Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,
вече изстече определеното време на въздържание за бебеправене след мисед.
Искам да питам преживелите това, преди да предприемете отново стъпка към бебеправенето,какви изследвания ви бяха назначили.
При мен -хламидия,посявка, ПКК биохимия,спермограма.Всичко е ок.
Сега мисля да пусна последно и токсоплазмоза.
Има ли нещто на което би трябвало да се обърне внимание,а не съм го направила?
Благодаря!
Цитирай

При мен ще пускаме и микоплазма...иначе до сега, цитонамазка и микробиология, следват хламидия и микоплазмата, която вече споменах, а след това и ХПВ, защото ми излезе висока група от цитото...

Успех  bouquet
Цитирай

София

Спермограма не виждам защо, ама хубаво, че има.
Хормони - при мен бяха LH, FSH, Progesteron, Estadiol. Дали точно тези хормони да се изследват е по преценка на лекаря ти, в зависимост от това дали досега си имала хормонални проблеми. Токсото е добре да го направиш. Другото е стандартен гонекологичен преглед - мануален, видеозон за матка и яйчници и микробиология.
Успех! Този път всичко ще е наред  Peace
Цитирай

при моите принцеси

Аз си направих и NKа клетки и TSH, защото преди това имах проблем със щитовидната жлеза.
Цитирай

гр. Софиа

Съжелявам за това което ти се е случило ,при мене доки ме посъветва да се пазим 6м и после да възстановим опитите ,а колкото до изследванията ми взе микробиология,цитономазка,и преглед с вагинален ултразвук каза че всичко е наред и не се налага други изследвания ,аз на своя глава си пуснах хормони но щитовидна жлеза и те бяха леко завишени но ендокринолога ми каза че това не е причина за мисед.Общо взето посетих 3ма гинеколози и те ме обедиха че причините за миседа почти не се откриват.Все пак при всеки е строго индивидуално и е най добре да се вслушаш в мнениета на лекар,желая ти успех  Peace
Цитирай

София

цитомегаловирус
Цитирай

Здравейте момичета, като гледам какви изследвания сте си правили след мисед се стряскам за себе си. Защото аз не съм си правила никакви освен на хормоните TSH и пролактин, тъй като щитовидната ми жлеза е леко увеличена. Те се оказаха напълно в нормите. Тези изследвания вие ли решихте да си ги правите или лекарите са ви посъветвали. От моя мисед минаха почти 2 месеца и какво да правя сега аз да си правя ли тези изследвания които казвате вие. Гинеколога нищо не ми е казвал. А колкото до пазенето при мен имаше проблеми, че месец и нещо не ми спираше кървенето и затова сега трябва да чакам една редовна менструация и после вече ще започнем.
Цитирай

София

maria_iordanova, недей се панира  Hug
Ние сме правили на която каквото и е казал лекар. Изследванията зависят от това какво е било състоянието ти преди бременността/миседа. Аз примерно пусках хормони, защото преди това бях на терапия заради ПКЯ, токсоплазмоза заради котарака.
На твое място бих поговорила с доки на следващия преглед преди новия старт за бебе. Ако не иска никакви изследвания, няма и да го мисля.
Успех, мила!
Цитирай

arcana, благодаря ти мила  Hug
да ти кажа аз не мисля да си правя други изследвания. мисля да сменям лекарката и живот и здраве  Praynig като забременя пак ще мисля при кой лекар ще ходя. така че каквото стане. Да се надяваме всичко да е ок  Wink
Цитирай

София

Правилно, не го мисли излишно. Не ти трябва да си самоназначаваш изследвания  Hug
Всичко ще е наред! Няма начин да не е! И да се похвалиш, чу ли   bouquet
Цитирай

Разбира се, че ще се похваля  smile3521 . Ще научите едни от първите. Може да не е в близките 1, 2 месеца, но съм сигурна, че пак ще видя EFP  Praynig
 Hug
Цитирай

под кривата круша

Момичета, кажете ми нещо повече за микоплазмата и микробиологията. Аз дотук съм с цитонамазка, видеозон и мануален преглед, но за другите нищо не са ми казали. Токсо и листериоза смятам да отида и да си пусна сама, но за другите да настоявам ли?
Цитирай

Момичета, кажете ми нещо повече за микоплазмата и микробиологията. Аз дотук съм с цитонамазка, видеозон и мануален преглед, но за другите нищо не са ми казали. Токсо и листериоза смятам да отида и да си пусна сама, но за другите да настоявам ли?

Микробиологията, според мен е едно от задължителните излседвания наред с цитонамазката. За микоплазмата ще ти кажа повече, когато се сблъскам челно с него ( това ми предстои, заедно с хламидията ), но настоявай и за микробиология.

Успех  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.