Полипи на матката

  • 275 328
  • 481
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
chipolita добре си направила, че си ги махнала. Както ще видиш от линийката ми чакам 2-ро бебче и моя полип го откриха когато бях 11-12 седмица. След консултации с 3-4 лекари окончателно ме бяха объркали. Преди да ме прегледат казваха, че махането може да предизвика аборт, но след като видеха казваха категорично - трябва да се махне. По-малките казаха, че не ги пипат, но моя беше около 5см. При изследването се оказа, че е доброкачествен, но ако остане има голяма вероятност да предизвика инфекция и пукане на околоплодния мехух и съответно загуба на бебето. В края на краищата го махнаха и ми направиха серклаж. Надявам се това да ми помогне да износя бебчето и да нямам други проблеми до края  Praynig
Така че - според мен консултация с повече специалисти никога не е излишна, освен това по-добре преди да забременееш - след това риска е много и несъизмеримо по-голям.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 17:00 от InaD

# 16
  • Мнения: 1 951
Чиполита най-важното е че всичко е наред. Пий си лекарствата и не се тревожи повече.

Ина успех и на теб  Grinning

# 17
  • Мнения: 124
Благодаря на всички, които ми отговориха. Радвам се, че резултата е добър. bouquet

# 18
  • Мнения: 1 248
И от мен един глупав въпрос,ако може-слага ли се упойка при хистероскопията и кюртажа?Мерси  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 951
Не е глупав въпроса. Да, с упойка се иzвърШва процедурата  Grinning

# 20
  • Мнения: 124
На мен ми казаха, че здравната каса поема само местна упойка. Но ако искам пълна ще трябва да си платя. И лекуващата ми лекарка ми препоръча пълна, защото било болезнено, а и като се имало предвид,че не съм раждала. И така си избрах пълна. Направиха ми почистването с пълна упойка и нищо не усетих, а и после не ме е боляло.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
Марински  благодаря, лека и на теб   bouquet

Имам чувството, че и лекарите не знаят какво точно минава през Здравната каса. Аз за пълна упойка нищо не съм плащала, но бях постъпила в болница. Иначе анестизиолога ми каза, че от личния лекар трябва да имам някакъв формуляр, за да мине по касата.

# 22
  • Мнения: 124
Аз също бях постъпила в болница. И именно с направлението от личния, но това не им попречи да ми вземат 90 лв., а моя близка - анестезиолог - ме предупреди, че не се плаща. Но както и да е вече съм дала парите. Дано всичко друго да е наред, за да не се налага да ходя пак там.

# 23
  • Мнения: 124
Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
chipolita нищо срамно не питаш. По-добре лекар да ти каже, но според мен изчакай следващия цикъл.

# 25
  • Мнения: 1 950
Пак съм аз. Искам да попитам нещо, но докторката не спомена нищо за това, а и аз не се сетих да попитам. След като преди 13-14 дни ми махнаха полипите и вече съм добре, не кървя и нямам болка, кога може да се почне със секса или трябва да се изчака до първия редовен цикъл? Не говорим за бебеправене, а за секс. Е до като го напиша цялата се изчервих. ooooh!

Ако ти се чувстваш добре няма никакъв проблем да правиш секс Peace.
И няма нищо срамно да питаш Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Момичета, и аз имам полип 1см. и е от 1 година. В понеделник съм на преглед при друг лекар...не ми се иска да го махам оперативно, та нали след това рецидивират. Не трябва ли да се започне с отстраняване на причината за полипа, а не със следствието.....Не може ли с лекарства, билки....четох, че в чужбина се пробва първо с лекарства и то хомеопатия - Silicea (Силиций), който "изстъргва" лигавицата на матката...

# 27
  • Мнения: 124
Здравей, tegea. При мен първо се започна с лечение, но полипите се изчистиха наполовина и понеже от 3 години се опитваме да имаме бебе, а не се получава предприехме махането на полипите. Не знам дали съм сбъркала, но се надявам да е правилно решението ми. Опитай с лекарства и виж как вървят нещата и тогава ще решиш.

# 28
  • Мнения: 273
моля ви за сьвет.преди 20 дена ми направиха секцио.на 15 ден получих крьвоизлив и сега лекарката която ме оперира каза че имам нещо останало в матката.можело да е част от плацентата,а можело и да е сьсирек.иска да ми прави куртаж но мен много ме е страх.моля ви кажете няма ли и друг начин.много ми се сьбра-тежка операция с много разкъсвания,после тежко вьзстановяване,а най-лошото беше,че бебенцето ми почина и дори не го видях.няма ли начин да се разбере какво е останало вьтре и да се изхвьрли,чрез лекарства.

# 29
  • Мнения: 1 951
Слънчице много съжалявам за това което си преживяла  Hug Мога само да те посъветвам да потърсиш още едно лекарско мнение. Дано всичко се размине без операция  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт