Полипи на матката

  • 275 383
  • 481
  •   1
Отговори
# 345
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Искам да попитам нещо- на 14.03 ми правиха хистероскопия. Седмица след това ми дойде... от тогава нищо... около 17.04 имах зацапване за 3 дни... правих няколко теста и всичките отрицателни( последния преди малко). Правих хистероскопията в Щерев и док ми каза да си пия инофолика само 2х1 и чак след 3 месеца да отида, ако не съм забременяла до тогава. Но до ден днешен нямам цикъл... Чудя се какво да правя-да ида да ме прегледат на УЗ да се види имам ли задържан фоликул, ако имам ще трябва да пия дуфастон или нещо от подобните му, а пък нали уж не трябва да пия нищо... отделно ме притеснява, че ако има нещо да не стане по-зле.... Вече почвам много да се изнервям от това чакане, на моменти си самовнушавам явно някакви симптопи, че е станало, а после като направя поредния тест и той е отрицателен се смачвам още повече. Със СПКЯ съм и инсулинова резистентност, изрично още в болницата питах дали трябва още нещо да пия, защото без медикаменти цикъл 3 пъти в годината... но док каза  "Не! Пий си само имофолика!".
Отиди задължително на лекар, не е нормално толкова време да си без цикъл.
Може да е от поликистозата, което е по-добрия вариант, но все пак съществува минимален риск от усложнения след хистероскопията и лекар трябва да прецени на какво се дължи аменореята.

Момичета - хубаво е да се успокояваме взаимно, но не сме лекари и когато нещо не е съвсем наред, по-добре е да насочим потребителката към специалист.

# 346
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз пък нямах проблем с цикъла след хистерото. Беше ми точен.
Пънче е права, по-добре Ms.M да отиде на лекар. Най-вероятно не ѝ идва от поликистозата.
Ms.M, предполагам си на Л-тироксин заради Хашимотото? Като гледам въвриш към хиперфункция. Наистина се консултирай с ендокринолог.

# 347
  • София
  • Мнения: 3 256
Аз мисля, че споделянето на личен опит едва ли отказва някого от прегледите при лекар  Laughing

# 348
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз мисля, че споделянето на личен опит едва ли отказва някого от прегледите при лекар  Laughing
Ще се изумиш колко много хора не отиват на лекар, щом друг им каже, че е преживял подобно или същото оплакване без последствия.

Аз, за съжаление, съм изчела доста на тема гинекология и проблемно забременяване и знам за доста случаи когато безобидно оплакване е било признак на сериозен проблем.

Моя добра приятелка и съфорумка получи изключително рядко усложнение след абразио по медицински причини - Синдром на Ашерман - двете стени на матката и се бяха слепили една за друга и имаше голяма вероятност никога да не може да забременее и износи дете. Единственият симптом беше, че нямаше цикъл. Абразиото и беше направено от изключително добър лекар, който в последствие оправи матката и с хистероскопия и приятелката ми в момента се радва на прекрасна дъщеричка.

Моят съвет към всички винаги е бил -консултирайте се с лекар, ако трябва с двама или трима.

# 349
  • Мнения: 731
Със сигурност ще ида на лекар, най-малкото за мое успокоение. Благодаря ви много за отговорите Simple Smile

# 350
  • Мнения: 1 432
Здравейте момичета.
Предната седмица ми откриха полип на шийката - голям бил, не зная колко. И вчера ми правиха кюртаж- лекарката каза, че е един, изхождал от канала на шийката, голям колкото цвете  Confused, размери не каза. Малко предистория - преди 7-8 год. ми махнаха с щипка малък полип от шийката пак, тогава висеше и го отскубнаха, беше доброкачествен.   Сега бил на основа - затова с абразио. Преди 2г. и малко последно бях на АГ - задължителна цитонамазка само, но лекарят нищо не ми каза, дали не се е виждал, никой не знае.
Основното ми притеснение е размера - знам, че колкото по.рано се открие е по-добре, но свършило вече.
Има ли надежда, макар и голям да е доброкачествен? Ще се побъркам 10 дни казаха за резултата.

# 351
  • Мнения: 54 347
Разбира се, че има.
Не се притеснявай, доброкачествен ще е. Hug
И аз съм имала на шийката, колкото бобено зърно. ОК си беше.

# 352
  • Мнения: 1 432
Благодаря ти Дева!
Дано е така.
Сега осъзнавам колко важна е редовната профилактика, поне това зависи от нас. Аз ако не ми се бе усилил цикълът/който винаги е бил обилен/ и съсиреци, нямаше да отида.

# 353
  • Мнения: 40
Здравейте на всички. На 27.07. д-р Любомир Бойчев от клиниката в Тутракан ми премахна полип и септуми. Ще разкажа как премина всичко, ако на някой му е необходима такава информация. Бяхме се разбрали с доктора на първи ден от цикъла да се обадя в клиниката, за да ми дадат дата и час за манипулацията. Честно казано до момента от всичко съм доволна, само организацията им малко куца, тъй като се наложи да звъня седем пъти, като последното ми обаждане беше на 25.07. в 18:00 часа и ми дадоха дата 27.07 в 08:00 да съм в болницата, т. е. след един ден. Беше неудобство и за мен и съпруга ми да се освободим от работа в последния момент, но нямаше как. Така. Отидохме в болницата, но се оказа, че няма легла и мен буквално два часа по-късно, както си стоях и чаках да ме настанят някъде /като аз съм с нагласата, че престоят ми ще бъде тридневен/, една от акушерките ме повика и ми каза да се приготвям. Качиха ме в манипулационната и малко по-късно се събудих в реанимация. Чувствах се отлично. Докторът дойде, каза че всичко е минало чудесно и ми каза, като се почувствам по-добре да се прибирам в къщи. Общо взето това е. Едно нещо обаче ме притеснява и ще се радвам да споделите и вие. Тъй като те ме водят, че съм в болницата, а ме пуснаха, защото нямат свободни легла, документите ми останаха там и за да не ходя след три дни да ги вземам, казаха че ще ги изпратят по Еконт. Въпросът е, че и личната ми карта остана там и това ме притеснява. Освен това чета на доста места, че след премахване на полип те викат за някаква промивка, а на мен докторът нищо не ми каза.

# 354
  • Мнения: 7 182
Ноември 2015г махах полипи и септум точно при д-р Любомир Бойчев. Изписа ми антибиотик да пия за 10 дни. Нищо не е споменавал за промивки. За какви промивки става въпрос?  newsm78

# 355
  • Мнения: 226
mam81, И аз не съм преспивала в болницата - само ме помолиха ако имам все пак някакви оплаквания да се обадя. Дадоха ми документите веднага, нямаше никакви промивки, ходих след 30 дни на преглед за да се види дали има нещо още неизчистено. Нямала съм промивки и други подобни. Мисля, че са подходили обичайно.

# 356
  • Мнения: 380
Момичета закасняваше ли МЦ след махане на полип с кюретаж?Мерси

# 357
  • София
  • Мнения: 3 256
Да, закъснява, нормално е.  Peace Даже е възможно първия месец, или първите два да са ановулаторни и хормоните да са разбъркани.

# 358
  • Мнения: 380
Мерси за брзия отговор а аз се надявах за инвитро през октомври

# 359
  • Мнения: 21
Момичета, може ли някой да каже по ков време на цикъла е подходящо да се отстранява полип, например веднага след цикъла и вообще има ли значение това? Питах моя лекар той вика че нямало,ама нещо го каза с половин уста и аз си мисля че трябва да е веднага след цикъла защото нали после лигавицата на матката започва да се задебелява и така би било по-трудно махането и по-замъглена картинката за доктора? newsm78 хм....ми логично така...

Общи условия

Активация на акаунт