Въпроси и отговори за захранването

  • 9 856
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 165
Диди, супер си, мерси за инфото. Ще пробвам и аз такава закуска.  Hug

И аз леко изперкала на тая тема, и познатите ми вече ме бъзикат яко. Само ме заплашват, че ще дадат на малките я, сладолед, я, коричка хляб, я, кисело мляко, дрън, дрън, все такива неща. Е, то верно едно време са ни хранили с кис. мляко и бисквити....пък сме станали хора.
Аз се придържам към златната среда, нито много ранно захранване, нито късно. Уж, внимавам, но да чукам на дърво, моите не са злояди и не са имали алергии досега.

Лорейн, не е рано за глутен приципно. Има майки дават след 1 год., други на 6мес. Нашето педи каза да давам сухар, с него да въведа, и че на 7 не било опасно.
Само се чудя и какво допринасят нишестата и другите бълвочи, като кисел например  newsm12, вместо да си пият АМ за закуска като бели хора.  smile3504

Да питам по-знаещите, от кога дадохте пюрета, в които пише сухо мляко?  Rolling Eyes И откога може бананова каша, тоест с плодове, като разнообразие в менюто, вместо млякото.

Аз от няколко дена им давам каша на Фризокрем /ориз и царевица без глутен/, луди са по нея, давам им вечер по 210 и спят по-добре, като онзи ден ми спаха от 21.00 до 8.00  newsm44.
И за попарата се чудя, кое и е полезното  newsm78. Ако е сиренето, ще им давам в обяда, ама другото Rolling Eyes, пък и Мишо хич не я харесва, а и взеха да не искат второ ядене. В тази връзка рано ли ни е да махам второ сутрешно хранене. На няколко пъти ядат сутрин раничко, и после чак на обяд, да не повярваш  Laughing. Чета по книжките  Wink, че това става след 10 месец. Вярно давам им по малко сокче на Гербер, разреден с вода ако прискърцат и това е.

Какво мислите за режима ни:
7.00-8.00 - АМ 180
12.00-12.30 - зеленчуково/месно пюре
16.00-16.30 - АМ 180
17.30-18.00 - плодово пюре
20.30-21.00 - каша 210 или АМ 210

Общо взето не им се губи второто мляко за деня, защото ако не го дам сутрин в 10.30, го давам следобед, та май все същата работа, само дето си мисля, че ядат по-малко.  newsm78
Извинявам се за многото въпроси....  Hug

 

# 31
  • Мнения: 623
lorraine,ти сама ще трябва да решиш. Или да въведеш глутена (още повече ако в семейството нямате алергия към него ) - така ще си послушала докторката.

Или,ако решиш да изчакаш, има и други варианти за хапване без глутен - докато му дойде времето:
    Може да даваш елда - HIPP имат такава безмлечна каша, след 4мес.Елдата я наричат черна пшеница - много хранителна и полезна.Правиш си я с вашето мляко и накрая малко плод.пюре. или ябълка.Тя е подходяща за закуска.
     Милупа имат ГРИС - безмлечна каша от царевица и ориз,след 6мес.
     Нестле имат ОРИЗ И РОЖКОВИ,пак безмлечна.Тя по принцип си се прави с вода.Аз съм я правила и с АМ.Става много фино,гладко кремче.
     За киселите може да ползваш натурално царевично нишесте.
 Hug
 

# 32
  • Мнения: 623
Каси,докато съм писала ,ти си постнала Simple Smile.....егати изречението - като за полунощ.

От 21.00 до 7.00 си е екстра за тази възраст.За кашата съм чела,че е по-добре да се дава на някое от предпоследните две хранения.Аз съм я правила за следоб. закуска в 16.30-17.00ч., 210г.Забелязала съм,че се получава засищане,което си ги държи и вечерта, та до сутринта.Когато съм давала нещо по-леко,освен че са озверяли на вечерното мляко,някак и на другата сутрин са по-гладни.
На теория,към четирикратно хранене можело да се мине най-рано след 8 месец.Но децата сами си показват.

За банановата каша - според мен е ОК.Вие можете и суров банан да хапвате,ако вече не сте.Например вместо втора закуска.

Аз също не виждам в попарата нещо по-хубаво от други храни, и мойте не са и фенове.Хем им слагам любимия чай на Хип.
Виж,кисела го харесват.Правя го от време на време.Нишестето т.к. е фино смляно е много лесно усвоимо.
По-лека закуска е,гладко кремче  - доста различно от кашите.Така си възпитават различни вкусови усещания според знаещите.
 Heart Eyes

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 01:34 от didka_2

# 33
  • София
  • Мнения: 415
Страхотни сте  Hug
Касси , и аз мисля, че режима ви е добър, но и аз знам , че кашата се дава като предпоследно хранене. Бананова каша може да даваш, ние ядем и много я харесват. И аз мисля да мина на подобен режим от днес:

7 АМ
11 Закуска- каша или попара -още не съм решила+ 30-40гр плод
2.30 Зеленчуково пюре със сирене
6 Млечно-плодова каша +40гр плод
9.30 АМ

Дидка, защо кашите трябва да са безмлечни  newsm78Все такива си посочила.
И аз мисля , че прекаляват с тази попара и няма  чак такава полза от нея.
Това, което съм давала досега като закуска е мляко със натрошени бисквити Плазмон и банан. Как мислите дали става?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 727
Каси, и аз се чудя за нишестените кремове, особено тия кисели, дето ги продават по 30-40 стотинки, имат ли нещо полезно или само оцветители  newsm78.
Според мен обаче трябва да се дават (е, не тия, сигурно има и по-свястни) не за друго, ами за да се привикват децата на разнообразна храна и то с лъжица. Вярно е, че с шишето с млякото е най-лесно, ама е до време Simple Smile

# 35
  • Мнения: 623
Дидка, защо кашите трябва да са безмлечни  newsm78Все такива си посочила.
........
Това, което съм давала досега като закуска е мляко със натрошени бисквити Плазмон и банан. Как мислите дали става?

В началото започнах с млечни и получихме ужасни колики.На практика се получи смесване на два вида АМ - нашето и това в кашата.Ако млякото,което пиете и млечната каша са от една марка предполагам,че няма да има проблем.....Понеже се напатих,после бягах като дявол от тамян от всякакви други млечни работи в бебешките храни и даже съвсем наскоро дадох дуети - йогурт с плодове,извара с плодове, пюре със сметана вътре......а другите със сухо мляко още не съм.Но с тези неща нямахме проблем,киселото мляко също добре се приема - явно вече сме големи. eat

Безмлечните каши нямат голям избор,но поне си слагаш от твоето мляко,а и може да се разнообразява с плодовите пюрета.Не ги смесвам с кашата ,а ги давам накрая - много ги обичат.......Другото предимство на безмлечните е,че нямат добавена захар - поне повечето, докато другите с плодовете - имат.Ние като новородени пихме водичка със захар,което е грешно се оказа( обичам ги някои педиатри #2gunfire)..... та сега гледам да компенсирам.Също е  важно да се спазва указаната пропорция.Аз правя по-малко количество от посоченото на опаковката ,но гледам горе-долу да е точно съотношението.В началото правех на око и съм била далече от истината. Rolling Eyes

Вашата закуска ми звучи добре.Аз давам понякога по една бисквита ЗАКУСКА с млякото(глутенови са).Начупвам я в чинийка,сипвам малко от приготвеното мляко - бързо се разтваря,намачквам на кашичка и с лъжичката.Останалото мляко си го изцоцкват с биберона.

uzi,тия готовите са химия.По добре сам да си правиш кисела - с плодове или плодово пюре и натур.нишесте.Обаче има хиляда вида рецепти.....човек трябва да си налучка удобната.

..... познатите ми вече ме бъзикат яко. Само ме заплашват, че ще дадат на малките я, сладолед, я, коричка хляб, я, кисело мляко, дрън, дрън, все такива неща.

 Grinning......Гери  доста по-рано е захранена с глутен,отколкото е официалната ми версия Mr. Green.На майка ми и дожаляло,като малката я гледа как яде кекс,та и дала парченце -трохичка.После аз довърших списъка с кутийка от Нес -кафе, уж празна и измита - да си играе,а то се приплъзнали някои гранулки отвътре и като я видях - хили ми се с черни мустаци и устни.....нали всичко в устата бутат.А вчера ми докопа от чантичката опаковката с дъвките,която добре затворих с идеята само за малко и под постоянно наблюдение.... но те нали са две дзверчета,погледнах брат и какво прави, а тя в следващия миг беше с уста,пълна с бял сок - налапала и смучка едно драже и малко фолио за вкус smile3502
..........така,че като стигнете етапа, в който са им омръзнали всякакви бебешки играчки трябва много да се внимава.....

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 08:07 от didka_2

# 36
  • София
  • Мнения: 415
 ooooh! Ти направо ме разби  Laughing

Аз сега така правя оризовата каша с мое мляко, но излиза много скъпо. Ние вече пробвахме млечните и нямат проблем. А и много е сложно това всеки път да ги приготвям с мое мляко. Това със захарта и аз го считам за проблем и ще гледам поне аз да не добавям.
А относно пропорцията- ми то ако се спазва оказаната на кутията , кашата става много рядка.

# 37
  • Мнения: 431

Какво мислите за режима ни:
7.00-8.00 - АМ 180
12.00-12.30 - зеленчуково/месно пюре
16.00-16.30 - АМ 180
17.30-18.00 - плодово пюре
20.30-21.00 - каша 210 или АМ 210

Общо взето не им се губи второто мляко за деня, защото ако не го дам сутрин в 10.30, го давам следобед, та май все същата работа, само дето си мисля, че ядат по-малко.  newsm78
Извинявам се за многото въпроси....  Hug

 

Каси, защо не опиташ да слееш яденето в 16.30 и 17.30 в едно, примерно каша(млечна или безмлечна) с плод. Така ще хапват хем мляко хем плод, но по-голямо количество. Не ти давам акъл, просто мнение.

За кашите аз им давам млечни и то няколко вида и (да чукна на дърво) не сме имали проблеми, явно си е до детенце, но аз предпочитам млечните, защото иначе да джуркам мляко и каша, че и плод да пасирам ми е голяма хамалогия, пък и разнообразяваме така.

Сега да попитам: предполагам и в Бг има каша на Милупа с горски плодове. Пише, че е след 8месеца. Някой от вас давал ли е такава каша и кога? Според мен е проблем суровия плод заради власинките, но все пак newsm78

# 38
  • Мнения: 623
Аз сега така правя оризовата каша с мое мляко, но излиза много скъпо. Ние вече пробвахме млечните и нямат проблем. А и много е сложно това всеки път да ги приготвям с мое мляко. Това със захарта и аз го считам за проблем и ще гледам поне аз да не добавям.
А относно пропорцията- ми то ако се спазва оказаната на кутията , кашата става много рядка.

Вярно е,излиза по-скъпо,за съжаление.И хамалогията е повече.Радвам се,че при вас и при mecheto няма проблем.Иначе за гъстота и аз малко ги регулирам, но преди като не спазвах инструкцията ,на Милупа не ми ставаха пухкави....
Имам пюре с горски плодове,но ще изчакам още малко.
 Hug

# 39
  • Мнения: 1 165

Каси, защо не опиташ да слееш яденето в 16.30 и 17.30 в едно, примерно каша(млечна или безмлечна) с плод. Така ще хапват хем мляко хем плод, но по-голямо количество. Не ти давам акъл, просто мнение.


Мече, благодаря ти. Ами в интерес на истината това е режима, при който не ядат второ ядене, тоест мляко, и ако хапнат обяд в 12.00 примерно, после им е по-трудно само с едно ядене и вечеря. Общо взето хапват обяд, после плодово и следващото е вечерното преди сън. Но, да, права си, мога да ги слея, правила съм го. Ама нали е дебеличък, та гледам да спестявам млякото и да минават само с пюре следобяда.

п.с малко объркано стана  Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 325
Искам да попитам за брашно ориз-ванилия на Нестле, на упътването пише че се слага по една суп лъжичка на 90гр, кърма или ам, к понеже сме на кърма но после или се доизцеждам или давам малко добавка ам и не ми стана ясно на всяко хранене ли да слагам в млякото по оризово брашно или newsm78

Общи условия

Активация на акаунт