Как вземате решения дали да посегнете към алопатични лекарства

  • 3 314
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Днес един много добър специалист УНГ в прав текст ми обясни, че синът ми е с трета сливица, която е желателно спешно да се оперира. Проблемът е, че той прави задни хреми от бебе. Спи с отворена уста и хърка. Сега явно се е поразболял и му е набъбнала лигавицата. Гъгне ужасно като говори и най-лошото е, че тежко чува. Има кафяви кръгове под очите..абе с една дума детето се мъчи и не се чувства добре.
От две години е изцяло на хомеопатия. 2-3 пъти най-много съм давала нурофен и панадол. От днес е на антибиотик. Кофти ми е, но наистина не ми стиска да поема риск със слуха на детето. Работила съм с деца със значително намален слух следствие на инфекции прекарани в ранно детство.
Моля ви, споделете имали ли сте подобни преживявания. Как съчетавате хомеопатичното с другото лечение. В петък сме при хомеопата си. Мисля, че и тя малко подцени сериозността на проблема ония ден, когато бяхме на преглед и ни пусна без да и даде нищо за приемане.
Синът ми пие силиция 1М.

# 1
  • София
  • Мнения: 545
Антибиотиците "прецакват" хомеопатичното лечение по принцип, но мисля че в случая си взела правилното решение. Със слуха шега не бива  Peace

# 2
  • Мнения: 5 539
И ние сме с подобни проблеми. Доскоро Ева беше с намален слух след няколко отита. Казвам доскоро, защото Ферфериева успя да ни убеди да не започваме пак с АБ. От няколко дни, слава Богу, чува нормално.
Третата сливица я морим с хомеопатия от година и 3м., но все се случва нещо и прецаквам лечението с антибиотик. Последно Ферфериева ни постави нещо като ултиматум - или хомеопатия, или алопатия. Ако искаме да се лекуваме с хомеопатия, да не прибягваме до АБ от време на време.
Доста говорихме с нея по въпроса за слуха и тя наистина не отдава чак такова значение на тези временни периоди с намален слух. Казва, че е нормално да се случва и че отминава за няколко седмици.
И все пак другият месец ни каза да направим аудиограма.

А кой е този много добър УНГ специалист, който сте посетили?

# 3
  • Мнения: 3 506
Обикновено под натиска на някаква спешна ситуация - напр. миналата нощ имах спешна работа, детето кашляше ужасно, а аз дори нямах възможност да легна с него, и му дадох сироп...

За мое огромно съжаление за не-спешните ситуации съм много нерешителна Confused Аз съм пред подобна (дори по-голяма) дилема за очилата - Ники има доста силен астигматизъм на едното око, казаха, че ако не сложи очила има опасност мозъкът да спре да му развива това око. С хомеопатия не се повлиява. Но... вече година сигурно ще стане, все се надявам, че ще се оправи някак. Ужасно ме е страх, но някак не мога да се пречупя и да повярвам на традиционните медици, които 5 мин. (айде, по-внимателните - за 15 мин.) отсичат "Това е диагнозата, това е лечението", което ми звучи като това е присъдата, това е наказанието  Confused

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Ето, за два дена се изненадвам два пъти.
Шокирана съм от факта, че според хомеопатичната философия на лекуване на тялото брекетите и очилата не са желателни. Не можело така да се променя конституцията бла бла бла.  Shocked
Ми с някои неща не мога да се съглася. Крис е със силно увредена захапка по рождение, което бих могла да преглътна, но тя се додеформира и от вредния навик, да си смуче пръста преди заспиване. ОК, детето има нужда от това. Само му обяснявам, че вече е голям и няма нужда да прибягва до бебешки методи на успокояване. Вярвам, че един дена той сам ще почувства, че е време да се откаже. НО...не мога да го оставя с кривите зъби. Аз съм логопед. Пред очите ми детето започна да придобива вредно навици за изговаряне на лабиалните звукове грешно в следствие на деформирана захапка.
За очилата....трудно ти е сигурно. Аз бих сложила, ако се налага. Все едно детето да е с намален слух и да го лишиш от слухов апарат.
Иначе харесвам хомеопатията, харесвам начина и на действие, но за някои неща едва ли ще се пречупя.
Бяхме вчера на лекар. Почти ме убеди, че съм взела грешно решение да започнем с антибиотика. Започвам и аз да се убеждавам, че е така. Първото ни шише е почти към края си, а резултатът е нулев. Поне съм решена да изчакам с операцията. Говорих с доста хора и по-вещи от мен и не толкова, но пък оперирали децата си. Бихме могли да почакаме.
Освен това сериозно се замислям самата аз да започна да се лекувам с хомеопатия. Обсъдихме го с лекарката на Крис.

Благодаря за подкрепата. Бъдете здрави.  bouquet

# 5
  • Мнения: 8 769
Лого5ка, и аз имах подобни терзания за дъщеря си. На нея й откриха трета сливица, но очевидно не е била толкова голяма. Никой не ни препоръча операция (нито УНГ-то, нито педиатърката, нито хомеопатичката). След около година хомеопатично лечение, педиатърката се изненада при един рутинен преглед, че сливиците й са намалели значително. Не хърка като спи, отитите се разредиха изключително, макар ушите да й остават слабото място-при някаква простуда първо там я удря.
Слухът й беше намален (без да ходим на изследване, то си беше повече от ясно, пък и детето си казваше, че не чува), но сега е вече добре. Когато има запушен нос или хрема-пак се намаля слуха й, но не драстично.
Мммм, какво да ти кажа, решението за операция и АБ все пак го вземаш ти, и се надвам да е най-доброто за детенцето ти! Надявам се също и споделеният от мен опит да ти е бил полезен. Засега не прибягвам до АБ, но пък и доста опит вече имам с лекарката ни и й вярвам.

За брекети и очила не съм чела. Ама нещо не ми се връзва-като не виждаш като слепок ли да ходиш? Гледам че нашата лекарка има пациенти с очила.... newsm78 Ще взема да запитам и това, много въпроси станаха

# 6
  • Мнения: 3 506
Нашата лекарка самата тя е с очила и затова не ми е много удобно да я разпитвам. Но един път стана въпрос, и тя каза да му проверя зрението и ако трябва да слага очила.
Наистина, интересно ми е, ако се отричат очилата, предлагат ли някакво лечение? Защото ГНМ например обяснява механизма, по който се получават разните дефекти в зрението, ама нищо конкретно не прочетох по отношение на оправянето на веднъж възникналите дефекти Confused
Доня, ще ти бъда благодарна, ако запиташ вашата хомеопатичка - този въпрос ми е ужасно важен. А ако има и някакво решение, без да се носят очила, ще съм много щастлива.

пп Лого5ка, извинявай ако си искала темата да е за третата сливица, позволих си да се включа поради заглавието - надявам се да не е проблем.

# 7
  • Мнения: 4 414
Мария, аз също не съм срещала алтернативни методи за лечение на очите. Освен методът на Норбеков, ама той май не е подходящ за малки деца newsm78. Относно астегматизма съм скептично настроена към възможностите на хомеопатията...не знам защо. Аз имам много голям астегматизъм. Откриха ми го в пубертетска възраст и лекарката каза, че можело и така да си карам, защото късогледството на другото ми око било малко/0,75, примерно, не помня точно/. Аз, като уважаващ себе си тийнейджър, отказах да сложа очила, в резултат на което около 2 години по-късно, диопърът на неастегматичното ми око беше 3,5...сложих очила и досега си ходя с тях...но пък с течение на годините астегматизмът ми намаля доста/диопърът си се увеличава- сега е 4,5/. баща ми, обаче, имаше също много голям астегматизъм и късогледство. към 50 год. астегматизмът му изчезна, а сега /почти на 60/ е по-скоро далекоглед...много писах, но всъщност не мога да ти дам съвет Embarassed дано намериш нещо в тия писания, което да ти е полезно.

за третата сливица...нашата лична лекарка/традиционна/ е категорична, че преди 6 год. възраст не бива да се вади. аз също имах проблеми с 3-та сливица. спях с отворена уста до 14 год. възраст. после нещата се оправиха без лечение. ако положението не е драстично, аз бих изчакала с ваденето.иначе на дъщеря ми след всяко боледуване и заглъхват ушите за 3-4 дни...дори да не е сериозно боледуването. но няма възпаление, не я боли и аз съм решила, че не е проблем.

# 8
# 9
  • Мнения: 3 506
Agneshka,  и аз като теб - в пуберска възраст ми откриха късогледство и астигматизъм. Само че при мен всички казаха "очила". Аз отказах. И до момента така си карам. Мисля, че очите се нагаждат. Диоптрите са ми се увеличили с годините (късогледството, астигматизма не помня), но това го има със или без очила. Т.е. примери има и в двете посоки в дългосрочен аспект и излиза, че със или без очила човек свиква, диоптрите могат да се увеличат, намалеят или останат непроменени.
При Ники единствено ме притеснява нещо, с което ме заплашват всички офталмолози - че е още много малък и ако мозъкът му реши, че това око не е "добро" просто ще спре да го взима под внимание (т.е. ще направи мързеливо око) и вече от този момент нататък връщането е много трудно...
Проблемът е, че хич не се чувствам подготвена да взема решение Confused

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Благодаря ви за това, че взехте отношение. Аз съм по-спокойна. Поговорихме с хомеопатичката ни. Тя каза, че лекува детето, а не третата сливица и е права. Отделно каза, че трябва да лекува моите страхове, а аз самата съм си насрочила интервю за края на февруари, защото е крайно време и аз да започна хомеопатия.
Крис ще пие антибиотик до днес довечера и утре сме на дофтор УНГ, който да види какво е станало с ушите и третата сливица. Като цяло смятам, че вече ме чува, но друга промяна няма никаква. Друг път няма да се подлъгвам така по антибиотици. Все пак за 2 години смятам, че ми е простено, че не се доверих на новата ни лекарка.
Туфи определено ме успокои допълнително и ми вдъхна надежда. Хомеопатката ни също е категорична да не ги вадим. Спомена, че е била на семинар, на който са се коментирали случаи на поведенчески проблеми в следствие на извадени сливици.
Та от многото писане исках да ви кажа, че няма да го оперираме.   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 506
Поздравления за решението! Според мен то е правилното.

# 12
  • Мнения: 19
Здравейте момичета! Изчетох вашите коментари по темата  ина кратко нашата история - Синът ми е на 5 год. преди 1 година махнахме третата сливица, защото много боледуваше и направи възпаление на ушите и пукване на едното тъпанче (поне така ни каза докторката тогава). През тази 1 година нямахме никакво подобрение. Всеки месец сме на антибиотик, със силно възпалено гърло или ангина, обилен секрет от носа, много висока температура. Може ли някоя от вас да ми препоръча добър хомеопат във Варна, че вече си мисля, че ще му съсипя здравето с тези антибиотици. Мисля си да пробвам с хомеопатия ама дали ще се получи. Ще съм благодарна на всеки, който ми отговори.   bouquet

# 13
Здравейте Лого5ка. Детето ви има ясни симптоми, които биха могли да се излекуват с хомеопатия. Уголемяването на третата сливица е следствие от проблем в организма, а не причина. С премахването на следствието не се премахват причините. Операцията ще постигне потискане на проблема и той ще се появи на друго място в организма на детето. Тогава вероятно ще мислите, че е настъпило ново заболяване. Много често следващият проблем е по-сериозен и на по-високо ниво в организма. Същото ще се получи, ако давате и антибиотици. Ако вашата хомеопатка е добър специалист, би трябвало да се справи с настоящата ситуация. Дано не сте започнали антибиотиците все още.
Поздрав и успех при лечението. Hug

# 14
  • Мнения: 8 769
Лого5ка, поздравявам те з арешението, което си взела! Нисе сме с теб и с детенце, вярвам,че хомеопатичката ви ще се справи! Hug
Говорих с моята хомеопатичка за брекетите и очилата-няма такова нещо като несъвместимост с хомеопатията. smile3521 Тя само прихна да се смее и каза:"Ами да се спъват ли хората?" Crazy

peni_78, в този форум ще прочетеш доста за хомеопатията. В другия-повече плювни против нея и агитация за алопатичната медицина.
Важното е да прочетеш достатъчно много, за да убедиш сама себе си коя медицина ще предпочетеш. Така ще можеш да вземеш правилното за теб и твоето детенце решение. После иди при хомеопат (ако си избрала този начин на лекуване) и продължавай да се образоваш. Дали ще се получи зависи от много фактори. Никой не може да ти каже отсега Peace

Общи условия

Активация на акаунт