Полипи на матката

  • 275 469
  • 481
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Мерси Simma  Hug,

Вече си запазих час при друг доктор за петък, но съм 17-ти ден (от около 26-29 дневен цикъл) и се чудя дали ще се види от нарасналата лигавица на матката  newsm78.

При Щерев ми казаха че го премахват с хистероскопия, напълно безболезнено било (и доста скъпо като гледам сега), а този кюртаж ми звучи доста по-сложна процедура.

"Пазене няма" значи ли че няма нужда да спирам с опитите за бебенце?

# 46
  • Мнения: 740
Да, може и хистероскопия и много ще ти кажат, че е по-добре. На мен ми предложиха кюртаж, аз се съгласих, платих си само пълната упойка, свършихме за 20 мин и след час си бях у дома. В следващия цикъл направихме поредната инсеминация.
Мъката е да чакаш 10-те дни резултатите от хистологията.

# 47
  • Мнения: X
Благодаря ти за бързите отговори Simma   bouquet!

Ще видим какво ще каже д-р.Гунев в петък по въпросът. На мен ми се иска да мина без кюртаж. Четох че при хистероскопията не се прави пълна упойка, което май е по-добре.

# 48
  • Мнения: 1
Здравей дами, за първи път се вклювам във форум и изобщо за първи път пиша. Търсих много информация за проблема ми полип на матката, защото от откриването до направената преди две седмици хистероскопия смених трима доктори и три различни начина на лечения. До колкото се информирах най-добрия начин за отстраняването е хистероскопията, а не кюретажа. По безболезнено и по щадящо е, а най-вече при тази процудера се прави и оглед на вътрешността. Всички искаме едно - да имаме бебе, но както ми казаха и тримата специалисти - полипа, който при мен беше 1 см може да попречи за това. Затова се подложих на оперативната хостероскопия преди 2 седмици. Процедурата беше много бърза, с пълна упойка и след няколко часа дори можех да се прибера сама с кола.
Искам да попитам тези, които са минали тази процедура с какви медикаменти са продължили лечението си след това? Имали ли са някаква хормонална терапия за предотвратяване на рецидив на полипа?

# 49
  • Мнения: 1 951
На мен не са ми предписвали никакви лекарства след операцията. Успех!

# 50
  • Мнения: 113
И на мен ми откриха полип на матката.Симптомите ми бяха силно кървене по време на цикъл,няколко пъти изобщо липсваше такъв,някакво междинно кървене и т.н.Ходих при доц.Стойков в Плевен и той каза,че ще го махне с хистероскопия,успокои ме,но аз пак се притеснявам.Също така ми каза,че полипа пречи на забременяването,а аз искам второ детенце.Интересното е,че каза да отида през 1-ия или 2-ия ден от менструацията,а прочетох по нагоре ,че на една БГ мама са и казали след цикъл.Това ме учуди малко.Това е ,дано мине по бързо,че съм силно притеснена.

# 51
  • Мнения: 184
Здравей дами, за първи път се вклювам във форум и изобщо за първи път пиша. Търсих много информация за проблема ми полип на матката, защото от откриването до направената преди две седмици хистероскопия смених трима доктори и три различни начина на лечения. До колкото се информирах най-добрия начин за отстраняването е хистероскопията, а не кюретажа. По безболезнено и по щадящо е, а най-вече при тази процудера се прави и оглед на вътрешността. Всички искаме едно - да имаме бебе, но както ми казаха и тримата специалисти - полипа, който при мен беше 1 см може да попречи за това. Затова се подложих на оперативната хостероскопия преди 2 седмици. Процедурата беше много бърза, с пълна упойка и след няколко часа дори можех да се прибера сама с кола.
Искам да попитам тези, които са минали тази процедура с какви медикаменти са продължили лечението си след това? Имали ли са някаква хормонална терапия за предотвратяване на рецидив на полипа?

mila, при мен премахнаха полип с хистероскопия на 29.01.2009, без никакво последващо ечение през май 2009 вече бях бременна. Преди това почти една година търсихме причината за незабременяването. Наистина хистероскопията е най-щадящия начин за премахване на полип.

# 52
  • Мнения: X
Здравейте момичета  Hug!

Писах ви преди време за това, че ми откриха полип миналият месец и ми казаха че няма проблем да забременея и след това да се премехне. И се оказаха прави  Grinning, видяхме плодно сакче  Heart Eyes и сега съм най-щастливата жена на света   Grinning. Бях решила този месец и аз да ходя да го махна този полип, но Бог реши друго и съм му бекрайно благодарна  Praynig!

Успех на всички   bouquet!

# 53
  • Мнения: 18
Здравейте момичета, има ли някой от Варна на който са му махали полипи? Споделете кой ви ги откри и при кого правихте тази манипулация, защото при мен двама казват различни мнения - че имам и трябва веднага да се махнат и че нямам, та се чудя при кого да отида за да съм сигурна!  #Crazy Единият гинеколог ми каза дори, че след като ми ги махнат трябва да правя опити за забременяване, защото ако се наложи втори кюретаж (а то най-вероятно щяло, защото рецидивирали) ставало опасно след това да се забременее. А аз не съм раждала още.
Sad Направо се чудя какво да правя и на кого да се доверя, моля споделете вашия опит.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 904
здравейте момичета и от мен нека и аз кажа за моя полип
През октомврищяхме да почнем процедура по инвитро но ми откриха кистичка и се наложи да пия един месец противозачатачни,тъкмо се отървах от нея и хоп полип на матката и тогава доктора ми предложи хистероскопия като ми обясни че това е по добрия вариант от кюртажа тъй като може да се огледа хубаво матката а при кюртажа се действа на тъмно и така декември направихме хистероскопията и от януари ми започна стимулацията по инвитрото което приключи с положителен резултат.Тогава доктора ми беше казал че по принцип не пречи полипа за забременяване но в някой случай може да притисне ембриона.След хистероскопията пих една седмица един лек антибиотик за по сигурно и това е.Дано съм помогнала  bouquet

# 55
  • Мнения: 185
На мен ми откриха полип в края на октомври миналата година, точно преди инсеменация, който докторът отмени именно заради полипа. Беше категоричен, че това образувание пречи на имплантацията и поради тази причина не мога да забременея вече толкова време, други прични няма досега открити... сега обаче разбирам, че има момичета, които са забременели с полип. Странна работа...

През ноември ми отстраниха полипа, но след това имахме 4 месеца въздържание от секс заради медицински проблем при мъжа ми. Сега де факто ще ни е първият месец опити след хистероскопията. Да видим...

# 56
  • Мнения: 38
Момичета, вижте какво чудно излекуване е станало при  kokonut и то без операция!

   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.msg14152672#msg14152672

# 57
  • Мнения: 18
Момичета, вижте какво чудно излекуване е станало при  kokonut и то без операция!

   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471715.msg14152672#msg14152672

Мда, това наистина е едно чудесно решение!  Hug Ще поразтърся за добри хомеопати във Варна...  Thinking

# 58
  • Русе
  • Мнения: 904
По добре не се доверявайте толкова на хомеопатия а се консултирайте с лекар ако наистина искате да имате бебе и то скоро

# 59
  • Мнения: 8
Здравейте момичета.Постарах се да изчета цялата тема, но неможах да си отговоря на въпроса-При обикновен преглед от гинеколог-ще се види ли дали имам полип или не?
Имам 2 инсеминации и едно ин-витро-все неуспешни-но предполагам, че ако е имало полип и личният ми гиеколог и специалистите от клиниката за репродуктивни проблеми-биха видяли полип-ако има такъв?
Ако сега отида на гинеколог-той може ли да ми каже-имам ли полип-или не?
Благодаря ви предварително-желая ви лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт