Полипи на матката

  • 275 457
  • 481
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора Пънче  Hug Аз и друг път съм борила даже 8мм киста и не съм имала зацапване. За мое огромно щастие кистата вече я няма Grinning! и ще пробваме с инсеминация, пък да видим.За останалите момичета които имат проблеми с кисти им препоръчвам да се пробват да ги морят с билки, ако някои има желание мога да споделя моя опит. Прекрасна вечер

# 376
  • Мнения: 1 432
Момичета след абразио за полипи, знаете ли лигавицата на матката как се възстановява?
На 2-рия месец изхвърлих еднократно нещо голямо, съсирек голям, чак по панталона ми се стече.
Нормално ли е? Представих си, че е някаква лигавица, олющваща се и зарастнала след остъргването, нещо като кора на рана.

# 377
  • Русия
  • Мнения: 862
Момичета след абразио за полипи, знаете ли лигавицата на матката как се възстановява?
На 2-рия месец изхвърлих еднократно нещо голямо, съсирек голям, чак по панталона ми се стече.
Нормално ли е? Представих си, че е някаква лигавица, олющваща се и зарастнала след остъргването, нещо като кора на рана.
Според мен, не е нормално. Аз точно бих ходила на лекар.

# 378
  • София
  • Мнения: 3 261
Момичета след абразио за полипи, знаете ли лигавицата на матката как се възстановява?
На 2-рия месец изхвърлих еднократно нещо голямо, съсирек голям, чак по панталона ми се стече.
Нормално ли е? Представих си, че е някаква лигавица, олющваща се и зарастнала след остъргването, нещо като кора на рана.
Според мен, не е нормално. Аз точно бих ходила на лекар.
Полипи с абразио не е добре да се махат - многократно е коментирано това в различни теми. Абразиото е действие "на сляпо", лекарят не вижда къде и какво изстъргва. Трябвало е да ги махнете с хистероскопия - пак изстъргване, но след като се вкара оптика в матката и се наблюдава къде е полипа, следи се махането му.
Най-добре отидете на добър ехографист, съсирек 2 месеца след абразио е много неясна история...
Успех, дано всичко е наред!

# 379
  • Мнения: 380
Колку месеца след хистероскопия може да се прави инвитро

# 380
  • Мнения: 1 432
Благодаря. Смятах опитен АГ да ме види на ехограф първо, и после каквото каже.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 948
Колку месеца след хистероскопия може да се прави инвитро
Още на следващия месец Simple Smile

# 382
  • Мнения: 380
А ако изчакам до март април дали ще е проблем

# 383
  • Мнения: 7 191
Когато аз правих хистероскопия, лекаря ми каза поне 2 месеца период на възстановяване  Peace

# 384
  • Мнения: 2
Здравейте дами Simple Smile) Малко съм притеснена и ще се радвам на съвет. Ноември 2015 правих хистероскопия за премахване на полип на матката, всичко мина добре, единственият ми симптом беше леко зацапване около средата на цикъла. Мина се година всичко беше наред редовно ходя на профилактични прегледи, внимателно ми оглеждат матката всеки път, но последните 3 цикъла около 11-ти ден получавам отново леко зацапване (в рамките на едно ходене до тоалетната) Притеснявам се дали не е отново полип или е овулатовно зацапване (овулацията ми е около 14-ти ден на цикъла). Последно на преглед бях ноември (9-ти ден), докторката каза че не вижда нищо притеснително, обаче ме гложди

# 385
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен,
Преди около две седмици ходих на преглед за евентуално измерване на доминантен фоликул, но вместо това ме "зарадваха" с новината, че имам полип 17мм  Sad  Разбрахме се с лекаря да отида след следващия цикъл, за да ме погледне пак, за да бъде абсолютно сигурен. Очакваше се да ми дойде на 20-21 декември, но ето че ми дойде вчера много обилно (на 19-ти ден от цикъла ми, който нормално е от 26 до 28 дни). Днес също продължава обилно кървене с малко съсирели, не ме боли нищо освен кръста ниско долу.
Какво да правя, колко време е нормално да се кърви, мога ли да отида на преглед в това състояние. Записах си час за преглед, но чак за другата седмица. Страхувам се какво ще правя, ако не спре да кърви...може ли да се получи кръвоизлив от полип?
Много ще съм ви благодарна за отговорите...

# 386
  • Мнения: 1 432
Здравейте и от мен,
Преди около две седмици ходих на преглед за евентуално измерване на доминантен фоликул, но вместо това ме "зарадваха" с новината, че имам полип 17мм  Sad  Разбрахме се с лекаря да отида след следващия цикъл, за да ме погледне пак, за да бъде абсолютно сигурен. Очакваше се да ми дойде на 20-21 декември, но ето че ми дойде вчера много обилно (на 19-ти ден от цикъла ми, който нормално е от 26 до 28 дни). Днес също продължава обилно кървене с малко съсирели, не ме боли нищо освен кръста ниско долу.
Какво да правя, колко време е нормално да се кърви, мога ли да отида на преглед в това състояние. Записах си час за преглед, но чак за другата седмица. Страхувам се какво ще правя, ако не спре да кърви...може ли да се получи кръвоизлив от полип?
Много ще съм ви благодарна за отговорите...
Най-напред не се шашкай. Hug
Изчакай колкото дни нормално ти продължава цикъла, ако не спре, не чакай нито ден и потърси лекар.
Дори да се случи кръвоизлив/при мен се случи/, но не е задължително! - има 2 възможности - дават таблетки, с които до няколко часа спира, или веднага прадлагат кюртаж, и пак спира. По-надежден метод пред кюртажа е хистероскопията, но аз избрах кюртажа, щото беше много обилно 7-8 дни и ми падаше хемоглобина.
Най-важно е да си спокойна, нищо страшно няма да се случи! Стискам палци !

# 387
  • Мнения: 41
Благодаря ти за куража ivaiv
Днес е чувствително по-спокойно и мисля, че дори може и да спре  Praynig Обикновено цикъла ми е къс - два три дни и после ден зацапване, така че се надявам и сега да е така. Само не знам след колко време ще дойде пак newsm78 на датата, на която трябваше да дойде или.... може би ще трябва да го чакам всеки един момент Thinking
Не мисля да отлагам премахването на полипа и при първа възможност ще го направя. Благодаря за инфото за хистероскопията Simple Smile

# 388
  • Мнения: 375
Здравейте, някой лекувал ли е успешно полип с хомеопатия?

# 389
  • Мнения: 41
Здравейте, някой лекувал ли е успешно полип с хомеопатия?
Аз лично много вярвам в хомеопатията, но не съм мислила да опитвам с нея. Много е бавен процеса на лечение с хомеопатия според мен. Не искам да те обезнадеждавам, но... ти пък винаги можеш да отидеш при лекар хомеопат за повече инфо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт