На 4 години - 16 кг?

  • 7 277
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Пускам темата, защото се притесних.
Преди близо година и половина, Стефчо тежеше 18 кг.
Днес сутринта го премерих и онемях. Кантарът показа 16 кг. Той не е от ящните деца, но не е и злояд. На мен ми изглежда нормално, добре развиващо се дете.
Свекърва ми (по друг повод) твърди, че е изключително слаб. Височината му е 104 см.
Нормално ли е според вас това тегло, като се има предвид, че Стефчо за секунда не стои мирен? Непрекъснато е в движение, следобяд изобщо не спи.
И какво да направя, за да се храни повече?

# 1
  • Мнения: 1 931
Нямаш повод за притеснение според мен. Йони е вашата височина и тежи 14 кг., а преди 4 месеца беше 12. И аз се шашках, особено преди беше много слаб, но лекарката ми каза, че не е под нормата за възрастта и детето си е здраво, много жизнено не спира и за секунда на едно място и за това не му се лепва нищо.

# 2
  • Мнения: 2 232
На мен ми се вижда нормално теглото, предвид , че големият сега стана на 4г. и е 101см. /14-15кг. (не знам точно).По дребничък е, но не мисля, че е болестно състояние или повод за притснение.....просто ген, аз съм дребна , баща му не е канара, а е нормален на ръст.
Може би се е източил на височина за сметка на теглото, а и казваш, че не стои мирен, явно изразходва повечко енергия.

п.с.Забелязала съм , че за бабите винаги  внучетата са слаби и недохранени и все майките са виновни.Мойта майка само тъпче Виктор, ако я оставя и ще го нахрани за да си изяде всичко.....

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 14:20 от Deja Vu

# 3
  • Мнения: 194
синът ми е със същите "параметри"
4г - 15кг. - малко над 100см.
въобще не съм се замисляла, че това е проблем.  детето яде в границите на нормалното, не е от енергичните, но и аз съм мноого кльощава, може да се е метнал на мен.
относно твоето детенце - явно изразходва доста енергия и ако и двата пъти е претеглян вярно, то вероятно "отслабването" се компенсира с издължаване в ръста. не знам от кога е снимката, но не изглежда слаб.

# 4
  • Мнения: 774
Не се притеснявай,на тази възраст децата бързо се променят.
Дъщеря ми е 4 г. и е 19 кг,но е висока 108 см.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 280
а моя на 3 е 11-12  Twisted Evil, ако на 4 е 104 и 16 кг ще си ударя Д-то в тавана

# 6
  • Мнения: 7 821
Дани е 102 и е 17 кг. намирам го за нормален, в никой случай слаб.

# 7
  • Мнения: 809
не знам от кога е снимката, но не изглежда слаб.
Снимката е от периода, когато беше 18 кг. Laughing
И аз си обяснявам тези 16 килограм, с това, че изразходва много енергия, а не, че не храни достатъчно.
Ох, поуспокоихте ме.
  bouquet
Просто не очаквах, след като е бил 18 кг. преди време, сега да е 16.

# 8
  • Мнения: 8 999
Изобщо не се притеснявай. Не помня колко са били моите деца на тази възраст, но в момента дъщеря ми е висока 122 см. - 20 кг. , синът ми е 118 см.- 18 кг.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Каката ни е на 6 и е 19 килограма,малката е почти на 4 и е 15кг.Съвсем нормално си ти е детенцето,няма място за притеснение. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня в момента е 103 см и е 16 кг. Мисля че е нормално.

# 11
  • Мнения: 3 880
Дъщеря ми е на 4г и също е 16 кг. Въпреки, че е 109 см изглежда нормално. Трудно ми е да си представя, че дете с тези килограми и 5 см по-малко може да изглежда "изключително слабо", така че не се притеснявай, те бабите обичат да гледат закръглени дечица, ако е по-слабо им се вижда прекалено и започват да всяват паника Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Дъщеря ми е на  3г и 10 месеца и е 14кг с дрехите, слаба е , но не изглежда зле. МНого е енергична, злояда е, но боледува рядко, за мен това е  важното.
Ако детето ти е здраво и изпълнено с енергия, няма от какво да се притесняваш. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
Повече от нормално е, щом детето е здраво.

За сравнение - моята Габриела е 110 см, ще навърши 6 години през април и снощи с дрехи на кантара беше 16 кг.

А защо трябва да яде повече? Детето яде толкова, с колкото се чувства добре.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 261
Синът ми скоро ще направи 4г. и е висок 99см. и тежи 14,5кг.От тези килограми не е мръднал повече от година.Вярно,че не яде достатъчно,но пък се движи страшно много.И въпреки това все още не се притеснявам.

Ако детето ти е здраво и изпълнено с енергия, няма от какво да се притесняваш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт