Полипи на матката

  • 275 356
  • 481
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 781
Големите държавни болници също имат необходимата техника, но кварталния гинеколог - не . Той може да прави само кюретаж. Аз също правих моята хистероскопия в клиника за репродуктивно здраве след дългогодишна борба за бебче. Месец след хистероскопията бях бременна.

# 166
  • Мнения: 4
Подкрепям мнението ви за клиниките, но и моят преглед беше в такава клиника -  на Д-р Щерев в Русе и доколкото знам имат добро оборудване, именно затова много се учудих като ми казаха за кюретаж и реших да пиша във форума. На сайта им прочетох за хистероскопия, но ставаше въпрос за София, явно не я правят в Русе.
Ако някоя от вас си я е правила в Русе би ли ми препоръчала АГ

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 02:03 от sweettemptation

# 167
  • Мнения: 13 929
В тутракан има такава клиника, чувала съм добри отзиви.

# 168
  • Мнения: 4
И аз бях чула за нея, също и че записването за там трябва да е няколко месеца по-рано. А относно лечението на полипи без оперативна намеса, на няколко места прочетох за рецепта от 150-200 гр. сурови ядки, без фъстъци и 1,5 литра мин. вода, но нямаше никакви коментари дали действа. Чували ли сте за нещо такова? Simple Smile

# 169
  • Мнения: 781
Моята хистероскопия е правена в клиниката на Щерев, но в София. Peace

# 170
  • Мнения: 13 929
И аз бях чула за нея, също и че записването за там трябва да е няколко месеца по-рано. А относно лечението на полипи без оперативна намеса, на няколко места прочетох за рецепта от 150-200 гр. сурови ядки, без фъстъци и 1,5 литра мин. вода, но нямаше никакви коментари дали действа. Чували ли сте за нещо такова? Simple Smile

Имат сайт в клиниката, нищо не пречи да се обадиш по телефона. А иначе това, което си постнала за ядките ми звучи несериозно, ако имаше ефект хората нямаше да си правят кюретажи, хистероскопии и други подобни интервенции...

# 171
  • Мнения: 58
Здравейте!
От две години правим неуспешни опити за дете. Оказа се, че имам полип в матката. Направиха ми хистероскопия преди 5 дни в Торакс Пловдив, но на диска с процедурата видях, че не го отстраниха целия. Доктора ми дръпна точно 3 парченца и видях, че има още за изчистване. Времетраенето на процедурата беше точно 4 минути(според записа). Нормално ли е да не го махат целия, а само да разрушат целостта му и организма да го изхвърли сам? Решила да съм ходя при друг доктор за второ мнение и да му покажа диска, но ще съм благодарна ако някой сподели опит.

Последна редакция: сб, 14 дек 2013, 09:33 от desitka_001

# 172
  • Мнения: 8
И на мен ми предстои хистероскопия. В менопауза съм и получих кървене. Оказаха се полипи. Чета много във форумите, много се казва, но все пак ми е притеснено. Надявам се всичко да мине добре. От приятелки, които са минали тази процедура знам, че най- неприятното е след операцията- болките в кръста и главата. Да се махат тия гадости и да минава всичко по-бързо, че колкото повече го мисля, толкова повече ми е притеснено.
Много съм очудена от факта, че този проблем се среща толкова често. Наистина, преди не бях чувала за това нещо, но сега виждам колко много жени се подлагат на тези операции.
Желая на всички успешно справяне с проблемите и повече бебета.

# 173
  • София
  • Мнения: 23 162
то даже не е операция, почти нищо не се реже  Rolling Eyes
на мен наскоро ми махаха полип, нямах никакви болки никъде, нито кръста, нито главата.

# 174
  • Мнения: 781
И аз съм нямала никакви болки, нито в кръста, нито главата. Но може би зависи от упойката, и дали ти пада много кръвното. Аз бях със спинална упойка и  заради кръвното, още когато ме свалиха в стаята ми донесоха една чаша кола и шоколадова вафла. Веднага изпратиха ММ да ми купи нещо за ядене и казаха до вечерта да хапвам добре. Та така  - 4-5 часа след процедурата аз бях на ресторант и си хапвах пържолка  Laughing Няма нищо страшно, и аз бях много спечена, но всичко мина много леко, като се има предвид, че моята операция продължи 45 мин.

# 175
  • Мнения: 58
При мен също нямаше никакви болки. Направиха ми хистероскопията с пълна упойка и ме изписаха същия ден. Между другото няколко месеца след процедурата забременях Simple Smile

# 176
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте , момичета! Предстои ми хистероскопия в Щерев -София.Някой, който е правил наскоро там, може ли да ми каже колко струва оперативната хистероскопия по здравна каса, с каква упойка се прави и колко струва (упойката) , какви са предварителните изследвания и колко струват? Благодаря.

# 177
  • Мнения: 13
На мен ми махнаха  полипа в понеделник, на 01. 06. с хистероскопия в Щерев. Много съм доволна от отношението, от самия престой в болницата... от всичко. Бях си взела направление от личния лекар, с което спестих около 200 лева и платих само 750...  Simple Smile Но наистина изпитвах ужас от това да вися 6-7 часа в някоя депресираща държавна болница, така че преживях сумата...

Самата хистероскопия ми я направи д-р Тимева, която е изключително приветлив и лъчезарен човек, което не е без значение, когато някой ще ти бърника някъде...
Гледах процедурата лайф на голям екран и това ми подейства успокояващо... Сега съм се спекла, защото чакам да излезе хистологията и си вкарвам филми в главата, но... се радвам, че след една година кумене и ослушване, в крайна сметка се реших да го махна това чудо.

Ако нещо по-специално ви интересува, ще пиша още...

# 178
  • Мнения: 2 171
При мен също нямаше никакви болки. Направиха ми хистероскопията с пълна упойка и ме изписаха същия ден. Между другото няколко месеца след процедурата забременях Simple Smile


Едно към едно, включително и забременяването Simple Smile

# 179
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета. На скоро ми откриха полип в матката и др месец ми предстои хистеро. Моето ще е в Токуда. Някой правил ли е там.Има ли впечатление от лекарите?

Общи условия

Активация на акаунт