Писна ми от толерантност!

  • 3 256
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, писна ми от толерантност!
Отвсякъде се чува : "Бъдете толерантни към това, към онова, към трето, към пето":
- толерантни сме към тези, които пият, карат и трепят хората по пътищата
- толерантни сме към тези, които ни удрят в кантара или в сметката
- толерантни сме към тези, които не си вършат работата, а на всичко отгоре се опитват да ни изкарват скандалджии ако си поискаме това, за което сме платили
- толерантни сме към тези, които надуват музиката в целия блок денонощно или не искат да си платят таксата за асансьора
- толерантни сме към колегите и началниците, които ни се усмихват мазно, а знаем, че ни недолюбват
-...

Може по желание допълнете списъка с каквото решите

Много толерантни се извъдихме нещо! Толерантни сме към почти всичко, което ни тормози, създава проблеми на нас и семействата ни, изобщо към всичко, което ни съсипва.
 И защо? За да не си създаваме допълнителни главоболия? Защото сме възпитани така? Защото ни идва отвътре? А толерантни ли сме към себе си?

Не мога повече да съм толерантна! Повдига ми се, когато някой ми казва да съм толерантна! За мен вече толерантността става синоним на безсилие.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Споко! Peace Сипи си едно кафенце, дръпни една цигарка и недей да се ядосваш толкова!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 212
Толерантността е нужна за да можем да живеем заедно в едно общество - заедно в един град, заедно в един блок и заедно в един апартамент. Няма ли толерантност човешкото общество ще се разпадне просто. Ако всеки си прави това което иска по-добре да хващаме гората ...

# 3
  • Мнения: 293
A какво "силие" е скандалът?
Ами да, не си създавам главоболия. Вместо това си решавам проблемите.

# 4
  • Мнения: 2 448
Явно нещо те е ядосало днес, едва ли го мислиш постоянно. Всеки е толерантен към някой за нещо и се налага да има толерантни и към него за друго.Така,че усмихвай се повече. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 072

- толерантни сме към тези, които пият, карат и трепят хората по пътищата
- толерантни сме към тези, които ни удрят в кантара или в сметката
- толерантни сме към тези, които не си вършат работата, а на всичко отгоре се опитват да ни изкарват скандалджии ако си поискаме това, за което сме платили
- толерантни сме към тези, които надуват музиката в целия блок денонощно или не искат да си платят таксата за асансьора
- толерантни сме към колегите и началниците, които ни се усмихват мазно, а знаем, че ни недолюбват
-...

Противоречи със

Много толерантни се извъдихме нещо!

Извършителите на гореспоменатите действия не са толерантни. Това автоматично обезмисля темата ти. Писнало ти е всъщност от НЕтолерантност. Твоето състояние е безсилие.

Освен ако не съм разбрала правилно темата и посланието не е - Колко съм толерантна, пък другите.......

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Да си търсиш правата не означава, че си нетолерантен.

Искаш недолюбващите те да те ругаят или искаш ти да ругаеш по тези, които не те харесват. Това пък би било проява на лош вкус.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Всъщност, може би е така. НО не съм безсилна, а възмутена от тази псевдотолерантност.
Писнало ми е да се очаква да съм толерантна към чуждата нетолерантност.

Все си приказваме как хубаво си живеели западняците. Ами, ще си живеят хората! Те са толерантни към различните, признават различието между хората, но никак не са толерантни към нарушенията, мръсотията и мошеничествата. Много живеещи в чужбина споделят, че най-много им харесва, че хората спазват общоприетите правила, а за неспазване санкциите са жестоки. Ако някой рискува да надуе музиката в неподходящо според добрите отношения време, комшиите са много нетолерантни и веднага звънят на полицията.  А тук какво става? Най-много реплика "Остави ги, простаци." И дотук. Всъщност, до следващия път, когато този същият пак си надуе музиката.
Това е само един пример

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не съм толерантна с тези  ....


# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Ние сме толерантни към "различните". Не ги ритаме и обиждаме по улиците. Оставили сме ги да се оправят както могат, нали не ни засяга лично.
Не просто "Толерантност"  е това, от което се нуждаят т.нар. "различни". Защото "толерантност" значи "търпимост". Е, ние ги търпим.

# 10
  • Мнения: 4 585
Мнооого странно тълкуване на "толерантност".  Shocked
Никой не иска от вас да сте нолерантни към нарушения на обществения ред, порядки, наредби, закони, насилие, корупция. Точно обратното.
Под толерантност се разбира търпимост към различните от вас, по цвят, религия, политически пристрастия, телесно тегло.

# 11
  • Мнения: 189
Предполагам, че и тези които визираш в първия си пост, се оплакват,че непрекъснато им се налага да са толерантни, макар и по други причини.
Не ми е писнало да съм толерантна, но честно казано, нямам и кой знае какви дразнители.

ПП. Един път, два, три пъти мога да толерирам силен шум, след това моля учтиво да се слуша музиката по-тихо. В същото време, в моето си жилище се предполага, че мога да правя каквото си искам.  Бих се възпротивила, ако никога не съм слушала силно музика и на рожденния ми ден дойде някоя нетолерантна съседка на 15-тата минута.
Да, знам, че се предупреждава предварително, но това е малко утопично все пак.

# 12
  • Мнения: 7 837
Вчера кучето на съседа си свърши работата в нашия двор. Реших да си замълча, какво пък, случва се за първи път. Отидох да взема пликче,  за да го събера и като се върнах, съседа вече го беше почистил. Извини се за ненавременната си реакция спрямо кучето.
Все още ми става по български неудобно в такива моменти...Все още я имам тази вкоренена "насила-търпимост".

# 13
  • Мнения: 3 268
Стига се ядосва де,Радостина!Ти вечно си в някаква конфронтация.Ако хората не сме толерантни един към друг,ще се избием.И това,дето си го цитирала в началото и аз не го толерирам.Много скачаш,много се нервиш,недей така!Я му удари един здрав секс довечера,пийни червено вино и се успокой!
И Wolf,днес ми харесваш ! Grinning

# 14
  • Мнения: 606
Това не е толерантност, а търпение от типа "Трайко Китанчев Български".

Общи условия

Активация на акаунт