Слънцезащитен крем от миналата година

  • 1 209
  • 6
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
нещо ми се върти,че не трябва да се ползва повече от година.така ли е?
миналата година купих такъв за децата,ама няма и половината да е изхарчен,та се чудя дали да купувам друг или смело да мажа с този....

# 1
  • Мнения: 35 950
по принцип се препоръчва да не се ползва слънчезащитен крем от миналата година, аз не го спазвам много, но го държа цяла зима в хладилника и то само, ако преценя, че кремът си струва /твърде скъп или твърде голямо количество/ и освен това мажа себе си или таткото, а не детето
коренът си ми е габровски, генчето не може да се промени  Wink

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Я стига. Та те са пълни с консерванти. Аз ползвах един американски (огромна туба) точно 3 лета и си беше супер - с фактор УВ 30. От миналата година имам пак 1/2 само, че друг и вече с малкия се мажем като излизаме по разходките. Той ми е с много чувствителна кожа, но от лосиона нищо му няма. Sunglasses Важното е да е в годност, да няма лош мирис и да не е пресечен. Освен това следи и за реакции по кожата. Успех и весело печене  #Milti

# 3
  • Мнения: 2 755
Ако още е в срок на годност, не виждам причина да не го използваш. До сега не съм прочела на опаковката на някой слънцезащитен крем да пише - "Да се използва до ...( еди колко си дни )... след отваряне"!

# 4
  • Мнения: 1 541
Казват, че не е хубаво да се ползва миналогодишен крем не защото ще се е развалил нещо(това при условие, че наистина е в срок на годност и тн), а защото им се бил "изпарявал" слънцезащитният фактор. Мисля си, че за детето не е добре да се рискува, а ако става въпрос за възрастен може да се ползва примерно като се излиза на разходка просто. За плажа по- добре е да не се правят икономии все пак, защото после последиците нямат оправяне- изгаранията и петната, макар че минават външно се запечатват в "паметта" на кожата и пораженията си остават.

# 5
  • Мнения: 2 534
Вярно е .
Може да се използва като кремче за тяло , но защитния фактор пази  до година след отварянето

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Всяка година купувам нов. Отде да знам...не ща да се изприщя посред лято заради единия крем. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт