Бихте ли зарязали работата си...

  • 3 902
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Бихте ли зарязали работата и кариерата си по средата на житейския си път, за да гледате болните си родители за неопределено време ...

# 1
  • Мнения: 189
На така зададен въпроса, отговорът ми е Не. Ще намеря начин да го направя, без да зарязвам работата и кариерата си, защото само с навлажнени очи и състрадателен поглед, няма да им помогна много.

# 2
  • Мнения: 3 423
Бихте ли зарязали работата и кариерата си по средата на житейския си път, за да гледате болните си родители за неопределено време ...
Моята я зарязах, за да гледам дете.
Може би бих го направила и заради
родители, дано да не се налага, де.

От работа само се гърбавее, работят само
балъците и пролетариите от всички страни.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм се замисляла. Но да, бих. Няма да бъда отдадена на работата си, ако мисля непрекъснато как са те.
Работа мога да си намеря винаги. Но родителите ми са само двама.

# 4
  • Мнения: 11 747
не.
от какво са болни, от каква грижа имат нужда, какви са вариантите?
Ако става дума някой да им сготви и почисти, има и други варианти.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Тигър, странен въпрос?! Особено зададен тук, в Клюкарника. Някак си по-несериозни  теми съм свикнала да обсъждаме тук. Много е трудно да се каже какъв е отговорът на твоя въпрос... Особено в сложната Бг действителност. Да не изпадам в подробности... Всеки от нас се е сблъсквал с проблеми от подобен характер.

# 6
  • Мнения: 9 990
Ако спре работа-с какво точно ще ги гледа?Наследсвто от богат чичо? newsm78Поредния жалващ се, че живеят на инвалидни пенсии 5 човека...

# 7
  • Мнения: 1 072
Да. От благодарност, че мама е зарязвала всичко, когато съм била болна. Мога да работя и от къщи.

Ако заболяването изисква специализирана грижа, ще предпочета да плащам на сестра, обаче. Това ще е по-отговорният избор. 

# 8
# 9
  • Мнения: 1 113
Не знам, първосигнално ми идва да цитирам Де Ваня, това диктува сърцето ми, но в действителност най-вероятно ще остана известно време около тях и после ще си подредя нещата така, че хем да работя, хем да мога да им помагам.
Преди 9 г. баща ми катастрофира. Беше около 1 месец в критично състояние. Аз бях последна година студентка и зарязах ученето за да бъда до него и майка ми. Така че знам колко е трудна и шокираща една такава ситуация.

# 10
  • Мнения: 526
Не съм се замисляла. Но май не. Не мога да си се представя във вихъра на кариерата си да оставя всичко, за което съм се борила и да гледам болни родители. Още повече, че предлаганите услуги на гледачки, са разнообразни.

# 11
  • Мнения: 581
 Не, защото работата ми е такава, че бих могла лесно да я комбинирам с гледане на болен.
 Да не дава Господ на никой такива неща.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 702
Дано не бъда изправена пред подобна дилема, но мисля, че около един болен човек на първо място има увеличени разходи. И от тази гледна точка бих била по-полезна, ако запазя работата си.

Освен това болният (освен ако е абсолютно неконтактен) сигурно ще изпитва угризения заради подобна жертва.

# 13
  • Мнения: 4 965
Не, защото нямам никакви познания, умения и т.н. като болногледачка. Бих предпочела да работя дори допълнително и да плащам на компетентен човек да се грижи, а аз бих отделяла от свободното си време да съм до тях.

# 14
  • Мнения: 1 172
Не. Преди известно време имаше проблеми със здравето на свекърва ми. Тогава много сериозно обмисляхме какво бихме направили в подобна ситуация. Не бихме си напуснали работата. Но бихме взели болните хора у нас, бихме наели болногледачка.
Все пак болният човек се нуждае не само от грижи, но и от много средства за лечение. Тъй че не смятам, че да спреш да работиш е решение. А и не смятам, че такова решение ще повлияе добре на болния -  те знаят колко труд съм вложила, колко си обичам работата и т.н. и не биха допуснали да я зарежа.

Общи условия

Активация на акаунт