новата фамилия

  • 4 299
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 189
Смених си фамилията и толкова свикнах с нея, че и сега при развода ще си я запазя. Бащиното ми име ми звучи странно вече и не се идентифицирам с него.

# 31
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз съм в тире,представям се по-често с моята фамилия,в работатасъщо ме знаят така.

Това за препинателния знак ми хареса. hahaha Joy

# 32
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Това за "препинателния знак" ми хареса. И аз вмъкнах такъв.
Възползвам се пълноценно от потенциала и на двете си фамилии - с едната се представям в личния, с другата - в професионалния живот. И понеже трудно свързвам имена с лица, по-лесно ми е да се сетя откъде познавам даден човек според това, как се е обърнал към мен.
Интересното става, когато към мъжа ми се обърнат с бащината ми фамилия. Laughing

# 33
  • Мнения: 24 467
Възползвах се от възможността да ползвам тирето. По този начин си запазих и старата фамилия, с която са документите ми и с която вече бях позната в работата си, а от друга- семейството си имаме обща фамилия. За мен това е най- удобно.

# 34
  • Мнения: 192
Мен пък ме е яд в момента жена ми се писа с тиренце.
Аз настоявах да не си я сменя, сега щеше да е перфектно за разни документи ако беше старата фамилия.

# 35
  • Мнения: 125
На мен ми предстои да взема такова решение. Все още се колебая, но май ще е с тире

# 36
  • Мнения: 200
Взех фамилията на съпруга, нали все пак сме семейство ..... Ама моето бащино и фамилно бяха едни и същи така, че нищо незагубих. Simple Smile А на работа всички ми казват на старата фамилия , понеже така ме запомниха хората. Да не говорим , че  и на доста важни документи по инерция са ме писали със старата.

# 37
  • Мнения: 6 694
Мен пък ме е яд в момента жена ми се писа с тиренце.
Аз настоявах да не си я сменя, сега щеше да е перфектно за разни документи ако беше старата фамилия.


Защо? Да няма някоя далавера, че и аз не съм си я сменяла и тире нямам.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Приех на мъжа ми фамилията с тире, за да сме всички вкъщи с една фамилия. но запазих бащината си, защото много си я харесвам и служебно си ползвам само нея. Забелязала съм следния интересен феномен Laughing - когато съм на дело и съдията ме попита с коя фамилия да ме запише в протокола, винаги казвам бащината си, първата. Ако съдията е жена, винаги се усмихва одбрително с посланието - "само така, мойто момиче!!! Wink", ако е мъж винаги скършва устни с мисълта "е, що въобще си взела на момчето името, като не го ползваш Confused" Joy Joy JoyВинаги, винаги е едно и също Mr. Green

# 39
  • Мнения: 307
Ние нямаме брак, но много пъти ме наричат с неговата фамилия.
По телефона се е случвало да търсят г-жа Иванова (примерно неговата фамилия)
и аз казвам "Имате грешка." После се усещам ,че това е клиент на фирмата по служебни въпроси.   Laughing

# 40
  • Мнения: 6 167
когато се оженихте,сменихте ли си фамилията или предпочетохте да сте с теренце?
ако сте я сменили,как свикнахте с новото име,трудно ли ви беше?

тук жените са се преборили за правото да запазват фамилиите си след брака още през 70тте години на 20в.
учудващо, като се има предвид, че папата живее наблизо.
та, нямам фамилията на мъжа си. водим се с различни фамилии.
недудобството в случая е, че няма да съм с една фамилия, като децата ми, но
ще го преживея някак.

дразнят ме имена с тире.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 104
тИренце сложих
сама си реших така
никой не ми е налагал мнението си, но свекърът още не може да го преживее Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 675
Като се замисля защо беше при нас тази работа със смяна на моята фамилия, като дори мъжа ми ме нарича с моминското ми име, а не с неговото  Thinking

# 43
  • Мнения: 1 298
Не съм си сменила фамилята и не бих го направила.

# 44
  • Мнения: 1 844
и аз мисля да не слагам тИренце..много си харесвам моята си фамилия,но смятам да я сменя с тази на мъжа ми.все пак ставаме семейство,трябва да сме с една фамилия,а и как аз ще съм с една фамилия,а децата ми с друга?и все пак си е въпрос на личен избор.

Общи условия

Активация на акаунт