Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 76 отговора

Бихте ли зарязали работата и кариерата си по средата на житейския си път, за да гледате болните си родители за неопределено време ...
Цитирай

София

На така зададен въпроса, отговорът ми е Не. Ще намеря начин да го направя, без да зарязвам работата и кариерата си, защото само с навлажнени очи и състрадателен поглед, няма да им помогна много.
Цитирай

Бихте ли зарязали работата и кариерата си по средата на житейския си път, за да гледате болните си родители за неопределено време ...
Моята я зарязах, за да гледам дете.
Може би бих го направила и заради
родители, дано да не се налага, де.

От работа само се гърбавее, работят само
балъците и пролетариите от всички страни.
Цитирай

При хората, които обичам

Не съм се замисляла. Но да, бих. Няма да бъда отдадена на работата си, ако мисля непрекъснато как са те.
Работа мога да си намеря винаги. Но родителите ми са само двама.
Цитирай

не.
от какво са болни, от каква грижа имат нужда, какви са вариантите?
Ако става дума някой да им сготви и почисти, има и други варианти.
Цитирай

зад парка

Тигър, странен въпрос?! Особено зададен тук, в Клюкарника. Някак си по-несериозни  теми съм свикнала да обсъждаме тук. Много е трудно да се каже какъв е отговорът на твоя въпрос... Особено в сложната Бг действителност. Да не изпадам в подробности... Всеки от нас се е сблъсквал с проблеми от подобен характер.
Цитирай

Ако спре работа-с какво точно ще ги гледа?Наследсвто от богат чичо? newsm78Поредния жалващ се, че живеят на инвалидни пенсии 5 човека...
Цитирай

Пазарджик / Анкх Морпорк. Сега в София-временно надявам се!

Да. От благодарност, че мама е зарязвала всичко, когато съм била болна. Мога да работя и от къщи.

Ако заболяването изисква специализирана грижа, ще предпочета да плащам на сестра, обаче. Това ще е по-отговорният избор. 
Цитирай

Да.
Цитирай

Там някъде

Не знам, първосигнално ми идва да цитирам Де Ваня, това диктува сърцето ми, но в действителност най-вероятно ще остана известно време около тях и после ще си подредя нещата така, че хем да работя, хем да мога да им помагам.
Преди 9 г. баща ми катастрофира. Беше около 1 месец в критично състояние. Аз бях последна година студентка и зарязах ученето за да бъда до него и майка ми. Така че знам колко е трудна и шокираща една такава ситуация.
Цитирай

Варна

Не съм се замисляла. Но май не. Не мога да си се представя във вихъра на кариерата си да оставя всичко, за което съм се борила и да гледам болни родители. Още повече, че предлаганите услуги на гледачки, са разнообразни.
Цитирай

София

Не, защото работата ми е такава, че бих могла лесно да я комбинирам с гледане на болен.
 Да не дава Господ на никой такива неща.
Цитирай

Бургас

Дано не бъда изправена пред подобна дилема, но мисля, че около един болен човек на първо място има увеличени разходи. И от тази гледна точка бих била по-полезна, ако запазя работата си.

Освен това болният (освен ако е абсолютно неконтактен) сигурно ще изпитва угризения заради подобна жертва.
Цитирай

Не, защото нямам никакви познания, умения и т.н. като болногледачка. Бих предпочела да работя дори допълнително и да плащам на компетентен човек да се грижи, а аз бих отделяла от свободното си време да съм до тях.
Цитирай

Не. Преди известно време имаше проблеми със здравето на свекърва ми. Тогава много сериозно обмисляхме какво бихме направили в подобна ситуация. Не бихме си напуснали работата. Но бихме взели болните хора у нас, бихме наели болногледачка.
Все пак болният човек се нуждае не само от грижи, но и от много средства за лечение. Тъй че не смятам, че да спреш да работиш е решение. А и не смятам, че такова решение ще повлияе добре на болния -  те знаят колко труд съм вложила, колко си обичам работата и т.н. и не биха допуснали да я зарежа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 76 отговора