10.05.2004-15.05.2004

  • 6 298
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Доста дълга работна седмица ни очаква  Cry и това ми съсипва настроението още от днес  Sad А и времето пак се развали  Sad

Иначе при мен нищо ново, сега чакаме резултатите от тазмесечното бебеправене  Laughing

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ехааа, супер! Дано скоро се похвалиш!  Grinning
При мен пък  - вече ми свършва, след някой и друг ден започваме да действаме!  Wink Дано да има резултати!  Rolling Eyes
Седмицата ще бъде отврат, но затова пък добре си починахме тези 4 дни!  Laughing

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 200
ние си починахме добре, ходихме на имен ден, на поредния пикник, много се забавлявахем и така. при нас нищо ново, не можем да бебеправим Imp и изобщо купон, но се надявам този месец да отида на лекар и да се захващам сериозно.
Таничка за кога да стискаме палци?
Зъхи този месец ти забранявам всякакви гъбки, възпаления, иначе ще ти се караме!

# 3
  • Мнения: 4 324
Присъединявам се към забраните на wa_wa отправени към Зъхи  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Wink

wa_wa да беше се захванала вече най-сериозно  Wink Стсикаме палци и на теб мила


А на мен ще стискате палци в петък  Sign Exclamation  Ама май започват гадните предменструални болки  Sad Както и да е има и още следващи месеци  Wink

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Таничка не етолкова лесно, зависи от куп неща, а и след онзи преглед март бях решила да си дам почивка с надеждата, че ще стане чудо, но не би

# 5
  • Мнения: 3 634
И тук времето е ужасно. Тъкмо мислех да излизаме и започна една ти буря с гръмотевици и светкавици и вятър и мнооого проливен дъжд. Дано се усмири след половин час когато вече наистина трябва да излизам, че ако не и не знам как ще се оправим... и ще закъснея за работа.

С бебеправенето нищо не става. Чакам онуй нещо да дойде и след това почвам да се тъпча с Clomifen и след това да видим. Дано от раз стане, че не знам колко още мога да издържа.

By the way, какво ни става на всички? Нещо много сме заглъхнали и тук и в чата (особенно там).

# 6
  • Мнения: 254
Pri men weekend-a beshe 2 dni, no pak utre si vzimam edin den otpuska I shte se razhodim do niakoe interesno miasto. Inache vse sam si v sashtoto gadno nastroenie ot minalata sedmica, opitvam se da gledam optimistichno na givota no veche nemoga ili neiskam neznam. Ako niakoi ima niakakva idea kak da izpluvash nad povarhnosta neka ia spodeli, shte bada bezkraino priznatelna.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 200
mary, няма рецепта за това как да изплуваш. единственото, което мога да ти предложа е катоти дойде да си мислиш как ще бебправите пак и ще има успех, но не знам до колко може това да помогне. на мен лично ми помага...донякъде.
мам от фин, хайде в чата докато са гръмотевиците Sunglasses

# 8
  • Мнения: 4 324
Оххх, Мамо Фин прихванехме ги тези гръмотевици и светкавици  Sad Така като гледам съвсем скоро и тук ще се развилнее буря  Sad

А иначе и аз като Мари, май съм в дупка ине знам как да изляза  Shocked Кофти ми е и ми е тъпо. Добре че сте вие момичета,  та малко да разнообразя и разсея

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: wa_wa

Зъхи този месец ти забранявам всякакви гъбки, възпаления, иначе ще ти се караме!


Ох, много мило!  Grinning Ще гледам да спазя забраната!  Laughing
Стискам палци на всички този месец (и на себе си)!   Wink

# 10
  • Мнения: 920
Весела седмица от мен на всички ви!

Аз пак няма да се появявам често....и тази седмица се очаква да имам много работа и малко свободно време. На всичкото отгоре понеделнишки го подкарах с лошите новини - ходих при друг лекар и за сега нищо обнадеждаващо в моето репродуктивно здраве няма.....както и да е....

Колкото до дъждовното....няма нищо по-хубаво от лошото време - не ти се излиза а само ти се лежи под завивките гушнат в любимия....

# 11
  • Мнения: 1 071
ние изкарахме страхотно празниците.Бяхме при тати в Ямбол,ходихме до Сливен на лунапарк.Срещнахме се с приятели,детето беше през цялото време с приятерката си от Ямбол и беше много щастлива....Починах си и хич даже не се сетих за работа.
Но днес ми забиха нож в гърба.В края на деня шефа ми ми съобщи че ще трябва де се преместя на старото си работно място,от което аз много трудно се отскубнах.Било за мое добро,там било по хубаво и т.н.врели-никипели...Всички драпат да се махнат от там,аз пак ще ходя... Imp Място не си намирам от яд Twisted Evil
най-гадното е че май нямам избор...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, момичета. Аз първо да се похваля - свалила съм 4 кила с ябълковата диета  Laughing  Laughing  Laughing Много съм щастлива. Тази седмица ще хапвам по малко каквото ми се яде и другата седмица мисля да я повторя. Мисля да се прибера в бг-то поне с 10 кила по-малко  Wink Дано да успея.
А иначе ние сме в период на бебеправене, ама нещо много вяло го даваме. За съжаление мъжа ми е всяка нощ на работа, аз пък съм през деня, та не успяваме много да се засечем. Успокоява ме мисълта, че понякога и веднъж е достатъчно  Laughing Стига да е уцелен момента  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Laughing
Иначе тука времето е кошмарно топло и влажно. Направо не ми се мисли като дойде истинското лято, какво ще е...

# 13
  • Мнения: 3 634
Добро утро отново...

Туй моето дребо не може да схване, че мама се връща от работа "по ранни петли" (в 2 през нощта де, ама все пак...) и пак ме събуди в 8 часа та съм с кръстосани очи.

wa_wa, sorry за вчера че само се засякохме в чата, но трябваше да ходя да се трудя и днес ще е същото. Яд ме е само, че в такива дни не можем да се видим с Финчо. Той заминава за работа в 7 сутринта, моята смяна почва в 17:00 и се прибирам в 2 през нощта когато всички вече спят. Вчера само слязох от влака с Оливер, видях го на перона, бутнах Оливер към него и скочих обратно във влака преди да се затворят вратите. От прозореца забелязах как моето бебе се разрева, скъса ми се сърцето направо... И днес ще е пак същото.  Rolling Eyes  Confused  Sad  Sad

ОООООБАЧЕ!!! УТРЕ Е СВОБОДЕН ДЕН... за една седмица, един свободен ден... Днес като си изчистя и утре няма нужда да правя нищо... ЛЯЛЯЛЯЛЯЯЯЯЯ...

Онуй нещо трябва да ми дойде днес... Ама нещо ми обърква плановете, че го чакам да дойде преди обяд, но го няма пустото му...

# 14
  • Мнения: 4 324
Мамо Фин стискам палци и следобяд и утре и следващите 9 месеца да не ти дойде  Wink  Grinning

Време е вече някой да се похвали с чудесна новина и тук при нас  Wink

# 15
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Tania79

Време е вече някой да се похвали с чудесна новина и тук при нас  Wink


И аз това си мислех на глас оня ден... Дано се изнесем от тук в най- скоро време.

А аз иначе хич не се чувствам бременна в момента... та май ще е на идване.

# 16
  • Мнения: 4 324
Тази седмица никой неще нито да се оплаче нито да се похвали  Shocked А бяхме толкова бъбриви ..........  Wink

Та да си кажа сега и аз  Wink Моята свеки съвсем насериозно се е взела в ръце и само "досажда" на половинката ми за сватбата - кога и как  Simple Smile Ама не се оплаквам де  Wink то ни е врем да увековечим това събитие.  Simple Smile

Нас обаче ни претиснява друго - братчето на моята половинка за сега живее при нас (на един етаж с нас, а свекито са на долния етаж). Аз зачвих на моето слънце че така не можем да живеем (не бързайте да ме упреквате - сега ще обясня). Братчето и той си има приятелка, която вече спи у тях (нас де  Wink ). При свеките има една много голяма стая съвсем свободна, но той не иска да се измести при тях (това го разбирам идеалано, но жалко че моята половинка не го рабира). Има възможност един от двамата да се измести в друга къща (при майката на свекито) и разбира се аз настоявам пред половинката ми да сме ние  Wink Ама той не ще и не ще да говори с майка му по въпроса  Shocked Щяла моля ви се да получи удар, като чуела, че сме искали да се местим  Shocked Ама вчера сладура се престрашил и попитал майка си как вижда бъдещето на двамата и сина и кой къде ще живее.
И сега една добра новина - свекито не е получила удар  Wink Вчера тя говори с няйната майка за възможността един от двамата да иде при нея. Довечера ще видим какво ще реши семейния съвет и кой къде, какво и кога ще прави  Wink

Дано не съм Ви досадила с моята история. Ама ми стискайте палци да решим ние да се местим  Wink Защото въпрек и че за сега се разбираме повече от идеално със свекито, ще е най-добре да живеем отделно, нали  Wink

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Танче, верно не е работа да живееш със свекито, по-добре да се изместите, но пък казваш, че на другото място има баба, тя няма ли да ви досажда? Възрастните хора понякога могат да са много трудни, да не стане "от трън та на глог".

# 18
  • Мнения: 3 634
Таничка, стискам палци да сте вие тез които се изнасят... Чудно ми е, намират ли се хора които биха искали да живеят със свекървите си в една къща, дори и да са на различни етажи.

Крайно време е хората на балканския полуостров да започнат да се изнасят в свой жилища (или под наем), а не да се купчат и тъпчат 3 поколения в една къща. Нито е полезно, нито хигиенично... Пък и е 21 век вече.

# 19
  • Мнения: 4 324
По принцип къщата е много голяма. Значи на етажа който "уж" би трябвало да живеем ние има - баня, кухня, хол, детска стая, спалня - т.е всичко необходимо за живеене на едно семейство. Но работата е там че свеки ще е под нас и пак казвам колкото и добре да се разбираме сега, то през годините ще е нвъзможно да не стане някаква разправия за някое копче например.

# 20
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Зъхи
Танче, верно не е работа да живееш със свекито, по-добре да се изместите, но пък казваш, че на другото място има баба, тя няма ли да ви досажда? Възрастните хора понякога могат да са много трудни, да не стане "от трън та на глог".


Бабата ....... Склонна съм да мисля, че е по-добре при бабата отколкото при свекървата, ама знае ли някой как ще се развият нещата.  Shocked Права си Зъхи че може да стане много по-лошо, особенно при появата на едно бебе например. Не бях се замисляла над това. Ще трябва хубавичко да седнем и да решим кое ще е най-доброто за нас.

# 21
  • Мнения: 3 634
Сега каквото ще напиша може да ви прозвучи някак си отвратително и вулгарно...

Та мисълта ми е следната... Ако останете при свеки, разправия за някое копче (както ти даде пример) не може да се избегне... Пък и бебче като има и може да започне да ви се бърка в работите и дори да се премести при вас да е по на близо пък и краката и не издържат качването по стълбите...

А ако се преместите при бабата... Не й остава много да живее... Разбирате ли???

# 22
  • Мнения: 233
танче, надявам се кандидат-мъжът ти да не е мамино синче и да сте на едно мнение по въпроса, защото аз виждам бая зор по този въпрос. приятелят ми има сестра-мома на 37 години и няма изгледи да се задомява и така сме три жени на двама мъже и в началото се чувствах като кукла - принасят, отнасят, готвят, перат, чистят... но малко по малко, ги отучих да му приготвят бельо като ще влиза да се къпе /представяте ли си!/ и други подобни глезотии.
сега ни останаха още малко подробности, за да се отделим на наша територия - самостоятелна стая с кухничка 180 см.!!!!
по-нататък в мача ще има и продължения с разширения, ама съм ги подготвила едно по едно за сервиране - да са мислили, че имат син за женене!!!
горе главата и умната!

# 23
  • Мнения: 4 324
Novalexa, давай смело напред  Wink Леле чак пък бельото за след баня да му приготвят  Shocked Добре е че поне с това си се справила  Simple Smile Браво за кухничката и давай нататък с разширението.  Wink  Simple Smile
Ние още не сме почнали ремонт, защото аз не искам. Първо трябва да се реши кой къде и тогава. Не ми се дават излишни пари. Но с половинката решихме, че ако останем у тях, първо започваме с кухнята, защото за сега чдем при свеки и ми е адски неловко.

# 24
  • Мнения: 233
как да ви пусна снимчета на новата ми кухня?

# 25
  • Мнения: 4 324
Ами давай тук адреса
Ако пък не искаш тук пусни ги на wa_wa (но първо я питай де) и тя може да ги сложи в албумчето

# 26
  • Враца
  • Мнения: 5 200
за снимката-Novalexa можеш да си направиш албумче в  уебшотс или в другите такива сайтове.
Таничка, преместването си е сериозно дано да изберете по-добрия вариант.
иначе мен ме е треснала здрава депресия, направо не се понасям. мисля да си отида з амалко до Бургас, но и там ще ми е същото, та така

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: wa_wa
за снимката-Novalexa можеш да си направиш албумче в  уебшотс или в другите такива сайтове.
Таничка, преместването си е сериозно дано да изберете по-добрия вариант.
иначе мен ме е треснала здрава депресия, направо не се понасям. мисля да си отида з амалко до Бургас, но и там ще ми е същото, та така


И аз съм от Б-с.  Grinning
Не се давай на депресията, виж какво хубаво време - за разходки и за бебеправене!  Wink

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Цитат на: Зъхи
Цитат на: wa_wa
за снимката-Novalexa можеш да си направиш албумче в  уебшотс или в другите такива сайтове.
Таничка, преместването си е сериозно дано да изберете по-добрия вариант.
иначе мен ме е треснала здрава депресия, направо не се понасям. мисля да си отида з амалко до Бургас, но и там ще ми е същото, та така


И аз съм от Б-с.  Grinning
Не се давай на депресията, виж какво хубаво време - за разходки и за бебеправене!  Wink

охо градски, аз обаче не съм си там, май и ти. но лятото да заформим градска среща?

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз не съм си там, но съм оттам!  Laughing
Ти кой набор си? Може и да се познаваме, шъ знаиш!  Wink
Ние ще бъдем там около средата на юли!
Що така депресия?  Imp

# 30
  • Мнения: 233
нищо не стана Cry  Cry

# 31
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
иначе мен ме е треснала здрава депресия, направо не се понасям. мисля да си отида з амалко до Бургас, но и там ще ми е същото, та така


И депресията е забранена точно като гъбите  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Wink
wa_wa какво те е депресирало толкова. Няма да се отчайваш.

# 32
  • Враца
  • Мнения: 5 200
уфффффф Таничка знам, че е забранено, аз само от време на време, колкото и да е нездравословно.
Novalexa пише ми следното:   The File You Are Looking For Is Inaccessible.
 

# 33
  • Мнения: 4 324
И аз не виждам снимката

# 34
  • Мнения: 233
трябва да ми кажете как е адреса на уебшотс

# 35
  • Враца
  • Мнения: 5 200
http://community.webshots.com
но съветът ми е да ни дадеш линк да видим албумчето:-)
ако те притеснява така, можеш да го напрвич лично и да пращаш покани

# 36
  • Мнения: 233
ще го направя и ще ви го пусна ако успея Embarassed  Embarassed

# 37
Цитат на: Зъхи
И аз не съм си там, но съм оттам!  Laughing
Ти кой набор си? Може и да се познаваме, шъ знаиш!  Wink
Ние ще бъдем там около средата на юли!
Що така депресия?  Imp


Я, колко бургазлийки! И аз съм от Бургас,но не живея там. Да не сме били в един клас. Thinking

# 38
  • Враца
  • Мнения: 5 200
аз съм 77, както се казва "събрахме се"
ние май мислим да ходим август, но не се знае, зависи от толкова мнооооого неща

# 39
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм 75. Учила съм в английската, а вие?

# 40
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Константин Преслваски/бившото Димитър Полянов в Славейков

# 41
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ха, аз живея до това училище (тоест живеех  Laughing ). Учила съм там до 7 клас.  Grinning

# 42
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Цитат на: Зъхи
Ха, аз живея до това училище (тоест живеех  Laughing ). Учила съм там до 7 клас.  Grinning

ехааа и аз живея близо до там, сега нашите са там, а в училището съм изкарала от 1 до 12 клас. предполагам се знаем по физиономия Laughing

# 43
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: wa_wa
Цитат на: Зъхи
Ха, аз живея до това училище (тоест живеех  Laughing ). Учила съм там до 7 клас.  Grinning

ехааа и аз живея близо до там, сега нашите са там, а в училището съм изкарала от 1 до 12 клас. предполагам се знаем по физиономия Laughing


Може, ама не ми се вярва, щото аз като съм се преместила ти си била 5-ти клас, а после не се шматках много из квартала, но кой знае... Laughing
Аз живея там в 48 блок

# 44
  • Мнения: 4 324
Оставаме при свекито  Sad Надявам се поне това да е за добро.

Снощи тя разясни какво си говорили с бабата и желанието на дядото било братчето на половинката ми да иде да живее там. Но пък свеки каза, че е време да започваме ремон и всеки да си знае семейството  Simple Smile Дано и занапред нещата вървят по този начин.

# 45
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Това е супер новина!  Grinning
Мисля, че е по-добре, отколкото при бабата и дядото. А това, че свекито сама изявява желание за резделяне на териториите, означава, че е умна жена!  Grinning
А пък и ще ти е подръка да помага за бебчето, повярвай, след време ще го оцениш...  Wink

# 46
  • Мнения: 4 324
Дано да си права мила Зъхи  Simple Smile
А свекито наистина е доста "народна" личност. Мисля, че ще се погаждаме с нея и за напред.

# 47
Таничка ,в крайна сметка, аз ти пожелавам щастие и успех , както и да се развиват нещата !

# 48
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А ние вече действаме за бебче!  Grinning Смешно е да се хваля с това, но след два месеца рестрикции, си е направо новина!  Laughing

# 49
  • Мнения: 4 324
Мерси за пожеланията cool, да ти се връщат стократно.

Зъхи, ами бравооооооо  Wink  Simple Smile  Grinning На теб пожелавам опитите ви да са с положителен резултат накрая  Wink Стискам Ви палци.

# 50
Edno kratko pismo ot men - stradame si tuk s Luiza - ostana oste malko.Wse edno sme w zatwora - niama dwe minuti swobodni - samo upraznenia, trenirowki, pohodi - chakame s netarpenie da se wyrnem.Iadem na den po 1000 kalorii - stegnali sme dosta telesata - chak si kupih lastichen pantalon i go nosia - okolo 5 -6 kila ste sme w minus, no izglezdat mnogo poweche.
Mама Кенга

# 51
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Браво на мама Кенга!  Grinning
И аз слабея, ама не се мъча, защото съм на НВД. Много съм доволна, спуквам се от ядене!  Wink

# 52
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Цитат на: Зъхи
Браво на мама Кенга!  Grinning
И аз слабея, ама не се мъча, защото съм на НВД. Много съм доволна, спуквам се от ядене!  Wink

Зъхи можеш ли да кажеш нещо повече за таз диета? аз се рових, но не намерих нещо смислено. Иначе покрай тия разните грейпфрутови сокове отказах разни салдки неща, четох, че това било много добре и чакам да видя резултата

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Дай e-mail да ти я пратя

# 54
  • София
  • Мнения: 2 686
Зъхи, прати я и на мен, моля. Мейла ми е отдолу. Благодаря.

# 55
  • Мнения: 1 497
Ей значи не съм аз само на сок от греипфути. (Вчера се издъних, че ми беше много напрегнато), но Зъхи я дай насам да я видя дали е същта или я публикувай моля те за общото благо;). Като не можем да забременеем, поне да сме хубави!  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 56
  • София
  • Мнения: 2 686
Зъхи, мерси. Получих я и я чета. Наистина ли действа? Нещо не ми го побира акъла... Да си ядеш и то все неща, които са си наистина ядене и да отслабваш... Аз вече направо съм се отчаяла. Свалих 4 кила с ябълковата диета и сега за 1 седмица съм качила 2. А ям по съвсем, съвсем малко да му се невиди... Ужасно е. Направо не се чувствам в собствената си кожа, а отделно все се боря с глада си, защото ям по-малко от племеника ми. Мъжа ми и той, въпреки че казва, че всякак ме обича, му се ще да съм 50 кила, като на сватбата  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Имам чувствово, че и той яде по-малко, за да не ме дразни... Ама няма ефект да му се невиди... Ако има ефект няма да сложа нищо в устата си. Ама всичко, което съм пробвала не действа или ефекта е временен. Моля, помогнете, ако знаете какво мога да направя...

# 57
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Зъхи
Дай e-mail да ти я пратя


Зъхиииииии  Wink пускай я тук тази диетка.  Grinning

# 58
  • Мнения: 920
Да се включа и аз в края на седмицата.

Първо да се извиня че почти не писах - но просто нямаше как да се клонирам.

Бързам да кажа честито на Таня за решението на жилищно-роднинския проблем - Тани не е точно това, което си искала, но пък може и да не ви навестява често често свекито.

Присъединявам се към забраните на Зъхи за гъбки и към wa_wa за депресии.

Моята седмица беше меко казано ужасна. Първо скъпото замина в командировка във вторник и се завърна вчера. Последните два дни бях на конференция, но пък понеже съм част от организационния комитет, а организацията беше типично по български много срам брах.

Единствената добра новина е че най-накрая излезе списанието, в което имам една статия (заизлизало е от три месеца насам), та сега му се радвам.

Това е от мен...надявам се от тук нататък да съм по-свободна и да мога пак често да списувам с вас!!

# 59
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Tintiri-mintiri
Зъхи, мерси. Получих я и я чета. Наистина ли действа? Нещо не ми го побира акъла... Да си ядеш и то все неща, които са си наистина ядене и да отслабваш... Аз вече направо съм се отчаяла. Свалих 4 кила с ябълковата диета и сега за 1 седмица съм качила 2. А ям по съвсем, съвсем малко да му се невиди... Ужасно е. Направо не се чувствам в собствената си кожа, а отделно все се боря с глада си, защото ям по-малко от племеника ми. Мъжа ми и той, въпреки че казва, че всякак ме обича, му се ще да съм 50 кила, като на сватбата  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Имам чувствово, че и той яде по-малко, за да не ме дразни... Ама няма ефект да му се невиди... Ако има ефект няма да сложа нищо в устата си. Ама всичко, което съм пробвала не действа или ефекта е временен. Моля, помогнете, ако знаете какво мога да направя...


НАИСТИНА ДЕЙСТВА!!!  Laughing Направо не е за вярване, но действа! При това без никакъв глад! Гарантирам! Езинственото условие е да са изключат напълно въглехидратите в началото, а после да се приемат съвсем по-малко, но сега ще я публикувам, да ви стане по-ясно! Малко е дълга, дано не оплескам нещо, Танче!  Embarassed

# 60
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
НИСКО ВЪГЛЕХИДРАТНА ДИЕТА

НВД (Ниско Въглехидратна Диета) е система на хранене използвана предимно от спортисти за топене на мазнини и подържане на тегло!

Ограничете въглехидратите за сметка на мазнините! Тогава тялото ви започва да произвежда ензими, които да превръщат мазнините в енергия.
Колко време трябва да се храните така за да достигнете максималните стойности на тези ензими? От 2 до 6 месеца. Това е дълъг период от време, но усилията си струват. През периода на адаптация ще се чувствате по-малко енергичен от преди това. След периода на адаптация ще станете динамит. Най-трудни са първите 2 седмици.

Същността на НВД е спазване на следните пропорции :
50 - 60 % от общите калории - мазнини
30 % от общите калории - белтъчини
10 % - 20 (25) % от общите калории въглехидрати

НВД включва хранене със: месо, сирене, кашкавал, масло, яйца, кисело мляко, риба, колбаси, зеленчуци с ниско съдържание на въглехидрати (зеле, салата, краставици, домати, броколи), ядки (в по-ограничено количество - съдържат въгл. и са много калорични)

Неподходящи :
растителни мазнини (с излючение на зехтина)
хляб и всичко от брашно, картофи, ориз, сладки плодове като банани, смокини, фурми и др.

Няма часово ограничение!
Важното при НВД е, че калориите не трябва да падат под 1.200 за да се избегне така наречения ''защитен механизъм''на организма! Организмът реагира на слабото подаване на ккл., като забавя обмяната на веществата, а при НВД огранизмът се насочва към гликогена, складиран в мазнините. При това хранене организмът топи мазнини (не можем да топим мазнини ако не приемаме мазнини). При ниска кръвна глюкоза (намален прием на въглехидрати) организмът започва да разрушава запасите си от мазнини, за да снабди гладуващите си тъкани с гориво. Топят се изцяло мазнини!

Максимални количества въглехидрати за денонощие - 120 гр.

Храни се с продукти богати на В - витамини, те гарантират бързо стопяване на мазнини и запазване на енергията. От В - групата са биокатализатори на метаболизма в организма. Те помагат за усвояването на аминокисилините и предотвратяват натрупването на мастни клетки. Съдържат се най-много в млечните продукти, гъбите, свинското месо, рибата, гроздето, цитросовите плодове /всички зеленчуци и плодове са в рамките на 5% въгл. с изключение на някой, напр. картофите имат двойно повече!/

Ето примерно дневно меню: 1.200-1.400 ккл.
закуска: 30гр.сирене или кашкавал, яйце, месо, кремвирш, колбас (гр. зависят от ккл. в продукта!)
обяд: 2 яйца + 60-70 гр. сирене + ½ краставица и 1домат
вечеря: пилешко или свинско филе + топено сирене, гъби или пълнени чушки с яйца и сирене + 100-200 гр. кис. мляко

Предимства на НВД :
1. контролира се апетита
2. не се гладува
3. не се “изяжда” мускулната тъкан
4. премахват се натрупаните мазнини

Тази диета е особено ефикасна, имайки предвид, че хората наблягат основно на храни с висока концентрация на въглехидрати като хляб, ориз, картофи, спагети и пр. Такива храни карат хората да се чувстват преяли, тежки и апатични, а когато количеството на подобна храна се ограничи в дневното меню, енергията на човек се покачва значително.

Диетата акцентира на елиминиране на въглехидратите от менюто (особено през първите дни). Така организмът ще започне да се освобождава от кетоните (много малки фрагменти въглерод - странични продукти от непълното изгаряне на мазнини), в количества достатъчни да доведат до значително снижаване на телесното тегло. Тъй като въглехидратите са основното гориво за организма, генериращо енергия, при липсата им той ще използва за тази цел складираните мазнини, и поради факта, че и кетоните се елиминират, гладът изчезва и в резултат на това - теглото намалява. Спазвайки този режим на хранене ще подобрите обмяната на веществата в организма си и ще защитите костите си.

Ограничавайки храната, богата на въглехидрати можете да постигнете бързи резултати, но съветът ми е да включите все пак в диетата си 100 г въглехидрати, изяждайки например 200 г печени картофи, спагети или ориз, както и плодове с високо съдържание на въглехидрати като бананите.

Варивата (грах и леща), които едновременно съдържат висок процент въглехидрати и протеини, така както и съчетаването на кореноплодни зеленчуци (моркови, ряпа) с плодове с ниско съдържание на вода (ананас, манго и сушени плодове са еднакво добра храна, и включвайки ги в диетата си, вие ще се чувствате много по-бодри и жизнени, отколкото ако напълно изключите въглехидратите от менюто си.

Ако спазвате подобна диета (и не консумирате достатъчно количество плодове и зеленчуци) не забравяйте, че организмът ви ще се нуждае от завишени дози витамин С, витамини от В-комплекс, калий и фолиева киселина.

# 61
  • Мнения: 1 497
Зъхи, скъпа, та това е Аткинс!!! Може да се сваля, но е много нездравословна.

# 62
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Знам, че е на Аткинс, но не съм съгласна, че е нездравословна!  Rolling Eyes Чета книгата на Аткинс и ми се струва, че е точно обратното! Но всеки си знае за себе си, де!  Wink

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Теодора
Зъхи, скъпа, та това е Аткинс!!! Може да се сваля, но е много нездравословна.


Кое е нездравословното в нея...???  Rolling Eyes
Мъжът ми за 4-5м. свали с "тази диета"- 20 кг.
Докъто беше на нея се ограничаваше от много неща!  Wink
Сега си хапва всичко, но без хляб и не е мръднал в килограмите  Shocked   Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Успех на всички!
 Grinning  Sunglasses  Laughing

# 64
  • Мнения: 1 497
Ами то е ясно какво е наздравословно. Огромни колкичества мазнини от животински произход, за сметка на зеленчуците и плодовете. Самия Аткинс умря преди няколко месеца от инфаркт именно в резултат от "диетата" която е практикувал, но за да не им намалеят продажбите го отрекоха. Може да има резултати в краткосрочен план, но не се препоръчва като стил на живот. За мен например разделното хранене е много по-разумно като концепция и като идея.

# 65
  • Враца
  • Мнения: 5 200
и на мен ми се мерна нещо, че НВД не била никак добра за здравето, но какво ли не пише вече за всичко, включително и за гладуването с чай и ябълки. скоро ми поадна едно мнение  на едно момиче, което е спряло да консумира всичко, което съдържа захар и каза, че резултатите са смайващи. аз лично веч еосми ден не ям нищо сладко (като преди това просто умирах за сладички неща) и се чувствам добре. единствено сега заради това, че оставаме до късно, а аз не издържам на това, пия пепси, но това, което е с подсладител.
а това момиче препоръчвше тази книга
http://helikon.bg/book.php?book_id=863826

# 66
  • Мнения: 1 497
Точно това четох за една жена, която от много пълна успяла повече от 30 год, да поддържа теглото си. но аз не мога за сега....

# 67
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Теодора
Ами то е ясно какво е наздравословно. Огромни колкичества мазнини от животински произход, за сметка на зеленчуците и плодовете. Самия Аткинс умря преди няколко месеца от инфаркт именно в резултат от "диетата" която е практикувал, но за да не им намалеят продажбите го отрекоха. Може да има резултати в краткосрочен план, но не се препоръчва като стил на живот. За мен например разделното хранене е много по-разумно като концепция и като идея.


Леле, верно ли е умрял от инфаркт?!  Shocked Измамникът му с измамник! А било полезно това хранене и пазело дори от инфаркти и инсулти?! Imp

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Теодора
Ами то е ясно какво е наздравословно. Огромни колкичества мазнини от животински произход, за сметка на зеленчуците и плодовете.

 #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
глупости!
Зъхи-верно ли й се върза???

Общи условия

Активация на акаунт