Новата тема на френските омайници ;)-11 по ред

  • 20 314
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 847
Здравейте дами ,
при нас едно слънце е пекнало та минавам набързо.
Надин ,Благодаря за задоволеното любопитсво. WinkЗву4и много внушително,и знам 4е хи4 не е леко да си с4етоводител където и да е, така 4е много успех!
Мари Рус , имала си наистина леко и приятно раждане, а Даная е голяма сладурана ,пу пу...и аз се подготвям за втори такъв момент ,та 4ета какво те съветват моми4етата , капките за колики на Сбъдваща ме4ти не ги знаех ,но сигурно ще се възползвам и аз...
Добре дошли на новите дами !
Ротца , не е лека вашата ,трябват много нерви ,затова успех ,дано намерите застрахователи и вси4ко да се уреди..
Шумби ,приятен уикенд .
хайде до скоро. Hug

# 46
  • Мнения: 2 907
Аз казах ли ви, че Сосиете Женерал са мръсни, долни, недни гадини. Вкарахме си там парите и след 3 месеца получихме информация, че сме загубили 12 хиляди евро! Загубили ли? Как тъй загубили? Защото тези паразити-кръвопийци вкарали, без да знаем, парите в акции.
И така една ужасна битка почти 6 мсеца. Като накрая нито ни върнаха парите, а понеже се махнахме оттам ЗАВИНАГИ, то ни удържаха сумати такси.
Сосиетé Женерал на сапун!

Ха сега да кажа едно " добре дошли " на новите.
Мари, ти в ДЕ ли си живяла? Просто съм любопитна.
Вероник, драга, успокой се, да не би за първи път да минаваш по този лесен, френски  път. То ако стане без проблеми, тогава има нещо гнило и много съмнително. Майтапът настрана, горе главата  Hug

Аз май вече ви се похвалих, че документите на мен и мъжа ми бяха най-после събрани.
Миналата седмица ни се сервира, че на него му липсва еди какъв си документ. Отива той в кметството на последното му местожителство и му се казва, че не става така работата, че трябва да се преведат и легализират моите бг. документи на немски!  Shocked Е, нямам думи. Оттам , давай пак в тукашното кметство, тези ни гледат кисело, тъй като вече сме запазили дата. А пък нищо не върви, по-скоро деградират нещата.
Разпънахме се на кръст за една седмица, не знаете какво беше да изнамеря бг. преводач в нашия район тук, който за един ден да ми свърши работа. Французите хубаво са махнали апостила, но в Германия трябва да е и с апостил. Абе, направено е така, че да получиш инфаркт преди да кажеш "Да"...

Сега остава да доживеем съдбовната дата, че ако се споминем от изтощение и нерви, ще е много жалко за загубената енергия  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 325
Chumbi, колко време да изчакам за яденето след като съм дала Калмозина, значи при теб имаше ефект Simple Smile А изобщо кога започват коликите и колко време продължават?Сигурно при всички бебоци е различно newsm78
Black Mamba, виждам че си преполвила бременноста Simple Smile остава ти още толкова и ти желая много много хубави моменти до края на бременноста и още по хубави после  Hug

# 48
  • Мнения: 2 907
Мари, аз за колики давах Еспумизан и Саб Симплекс. Те между другото са едно и също, само че Саб Симплекс е по-концентрирано.
Коликите продължават до трети месец, като при някои бебета изобщо няма. Не винаги плачът означава, че са колики. А и всичките тези капки против колики са пълна глупост, трябва да си минат сами.
Това, което е по-ефикасно е масаж с олио от cumin, масажира се коремчето докато маслото попие. Това е стара бабешка рецпта, която наистина действа. Такова масло може да се купи в аптека.

# 49
  • Мнения: 1 909
Мари рус, абе всички бебоци имат повече или по-малко колики докъм три месеца, после им минава - порастват! Изчакай десетина минути след  калмозина и после давай манджата. След хранене пък малко го поглези бебчето - да си каже Ро-то, погушкай го в леко изправено положение, даже и да е позаспало, за да няма връщане на ценна кърма.  Hug

Айде, отлитам, малко е сложна организацията - Сашо ще ходи на ски училище, после на бавачка, но се надявам да се справим и да покараме всички малко ски, че още от Пампорово са ме засърбяли краката.

 smile3539


Мистик,  Hug  чакам те на сватбено пътешествие по нашия край

# 50
  • Мнения: 545
На мен пък мед.сестри ми казаха да ям грудките на копъра (fenouil)..
Правих си прясно изцеден сок от ябълки и копър.
После минава в кърмата и успокоява коремчето на бебока..

# 51
  • Мнения: 2 907
Мистик,  Hug  чакам те на сватбено пътешествие по нашия край

О, Чумбино, бюджетът не ни позволява да заминем на сватбено пътешествие, но пък правим планове за лятото. Още не сме решили дали ще е по Ривиерата или по към Каркасон, Перпинян...ще видим. Този път с удоволствие НЕ бих отишла в България  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 325
Мистик, да живях малко в Мюнхен Simple Smile много мой любим град Simple Smile
Вчера се мъчих да се изцеждам и успях само 30мл за близо полвин час, много се изнервих и днес си взех помпичка на Авент, дали така като се изцеждам ще стимулирам лактацията по добре, и по кое време да го правя?Да не взема да оставя бебето без кърма когато суче от гърдата newsm78

# 53
  • Мнения: 85
Здравей Мари-Рус, честито и от мен за сладкото бебче, бих те посъветвала да не се мъчиш с помпички, освен ако нямаш наистина много кърма, по-добре е  да се оставяш на бебчо да те изпива - колкото повече яде, толкова повече мляко ще имаш  Simple Smile
Успех

# 54
  • Мнения: X
Здравей Мари-Рус, честито и от мен за сладкото бебче, бих те посъветвала да не се мъчиш с помпички, освен ако нямаш наистина много кърма, по-добре е  да се оставяш на бебчо да те изпива - колкото повече яде, толкова повече мляко ще имаш  Simple Smile
Успех
newsm10
Точно така - остави бебето само да си регулира кърмата. Цеди само ако гърдите ти са много напрегнати след кърмене.
Това с доизцеждането след кърмене е кардинална грешка, масово разпространена сред кърмещите мами в БГ.
Иначе помпата на Авент е много добра. Ще ти върши работа при проблеми , но не я употребявай всекидневно.
Изцеждането е необходимо основно в следните случаи :
- При свръхлактация- за да се облекчи напрежението в гърдите.
- При недостиг на кърма- за стимулиране на производството.
- При проблеми- запушени канали, възпаления, възелчета или болезнени бучки в гърдите.
....и други непредвидени ситуации.

# 55
  • Мнения: 2 907
Мари, аз така от цедене, си спрях кърмата за един месец. Не беше нарочно, но на втория месец нямах нищо вече.
Аз едно, че нямах много мляко, но и ми беше много неприятно - изпитвах болка и изключително неприятно усещане. Пък и след всяко хранене бебето плачеше, което ме наведе на мисълта, че нямам достатъчно. Това се оказа вярно, изцеждах каквото мога от двете гърди и дохранвах с адаптирано мляко. Така беше дефакто от самото начало.
По принцип лактацията се стимулира от сученето. Но от директното, без силиконов накрайник. Затова ако искаш да кърмиш дълго, избягвай да цедиш.
При мен не стана, но пък никога не съм имала угризения за това. Реших да споделя само моя мизерен опит с кърменето.

# 56
  • Мнения: 146
Явно при всеки е различно за лактацията.Цедих ръчно след всяко кърмене и съжалявам,че късно научих за замразяването,що кърма изхвърлих.Кърмих 7 месеца,като го ограничавах във времетраенето и пак първия месец качи 2 кг.Седмият месец вече ми беше писнало от вечното пренапрежение в гърдите,а и детето трябваше да хапва и друго и я спрях с хапчета.
Тайната да имаш повече кърма е в течностите,трябва да са повечко.При мен оказваше страхотно действие биричката.  beer

# 57
  • Мнения: 1 325
Здравейте Hug
Тази нощ бяхме кротки както винаги, много ми е посушна Данаята и дори и да има колики си охка тихичко и се превива милата, гласчето не и се чува Simple Smile
За цеденето не мисля да го правя често, когато се наложи , нали майка ми е тук до началото на март и когато излизам за по дълго време я оставям на нея .Приятен уикенд на всички Hug

# 58
  • Мнения: 1 465
Хехе ние и така си го ядем копъра - на пюре. Сварен на пара - грудките де. Има малко особен вкус.
Мистик, къде ще се споминавате пък вие сега? Я се дръжте за сватбата. Peace
Мари, Даная е наистина сладурана Grinning
И от мен добре дошли на новите! Peace
Бай от мен  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 194
Мари-рус, коликите НЕ са задължителни и неизбежни. Моите, и двете деца, нямаха колики! Дъщеря ми само пъшкаше понякога сутрин, за кратък период, синът ми май ? имаше един два дни колики...вече не си спомням...не съм използвала никакви капки или лекарства. Така че не ги мисли от сега, може  вие да се разминете! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт