейте момичета  Hug!

Писах ви преди време за това, че ми откриха полип миналият месец и ми казаха че няма проблем да забременея и след това да се премехне. И се оказаха прави  Very Happy, видяхме плодно сакче  Love и сега съм най-щастливата жена на света   Very Happy. Бях решила този месец и аз да ходя да го махна този полип, но Бог реши друго и съм му бекрайно благодарна  Praynig!

Успех на всички  bouquet!
Цитирай

Здравейте момичета, има ли някой от Варна на който са му махали полипи? Споделете кой ви ги откри и при кого правихте тази манипулация, защото при мен двама казват различни мнения - че имам и трябва веднага да се махнат и че нямам, та се чудя при кого да отида за да съм сигурна!  #Crazy Единият гинеколог ми каза дори, че след като ми ги махнат трябва да правя опити за забременяване, защото ако се наложи втори кюретаж (а то най-вероятно щяло, защото рецидивирали) ставало опасно след това да се забременее. А аз не съм раждала още.
Sad Направо се чудя какво да правя и на кого да се доверя, моля споделете вашия опит.
Цитирай

Русе

здравейте момичета и от мен нека и аз кажа за моя полип
През октомврищяхме да почнем процедура по инвитро но ми откриха кистичка и се наложи да пия един месец противозачатачни,тъкмо се отървах от нея и хоп полип на матката и тогава доктора ми предложи хистероскопия като ми обясни че това е по добрия вариант от кюртажа тъй като може да се огледа хубаво матката а при кюртажа се действа на тъмно и така декември направихме хистероскопията и от януари ми започна стимулацията по инвитрото което приключи с положителен резултат.Тогава доктора ми беше казал че по принцип не пречи полипа за забременяване но в някой случай може да притисне ембриона.След хистероскопията пих една седмица един лек антибиотик за по сигурно и това е.Дано съм помогнала bouquet
Цитирай

София

На мен ми откриха полип в края на октомври миналата година, точно преди инсеменация, който докторът отмени именно заради полипа. Беше категоричен, че това образувание пречи на имплантацията и поради тази причина не мога да забременея вече толкова време, други прични няма досега открити... сега обаче разбирам, че има момичета, които са забременели с полип. Странна работа...

През ноември ми отстраниха полипа, но след това имахме 4 месеца въздържание от секс заради медицински проблем при мъжа ми. Сега де факто ще ни е първият месец опити след хистероскопията. Да видим...
Цитирай

Момичета, вижте какво чудно излекуване е станало при  kokonut и то без операция!

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.msg14152672#msg14152672
Цитирай

Момичета, вижте какво чудно излекуване е станало при  kokonut и то без операция!

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.msg14152672#msg14152672

Мда, това наистина е едно чудесно решение!  Hug Ще поразтърся за добри хомеопати във Варна...  Thinking
Цитирай

Русе

По добре не се доверявайте толкова на хомеопатия а се консултирайте с лекар ако наистина искате да имате бебе и то скоро
Цитирай

Здравейте момичета.Постарах се да изчета цялата тема, но неможах да си отговоря на въпроса-При обикновен преглед от гинеколог-ще се види ли дали имам полип или не?
Имам 2 инсеминации и едно ин-витро-все неуспешни-но предполагам, че ако е имало полип и личният ми гиеколог и специалистите от клиниката за репродуктивни проблеми-биха видяли полип-ако има такъв?
Ако сега отида на гинеколог-той може ли да ми каже-имам ли полип-или не?
Благодаря ви предварително-желая ви лек ден.
Цитирай

Русе

разбира се че се вижда
Цитирай

Здравейте,
моля да ми кажете нормално ли е да ми махнат полип на около 20 ден от началото на цикъла, тъй като днес трябваше да стане (15 ден от цикъла или 8 дни след каот ми е свършил), но ме отложиха за другата седмица. Доколкото прочетох трябва да се маха след цикъла най-много до две седмици-поне така ми каза док., а днес ми каза, че може и преди цикъл 1 седмица, предния път ме убеждаваше, че не може,тъй като се уголемявала матката и не се вижда или е трудно да се работи.Много съм страхлива по отношение на АГ - дайте съвет, за да не се наложи втори пътда ме режат.Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте! Откриха ми три полипа при последния преглед през тази седмица, като преди това имах проблеми с цикъла от една година насам и аз не пих хормоните. Казаха, че не са големи под 1 см са, единият дори се вижда при обикновен преглед, но аз искам да попитам, тъй като първо ще пробваме медикаментозно, дали има някои жени, които да са се излекували така без да се стига до абразиото? И бих искала да ви попитам, дали упойката е само пълна или може и с някаква местна да се извърши процедурата? Много ме е страх !  Crying or Very sad
Цитирай

Русе

lasi123   на мен ми казаха че може и местна упойка но в крайна сметка ми правиха операцията с пълна но не се притеснявай не е страшно
Цитирай

Много ти благодаря за отговора!  bouquet
Много съм притеснена, няма как !
Цитирай

Здравейте отново !
Искам да ви питам - има ли някой, който да си е излекувал полипите с дуфастон ?   Или по някакъв друг начин - само да не е операционно ? 
Цитирай

Русе

lasi123  това не е точно операция и немисля че ако имаше друг начин доктора нямаше да ти каже.И аз бях много уплашена но в крайна сметка всичко мина за часове така че не се страхувай Hug
Цитирай

Здравейте,
Преди около месец ми откриха полип на лигавицата на матката. Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог за да го премахне, от София или Пловдив. Предварително Ви благодаря bouquet
Цитирай

Относно полипа - почти на края на лечението с хомеопатия съм. Ще пиша след време какъв е резултата от хомеопатията. Пия хом. капки, но не всеки ден-по схема.
Цитирай

А махнаха ли ти го ? Правиха ли ти кюретаж ?
Цитирай

Здравейте, за съжаление с хомеопатията нищо не стана Mad д-р Александър - хомеопат ми беше дал хом. капки по схема, но при мен нещата не се получиха. Толкова се надявах да се размина от оперативния път.
Вчера ми махнаха полипа по хирургичен път - често казано мен ме е страх от АГ преглед.
За мен е най-големия кошмар да отида на такъв лекар-много ме е страх. Самата процедура за махане на полипа - абразио става с пълна упойка и въобще не се усеща болка,както и след това, малко некомфортно ми е днес и имам леки болки като при цикъл.Може да се каже, че все едно нищо не се е случило.
При мен полипа беше голям, беше 1 см. преди 2 месеца, а сега беше около 3 (може би) Нямах избор да не го махна-само дето отлагах. Така че по-добре го махайте- важното е всичко след това да е нормално и да не се появи отново.Ще си чакам резултатите от изследването на самия полип - много се надявам всичко да е наред!!!
ПОЖЕЛАВАМ ВИ УСПЕХ НА ВСИЧКИ В МОЙТО ПОЛОЖЕНИЕ-НАЙ-ИСКРЕНО!
Цитирай

София

Здравейте момичета,
моята майка имаше полип, който и отстраниха преди година. Сега иска да отиде на контролен преглед по здравната каса, за да види дали няма нов. Бихте ли ми препоръчали добър лекар, за да я запиша при него.
Цитирай

Доц Тюфекчиева - преглежда понеделник и сряда в частният и кабинет на бул. Витоша 51
Цитирай

малък град

Здравейте мили момичета.
Нова съм но на 14 юни ми махнаха полип доста голям /оперативно/ т.е пълна упойка с лек кюртаж.Имам 7 дни болничен,но ще си остана в къщи още 1 седмица неплатена.така съм решила.
Не се плашете от нищо.по време на операцийката нищо не усетих приспаха ме и се събудих на леглото.Бях зашеметена за 10 минути и след това се оправих.Значи цялата процедура продължила 4 мин.от 9.20 до 10.20 часа аз вече си говорих нормално.докато другите ,които правиха аборти по 2 ч не можаха да се възстановят.
Сега чакам резултатите от изследванията.
Упойката всъщност е била местна т.е пак във вената като пълната но си зашеметен 10 20 минути.
н
Не се плашете от нищо!Е после боли малко ,като се порежите не ви ли боли?
Аз правих манипулацията в Търговище ,защото съм от Попово.
Който има нека отиде и го премахне!Това е моят съвет!Колкото по -навреме,толкова по-добре!!
Пожелавам ви успех и няма нищо страшно по време на операцийката!
Цитирай

Kое е най-добре да се направи лапароскопия или хистероскопия Sad
Цитирай

от село

Те се правят за различни работи, зависи на теб какъв ти е проблема.
Цитирай

Ако говорим за полипи, аз бих казаха хистероскопия, има диагностична и оперативна такава  Peace
Цитирай

За съмнение за полипи,eндометриоза и миома?Незнам хистероскопията дали ще помогне и за др-те.Ако направя лапаро няма ли да ми навреди тъй ката несъм раждала немога да се усмеля
Цитирай

Деси, този въпрос така както си го формулирала го задай на гинеколога ти Peace
Цитирай

Да то друг начин няма.Все пак трябва изследвания за тумарни маркери,хормони.Мс за съвета
Цитирай

Пия пети месец дуфастон, заради кафеникави прокървявания извън цикъла и полипи - два в матката и един на канала. При предпоследния преглед лекарят ми каза, че всичко се е изчистило, а и нямах течения! Но сега петия месец имах кафеникаво течение петнадесети ден - шестнадесети ден от менструацията и ходих пак на лекар. Същият лекар рече, че вижда отново полип на канала??? Имам да си допия дуфастона до 19 август и го спирам. Пия го от 5-25 ден в месеца. Сега незнам какво да правя. Доверих се на колежките, които ми казаха, че за да ми спре течението да си правя дамски душ със смрадлика и сода. Така и направих. Течението спря на втория ден, откакто почнах промивките, като втория път имах един голям съсирек, който може да е бил и полипа, защото лекаря каза, че ако течението не спре до шестнадесетия ден от цикъла ще трябва да се прави абразио. Бях изплашена и сега вече незнам дали съм болна или здрава??? Имам ли полипи в матката или са се излекували ? Да правя ли абразиото или не е нужно, тъй като не съм раждала? Миналият месец хвърлих 80 лева по доктори и нищо смислен от 5 минутен преглед и думите, щом нямаш течение не прави абразио. Ходих при трима за мнение. Вече нямам пари и нерви. Страхувам се как ли ще съм този месец !!! Какво да очаквам - нямам вече пари за хвърляне на вятъра. Последния лекар не пожела да ме види на вагиналния ехограф, защото било опасно - имало облъчване  ooooh! Само преглед със спекула и опипване на корема на кошетката !  Една лекарка каза, че нанераждали жени било опасно да се прави абразио, защото можело после да нямам деца, а аз съм на 29 години и никога не съм правила опит! НИкой не се заема да ме лекува !  ! Уморих се !

ох, да допълня, че колежките ми казаха да вземам и витамин це 15 дни от 500 мг и аз го правя ! Ще се лекувам по бабешките методи вече !
Цитирай

гр. Пловдив

Полип на матката може да е причина да не забременееш, така че не си прави шеги с разни промивки. Махала съм един и същ полип няколко пъти,полипът не беше вътре в матката, първият път беше амбулаторно, защото не беше голямо столчето, след това с абразио но това не е пълно остъргване на матката та да се притесняваш толкова , под упойка си и се премахва само полипа, след това се дава материала за изследване хистологично което излиза за 10 дни.
Хистеро скопия (оглед на матката )  правих октомври миналата година, имах и там едно полип че което беше премахнато. Потърси мнение от доктор който се занимава с стерилитет, те ще знаят как да под ходят в твоят случай.

пп. никога не съм имала кървене, даже цикъла ми ставаше по оскъден, така че това не е оправдание от страна на лекаря че не прави абразио.
« Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 17:28 от velka. »
Цитирай

Насочете ме към лекар по здравна каса, че вече ще се побъркам и незнам къде да отида, само ми вземат парите и ей така ме оставят !  newsm78
Цитирай

Русе

lasi123  аз съм правила хистероскопия преди инвитрото и сега съм бременна,и аз имах същите притеснения отосно престъргването но доктора ми разсея всички съмнения след като ми обясни подробно метода по който се маха полипа ,така че не отлагай а направи хистероскопията и недей се лекува по бабешки наистина понякога помага но не винаги
Цитирай

На мен ми ги предписаха за спиране кръвотечението ама ефекта  беше времеменен.НА напълняването майната му има по лоши неща като тези angry
Цитирай

преди 2 години при преглед доктора ми се усъмни за наличие на полип на матката - но аз като някои от вас се уплаших малко и още не съм отишла. не съм раждала и и се двоумя. може би бъркам.
Цитирай

На колко години си аморекс ?
Цитирай

София

Възможно ли е от полип да се слабее? Забелязали ли сте?
Предстои ми махане на полип чрез хистероскопия и явно съм си го носила месеци  Rolling Eyes По принцип съм слаба, но се храня редовно и по много, обаче в последните месеци слабея въпреки редовното хранене и се питам дали това не е била причината  Thinking Защото други здравословни проблеми нямам.
Друго, което ме интересува - поема ли се от Здравната каса тази интервенция или се заплаща и колко? Най-вероятно за Майчин дом ще става въпрос.
Цитирай

Със сигурност не се слабее от полипа. Също имах полип, пък не съм слаба Smile
Махнаха ми го с хистероскопия.
Не съм имала никакви симптоми за полипа, като изключим незабременяване...
Цитирай

София

Болнични полагат ли се след хистероскопията?
Цитирай

София

Със сигурност се полагат болнични, но не си спомняма колко дни бяха. И на 90% съм сигурна, че се поема от касата.
Цитирай

Полагат се болнични. Правих лапаро с хистеро и се полагат 30 дни. Мисля, че и само хистеро да правиш пак са 30 дни.
Цитирай

Привет и от мен. Бях на годишен профилактичен преглед от службата и гинеколожката се усъмни за полип. Искам да се заема сериозно с това нещо /да го махам с хистероскопия/ и за това търся съвет - коя клиника бихте ми препоръчали и кой доктор да търся?
Цитирай

София

Привет и от мен. Бях на годишен профилактичен преглед от службата и гинеколожката се усъмни за полип. Искам да се заема сериозно с това нещо /да го махам с хистероскопия/ и за това търся съвет - коя клиника бихте ми препоръчали и кой доктор да търся?

Аз го махах в Шейново. Д-р Пламен Димов. НО предполагам и на други места се справят, не е толкова сложна манипулация Smile

Упех.
Цитирай

На 8мия етаж

Здравейте,
Присъединявам се и аз. Много съм притеснена. В сряда ми правиха цветна снимка за установяване на състоянието на тръбите и ............... ново 20- тръбите наред, но има голям овален полип в матката. Вчера- петък ми правиха пробно абразио. Лекарката каза, че съм имала разрастване на маточната лигавица и, че го е отстранила, но са пратили материал за хистология. Много ме е страх да не е злокачествен..... Каза ми, че е бел голям и с много правилна форма. Моля, споделете опит, притеснена съм и ме е страх. Crying or Very sad Crying or Very sad Най- важното е, че нямах никакви симптоми- нито кръвотечения, нито болка, нито бяло течение, а последната цитонамазка от миналия месец е пап 1.
Цитирай

София

Здравейте,
Присъединявам се и аз. Много съм притеснена. В сряда ми правиха цветна снимка за установяване на състоянието на тръбите и ............... ново 20- тръбите наред, но има голям овален полип в матката. Вчера- петък ми правиха пробно абразио. Лекарката каза, че съм имала разрастване на маточната лигавица и, че го е отстранила, но са пратили материал за хистология. Много ме е страх да не е злокачествен..... Каза ми, че е бел голям и с много правилна форма. Моля, споделете опит, притеснена съм и ме е страх. Crying or Very sad Crying or Very sad Най- важното е, че нямах никакви симптоми- нито кръвотечения, нито болка, нито бяло течение, а последната цитонамазка от миналия месец е пап 1.

Полипите обикновено са доброкачествени, тъй че спокойно изчакай резултата  Peace Още повече щом си нямала симптоми, значи сигурно не е отдавна полипът.
Четох, че цитонамазката не дава яснота по отношение на ендометриума на матката, т.е. това, че е ПАП 1 си е за шийката на матката само резултат. Пиша го не за да те тревожа, просто доста прочетох, защото мен ме оставиха на изчакване 1-2 цикъла, въпреки съмение за полипи. И аз имам някакви удебелявания, които трябва да се проследят и ми е много неприятно това изчакване, ама какво да се прави...
Цитирай

днес ми махнаха два полипа - казвам ви нищо особено като манипулация - единственото е упойката, от която се излиза лесно за около 2 часа напълно. не страхувайте, а отивайте навреме. самия полип е доброкачествен, но не се знае успоредно с него какво може да се случи.
Цитирай

На 8мия етаж

Благодаря за отговорите, днес говорих с гинеколожката, която ми махна полипа. Тя не е никак притеснена. И аз вече съм по- спокойна.  Hug Hug
Цитирай

На 8мия етаж

Момичета, днес си взех резултата от хистологията- пише "аденоматозен полип от ендометриалната лигавица". Мисля, че съм на ясно какво значи, но вес пак моля за консулт от вас.  Hug Hug
Цитирай

Здравейте момичета,

Искам да ви благодаря, че сте коментирали и обсъждали тази тема във форума, тъй като от вас научих много повече неща за полипите на матката отколкото от “разговорливите” доктори и сестри. Да си доктор е хуманно, но не знам къде по пътя на професията се губи професионалното. Вярно, че напрежението им е огромно, че е трудно, че пациентите са хиляди, но въпреки всичко, щом си поел клетва не трябва да губиш човешкото отношение. Не одобрявам дезинформираността, относно състоянието на човек, всеки пациент е отделен сам за себе си и заслужава да се запознае с всички аспекти на своето заболяване, независимо дали е обикновена настинка или сериозно заболяване.
Както и да е, отплеснах се много. Винаги съм се възмущавала от нелюбезното отношение на служителите, в каквато и да е област.
Въпросът ми беше за полипите. Преди една седмица при вторичен гинекологичен преглед ми казаха, че имам полипи на матката. Толкова се уплаших. Докторът ми обесни, че не е нищо особено. От какво се образувало? Ми, образува си се без причина. Как се премахва, опасно ли е?Ми, в болница, не е опасно, маха се с абразио. Какво е абразио? Ми, като аборт...( до тук с обясненията).
Като човек, който не е наясно с това и не му беше обяснено като хората стресът и страхът са неизменно с теб денонощно. От вас научих много неща и най-важното е, че се успокоих (поне малко). На всички, които им предстои премахване на полипите искам да споделя малко неща от своят опит- след всичко, което прочетох, видях и преживях- съветът ми е – да се ходи редовно на гинеколог, по възможност в клиника с добро оборудване, където ще могат да ви прегледат обстойно (каквото и да е- здравето е най-важно и заслужаваме най-добрия преглед). Добре е да се премахват, защото полипите пречат на нормално протичащите процеси в организма, нарушават цикъла и могат да доведат до трудности при забременяването. Възможно е да рецидивират. Процедурата по премахването им е абразио ( кюретаж), извършва се в болнични условия под пълна упойка ( поне при мен беше така). Поема се от здравната каса, като личният лекар трябва да ви издаде Направление номер 7 (направление за хоспитализация- в 2 екземляра), както и кръвни изледвания (добре е да имате и за определяне на кръвната група, ако не си я знаете). На мен ми направиха абразиото в Майчин Дом, София. Малко преди да вляза в болницата ми направиха и кардиограма. Ако не сте си избрали предварително екип ( който се заплаща допълнително, нещо от порядъка на 700 лева) ще ви оперира дежурния доктор. Аз лично платих само потребителска такса за постъпването в болница и потребителска такса за кръвните изледвания (които може да направите, в която искате лаборатория). Процедурата е кратка, не повече от 10-15 мин. След което трябват около 2 часа, за да се освестите напълно от упойката. Добре е някой да има покрай вас, тъй като сте леко зашеметени. Тъй като говоря единствено за Майчин дом, ще споделя още, че е необходимо, ако желаете да си носите своя нощница (не че не дават, ама си е друго да си е твоя, аз не си носих....), чехли и дамски превръзки. Преди манипулацията не трябва да се яли и пили каквото и да е поне 6-8 часа. ( за да не повръщате от упойката после) Не се пие и яде нищо минимум 2 часа след операцията. Нищо няма да помните, няма болка, само лека тежест ниско долу, която до края на деня отшумява. Кървях до вечерта. Не са ми предписвали никакви лекарства, никакъв по -специален режим, може да си ходите на работа още на другия ден. Полагат ви се болнични. Чака се около 10 дни за резултати от хистологията, да се види този полип дали е доброкачествен или не. Сега ми предстои това- да чакам. Знам, че преобладаваща част от резултатите са положителни, но въпреки всичко притеснението си остава. Така, че след 10 дни ще ви пиша отново.
Цитирай

Моя полип го махаха с хистероскопия,не с абразио
Цитирай

И моя с хистероскопия.
Цитирай

Ок, аз просто разказвам за своят опит ако случайно на някой му предстои премахване на полип с абразио.
Цитирай

Моя полип го махаха с хистероскопия,не с абразио
а има ли разлика в двата случая на махане на полип - с абразио и схистероскопия?
Цитирай

Между двата свята.

Aз имах 2 полипа ,единият е махнат 2005 година ,с месна упойка ,но след 5 години ми се появи отново и го махнаха с абразио ,беше с пълна упойка ,тогава ги питах ,защо единият път е с пълна упойка махнат а другият път не е ,те ми отговориха ,че с абразиото се изкоренява коренчето на полипа и не може да се направи без упойка защото си боли много повече от другият начин .Но всичко мина бързо и се надявам да не ми се появяват повече .Първият път докато си чаках резултатът се бях поболяла ,но после лекарят ми каза ,че са доброкачествени тумори и да не се тревожа .
Цитирай

Между двата свята.

Първият ми полип беше много голям и наистина не можах да забременея ,даже заради това отидох на лекар ,доктора като го видя ,каза че това е причината беше 1 см и 2 мм.
Но 2010 забременях и на прегледа ми го откриха беше колкото грахово зърно ,не съм имала и с двата някакви неразположения .Април месец родих и след 3 месеца го махнах .
Цитирай

На мен също ми махнаха два полипа на матката(втория беше 2см) в разстояние на една година.И двата бяха отстранени с хистероскопия,нямах никакви проблеми после.За съжаление знам,че не е гаранция,че няма пак да се появят.Доктора ми каза,че трудно се забременява,ако имаш полип,затова е добре да се махне.
Цитирай

София

Аз също имах проблем с полипи!

Всичко започна, когато бях в чужбина. Силни кръвоизливи, болки в корема ниско долу! В месеца имаше може би само ден два, в който нямах кървене! И така три месеца докато се прибера в България ( там нямах възможност да посетя лекар ). Така се започна моето ходене по мъките. В продължение на една година имах такова кървене и никой доктор в София не можа ма ми каже от какво е, а някои даже не искаха да ме прегледат, защото съм била в цикъл. Други ми предписваха лекарства за спиране на кървенето, които изобщо не ми повлияха.
В един хубав ден една приятелка ми препоръча нейния лекар и аз със малко съмнение ( но вече нямаше къде да отида и не знаех какво да правя ) се обадих и си записах час. С първия преглед той ми каза, че имам полипи и трябва да ми правят кюретаж. Направиха го и Алелуя! Най- накрая кървенето спря! До тук добре, след това изследвахме хормони, даде ми антибиотици и нямаше проблеми. Единствоното лошо при този доктор беше, че не можех да му разбера какво точно ми казва, защото е чужденец, а и той не обясняваше много. И така вече спокойна започнах бебеправенето. Но уви безуспешно и вече с три спонтанни, за които отново никой нищо не ми казва и отново в търсене на лекари. Всички казват всичко ти е наред, нямаш проблеми, но нищо не става. Моля ако някой има контакти на добър ендокринолог да ми ги прати на лично съобщение или друг лекар за който се сетите, който може да ми помогне!

Благодаря на всички!

Hug
Цитирай

Между двата свята.

Инес влез в форума рискова бременност там ще намериш отговор на въпроса си ,много е важно правилното лечение и точната диагноза , до колкото знам в София има добри специалисти в тази област ,дано час по скоро се открие проблема и да се проведе правилното лечение ,след това всичко ще се нареди и ще можеш да износиш бебчето си до края ,не се оставай на едно мнение ,потърси няколко.
Колкото до полипа той не е причина за спонтанният аборт .Аз съм майка ,която е загубила бебе и много добре те разбирам .Успех мила  Hug
Цитирай

София

Благодаря kroelahai!  Hug
Цитирай

Момичета, искам да ви попитам колко дни след отстраняването на полипа ви дойде цикъла? На мен кървенето след операцията беше само до вечерта. Без болки, без нищо.
Цитирай

На мен ми дойде нормално,когато трябваше.
Цитирай

Между двата свята.

На мен ми дойде нормално,когато трябваше.

newsm10 И  при мен беше така.
Цитирай

Пловдив

Моето хистеро го правих В Щерев,останах доволна.Никакви проблеми и болки не съм има след това.Цикълът си ми дойде нормално.
Цитирай

Здравейте! На мен ми дойде точно на деня, в който трябва, само че ме притеснява, че е доста обилно кръвотечението. Нормално ли е цикълът след премахване на полип да е по-силен от обикновеното? Направо се плаша
Цитирай

Здравейте отново- понеже кръвотечението беше твърде силно направо отидох при доктора (отделно ми прилоша), каза ми, че било нормално, да не се притеснявам. Едновременно с това ми излезна хистологичния резултат: жлезист цервикален полип, жлезист ендометриален полип? Някоя от вас имала ли е подобен резултат. Докторът каза, че всичко си било наред....
Цитирай

Здравейте отново- понеже кръвотечението беше твърде силно направо отидох при доктора (отделно ми прилоша), каза ми, че било нормално, да не се притеснявам. Едновременно с това ми излезна хистологичния резултат: жлезист цервикален полип, жлезист ендометриален полип? Някоя от вас имала ли е подобен резултат. Докторът каза, че всичко си било наред....
При мен беше такъв. Първият път ме кюртираха след което цикъла ми беше слаб. Докторката твърдеше, че всичко е наред -това в Благоевград.Но полипа се появи пак и ми го махнаха с хистероскопия вече при доц. Тюфекчиева, която само ми каза: - Тая жена сляпа ли е била.  и сега да чукам на дърво всичко е наред вече втора година.
Но всичко е индивидуално, не се ръководи от другите тук, а само от себе си.
Цитирай

Пловдив

puholina81 ,на мен доки ми каза ,че след хистерото може да ми е по обилен цикъла.Така ,че не се безпокой.А и ти е казал ,че всичко е ок.Успех!
Цитирай

Много благодаря за отговорите. Аз се притеснявам, защото доктора нищо не обеснява, колкото и да го гоня. Питам го какво означава това, той- ми всичко е наред. Кога да отида на преглед отново- ми за сега няма нужда. С ченгел да му вадя думите.
А и сутринта наистина ми прилоша, станах бяла като призрак и веднага хукнах към него.
Благодаря отново!!!!!
Цитирай

Варна

Здравейте! Откриха ми полип на шийката на матката и ми издадоха направление за болница за абразио. Проблема е, че не знам към коя болница и кой лекар да се насоча! Лекарката ми каза където искам да отида, без да ме насочи конкретно. Много съм притеснена! Ако някой може да ми препоръча болница и лекар във Варна ще му бъда много благодарна! Другата седмица трябва да направят операцията, а пък аз не знам къде да отида! Моля помогнете!
Цитирай

Моят съвет е да отидеш в специализирана АГ клиника- напр.по стерилитет , но по-добре хистероскопия отколкото абразио. Така мисля аз, защото при абразиото стържат на посоки и може да остане нещо , а при хистерото огледат отвътре с микроскоп и махат всичко. Съжалявам за Варна не мога да те ориентирам.Аз правих моята хистероскопия в клиника Щерев в София. Успех ти желая! bouquet
Цитирай

Здравейте,моят проблем се състои в това,че при профилактичен гинекологичен преглед без оплаквания от моя страна се установи полип в матката 9мм./70мм.Въпросът ми е дали е възможно да се отстрани с хапчета при този размер ?Много съм притеснена.......
Цитирай

Здравейте!
Аз също искам да попитам,само с интервенция ли може да се премахне полип?
Как се премахва такъв,т.е. има ли болки,как протича една такава интервенция?
Къде бихте ми препоръчали специалист?
Благодаря!
Цитирай

chipolita
Ентусиаст

Re: Полипи на матката
« #13 Съб., 02 Февр. 2008, 12:04 »

"Отново съм аз. Вчера ходих на контролен преглед. Беше излязъл и резултата от изследването на материала - доброкачествен полип. Докторката беше учудена как може от млада жена да се извади толкова полип. Изписа ми да пия 6 дни метергин и след него 10 дни оргаметрил и да отида на 3 -4 ден от редовния цикъл. Кажете ми нещо за оргаметрила - прочетох,че се напълнява от него."                      Здравейте chipolita интересувам се как протече при Вас лечението  с "Orgametril" имаше ли странични нежелани реакции? При мен полипа все още не е отстранен с надеждата да се премахне с това лекарство,но притеснението ми Ви е известно....
Цитирай

chipolita
Ентусиаст

"Отново съм аз. Вчера ходих на контролен преглед. Беше излязъл и резултата от изследването на материала - доброкачествен полип. Докторката беше учудена как може от млада жена да се извади толкова полип. Изписа ми да пия 6 дни метергин и след него 10 дни оргаметрил и да отида на 3 -4 ден от редовния цикъл. Кажете ми нещо за оргаметрила - прочетох,че се напълнява от него."                      Здравейте chipolita интересувам се как протече при Вас лечението  с "Orgametril" имаше ли странични нежелани реакции? При мен полипа все още не е отстранен с надеждата да се премахне с това лекарство,но притеснението ми Ви е известно....

не чакайте оргаметрил-а и други хапове да ви подействат, за такъв голям полип най-добре отидете да ви го махнат - полипектомия, а не с абразио. още като се събудите от упойката ще сте забравили за полипа. с хаповете нищо няма да стане, освен да понарастне още малко.
Цитирай

chipolita
Ентусиаст

Нито оргаметрила, нито дуфастона, с които ме трови лекарката ми помогнаха щом се стигна до хистероскопия. Но вече втора година след хистероскопията съм екстра. Препоръчвам ти да идеш при доц. Тюфекчиева, но това си е мое мнение, ти си решаваш.
Цитирай

Много Ви благодаря "amorex" и " chipolita" ,наистина ме зарадвахте,че все пак има решение на този проблем  bouquet Аз съм позитивно настроена и за мен е много важно една добре поставена диагноза отколкото да се крия зад проблема.В този красив празничен ден "Свети Валентин" желая на всички много здраве от мен и щастливи усмихнати дни  Hug
Цитирай

Момичета и аз мога да споделя моя опит по темата. На мен също ми беше поставена такава диагноза и то от 2-ма водещи гинеколози. Полип 17 мм. При направената хистероскопия се оказа, че не е полип, а вдлъбнатина в матката. Просто на монитора и вдлъбнатината и полипа се визуализират като тъмно петънце. Аз съм за хистероскопията, защото при нея всичко се оглежда много добре. На мен беше направена корекция на маточната кухина. Правилната форма на матката също е много важна за забременяването PeaceУспех на всички Hug
Цитирай

Здравейте,

Писала съм и друг път по тази тема, споделяйки опит при премахването на полипите на матката. Мислех, че с махането им приключват проблемите, но не. Вече 5 месеца, от както ми направиха абразио и махнаха 2 полипа, цикълът ми се нормализира, както винаги точен, толкова дни, колкото трябва, но нещото, което ме притеснява е, че се появява извънменструално кръвотечение. Като леко зацапване, после малко червено, розово и накрая изчезва. Продължава 3-4, до 5 макс. дни. После си идва цикълът нормално и продължава, колкото си трябва дни.
Ходих веднъж на гинеколог, гледа ме обстойно и каза, че всичко си е нормално, нямало нищо обезпокоително ( а ходих при добър лекар). Кървенето се появява около овулацията, което ме навява на мисълта, че може да е от това, но никога преди това не съм имала такова кървене. всичко започна след махането на полипите. Преди това ми бяха правили и изследвания= всичко нормално, но мен това междинно кървене си ме притеснява.
На някоя от вас случвало ли се е ?
Цитирай

Кървенето се появява около овулацията, което ме навява на мисълта, че може да е от това, но никога преди това не съм имала такова кървене. всичко започна след махането на полипите. Преди това ми бяха правили и изследвания= всичко нормално, но мен това междинно кървене си ме притеснява. На някоя от вас случвало ли се е ?
Да, на мен, около овулацията съм имала леко кървене понякога. Пила съм прогестеронови препарати по-скоро за презастраховане и малко противозачатъчни за известна почивка на яйчниците.
Цитирай

Zdraveite i ot men! Peace
I az imam podoben problem - polip 27mm, koito prichini tolkova kryvoizlivi, che napravih anemiq. Shocked
Hodih na hilqda konsultacii i izchetoh vsichkite forumi i e qsno, che shte se podloja na histeroskopiq i az. Problema e, che sym ot Burgas i tuk ima samo edna bolnica, koqto raboti s tozi aparat i to ot dosta skoro.. Chesno kazano im nqmam doverie. Thinking
Nqmam nishto protiv da otida vyv Varna a daje i do Sofiq shte imam pyt skoro. Taka che iskam da popitam samo, koito se e podlagal na tazi manipulaciq, kyde q e izvyrshil? Molq vi, preporychaite mi nqkoit dobyr lekar ili pone nqkoq bolnica, kydeto da rabotqt i po zdravnata kasa! Praynig
Цитирай

По здравна каса не мога да ти препоръчам. Аз правих мота хистероскопия в клиника Щерев  София при д-р Савова. Повече от доволна съм.
ПП Моля пиши на кирилица!
Цитирай

London, UK

Здравейте,някой махал ли е полип на матката в "Акта Медика" в Севлиево? Питам защото на мен ми предстои такава интервенция а не знам да ли е с абразио или хистероскопия? Това последното го научих от вашите мнения,не знаех ,че има такъв метод.
Цитирай

Благоевград

Здравейте, дами! Smile
Резултатите от направените ми абразио и биопсия са:
Цервикална лигавица и части от аденоматозен цервикален полип с участъци на плоскоклетъчна метаплазия на покривния епител.
Процедурата се извърши в онкологията в гр. Благоевград от д-р Бойко Терзийски.
След като получих резултатите, отидох при него, за да му ги покажа. Предписа ми Solcogyn и каза да отида два дни, след като ми е свършил цикълът, за да ме намаже с него, а ако и след това намазване не се махнат полипите, ще трябва да ги гори.
В нета чета, че полипи се махат чрез абразио. В такъв случай за какво трябва да ме маже и със Solcogyn? Дали не ме мотае поради някаква причина?
Споделете вашия опит с полипите, а и с лекарите, които са ви лекували.
Благодаря предварително! Smile Smile Hug
Цитирай

София

Е, зависи какъв и къде е полипа. Моят го махнаха с биопсията.  Cool Просто с щипката за биопсия го махна и после го изследваха. Абразио не са ми правили. Вероятно при теб ако е имало полипи вътре те са отстранени с абразиото. Иначе аз лично като неспециалист, но като пациент с такива проблеми смятам "горенето" за по-надежден метод за премахване на полипи, ранички и пр...
Цитирай

Ако би могло да ви помогне като информация имам правена хистероскопия за премахване на полипи на матката. Резулатата е евакуирани 5 полипа - със жлезиста структура. Преди операцията имах страхотно тъмно зацапване или кървене преди, след цикъл и по време на овулация. След манипулацията всичко това изчезна. Цикъла ми вече не е болезнен. Дори микробиологията остана стерилна.
Но...Полипите можело да рецидивират. Дано да не стане така.
Могат да препоръчам Тюфекчиева в МД за хистероскопия. Условията не са добри, но съм доволна от резултата засега.
Интересно ми беше, когато след това направих цветна снимка за пропускливост на тръбите - пропусна тръбата пред която имаше полип, който е отстранен, а другата изобщо. Явно и тя е блокирана още в началото, но май не е от полип.
Цитирай

Благоевград

Четох за хистероскопията, че е по-добра като резултатност от абразиото, но знам ли... Дали съм за такава интервенция или не?
Доволна съм от д-р Терзийски, но тъй като вече хората са толкова комерсиализирани, се притеснявам да не би да ме забави с лечението, поради евентуално желание да изкара пари.
Една позната ми вкара снощи тези филми в главата. Преди това се бях настроила, че днес купувам Solcogyn-а и отивам да ме маже, а сега съм много разколебана. Иска ми се да отида и при друг специалист, но е края на месеца - няма направления, а ако чакам до следващата седмица, за да взема направление, изпускам момента за намазването и всичко ще се обърка още повече...
Абе, каквото има да става, да става! Отивам и това е!
Важното е, че съществува този форум и че има отзивчиви хора като Вас, които обясняват и подкрепят безкористно! Благодаря Ви!  Hug bouquet
Цитирай

Bansko

Здравейте ,момичета.Може  ли  някой  да  ми  каже  , до  колко  дни  от  началото  на  менструацията  могат  да  се  премахнат  полепите?  Благодаря Ви  предварително !
Цитирай

Първите чисти дни преди овулация. От 8 до 12 ден някъде. Аз пих противозачатъчни и нямаше значение. Правиха ми я на 16ти ден.
Цитирай

Bansko

Първите чисти дни преди овулация. От 8 до 12 ден някъде. Аз пих противозачатъчни и нямаше значение. Правиха ми я на 16ти ден.

Благодаря  много  за  отговора,но  аз  не  знам  какво  да  правя,защото  тези  дни  ми  се  падат  ,когато  са  почивни.12-ят  ден  ми  е  на  7  май тогава  ще  се  чуем с  лекарката  ми.Не  пия  противозачатъчни.Проблем  ли  е  ,ако  се  направи  след  12-ят  ден?
Цитирай

Зависи колко е дълъг цикъла ти и кога е овулацията. Операцията се прави преди овулация. Когато лигавицата нарастне пречи на манипулацията. Аз пих противозачатъчни само в месеца на операцията.  Ако ще правиш операция в този цикъл можеш да ги почнеш от първи ден. Или когато се чуете с лекарката ще уточните кое и как..
Цитирай

Здравейте,
искам да попитам колко струва премахването на полип?
Цитирай

London, UK

Здравейте,
С направление от личен лекар за преглед при гинеколог.
Цитирай

Bansko

Здравейте,

аз платих  днес  само  престоя  в  болницата - 2 дни  11,60 лв
Цитирай

London, UK

Здравейте,

Защо 2 дни? Толкова ли стоя?
Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.
Цитирай

Bansko

Здравейте,

Аз отидох в 8 сутринта в 10 влязох, след 10-15 мин съм излязла и след около 2 часа си тръгнах.

на  мен ми  правиха хистероскоплия  и вече  го  изискват  престоя.когато  е абразио  не  се  преспива
Цитирай

London, UK

Здравейте,

на  мен ми  правиха хистероскоплия  и вече  го  изискват  престоя.когато  е абразио  не  се  преспива

Аха, ясно. Не знаех, надявам се да е минало всичко  успешно при теб.  Peace
Цитирай

Bansko

Здравейте,

Аха, ясно. Не знаех, надявам се да е минало всичко  успешно при теб.  Peace

Момичета, вие  след  това  имахте  ли  чувство  за  тежест  в  стомаха,постоянно  ли  кървехте  и  колко  дни?
Цитирай

София

И аз тук с скорошна интервенция на 4 дни!
На мен ми правиха КОНИЗАЦИЯ И АБРАЗИО имала съм един полип и всичко е било без голяма кръвозагуба и не е било придружено с проблеми.
От тогава до сега, вече четири дена минаха , имам воднисто течение на моменти леко розовеещо.
Не съм на ясно дали е нормално и колко време ще продължи , от което съм притеснена.
Интервенцията ми я направи доц. Дянкова  и мина без никакви проблеми и болки , нищо не съм усетила , освен това течение.
Ако сте имали такова течение , бихте ли споделили повече как протичат нещата?
Благодаря! bouquet bouquet bouquet
Цитирай

London, UK

И аз тук с скорошна интервенция на 4 дни!
На мен ми правиха КОНИЗАЦИЯ И АБРАЗИО имала съм един полип и всичко е било без голяма кръвозагуба и не е било придружено с проблеми.
От тогава до сега, вече четири дена минаха , имам воднисто течение на моменти леко розовеещо.
Не съм на ясно дали е нормално и колко време ще продължи , от което съм притеснена.
Интервенцията ми я направи доц. Дянкова  и мина без никакви проблеми и болки , нищо не съм усетила , освен това течение.
Ако сте имали такова течение , бихте ли споделили повече как протичат нещата?
Благодаря! bouquet bouquet bouquet
Аз имах такова течение което описваш, моето продължи 3 дни и след това ми дойде цикъла. Моят гинеколог държеше да направи интервенцията по време на цикъл или няколко дни преди или няколко дни след. След това цикъла ми се нормализира и съм много доволна от това, защото вече ги няма кръвоизливите и съсиреците който бяха с големината на шепата ми.
Цитирай

здравейте от мен
цикъла ми дойде преди три дни ,но днес имам големи съциреци  много се уплаших като ги видях ,дали може да са сигнал за полип  newsm78 ще ходя на лекар другата седмица  и затова питам ,четох ,че трябва да се иде на преглед на 4,5 ден от цикъла ама така ли е или да изчакам да ми свърши и тогава да ходя.
много съм притеснена благодаря на тези дето ще ми отговорят.
Цитирай

London, UK

здравейте от мен
цикъла ми дойде преди три дни ,но днес имам големи съциреци  много се уплаших като ги видях ,дали може да са сигнал за полип  newsm78 ще ходя на лекар другата седмица  и затова питам ,четох ,че трябва да се иде на преглед на 4,5 ден от цикъла ама така ли е или да изчакам да ми свърши и тогава да ходя.
много съм притеснена благодаря на тези дето ще ми отговорят.
отиди на лекар когато ти свърши, не всеки съсирек е сигнал за полип. Успех  Peace
Цитирай

Варна

И аз се присъединявам към вас... Не знам колко е голям, полип е ... Имах някакво течение  и като отидох да видя се оказа и течение и полип. Течение не съм имала от сто години! Четох, че има връзка, но се притеснявам. За Варна да ми предложите лекар?
Цитирай

БИХТЕ ЛИ МИ КАЗАЛИ СЛЕД МАХАНЕ НА ПОЛИП И БИОПСИЯ С ХИСТЕРОСКОПИЯ НОРМАЛНО ЛИ Е ДА ИМАМ  КАРВЕНЕ 5 ДНИ И КАФЯВО ТЕ4ЕНИЕ
Цитирай

Там някъде

iv76  според мен няма за какво да се притесняваш, стига да не е  5 дни обилно кървене. При мен след хистероскопия на полип имах слабо течение около 9 дни и цикълът ми позакъсня. Следващите цикли си бяха  нормални.
Цитирай

iv76  според мен няма за какво да се притесняваш, стига да не е  5 дни обилно кървене. При мен след хистероскопия на полип имах слабо течение около 9 дни и цикълът ми позакъсня. Следващите цикли си бяха  нормални.
Цитирай

[/quo н te]

благодаря
Цитирай

Здравейте, момичета!
Искам да попитам, след премахване на полип с хистероскопия, на някоя от вас назначавали ли са хормонална терапия с цел предпазване от рецидив? Докторът ми е категоричен, че трябва да приемам орален контрацептив или да сложа хормонална спирала, защото в 99 % от случаите има рецидиви. И сега трябва да избирам, но ще ми е интересно да споделите предлагана ли Ви е такава терапия?
Цитирай

Там някъде

На мен не са ми споменавали за такава терапия.
Цитирай

и на мен не сами казвали, и доктора изобщо не спомена.
Цитирай

Здравейте Smile Нова съм във форума и за първи път пиша. Поводът е, че при последния ми гинекологичен преглед, лекарят ми каза, че имам полип на ендометриума и ми изписа Оргаметрил, за да опита медикаментозно лечение, но тъй като полипът явно не се е повлиял се налага да ми го премахне чрез кюретаж, което много ме притеснява. Искам да ви попитам, дали има някакъв друг начин, например чрез други лекарства или народна медицина. Също и дали премахването трябва да бъде непосредствено преди или след цикъл, понеже чух различни мнения.

Благодаря предварително!
Цитирай

Здравей, не се съгласявай на кюретаж, с това се остъргва матката. На мен ми правиха хистероскопия, много лека процедура, изрязва се само полипа и максимално се щади организма. Прави се с упойка, не е болезнена и после най-много да имаш леко кървене. Изписват те още същия ден.

Има значение кога се прави процедурата, но не помня подробности. Идеята е, че лигавицата не трябва да е нараснала много защото така не се вижда полипа.
Цитирай

amini ти е отговорила точно. Хистероскопията е много по ефективен метод, защото с помощта на микроскоп се оглежда цялата маточна кухина и се изрязва полипа /или полипите/, докато при кюртажа се стърже на сляпо , я го уцелят, я не. Прави се в първите чисти дни след цикъл , максимум до 10я ден.
Цитирай

Благодаря ви за бързия отговор! Аз също четох за този метод в интернет, но като попитах гинеколога си за друг метод, той отвърна, че това бил единственият и не посмях да му кажа за хистероскопията. Може би няма подходящото оборудване и затова така ми е отговорил. Явно трябва да се консултирам и с друг лекар.
Цитирай

Правих хистероскопията в специализирана клиника по репродуктивно здраве, тогава още не знаех, че ще имам след време и такива проблеми. Там лекарите са специалисти и имат необходимата апаратура. Една година след манипулацията нямам рецидиви.

Ако имаш възможност си избери някоя от тези клиники, част от тях работят и със здравна каса, но се доплаща.
Цитирай

Големите държавни болници също имат необходимата техника, но кварталния гинеколог - не . Той може да прави само кюретаж. Аз също правих моята хистероскопия в клиника за репродуктивно здраве след дългогодишна борба за бебче. Месец след хистероскопията бях бременна.
Цитирай

Подкрепям мнението ви за клиниките, но и моят преглед беше в такава клиника -  на Д-р Щерев в Русе и доколкото знам имат добро оборудване, именно затова много се учудих като ми казаха за кюретаж и реших да пиша във форума. На сайта им прочетох за хистероскопия, но ставаше въпрос за София, явно не я правят в Русе.
Ако някоя от вас си я е правила в Русе би ли ми препоръчала АГ
« Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 02:03 от sweettemptation »
Цитирай

В тутракан има такава клиника, чувала съм добри отзиви.
Цитирай

И аз бях чула за нея, също и че записването за там трябва да е няколко месеца по-рано. А относно лечението на полипи без оперативна намеса, на няколко места прочетох за рецепта от 150-200 гр. сурови ядки, без фъстъци и 1,5 литра мин. вода, но нямаше никакви коментари дали действа. Чували ли сте за нещо такова? Smile
Цитирай

Моята хистероскопия е правена в клиниката на Щерев, но в София. Peace
Цитирай

И аз бях чула за нея, също и че записването за там трябва да е няколко месеца по-рано. А относно лечението на полипи без оперативна намеса, на няколко места прочетох за рецепта от 150-200 гр. сурови ядки, без фъстъци и 1,5 литра мин. вода, но нямаше никакви коментари дали действа. Чували ли сте за нещо такова? Smile

Имат сайт в клиниката, нищо не пречи да се обадиш по телефона. А иначе това, което си постнала за ядките ми звучи несериозно, ако имаше ефект хората нямаше да си правят кюретажи, хистероскопии и други подобни интервенции...
Цитирай

Пловдив

Здравейте!
От две години правим неуспешни опити за дете. Оказа се, че имам полип в матката. Направиха ми хистероскопия преди 5 дни в Торакс Пловдив, но на диска с процедурата видях, че не го отстраниха целия. Доктора ми дръпна точно 3 парченца и видях, че има още за изчистване. Времетраенето на процедурата беше точно 4 минути(според записа). Нормално ли е да не го махат целия, а само да разрушат целостта му и организма да го изхвърли сам? Решила да съм ходя при друг доктор за второ мнение и да му покажа диска, но ще съм благодарна ако някой сподели опит.
« Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 09:33 от desitka_001 »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-171 от 171 отговора