Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители по държави
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-282 от 282 отговора

Цитирай

Ахой банда
те ни заключили темата докато спиме  Wink Very Happy
Къде сте , какво правите???

Иринке
всеки ден гледам да те видя някъде... е никъде не те фиксирам...

Утре съм на одбер плодове води, да стискате палци  Wink
Цитирай
Zdraveite momicheta,
kak ste, kak izkarahte praznicite. az ot po4ti mesec ne sum vlizala vuv foruma i zatova s ogromno zakusnenie iskam da vi kaja i az za Mnogo godini, neka malchuganite da rastata jivi i zdravi i nie pokrai tjah!
temi4kata se e razrastnala dosta v moe otsustvie mai, a? Smile)

Eli, kak e korem4eto? kak se 4uvstva6?

az napravo nemoga da povjarvam, kolko burzo leti vremeto, moeto slunce 6te stane ve4e na 3 meseca, a sjaka6 be6e v4era, kogato se rodi:) segasme na fazata s neprijatnite emocii s povru6taneto.uj hodihme na pregled s ultrazvuk i kazaha, 4e e ne6to normalno fiziologi4no, no az ne sum mnogo spokoina, 4e ve4e ni se slu4va ejednevno.Noo njama na4in- javno trjabva i prez tova da se mine:)
pozdravi ot men i do skoro

Цитирай

Чехия

Здравейте момичета, ехее честита нова тема.

Ние сега сме май в скокче и сме на вили и могили Shocked По цял ден е сърдита, ни яде, ни спи..разсмее ли я обаче човек се залива от хилеж...Та сега с Мишо сме отбор клоуни.  Blush

Ели стискаме палци  fingerscrossed  Hug Hug Hug Гушанки на пупата.

Миленче @ , и аз така все се чудя кога беше Rolling Eyes, какво беше, ама то бебоците като гъбките с всеки ден все по-големи и сръчни стават.

За сега толкова, до скоро.  bouquet
Цитирай

Czech Republic

ахойте и от нас

малката се е научила да казва ахой и хай, баща й много се кефи Party, то си е нейното си бърборене де, ама го казва редовно като го види след работа

Ванче, ние няма да пътуваме скоро за БГ, никак не ми се иска да мъкна колички, дрешки, един куп неща, а и ако пътуваме със самолет ще съм сама, защото някой трябва да гледа кученцето ни тук. Та  - голямото пътуване се отлага докато вземем кола, някъде в неизвестното бъдеще Confused

Миленка - не се шашкай за повръщането де, още повече, че щом след прегледа са ти казали, че всичко е наред. При нас в отчетните все още има бебета, дето повръщат. Гледай само да не го прехранваш. Ние пък много хълцаме, ама така, че цялата се тресе и като я гушна усещам, как отвътре й се повдига диафрагмата Sad

Ели - расте ли коремчето? Започна ли бременелската амнезия 35, увеличи ли се апетита? Сигурно Емката е много горда, че ще е кака, нали е голяма, вече на 3!!!

Другите момичета, къде се губите Confused
Цитирай

Прага,Чехия

Ахой и от нас Hug

Как сте момичета?Аз нещо изпадам в депресия....Нямам търпение вече да отиваме отпуската в Бг.Нещо започна да ми става доста скучно тук.Добре,че се задържа времето готино да излиаме по разходки.....Иначе малкият е послушен,само дето вчера паднахме от дивана... CrazyПросто сме чудо на чудесата Mr. Green

Поздрави и гушки на всички bouquet
Цитирай

Decin, Чехия

Привет момичета  Hug

Аз малко се изгубих, ама просто не ми остава време да стигна до компютъра Blush

Преди 4 дена почнахме нови капки срещу колики - с лактобацили. Педката каза, че са най-добрите. Май има ефект от тях, защото не ревем до откачване както преди и сме по-спокойни, но пак не спим  Crazy . Просто по час и половина - два след хранене бодърстваме, после спим около 40 мин (ако съм късметлийка - 1 час) и после се будим да ядем. Чудя се дали е нормално  newsm78 През деня я мятам на количката и обикалям, ама нощно време е кошмар. Освен да почна и през ноща да обикалям  Crazy

Ели, всеки ден сме навън поне веднъж (  Praynig дано се задържи по-дълго хубаво времето). Не съм ти се обаждала, защото си мислех, че ходиш на работа. Стискам ти палци всичко да е наред с анализите. Ти предполагам, че сега поне една седмица трябва да почиваш повечко. Ще ти се обадя следващата седмица да видя как си.

Миленче, Ваня, госпожиците ви са страхотни. Малката Вяра расте отмяна на мама и може би бъдеща пианистка  Smile Ванеска също много е пораснала - вече чете десткия вестник с животни  Wink

Спирам до тук и ще пробвам да дремна малко до следващото ядене.
Поздрави на всички  Hug

Цитирай

Прага/Чехия

Здравейте момичета  Hug , как сте,как са децата? При нас нищо интересно няма,малката беснее и ме прави на луда  Laughing ,времето от 2 дена не става за излизане и разходки и се побъркваме  Crazy
Целувки на всички  Love
Цитирай

Здрасти банда
да се запиша - жива съм, всичко май мина добре. Сега ще чакам резултатите...

Иринке
аз точно два дена не бях на работа, и все гледах по майките с количките, ама нц, нищо не видях  Mr. Green

Роси
ходи ли вече твоята София?

Миленке
тя ще проговори след малко  Party

Другата Миленка
не се шашкай, част от развитието е  Hug

Банда до скоро
Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте и от нас,
Роси, благодаря за линка- вече си мислех че съм ви изгубила напълно....
Аз за данъците пак да ви кажа- все още не е решен въпроса напълно, но с промените за 2008 г. ще ни одържат авансово по 2071кс вместо по 600кс и можем да кандидатстваме да ни ги връщат или всеки месец като попълваме
"Potvrzeni o danovem domicilu" и още кой знае колко документи, или в началото на 2009 да попълним документите само веднъж и да ни върнат парите на куп. Ето малко инфо на английски език, но маи ще има още промени:
2. People with Czech citizenship do not have to request any paper. New taxes will be proceed automatically including the tax allowance.

3. People without Czech citizenship (no matter if coming from EU or other country) have to apply for tax residence in order to receive tax allowance of 2071 Kc each month.

4. If you will not have tax residency, you can ask for tax deduction in January 2009 (pink papers, do not need domicil) and the tax allowance will be payed to your at once for all the year 2008.

5. To apply for czech tax residency - you have to have 90% of your income coming from CZ and you have to stay in CZ cca 185 days during the year. You have to fill a document called "Potvrzeni o danovem domicilu"

It is not clear what other documents are needed to receive tax residency. The information about necessary papers differs from office to office and from officer to officer.
It is possible you will receive tax residency only for one month and not full year 2008.

All should be more clear after thursday.

5. You have to apply to czech tax residency on the office you belong to according to your address in CZ. Each office can have different form for "Potvrzeni o danovem domicilu"

Here is the list of all Financial office in Brno and their addresses http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=kategorieokres&kod=0027-0622

6. If you will not have tax domicil, it doesn't mean you will have 2071 Kc less salary than in 2007. There is a new tax counting and the final difference can be smaller. It differs according to your salary. There are different calculators of salary on internet but be carefull they are not everytime presize (e.g. http://www.finance.cz/dane-a-mzda/financni-kalkulacky/mzda-po-reformach/)

7. It can take up to 1 month to proceed the papers at financial office.

Ели, знаеш ли вече пола на бебо или е рано още?
Милен4е, Ванеска май ще стане полиглот от малка, а? Smile
ами за сега това от мен - поздрави на всички бебоци  wavey
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейте банда  Hug
Как сте?
Ели ,малката е Стефания,а не София  Laughing ,ама дааа не само,че ходи ами бяга вече  Laughing ,чудо е ,голямо отслабване ще е след нея   Crazy .Айде чаоки за сега,че ще ходим да се оправаме за къпане  Smile
Целувки на всички  Love
Цитирай

Czech Republic

здравейте,

дечко, чак сега виждам,че си ме питала за новата темичка, благодарско за инфото за данъците, мъжа ми спомена и той нещо подобно, но нямахме време да говорим за това и така си остана, до колкото разбрах има още време. Щом има възможност - подавай, все пак са си пари, аз много се дразня, че плащаме същите, а дори и по-големи данъци, а все сме "чужденци" без тоя ш..бан трвали побит #Cussing out

Ели - и аз исках да те питам за пола на бебчето, но съм сигурна, че за теб е по-важно да е живо и здраво Stop

Росица - да знаеш аз как си мечтая за деня, в който ще я сложа моята в спортака и ще излизаме по магазините Crazy, сега е на период изправяне и само се пъне, сърди и мънка. Вчера й биха ваксинка и само едно ауу изрева и продължи с нейните номера, много се дразни, че е в тая зимна корба значи 35

Иринке - да не те отчайвам, ама Ванеса и без колики пак не спеше, дори и сега дремва за по 20 мин и денем и се събира максимум по 1,5 сън, да са живи и здрави бе, ние да сме железни да им издържим 35 Гледай да я уморяваш с игри, да може да си заспи сама, че Неси е свикнала даже във фирнеса да легна до нея и да си говориме, без мама неможе...

Хайде бягам да попрочета в др. клубчета и после да приготвяме закуската
Цитирай

Здравейте моми4ета.Аз малко се загубих,ама нямам 6анс да стигна до РС-то.Малките ве4е не само на дивана а и на кухненската маса се ка4ват и аз ставам разногледа  #Crazy.Ама 6те мине и тоя зор-надявам се.Май 6те стягаме куфарите за БГ.Имам един умен въпрос-как да ка4а и аз снимки?Малко не съм наясно с тези работи.Ина4е съм умно моми4е ама трябва пове4е да ми се обяснява. EmbarassedПоздрави на малки и големи от нас.
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте,

Ние днес бяхме два пъти на разходка  Cool Студено, не студено - навън сме, че поне не нося на ръце. Иначе вкъщи спането е цяло мъчение. Миленче, ти ме успокои, че не само нашата мома не спи. Аз купих дъгички за леглото й за да може да се люлее, ама май напразно си дадох парите. Имах надеждата, че клатенето ще я унася, обаче тя почва да реве още на втората минута.

Ами това е май при нас - нищо ново за сега. Растем лека полека и ставаме все по-интересни. Надявам се следващия път да мога да ви пратия линк със снимки (в момента качкам). Сега пробно ви пращам това:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=214945 Кода е 123456 ( Миленче, откраднах от теб идеята за паролата  Blush )

Ели, минали път забравих да ти благодаря, че пусна новата темичка  Hug

Поздрави от нас и целувки на всички
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейтееее  Hug ,как сте момичета и бебоци?  Laughing
Времето започна да се оправя и съм щастлива  Wink ,
Ели - расте ли коремчето  Smile ?
Иринка - Много сте сладки на снимките  Love ,голяма е сладуранка малката принцеса  Smile
Отиваме да се храним,че Стефи ми се е качила на главата вече  Laughing
Целувки  Love
Цитирай

Чехия

Привет от нас..
 Hug
Доре, за да качваш снимки трябва да се си направиш албум някъде ...Аз лично не харесвам снимка.бг защото много, ама много бавно ми се отваря имам регистрации в  http://multiply.com и http://photobucket.com/ и от двете съм много доволна ..
В multiply можеш да си правиш каквито искаш албумчета и рамки, може да си надписваш снимките и всичко изглежда много добре..Първоначално обаче сайтчето може да ти се стори трудно за работа, но това само до като свикнеш.
В форобукета пък имаш директно кодовете [img.. - /img...] за качване на снимки ..

irina_nik много нежна малка беборанка.

При нас все така- Верчето почти ходи, бърбори на поразия сега се научила да казва ,,лампа,, и само сочи из къщи по тях ..
А като я питаме какво прави кончета почва да пръцка с устенца.

Танцува с дъсане на дупето подпряна на дивана само като се пусне музика...народна или черно..явно заради ритъма.

Дава на яве когато и се допишка и трътка ...През дена я напишкала 5 пелени я не...Онзи ден и купихме гащи.. Crazy Много добре знае кога е мокра и кога суха.

Та така отчетох се - доскоро писане ..  Hug
Цитирай

Czech Republic

еЕЕ, Ванче - толкова много новини покрай Вяра, пък ти да не се похвалиш, а да ги пазиш всичките накуп HugКолко бързо ни растат децата, нали, (а ние остаряваме ooooh!) Явно детето си има предпочитания за музиката вече, много добре, да я нацелуваш от нас

Доре, и аз не ти препоръчвам снимка.бг защото много бавно върви и все едни грешки дава, та - като си направиш албумче ни кажи за да продължим с инструкциите как да си направиш аватар (снимката под името) и лентичка (снимка в подписа) Peace

Иринка - големи сте сладури Love

Ванеса от оня ден като вдигна температура след ваксината и все я следя, сигурно съм й много досадна да я пипам постоянно и да й бутам термометъра ту в ухото, ту под мишницата, но съм такава паника #Crazy, много ме е страх. За сметка на това от няколко дни почти не приказва, само се смее и това то, много съм притеснена...
Плези езиче и си смуче устните, а за пръстчето и ръцете да не говорим, че чак се разплаква като й ги извадя да не ги лигави. Мисля, че са зъбки, но нито е бял венеца, нито пък има някакви промени в устата Thinking. М :thinkingНаближаваме и кризата в 19седмица и мама мия, не ми се мисли вече... Охх, оплаках се

Другите момичета къде сте - Руми не се е записвала отдавна, Искра, Миленка, Пети, да не изброявам поименно..
Оф махам се, че я чувам как си смучка ръцете, което значи, че вече е будна 35
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте момичета Hug

Миленка да те успокоя и аз съм в малък ужас от това лапане на ръцете....На нас едва този месец ще ни слагат ваксина и ще видим как ще е, но мисля че е нормално да има температура,не се притеснявай много Wink

Ели как се чувстваш,расте ли коремчето?Да се похвалиш за пола щом разбереш Hug

Иринка много сте сладки Love

Ванче малката Вярка е голям образ,явно не скучаете въобще Laughing

Иначе ние сме добре,броя дните до пътуването ни....Тони "бърбори"по цял ден,плези езикът,смее се и като го хване смешната треска е най-сладък 35

Ами това е за сега от нас,целувки на всички бебчета newsm51
Цитирай

Здрасти банда

Иринке
ама много добре сте се сетили да си направите картички за Н.Г. - супер сте, бащата изглежда много горд на една от снимките  Very Happy
Ти как си с кг.?
Всъщност всичките как сте с кг.... аз наддавам... Very Happy

Роси
ти хубаво си написала с големи букви Стефания, ама кой да чете  Blush Very Happy

Ванче
браво на вас, вече истински човек малката Вяра  Very Happy

Миленски
няма да се шашкаш че не говори от два дена, тя е супер малка все още  Wink а иначе това което описваш, са си зъби...
за ваксината - ден-два може да има леко Т., ако продължава не е от ваксината...

Искре
расте, расте, според мен вече се забелязва като си слижа блуза по мен...
А кога тръгваш  Blush

Цитирай

Czech Republic

Цитат на: Eli_cz link=topic=260833.msg6371538#msg6371538 date=1201862844
Всъщност всичките как сте с кг.... аз наддавам... Very Happy
[/quote

моите килограми от бременността ги свалих, но имам още около 10 за които мечтая да сваля, май май ще стане като проходи малката, че сега няма време за тренировки Mr. Green
а ти си много добре, щом чак сега започва да личи, аз първия триместър качих 6кг и останалите 6 през останалите месеци, това ми беше грешката  - като ми се повръщаше лапах като ламя #Cussing out

Цунки на всички, че "Улицата" вече не ни занимава и мрънка да я взема на ръце
ПС мале и тая дъртофелка от Улицата била техотна #Crazy, вкараха нова интрига
Цитирай

Не мога да вдяна каква улица, каква дъртофелка от улицата  Very Happy за сериала май говориш, нали  Mr. Green
Аз не ги гледам тези сериали, май нямам време, пък и ако случайно ги уцеля, като не знам кой кой е и за какво се бори, направо го превключвам...

Ааа аз съм 2,5кг отгоре... ама ми стърчи корема  Crazy
Цитирай

Прага,Чехия

Офф,направо не ми се говори за килограмите.....Свалих след раждането 5 и дотам Blushимам още около 10 за сваляне,и за сега въобще немога да се настроя за диета и упражнения EmbarassedМисля,че лятото ще се сваля най-добре,зимата ми е тежко да свалям....Тръгваме 2-3 март,а може и малко по-рано.Нямам търпение да стегна куфарите вече Mr. Green
Цитирай

Czech Republic

еми ние днеска си направихме малко като чат, ама гледам, че Искра е писала и да й кажа за ваксината:
не вземай сиропче парацетамол, защото не ги обичат, поне моята мишка ме гледа като че й давам отрова и много плака горкичката  Sad, вземи свещички парален, така хем ще ги усвои по-бързо, хем няма да го тормозиш през устата, дай му като се приберете, а и на другия ден за всеки случай за да не се изплашиш като мен Hug
и още един въпрос: вие кога ще започвате захранване?
ние все още не сме готови, но ще започнем първо с зеленчук на обяда Peace

Ели - да бе за тоя сериал говоря, аз също не го гледам, ама понякога като се зазяпа Ванеса в него и аз поглеждам да видя кое й държи вниманието толкова дълго hahaha

момичета, поръчахме си по интернет бг книжки и оня ден дойдоха - еми - разочарована съм тотално!!! ужасен език, едни картинки претрупани, как да обясня как животните "обсипали с подигравки" грозното пате 35, май ще си четем чешки и това си е, поне цените им не са като българските, а са толкова красиви Blush
Цитирай

Прага,Чехия

Ама днес наистина голям чат му направихме Laughing
Миленка аз имам сироп Панадол с вкус на ягода,взех си го профилактично да си го имам(не съм го ползвала още)За свещичкииии......малко като че ли съм против,защото те се дават при много висока Т за бързо сваляне(поправете ме ако греша)Първо ще видя какво ще ми каже педката и тогава ще преценя....Ама то като е нормално да има Т след ваксината,трябва ли пак да се даде нещо за сваляне newsm78
Иначе още не съм пробвала да захранвам,мисля към края на този месец да започна,но ще видим...малко да ви призная като,че ли се страхувам от това захранване Rolling EyesНе,че ме е страх да го захраня а....как да кажа....охххх тотално се оплетох Embarassedзатова спирам до тук Mr. Green
Цитирай

Чехия

Наздар маминки  Hug

За ваксината и Верето след втора доза дигна Т. , но после вече нямаше..Иначе свещички не понася пищи все едно дере някой  Embarassed..обаче харесва сиропите пие ги с радост даже им вика Аммммммммм... Амммммммм ... за още.

Искре, давай го като на заедно на масата с малки дозички от всичко.. еднакви панички , бавно и няма ядове.
Пюрета не купуваме, готвим си като за нас и ако реша слагам във фризера.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257849.msg6346471#msg6346471
Тук прочети повече  Hug

С килата вече съм 54 и съм си с старите дрехи... преди бях 52, но май доста по-добре изглеждам така особено в гръдната обиколка Rolling Eyes.

Ели,  щом е само на пупата добре Hug Hug Hug..нещо ми е едно такова мило и носталгично като видя бремки.Прегръдки от мен.

И аз Улица не я гледам...ама сега съм се наточила на LOST 4 вчера излезе първата срия от сезона е арената и даже днес имаше субс. и няма търпение да седнем да я чумиме с Мишо.  Mr. Green

Обаче яко се запалих по хрониките не Нарния книжките много са готини, с философско библейски сюжет и сега ги поскам по една за два дни, от библиотеката. Прочетох и две на Стайнбек...Сега почвам трета..ама така съм така или иначе лежа с Верето та да спи през деня та има малко време за четене. Ще питам и за тези книжки дето писахте, може да ги имат.  Peace
Цитирай

Czech Republic

при нас обратното - точно от такъв сироп панадол с вкус на ягодки много плака, може би затова, че го дадох не с лъжичка ами с тази спринцовка и това я изплаши, но плю, дра се и чак посиня от плач Crying or Very sad
мен лично много ме плаши температурата, защото на няколко мои познати децата правят гърч при 38* и е доста сериозно, дано не дава Господ такова чудо Praynig

за педагогическото захранване - аз съм ЗА с двете ръце, но при нас проблема е, че не ядем почти никога заедно с тия смени на таткото, а напоследък нямам и време да готвя и сме все с нещо набързо, та не става да й давам на Неса трошички от салата или сандвич Crazy, а по-нататъка задължително ще готвя за нея, не смятам да продължаваме дълго с пюрета
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте момичета Hug

Ванче мерси много за линка,трябва да призная че не бях чувала за това педагогическо захранване,но определено ми допада PeaceТам пише(доколкото аз разбрах),че това захранване се практикува най-вече при кърмените бебета...Ние сме изцяло на АМ,още от втората седмица след раждането...А и още нямаме признаци за захранване,мисля да не бързам...

Миленка,за Т аз доколкото знам до 38* нищо не се дава,дано не се случват такива неща с бебчетата Praynig

Хайде лек ден от нас,за сега bouquet
Целувки на бебчетата Love
Цитирай

Лелеллее
много се е изписало вчера  Very Happy

Аз да каже че при захранването, според мен няма смисъл от готвене, тъй като те така и така повече от няколко лъжички всъщност не хапват първите седмици... поне Емата ми беше така, много се мръщеше и не щеше пюрета...
Има едни - првни лжичка се казват на Хами - моркови и броколи... ей такива като почне да яде по бурканче... тогава май има смисъл от готвене и тн...
Иначе и моята педка ме е съветвала първо с зеленчуци, като ги прояде, тогава плодове да й давам... че съвсем трудно става после с зеленчуковите пюрета...
Цитирай

Czech Republic

да, за тези пюрета ми говори и моята педиатърка, но всички фирми имат такива "1ва лъжичка", ще видя на кои ще взема, но смятам да й ги менкам, защото съм чувала за проблемни деца, свикнали само на една марка
а иначе за схемата - първо зеленчуци единични, после смесени, накрая зеленчуци с месо, чак тогава плодови и сокчета, накрая риба и жълтък, за кашите ако се буди нощем и не се засища каза
аз не съм с никакъв опит и нямам представа, но ми се стори добра схема Peace
Ради - ти захрани ли Рая, нали сте ни каки? Hug
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте,

Бързам да се разпиша докато София още спи в количката. Трябва да похваля детето, че от 2 дена е по-спокойна и почна да спи. В петък се бях отчаяла, защото няколко дена много лошо спеше, будуше се през 5- 10 мин, давейки се и правейки опити да повръща и то час и половина-два след хранене. Тогава реших да спра всички капки и учудващо нещата се подобриха. Сега пием само витамин Д.  Praynig Моля се само ефекта да не е временен.

Иначе по темата за килограмите - Аз се върнах -9 кг от болницата и за месец и половина съм свалила още 3 кг, но имам още 3-4 да свалям. Да си призная аз не бързам със свалянето ама от толкова недоспиване те си се топят сами. Аз дори се тъпча за да имам кърма (защото ако съм много изморена ми намалява производството).

Момичета, следя с интерес дискусиите за ваксините, антипиретиците и захранването, че тези неща тепърва ни предстоят. Аз преди седмица купих сироп Панадол за да се намира вкъщи нещо, но после прочетох, че той е от 3 месеца нагоре. Дано не ни се налага скоро да го използваме.

Ето и обещаните снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=214955
Кода е същия - 123456

Ели, май всички чакаме с нетърпение да узнаем пола на бебчо. Целувки на коремчето и приятно закръгляне.

Лек ден от нас

Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте момичета,

опитах се да кача снимка на торта да ви почерпя, че моето сладурче става днес на цели 5, ама нещо не успях...
Ето малко снимки и от нас
http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/Christmas%202007
прегръдки на бебоците
« Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 08:11 от de4ko19 »
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейтееее момичета  Hug
Честита ти рожденничка Дечко  bouquet ,много е сладка,да ви е жива и здрава и много да ви радва  Very Happy
Цитирай

Чехия

Честита пета годинка на дъщеричката ти Дечко , нека е здравичка, послушна и мамина отмяна.
Цитирай

Czech Republic

честит рожден ден на малката-голяма кака Дими, да слушка много мама и да й помага
много сте хубави на снимките, каква дълга черна косица, пупу
Цитирай

Прага,Чехия

Честит рожден ден на малката сладурана на  Дечко smile3525да ти е жива и здрава!!!
Цитирай

Дечко, да ви е жива и здрава Дими! bouquet
Бъди мила, жизнерадостна, и много умничка!
Hug

Цитирай

Чехия

4estit rozden den De4ko,ziva i zdrava bouquet
Zdraveite i ot men mam4eta i bonbon4eta,da vi kaza 4e na 20.04 pativam za BG Viena-Sofia i ste si doidem 4aaaaaaaaak 30.07-ste hodim do moreto i se nadjvam da po4ina 4e mi se vizdat ve4e zvezdi posred bjl den.Za zahranvaneto ve4e papame zelen4uzi i piem sok-plodovi ne sam davala.Raja e hranim samo s HIPP-poneze i Vinsi samo tova mi e jal  ta tova davam.Kashite nesto ne gi iska no gi predlagam ta vremeto ste pokaze.Aide 4e e vreme za dundurkane i idva moj red.Zeluvki Hug
Цитирай

Decin, Чехия

Дечко, честита ти рожденничка!  bouquet 
Да е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва. Пожелавам и много късмет в живота
Цитирай

Brno, Czech Republic

Много ви благодаря момичета за пожеланията Very Happy
Страхотно е да имаме малки сладурчета и да ги гледаме как растат.
Снощи беше малко тържество, но в събота ще ходим до Требич да разгледаме и да отпразнуваме. Някой ходил ли е там? Къде в чехия сте били и ви е харесало като място за екскурзия?
малко снимчици пак

http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/RD/

Ради,
то още е рано за БГ, дано да си поодпочинеш и да не останеш разочарована от морето..... Ние миналата година се одивихме на скъпотията и мърсотията- и от двете имаше в изобилие Crying or Very sad

Прегръдки на малките съкровища и да са ни живи и здрави - да им празнуваме рождените дни дълги, дълги години  35
Цитирай

Ахойки
дечко
голяма сладурана Дими bouquet
Требич не го знам ,по Моравия никога не сме се шматкали...
Иначе от местата където сме били, чески крумлов и марианске лазне много са ми харесали, карлови вари не толкова... от замъците хлубока и един тук до бенешов... ще видя на нета как се казваше са  ми най-харесали...

Ирина
още малко и ще забравите за коликите  Wink
Исках да те питам ти като ражда с какви доктори се срещна... ако може и имена...
Цитирай

Czech Republic

Ради - да ти пожелаем лек път и да топнете дупета и заради нас в морето Hug

Дечко - с тия сини очи твоята мадама да не я открадне някой зет-чех в детската? Как се чувства там детето, харесва ли й?
Относно данъците какво реши? Аз съм оставила тая работа мъжа ми да се погрижи, че не ми се занимава честно казано, последно разбрах, че от финансовия уржад искали да правят индивидуални интервюта, но имало слухове, че няма да ни огрее приспадането, а ще можем да си ги вземем чак др. година тия пари, които никак не са малко. #2gunfireПри мен обаче незнам как стоят нещата, нали съм матерска, а после и родичовска и нямам данъци, ама за тези пари на мъжа ми си ме е яд доста #2gunfire

Ирина - като видях на една от снимките София как плачка на баща си на рамото направо ми се скъса сърцето, милата, дано бързо да минават тия колики, ще видиш после колко е хубаво да пеете заедно и да се гушкате весели Laughing

Хайде момичета  аз изчезвам, че днес съм почнала едно чистене.. не е работа
Цитирай

Чехия

Zdraveite momi4eta
imam pitanka-ot koga moze da sedi beboka,znam 4e e ot 6 meseza no kato gledam tuka gi slagat ot dosta rano a moita Raja ve4e napira da sjda i e edin rev ta za tova pitam.Vinsan sam go slozila ot 6 mesez ama toi ne se i opitvashe da sjda predi tova.Ina4e sme normalno na h...no,Vinsi mi e bolen,Raja i tj hremava abe  #Crazy  #Crazy  #Crazy-napravo da zaludne 4ovek.4akam tova prokleto ljto i s nego nadezdata da sprat tij bolesti 4e v nas e igra na pin-pong,edin mu mine drug go hvane i taka dokto padne Botev kakto se kazva v nas  hahaha.Aide hubav den i badete zdravi bouquet
Цитирай

Здравейте и от мен.Аз успях да ка4а снимки само в www.album.bg в другите не можах да си направя регистрация.Незнам за6то.Може да се гледат свободно,без парола.Ако някой иска да ги види,албума се казва mimi_pati.Лек ден на вси4ки
Цитирай

Decin, Чехия

Привет момичета,

Нашите колики се върнаха  Crazy Три дена имах едно слънчево усмихващо се дете, но сега пак ревем, нервничим и не искаме да спим. Докато нямаше колики можех да я оставя сама за 5-10 мин и тя си се занимаваше. Сега и за 1 мин трудно мога да я оставя. Накарах Мартин да звънне на педиатърката и утре ще ходим на лекар. Още докато я храня почва да реве и да се гърчи. Направо се чудя дали е нормално това  newsm78 Вчера акаше в памперса на всяко хранене, което ми се струва много.

Ели, на въпроса за докторите в Децинската болница - минах през почти всичките доктори (който се падне на смяна). На ултразвук съм била при Dr.Závěrka и Dr.Gindl. Последния е малко дръпнат, но ако успееш да го предразположиш после обяснява с удоволствие. Иначе на самото раждане беше шефката на отделението MUDr.  Dana Žáková - много мила жена (тя ме ши) и един ливански доктор (не му запомних името). Ливанския доктор мен лично ми допадна много, но може би и поради факта, че с него си говорех на английски. Лично аз останах с много добри впечатления от всички в болницата - любезни, внимателни, отзивчиви.

Момичета, ние утре ставаме на 2 месеца и по този повод искам да ви почерпя с една виртуална торта

Цитирай

Czech Republic

здравейте момичета,

бързам и аз да запиша нещо докато не се е събудила моята мишка, че тая седмица ни е от киселите, както си се смее само да не й дойде нещо на кеф и хоп - почва един рев и тръшкане...

Ради - на нас в болницата, а и от др. мами съм чувала, че след 6ти навършен се слагат в спортак, особено при момичетата - защото те били по-предразположени към ставни проблеми, тях в началото на 7ми може. Все пак питай ако искаш ортопеда, няма ли да имате скоро преглед? Ванеса също като е оставена в шезлонга или пък в аутоседачката си е направо седнала и само се пъне, но неможе да се изправя сама от легнало положение, доста ми е мързеливичка май Mr. Green Whistling Ако Рая си сяда стабилно и не се накланя не виждам лошо да си я слагаш в спортака Peace

Иринка - това за гърченето по време на ядене и ние го имахме, сукне 2 пъти и хоп се извърти като пружина назад, едвам я удържах, аз се бях притеснила и специално за това ходих на лекар, педито каза - "така прави всяко дете", ама аз не й повярвах, и след няколко дни всички в отчетни започнаха да се оплакват от същото. Ще премине, това е някакво състояние, което е временно, но за да си спокойна си я заведи на лекар все пак
А да - честита ви 2ра месечинка, да се махат коликите и бързо да загукате сладко сладко

Дора - не успях да намеря твоя албум, защото си ни пуснала линк към заглавната страничка, можв би вътре като си влезеш в албума има как да пратиш линк от твоите снимки PeaceЧакам с нетърпение да ги видя твоите кукли

Поздрави от нас
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте мами Hug

Иринка честита ви втора месечинка bouquetНе се притеснявай,това при бебенцата е нормално,особено когато имат колики Peaceще отмине.
Ради мисля,че ако Рая има желание и иска да седи седнала няма проблем да я слагаш,стига да е стабилна PeaceНие още нямаме желание да се изправяме....
Иначе при нас е все една и съща,утре сме на контрола при ортопеда.Тони от няколко дни така е започнал да си вдига дупето когато е по корем и да се опитва да се набира,че имам чувството,че ще тръгне всеки момент Mr. GreenНо това естествено няма да стане толкова бързо....
Айде момичета лек ден за сега от нас Hug
Цитирай

Здравейте.Най-накрая си ка4их снимки в www.photobucket.com,ама незнам как да ги ка4а тук.А в албума са свободни, мои познати ве4е са ги гледали.Само там като влезе6 и търси6 албум с име mimi_pati и е без парола.Сега  имам малко време докато спят малките и 6те опитам в букета да ка4а и клип4ета,а вие когато имате време ми обяснете как ди ги докарам до тук.Ама моля за подробно обяснение :oops:4ао за сега.
Цитирай

Чехия

Доре, линчето трябва да изблежда така  http://s85.photobucket.com/albums/k49/ivalex/ за да може да го видим иначе не може да го намерим..За качването тука в фотобукета има едни кодове под снимката копираш и слагаш този дето пише [IMG] от край до край и снимката се появава автоматичеки тук /IMG] Успех  Hug
Цитирай

Айде сега да опитам http://s253.photobucket.com/albums/hh51/mimi_pati
Цитирай

Ееее Доре
най после ги видяхме двете хубавици  Flutter Flutter
Големи сладурани са!!! И вече големи, аз си мислех че са по ... бебешки още  Very Happy

Ради
ако се натиска сама - слагай я за по малко - но не дълго... още й е рано, проблема на седенето е че се натоварва гръбначния им стълб, а за да им се развиват мускулите на гърба по добре я слагай на корем за по дълго

Иринке
честит празник  Party
аз сега разпитвам навсякъде за гиндата, че съм решила вече да си я преместя тук, а има и възможност в болницата да ходиш на гинда - та затова те питах как са там докторите.
Цитирай

Чехия

Zdraveite momi4eta,dnes v C.B.e adski hubav den i edno takova nastroenie... 35
Eli,tj moita hubaviza ne haresva da lezi po korem ama e slagam njma kak.Nasta dok.kaza 4e oste bilo rano za sjdane ama tj e edna......vsi4ko da e s vremeto i to4ka po to4ka.Ta za tova vi pitah za savet,ama njma da e slagam 4e me hvasta shubeto da ne naprava njkoi gaf.Ve4e sam tolkova izkrezila da vi razkaza-v4era otivam v C&A ima mnogo hubavi bodita za 65 kc,ta otivam tam i kupuvam bodita 5 br.razmer 86 vmesto 68.To njma losho tj ste porasne ama pak trjbva da kupuvam 4e tia sa mnogo golemi.Mai ve4e savsem izperkah  newsm78.Dore strahotni sa tvoite pilenza-mnogo sa sladki
Hubav den vi zelaj  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Czech Republic

Ради, не се притеснявай, то и аз изкуквам от време на време, напоследък често Sick
Да ти кажа и аз оня ден бях за бодита(само че с дълъг ръкав) в Ц&А и като взех 68 и 74размер, после установих, че разлика няма #Crazy, Ванеса в момента е 63см и й стават, така че ти вземи направо 74 за Рая, да не ходиш да купуваш др. седмица нови Mr. Green

Дечко - хубава новина, закона са го отменили, или не са го приели, незнам точно, нооо важното е, че няма да удържат тези 2000крони всеки месец и със идната заплата ще ви бъдат връщани януарските, поне за мъжа ми е така де Peace, предполагам и за теб

Момичета, аз вече жадах за родичовска, голямо моткане пак, много съм отчаяна от тези служителки, за нищо не стават, тоя път на мъжа ми паспорта и визите за работа от 2006 му снимаха, не че имат нещо общо с моята родичовска, ама се чудеха за какво да се хванат, е, да видим това ли ще е ...  Praynig

Поздрави на всички bouquet
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте момичета Hug

Миленка,аз не съм имала проблем с родичовския,подадох още след раждането,тъй като не вземах матерски и след 2 мес. започнаха да ми го изплащат PeaceНе са ме моткали(но много зависи на какви ще попаднеш) PeaceДано имате късмет и стане бързо!
Времето е хубаво сега и използваме за разходки,обаче много мрънкаме нещо в тая количка.... Rolling EyesНаправо онзи ден се видях в чудо,дано е само временно и отмине бързо Praynig
Доре,големи сладурани са твоите дъщерички Love
Поздрави и от нас на всички bouquet
Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте момичета,

Миленче, наистина отмениха да не ни взимат по 2000 кс от заплатите. В петък за 1ви път от 10 дни насам моите колеги започнаха да се усмихват- беше голямо напрежение....
Да ви кажа- екскурзията до Требич беше много хубава, изкарахме страхотно.
Най интересното е Базиликата от 1101 г. с невероятна архитектура. Интересно беше да видим и еврейския квартал, но ви преопръчвам базиликата с криптата отдолу. Ще пусна малко снимки като го обработя.
Наслаждаваите се на хубавото време и прятни разходки,
за сега чао Hug
Цитирай

Praga

Здрасти на всички,

а аз си гледам старата тема и се чудяяя що никой не пише, а вие изписали сте 3страници....... Laughing

Ние да ви кажа се поизгубихме по не дотам приятни поводи, първо се озача че Владенце лепнал няква бактерия /незнайно от къде/, от което последва разстройство и космически температури, направи ми фебрилен гърч иииии кво ад ви кажа послепрестоя в инфекциозното направо ми се стори песен. Като капакна всичко като се прибрахме Мая се беше запекла така, че повръщаше всичко и се наложи да ходим в спешното да и дават някви свещички след като и сложиха три наведгъж свърши работата. Кво да ви кажа луда работа едното с разстройство друото със запек. Сега ни чакат консултации с гастроентеролог и невролог...направо от време на време незнам точно от къде дойде ццялата тая гнус ама от три седмици не можем да се оправим Sad Иначе за моя радост диванетата като се поукопииха пак почнаха да беснеят....и тъй.

Някой от вас да знае някви бабешки методи за разхлабване на стомах, че аз вече се изчерпах с таз моя Мая.

поздрави на всички
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте на всички Hug
Руми,дано бързо се оправи Влади и нямате проблеми,че като ви чета си представям какво ти е  SadЗа запека ти препоръчвам киви на гладно да и даваш мисля,че ще помогне но трябва да е много добре узряло и меко PeaceСтискам палци да се оправят бързо дечицата Praynig
Момичета да ви се похваля,купуваме си кола и днес ще ходим да си я вземаме.Много съм щастлива Hug
После ще ви пиша пак,Руми пробвай кивито и да пишеш дали е имало ефект.
Поздрави bouquet
Цитирай

Леле Руми.Много ми е мъ4но за малките.И ние минахме по този път края на лятото.На мойте им помагат овесени ядки за запек.Сварявам ги и ги пасирам с ябълка или банан за по добър вкус.Може и сурови да ги разбърка6 в плодово кисело млеко или използваи само водата от сварените ядки със сок например.Помагат и су6ени сини сливи.Успех
Цитирай

Прага/Чехия

Олее Руми,мила,много сте преживели на веднъж  Rolling Eyes ,горкия Влади  Sad ,
всичко ще е наред  Wink ,а за Мая са ти писали момичетата какво помага,пробвахте ли Дуфалака,аз съм много доволна от него(много чист продукт към който не се привиква и стимулира естествената перисталтика)  Peace
Поздрави на всички  bouquet
Цитирай

Czech Republic

здравейте маминки,
пиша набързо, че сме в криза на растежа и стачка, ама такава дето само заспива на гърдата ми и като я мръдна се пробужда и ревва, това без да е яла Crying or Very sad, да минава по-бързо, че ще полудея вече

Руми, ти си преживяла много тия дни, но да кажем, че всичко остава в старата китайска година и сега с новата ще ви е супер късметлийско Praynig, стискам палци Владето и Мая да са здравички и ти да си починеш хубаво Peace

Искра - честито кола, да си я карате със здраве и да возите малкия бандит. Я ми кажи, дали той прави кърмачески/биберонски стачки и как се справяш в такива моменти? TiredВанеса прескача цели хранения направо...

Момичета, днес направих перник на ДР.Йоткер от кутия, а по принцип съм скептична към такива, но стана божествено, супер лесно за мами като мен дето едвам смогват, щото ето я мишката реве
хайде бързам
Цитирай

Praga

Здрасти мацки,

да ви кажа всичко освен кивито съм пробвала до тук...за съжаление ефекта е или много краткотраен или никакъв...но няма да се даваме я. На 20,02 сме на косултация с гастроентеролог пък да видим кв още измислят. С Владето на 13,03 сме на невролог, стискайте палци всичко да е оки.
Искра-Честита кола--леко и безаварийно пътуване занапред.

поздрави и целувки на всички
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте мами Hug
Миленка,засега нямаме никакви стачки,обаче последните дни много мрънкаме(незнам на какво се дължи),дори снощи спа много неспокойно 4-5 пъти проплаква на сън и ставах да му давам биберонката.Ти кога мислиш да започваш със захранването,аз чесно казано много се чудя,тъй като сме изцяло на АМ newsm78Дали към края на месеца или тези дни да го пробвам....
Вчера и днес времето пак е гадно.....как искам да идва вече това пусто лято Mr. Green
Руми,пробвай кивито и чакам да пишеш,дано помогне Peace
Момичета мерси за честитките bouquet
Лек ден от нас и гушки за дечицата Hug
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте,

Руми, доста си преживяла последните седмици. Радвам се, че децата вече са добре и щуреят. Относно запичането момичетата са ти написали най-важното. Аз само ще добавя, че е добре да се изключат или редуцират от менюто запичащите храни. Най-учудващо е, че млякото, сирената и кашкавалите могат да действат запичащо. Иначе леко разхлабващо действие има червената чушка (готвена).

Миленче, стискам палци бързо да ви мине растежната криза. Нашите кризи за сега обикновенно се изразяват в повече ядене и някой път вечер гърдите ми са направо огризкани и плоски. Все още ядем по 7-8 пъти за 24 часа (имам по 2 нощни хранения). Почвам да се чудя дали млякото ми е достатъчно хранително  newsm78 Обаче за сега наддаваме добре - миналата седмица ни мериха и бяхме 5 кг. Иначе бибиронска стачка правим от самото начало - не щем биберон и това си е. Предлагом го ежедневно по 2-3 пъти, но тя вече го приема като игра. Аз и го подавам, тя ми се усмихва широко и го избутва с език.

Искра - ЧЕСТИТА КОЛА! Пожелавам ви леко и безаварийно пътуване и много вълнуващи и интересни пътешествия да направите с нея.

Поздрави от нас
Цитирай

Praga

Здрасти,

мая категорично токаза кивито Sad--но затова пък яде други неща и май кризата засега премина.
Ирина-ник--за биберонската стачка, мая така и не я научих и сега много съжалявам, защото си цока палеца /е от това отучване има само когато тя поиска/. Та Влади също отказваше в началото, лях решила, че и той ще е без биберон обаче....така се случи че имах предостатъчно време в един период когато беше на 2-3 месеца, че да му бутам бибата постоянно--той плюе аз държа и така и накарая взе ,че свикна, на годинка и една седмица я махнахме--та опитай с повечеко упорство може и дасе получи. Просто с Маята все си мисля, че не бях достатъчно настойчива с бибата.

Поздрави

Цитирай

Decin, Чехия

Руми, аз се присетих, че може да опиташ да и даваш сутрин на гладно да пие топло (не горещ) чайче за да се задейства перисталтиката.   newsm78 Само дано не ви наруши сутришната закуска.

Поздрави от нас

ooooh! За малко да забравя - ЧЕСТИТ ТРИФОН ЗАРЕЗАН И СВЕТИ ВАЛЕНТИН! Пожелавам ви да сте пияни от любов.
Цитирай

Прага/Чехия

ЧЕСТИТ ВИ СВЕТИ ВАЛЕНТИН  newsm51 И ТРИФОН ЗАРЕЗАН  1dating
МНОГО МНОГО ЛюБОВ ВИ ПОЖЕЛАВАМ  love001
Цитирай

Прага,Чехия

ЧЕСТИТ СВЕТИ ВАЛЕНТИН НА ВСИ4КИ  lovekiss
ОБИЧАЙТЕ И БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ!!!
ПОЖЕЛАВАМ ВИ ПРИЯТНО ИЗКАРВНЕ НА ПРАЗНИКА(те са два,така че който си изберете) smile3525
Цитирай

Czech Republic

здравейте и от мен Hug

как изкарахте празника? ние не го празнувахме, мъжа ми е нощтна тази седмица и ми е едно гадно ooooh!

Искре - според мен няма значение дали кърмиш или даваш АМ, захранването трябва да започне когато усетиш, че детето е готово. Майката сама преценява все пак е нейна отговорност. Аз много се колебаех, но моята кукла голям кеф, вчера дадох 2л пюре от морков и много горда да прави АМ АМ Love. Сега обаче отказва млякото  от биберон и се налага да се лъжеме. Моят съвет е да започнеш да даваш на Тони първо да свикне с лъжичката, за да не се уплаши като започнете захранването
Пиши какво е станало после Peace
Аз исках да те питам и за ортопеда, понеже са ни на една възраст мъниците. Последния път като ходихме преди месец беше и доктора вика ямките и кличите още не били зарастнали, аз се уплаших малко и той вика, нормално, след 4м пак на контрола.И сега незнам дали е нормално да е така и той само за да ме успокои или какво...? На вас какво ви казаха, и кога ви е следващата контрола?

Руми - стискаме палци мила, далече от вас всички болести и контролите да са добре. За запека - незнам, аз си мисля, че кивито й е киселко и затова няма да го иска, пробвай киви с мед примерно newsm78

Поздрави на всички
Цитирай

Привет майки
точно се прибрахме от болницата, да дам отчет - всичко мина, колкото по малки са, толкова по лесно минава операцията!
Аз накрая все пак не се реших на пълната упойка, в болницата говорих с двама лекари и анестезиолог, и всички казаха че щом нямаме проблеми с ушите от третата сливица, а само хрема, и е толкова малка - много по добре локални анестезия, така й направих, два часа след операцията тя хвърчеше като шило по коридорите след това, към обяд умираше от глад, яде банани, млекца, спа и след това кифла и половина изяде със сок, и все едно нищо следобеда си и бърбореше нормално, всичко много леко мина  Peace
В стаята бяхме обаче с момиченце на почти 4.г., с пълна упойка, то след операцията се мяташе като риба на сухо, буйстваше, заспа, пак се мяташе после, и така постоянно до към 17ч някъде беше вече що-годе нормално детето като предния ден, така и с останалите който ни приеха, но те бяха към 5.г., едното повръщаше първите часове -2-3х, едно  Т. вдигна до вечерта не го видяхме... та така...
Днес ни изписаха, доктора каза че реално подобрение ще усети ме по скоро от есента, че сега до лятото може и да е подобно положението с хремите, но по скоро по леки, или пък и може да изчезнат... надявам се във второто  Wink

Иначе гледам темата се е развихрила  Party

Руме
надявам се всичко да мине ок и при вас, иначе за запека аз като ден-два няма нищо давам Дуфлак по лъжичка вечер и на другия ден няма проблеми, но иначе киви-круши, и тн и аз съм на мнение че доста помагат.

Искра
чЕСТИТА КОЛА!

Иринке
не достатъчно хранително мляко няма, спокойно си кърми както желае, важното е че наддава, другото ще се нормализира.

поздрави и от нас
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте мами Hug
Празника като всеки ден-ниц моц Mr. GreenВ неделя имаме годишнина от сватбата и пак ще сме си в къщи,щото няма кой да гледа малкия,но се разбрахме като се приберем в БГ там си отпразнуваме,поне бабите ще са на разположение Laughing
Ели радвам се,че всичко е минало леко и бързо сте се оправили Peace
Миленка,за ортопеда ние бяхме на 8 този месец на контрола  доктора ни каза,че всичко е ок и повече няма нужда да ходим,така че не са ни викали на следваща контрола.Мисля,че няма защо да се притесняваш ние като бяхме имаше и по големи бебета от нас(7-8 мес)и след контролата,майките говореха,че вече няма да ходят PeaceМисля,че е нормално така че не се притеснявай Love
За захранването ние май още не сме готови newsm78А как да му давам лъжичката да свикне,че нещо не разбах Embarassed
Руми как е положението при вас,нормализираха ли се нещата?
Ами май това е засега,поздрави от нас bouquet
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте мами,

Ели, радвам се, че Еми бързо се е възтановила. Като прочетох как другите деца са пренесли операцията направо настръхнах. Дано сега Емката е по-здравичка  Peace

Миленче, аз имам въпрос - пюрето от морков купешко ли е или ти си го правила? На нас още ни е рано за захранване, ама аз да се поинтересувам  Cool

Като стана дума за ортопеди - ние бяхме средата на януари на ортопед. Тогава ни казаха, че всичко е ОК, но да слагаме една пелена между крачетата. Следващата контрола ние в началото на март. Вие слагалили сте такава пелена?  newsm78 Да не би и на мен нещо да са ми спестили? Гънките на крачетата ни се разминават, а ма и племеничката ми се разминаваха, а и нямаше нищо.

Поздрави от нас и лек ден ви желая

Цитирай

Czech Republic

офф момичета, много се изтормозихме и аз и мъжа ми с тия стачки на моята мишона Crying or Very sad, да минава по-бързо тоя период, че ще полудея

Искре - за лъжичката имам предвид дай му една бебешка лъжичка да си поиграе, да я познава, само пази да не си бръкне в очите или да си нарани устата, че после като започнеш да храниш да я познава, иначе много се стряскали бебетата

За ортопеда - и аз съм много притеснена, ортопедични гащи не са ни казвали да носим, а и не сме, дано не се налага
за пелената не съм чувала, Иринке, вие сте още съвсем малки, може би са го казали профилактично, а не че има нещо

Ели - добре, че всичко е наред, цункай Бадемката дето е толкова смела bouquet
Цитирай

Здравейта мами.На нас ни бяха казали за пелена между краката и аз им я слагах естествено.Но ми се струва 4е това е по скоро профилакти4но,така 4е не се притесняваите.Ако има не6то по сериозно биха ви казали.Гледайте си спокойно децата,да са ви живи и здрави и лека но6т.
Цитирай

Здрасти банда
Иринке
слагай си пелената, нищо лошо няма, тя и без това сега доста лежи, така че не вярвам да пречи, краката да са като на жабче като й сложиш пелена - сещаш ли се.
Емата ужким имаше нещо с едното краче, нещо костта не била точно в ставата ли какво, вече не си спомням, но често срещано при нормалното раждане, тъй като са им доста меки костите и ставите, та ни бяха дали даже шина, която трябваше 3-4 месеца да носи, ама тя беше по голяма, тъй като доста й запарваше тая шина, имаше слънце - пролет , до към лятото май трябваше да я носи, ама тъй като много пискаше от тая шина, и слагах по две три пелени между краката, и нямаше никакъв проблем, резултата беше същия, защото при първата контрола след това казаха че е ок
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте мами,

Мерси за разясненията. Ще носим профилактично пелената докато не ни кажат, че може да я махнем.

Ели, нашата мома лежи само докато спи и яде. Иначе иска да я нося на ръце и то в изправена поза за да гледа наоколо. В шезлонга не иска да лежи и да  играе с животните. Има въртележка с животни над леглото - по тях се заглежда, но и те много бързо и омръзват (максимум 5 мин).

Миленче, стискам палци в най-скоро време да се похвалиш, че Ванеска яде, а стачката да остане само като лош спомен  Peace

Поздрави от нас и целувки на малките сладури. Бъдете здрави  Peace
Цитирай

Чехия

Zdraveite mami i ot men
dnes bjhme na veksina i beshe rev do boga-ve4e sme 68 sm.i 7200 tezki.Iskah da vi kaza 4e sam kupila na moite PROBIAN-pobiotizi i prebiotizi ima gi ot 3 godini i ot 4 meseza.Nashta dok.kaza 4e e dobre da se dava na dezata osobeno na malkite koito ne sa karmeni,koto Raja ta obsto vzeto e tova.Drugoto koeto e 4e mai i na Vinsi ste mu mahat tretata sliviza no ste znaem s sigurnost na 06.03. togava sme na pregled.Abe mani napravo ve4e mi se reve ot tia hremi.E tova e ot men hubav den vi zelaj bouquet
Цитирай

Ехоооооооо.Къде се загубихте вси4ки? newsm78
Цитирай

Czech Republic

здравейте момичета Hug

тука сме ама при нас нищо ново, а и напоследък не ми остава време да пиша много из нета, само чета

Дора, все да ти кажа колко съм впечатлена от твоите кукли Love, на Пипи как й е цялото име, много сладко звучи иначе

Ради - тези пробиотици за пиене ли са? чета из форума, че в БГ имало ново адапте с пробиотици и всички го харесвали, но аз тук само на ХЕРО съм виждала едни подобни. Уф, дано не стигате до операция с Винси, но ако само това ще ви избави от хремата, то по-добре да е сега за да не се мъчи всяка зима детенцето

Ние папаме по няколко лъжички пюре на обяд, но си продължаваме с млякото. Има моменти, в които неще да ми погледне гърдите и такива, в които само иска да суче, дори да са изпразнени само Very Happy, тя си знае сама какво й се иска май май

Искре - вие как се справяте? Неса вече посяга много осезателно към масата и на няколко пъти бута неща даже с цел да ги докопа до устата

заплака, хайде цунки на всички бебунчета
Цитирай

Пипи е Патрисия а Мими е Мария Антоанета.  Very HappyТова Патрисия голям зор видях докато го измислих,но исках да са кръстени на някого,колкото и старомодно да е.При нас вси4ко е по старо му.Само нови думи у4име всеки ден и колкото и да съм ядосана все намират на4ин да се измъкнат малките маймуни.От няколко дни е на мода домофона.Даже в4ера си говореха с някой долу.Нау4иха се да казват добър ден и много здраве и по цял ден "говорят" с някой по "телефона"/в су4ая дистанционното/.И така:Тежко ми  е #Crazy но е и весело 35Лека ве4ер на вси4ки Hug
Цитирай

Прага,Чехия

Здравейте момичета Hug

При нас все една и съща,другата седмица живот и здраве стягаме куфарите и в събота или неделя потегляме за БГ HugВече нямам търпение,броя дните и направо..... Crazy
Иначе пробвах и аз да му дам пюре,но беше пълен кошмар-плюе,задавя се,стиска устата и това е Crossing ArmsТака,че ще изчакам още....
Днес сме на ваксина и ще видим после как ще е положението.

Миленка,Тони не посяга към масата,защото аз много рядко го държа(освен когато се храним)Оставям го да си лежи и да си се обраща да си прави каквото иска Mr. GreenЯвно при нас този процес ще дойде малко по-късно newsm78

Ради дано се оправят нещата и при вас с хремите Praynig

Доре,много хубави имена имат малките принцеси LoveЯвно не скучаете въобще Laughing

Това е засега от нас,поздрави и лек ден bouquet
Цитирай

Чехия

Zdraveite mam4eta i bonbon4eta,
pri nas vsi4ko po staromu,dezata zlobat as im hodj zjl den po malkite dupeta i taka do bezkrai 35.Milen4e za Raja pibiotizite sa na prah bez vkus bez miris i mogat da se slagat v jadene,4ai,voda i t.n.,a za Vinsi sa smu4esti kato boboni i s  vkus na jagoda.
Iskre napravo ti zavizdam 4e skoro ste balite za BG.,as imam 4uvstvoto 4e vreme se ne minava do april kogato i as ste se stjgam.Iskah da popitam njkoi polzval li e sleng.shatek ili tam kakvo e-deto e kato kenguro.Iskam da kupj na Raja no parvo neznam da go vrazvam a posle neznam dali e udobno.Njkoi ako me posavetva ste sam adski dovolna.Aide zeluvki na malki i golemi bouquet
Цитирай

Здрасти банда

Ради
точно при бременните чужбинки се обсъжда леко слинга
иначе линкове само мога да пусне, опит все още нямам, но и аз искам да го пробвам
http://www.medley.cz/babysatkyy.htm
http://www.vatanai.cz/
http://www.babysatky.cz/stranka.htm
http://www.sanami.wz.cz/
http://www.houpacisite.cz/default.asp?CatID=2100&TYPTREE=
тук показно как се връзва
http://www.medley.cz/uvazy.htm
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5

а тук на бг има инфо
http://www.babysling-lana.hit.bg/
http://sling.beinsa.info/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163167.220
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.15

За пробиотиците
какви даваш на Винси, Емката й давам Превентан юнийор - ама не съм много редовна
А на Рая?

Доре
ти ме шашна с вашите имена  Very Happy фамилията дълга ли ви е?

Цитирай

Чехия

Eli mersi mnogo za infoto  bouquet,a probiotizite se kazvat PROBIAN-ima gi ot 4 meseza i ot 3 godini.Opakovkata  e s me4o Puh-daze im te4e reklama po tv.Ste go kupia tozi slenk pa ste gledame kakvo ste stava
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейте и от мен  Hug
Нищо ново и при нас,Стефи все по-палава става  Crazy и така,не ми е скучно  Laughing ,ама все с мен иска да си играе,рядко се заиграва сама,но се надявам,че и този момент ще дойде  Wink
Ради - не съм имала слинг,но съм чувала,че е много удобен  Wink ,а тези пребиотици като витамини ли е нещо,че сега трябва да взимам някакви витамини на Стефи,така каза педито след като съм спряла Вигантола  Thinking ,мисля да купя Саностол,някой ползвал ли е?
Доре- страхотни именца имате   :bouquet:
Това е за сега от нас, целувчици на всички  Love
« Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 15:25 от rositsa 83 »
Цитирай

Чехия

Aide na snimkite dnes ima utre njma-parola vinsent http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=221651
Leka ve4er
Цитирай

Чехия

Nesto napravih mai gaf ja opitaite taka http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=221651
Цитирай

Прага,Чехия

Nesto napravih mai gaf ja opitaite taka http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=221651

Пак няма Laughing
Цитирай

Ради
отваря се начална страница на снимка.бг.
Излез си от акаунта, и тогава дай линк
Цитирай

Чехия

http://www.snimka.bg/profile.php,ako ne stane i taka imeto mi e radoslavaa parolata e vinsent
Цитирай

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221651

Винси май целия на теб прилича  Flutter Рая много пораснала вече, последната снимка с кукуригото супер , и там където се гушкат  Wink Hug
Цитирай

Прага/Чехия

Ради много са сладки дечицата  Love ,наистина баткото си прелича на теб изцяло  Very Happy ,а Рая е много красива принцеска  love001
Цитирай

Czech Republic

Ехо как сте момичета Hug

Роси - нека си дивее момичето бе, аз много харесвам палави госпожици, като видя някое комшийско и ми става едно мило Love

Искре - значи не е готово още детето, не го мъчи ами само му давай да се заиграва с лъжичката в ръка от време на време, ще си я хареса

Сега да кажа на Ради за слинга/кенгурото - аз си уших такъв от плат на ИКЕА и като сложиш бебето вътре направо не го усещаш, много леко се носи. Проблема е обаче, че докато вържеш, усучеш, затегнеш плата, то ми минава мерака  Whistling, за сметка на това можеш да я обличаш по-дебело под слинга, защото повечето кенгура са тесни, нашето например от сега ни стяга малко и почти не сме го ползвали, само съм я носила 10ина пъти у дома, навън още не сме излизали с него, защото с яке няма как да я закопчая. Но определено съм с 2 ръце за слинга, и по-добре да си ушиеш сама ти, защото иначе е мн скъп и не си струва, купи си плат от ИКЕАта за 200крони и си готова, после и да не ти харесва ще го употребиш за нещо друго.
Снимките са мн готини, любима ми е тая дето са гушнати двамата на стола, сладурчета Love

Вчера ядохме навън и на мен ми остана малко ядене в чинията викам на мъжа ми "ще ми го доядеш ли?" , а Ванеса седи в него и като чу веднага запротяга ръце сякаш вика "дай аз ще го доям" голям мерак й е да пробва от всичко вече. А напоследък шава като бургия се върти на всички посоки, мускули ли развива незнам ама едвам я обличам за 10 мин 35

Хайде мами пишете как са дечицата
Цитирай

Чехия

Dobro utro mam4eta
blagodarj vi za hubavite dumi-kato ti kazat nesto hubavo za dezata i to ti stane edno huuuuuubavo 35
Milen4e,as moga da pravj vsi4ko no ne i da shija-ako shtete me mislete za pobeditelka v "RAZETE MI OTZAD"ama e vjrno-prosto ne mi se otdava.Ta ste si go kupja  Blush,a za dezata kakvo Raja zapo4na da jade v 3:00 i posle v 9:00 4ak ama ve4e ne reshavam takiva nesta kogato togava.Mleko jade 3 za 24 4asa i s tova se preklu4va.Iska samo piureta i ako moze da sa s meso.Beshe se pozapekla no s tija prebiotizi ni tragnaha nestata.Drugo ne se sestam.no ste izmislja i pak ste pisha,aide hubav den smile3503
Цитирай

Zdraveite i ot men. AZ i malkite sakrovi6ta sme novi4ki tuk, no 6te naprednem.Vidjah snimkite na njakoi ot vas -srtahotni decica sa.AZ sam mama na Momi4ence na 6g-Vanesa i mom4ence na 1g i 5m- Denis.Vaneska hodi ve4e na detska i taka mi e po-lesno s malkia. Za sega tova , nepremenno pak 6te pi6a, mnogo gotin forum. BRAVO. celuvki NA VSI4KI MAMAI TATKOVCI I BEBOCI.

Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 04:05 от Дивиана »
Цитирай

Прага/Чехия

Добре дошла georgievacz  bouquet
Ставаме все повече  Laughing ,ще чакаме повече информация за вас и снимки да дечицата  Love
Цитирай

Здравейте и от нас.Миленка,ако иска6 да ти преотстъпя две много,ама много палави госпожици за един ден/може и да ти е много/и гаранция ти давам 4е 6те си промени6 мнението  Mr. Green
Гледам 4е много се пи6е за захранването.Аз ги захранвах по лекарско предписание,за6тото са недоносени.НО.....Купени зелен4укови и месни пурета изоб6то не искаха.А като им сварех дома6ни,метла.Даже варен спанак ядеха.Но сега са много претенциозни-месо ,месо и пак месо.А за десерт краставица.4удни деца newsm78
Ради много са сладки и двамата.Малката с тия големи о4и ,има да възди6ат ергените след време.Сладури.
4ао от нас  Hug
Цитирай

Zdraveite mami, vsa6tnost imeto mi e Ani, no se registrirah Georgievacz. Dnes 6te vodja decata na Cirk, to nie v ka6ti si go imame vseki den, no.....Iskam da vi pomolja ako moje njakoi da mi kaze kade da si svalja 4e6ki detski pesni4ki, adresa koito vidjah ne6to ne stava, moje sa6to i njakoi detski sait no na 4e6ki.Balgarskite ni omraznaha, znaem gi vsi4ki.Tova e za sega ot men i vesel nedelen den na vsi4kiiiiiiiiii.Celuvki.4ao.
Цитирай

Прага,Чехия

Ахойки и от нас Hug

Онзи ден бяхме на ваксина,всичко мина добре без да плачем.Вечерта вдигна температура и му дадох панадол.Вчера всичко беше нормално WinkДнес времето е супер,а в БГ е 20градуса.....направо ако ме питате искам още днес да тръгваме Rolling Eyes
За захранването ще изчакам,като си идем в БГ може пак да пробвам,то ще си покаже Peace

Ани добре дошла HugСайт за чешки песнички незнам,но другите мами ще те насочат Peace

Лек и хубав ден,целувки на бебчетата Love
Цитирай

Чехия

Zdraveite mameta,
i pri nas dnes e hubav denja,pejat njkakvi pti4ki ima slan4ize i se nadjvam da e toplo/oste ne sam si pokazvala nosa/.Pora4ah tozi sleng v4era,bjh izbrala edin koito mi se vidj dosta skapi4ak i ne smejah da go kupia zastoto Raja ako neiska da ja nosja v tova posle stjh da si go bija v gavata ta v kraina smetka kupih tova  http://www.mimishop.cz/medley/detail.php?zbozi=307581  i tova-izglezda mi interesno
http://www.mimishop.cz/medley/detail.php?zbozi=341900  neznam dali ste gi haresa,silno se nadjvam,ako ne ste si nosj kotkata v nego  Mr. Green.Momi4eta iskah da vi pitam kato ste hodili v BG s 4eski zdravni osigorovki-stava vapros za dezata tam kakvo ako stane nedai si boze nesto.Vinsi mi e osiguren i tam i tuk,ama Raja samo tuk.Ta se 4udeh dali i malkata trjbva da i tarsim lekar kato si idem.
E tova e ot men zunkaite dezizata i badete zdravi   :love001: love001 love001

Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 04:07 от Дивиана »
Цитирай

Здрасти банда
Ани добре дошла, пуснах ти на лични от къде може да си свалиш малко детска музика
Иначе не разбрах къде живеете в цз, ще пускаш ли каката на училище от есента?

Ради
айде ще чакам с интерес коментари за слинга  Wink

Миленке
ти да не би нещо неправилно да я слагаш в тоя слинг???

Ванче
къде се изгуби... Нещо ми се върти в главата че беше писала че искаш да пробваш с дребито памучни пелени, не си коментирала, или пък аз не си спомням - пробва ли и какво стана???

Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте мами,

За трети път сядам да пиша и дано този път да успея. Накратко - ние сме добре. София вече е много по-спокойна и ги няма тези ужасни ревове и гърчене от първите два месеца. Вече гука в отговор на мои приказки. Единствено вечерно време става много изнервена. След баня не иска да яде и се дърпа и реве. Не иска цицата. Вече 1 седмица го прави всяка вечер.  newsm78 Не знам каква е причината за това. Вчера я оставих да се успокои и обикалахме почти 1 час с кенгуруто из къщи, но за това пък след това изпразни и двете цици + 50 мл изцедено преди това мляко  Crazy

Ради, слинга изглежда добре. Сподели после дали си доволна и дали Рая го приема. Аз купих на София този още преди месец http://www.infantino.com/Carriers/151-210.html Първата седмица го приемаше, после почна да се дърпа.  Напоследък почнах да го използвам отново. Аз я нося из къщи с него. Използвам го предимно вечер, когато не иска да заспива. Вечерно време заспиването ни е голям проблем. Имам чувството, че е преуморена и това и пречи да заспи.

Ради много са ти сладки дечицата. Рая е много сладка на последната снимка с кукуригото.

Ани, добре дошла  Hug 

Лек път на пътуващите за БГ  Peace

Ели, как е коремчето, рита ли бебо?

Ами това е накратко. Целувки от нас  Love
Цитирай

Чехия

Привет мамчета. Привет Ани  bouquet

Иринка, бебчета непрекъснато минават през такива периоди, искам цицката не я ща я.Ту с това им е добре ту не..Верето имаше по едно време вечер като почнеше да се сърди, върти главичката хване и пусне, хване и така 10мин. CrazyАз си мислех , че след банята просто вместо да се приспи се освежава.

Руме, как сте вие..дребосъчетата здравички ли са?За запека май най-ефикасно е повече плодове в менюто и кисело мляко два пъти на ден може и с мюсли.Също задължително повечко пиене на повече вода.

Прекрасни снимки, Доре ..просто две слънчица. Hug Hug Hug

Ради много послушен батко и как мило се гушкат. Smile Рая може да е диско-въшка на това кукуригу вече  Love

Ели, гледах снимчиците на Емче-бадемче, много се е издължила и разхубавила. Как си ти, личи ли ти вече? Една огромна гушка от мен.

За нас..Ето ни вчерашната РаСОтка http://ivalex.multiply.com/photos/album/55  Blush

Малкото слънчево зайче, сега се учи да яде с лъжичка и да не ви казвам какво става в кухнята. Mr. Green

Иначе надобрява, прави вече кончето( пръхти), зайчето(мръщи носле и сумти като го види с книжката или като я питаме)даже може индианците. Доставя и страхотна радост да ни носи разни неща, да ни дава от бисквитката си..
Гледаме Бебе Айнщайн..(ако го нямате мамчета изтеглете си го страхотно е) ..Друса дупето в ритъм с музиката.

При хубаво време с Верунчето сме по цял ден на вън...храним котенцата на съседите, гоним им кокошките и петлите и им носим трошички...Ама те едни претенциозни, свикнали на семенца та много не ни харесват хлебчета..И така дребното много се радва а и аз с нея като децата. Laughing

За пелените, само с тях сме.
Доволна съм(не съм и грам изтормозена от пране), и от едни такива увиващи, сега ги ползвам само нощем.
За прането няма проблем, преди като беше само на кърма стигаше да се накисване за 15мин. в гореща вода и от петна и следи нямаше.
Пускам пералня на три дни веднъж, после гладя на ред, дрехи и пелени.

До сега не се е подсичала, другото е че знае мокро и сухо и още някъде през 2м. оставаше до сутринта суха.

Като почнах да захранвам, някак се регулираха нещата нямаме наакани пелени.

Сега купихме 10бр. гащи че, много по лесно се свалят и вдигат в право положение. Crazy

Другото, че я наблюдавам, почне ли да напъва с коремче и напоследък вика Ъ-ъъъъъъ вече си зная какво следва....
С пишкането е подобно, обича да и е сухо и идва където и да съм,а аз си знам кога е пишкала преди това и дали вече време.

След сън и не пропускаме....

През нощта вече се нанесе да спи при нас.
Декември като бяхме с нея в Трутнов в болницата, не искаше ида чуе да се отдели за 1мин. от мен и после вече не признаваше креватчето. Rolling Eyes
Та нощно време, като и се допишка го усеща явно, защото се буди и сяда от нея и аз се будя .

Памперс сега слагах зимата като излизахме за повече от два часа, иначе тя обикновено не се напишква на вън защото спи.Така и с пелени сме излизали.

За Бг ще нося само 12бг пелени, и гащите.
Като цяло мога да кажа, че са една добра инвестиция.

Надявам се, че не ви досадих с цукалени писаници.

От няколко дена  Верето има Т. и страшно е набъбнал горния венец ...та очакваме горните резци.

Е, това са новините, ако може да се каже така...за мен си е все едно и също.

Днес го усетих Мишо, как става за работа и ето ефекта седИм на компа вече час. Embarassed ... че после нЕма.

Бъдете здрави вие и дечковците..Поздрави от нас.

« Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 10:33 от ivalex »
Цитирай

Praga

Здрасти и от нас,

да засега /да не чуе дявола/са здрави, да видим до кога. Запека в общи линии пооправихме с дуфалак, сега ще я боцнат в сруда да види какво ще покаже ръвта, после следва соно на корем и тъй ще виидм кви ще ги надробим.
Леле Ванче кога порасна туй дете пък се опитва и да ходи.... Laughingмоя милост все за малко бебе я мисли. Тва с пелените супер, ние сме се закотвили на тея памперси и имам чувството, че никога няма да се научат...Маята просто отказва грънето или тоалетната--в яслата уж ходела ама в къщи изобщо неще--незнам какво ще я правя. Дребния уж сяда ама нищо не прави на гърнето та така, направо ти завиждам благородно ама пусто с тея дребните няма оправия...ама все се надявам лятото да се научат. Наша Мая също спи при нас....не ще и не ще на нейното си легло...сега чакам кога малкия ще се пренесе и той--засега обаче държи фронта.

Поздрави на всичи, лека и успешна седмица ви пожелавам

Цитирай

Здравейте, благодаря на всички, за посрещането.
     ЕЛИ, златна си - за песничките, ще слушаме и ще ги учим.
Ванеска сега ходи на детска градина а есента тръгва в 1кл. Аз и Денис ще се гледаме в къщи, има още мляко да пие докато порасне поне за ясли.
 От Чешка Будьовица сме.
Още незная добре имената на всички,затова пиша общо кам всички мами. Ох, така ми е трудно да пиша на кирилица,но....
Какви витаминки пиете-ние сега Мулти Саностол  а каката  Марсианци смуче.
Е, това е за сега, докато Дени спинка ще се захвана да сварша нещо.
                             ЦЕЛУВКИ МАМИ И ДА СЛУШАТЕ ДЕЦАТА
 35
Цитирай

Чехия

Руми, защо не  пробваш така. Седмица споменаваш на Мая, че ще и направиш подарък-само за нея.После защо не идете двете с до някой детски магазин и там нека тя да си избере примерно 6-7 гащички.Такива с разни картинки и мечета.
После като се приберете и обясни, че вече е голямо момиче покажи и твоето бельо, и че вече и тя си има и че това много важен момент, и че вече и имаш доверие и е пораснала.
И вече нека е с гащичките си, напомняй и колко си голяма, и че вече не е като бебета.
Към това започни леко да я следиш да пишка след сън.
Мисля, че дори и от начало малко да ти се напикава, по-добре е от раз да махнеш и нощния памперс..просто, ако се събуди идете двете до 00 дори и през нощта.
Извини ме че така съм като ,,казател,, обаче веднъж дечицата разберат ли че да им е сухо е по-добре от колко да им е мокро настава важен момент който не е за изпускане.
Цитирай

Czech Republic

здравейте маминки

Ванеса се научи да прави  smile3534 и сега всички дрехи и нейни и мои са с петна от морковено пюре, помагайте как да ги изчистя, че дори ги киснах в течен ариел за едно денонощие, ма пак са си петносани Embarassed

Ванче, големи сте сладури, като гледам снимките скоро ще правите прощъпулник  Love А за пленките - браво, скоро да ги махнете и лятото да сте по гащички да й е леко на дупето

добре дошла на Георгиева, пусни малко снимки на твоите човечета baby_neutral

Ради - пиши как е приела Рая слинга, дано да й хареса, ние не издържаме повече от 30 мин в него

Ели - ми правилно го нося тоя слинг, той е шал и го връзвам кръстосано отпред, самото приготовление ме трови, докато го завържа и я пъхна

Иринка - всички бебета правят така, и аз да повторя Ванчето. Точно за такива "стачки" говорех и аз, ние ги правим при кризи на растежа, дърпа се, мръщи се, и ако настоявам много така се изнервя, че после изобщо не яде, само измислям с какво да я залъгвам, та да се нахрани поне малко. Явно госпожиците са много чувствителни, затова така 35

Момичета, ние в Събота купихме колело на Ванеса, можем да я слагаме в него от 11м, до 3г., скоро ще ви пусна снимка да я видите каква му се точи, много е нетърпелива да порастне Mr. Green

Хайде приключвам, че ще папаме
Ние още хапваме на 3ч, с 9ч прекъсване през нощта, дори незнам добре ли е или да ги разредя, вие как храните??
Цитирай

Чехия

Миленче, решението е Ваниш за петната ..и ние ги имаме ама от чай и или от стъргана ябълка.   ooooh!
Ама вие пюрета ли папкате....не сте ли още малки.
Верето никога не плюла, ама има желание да яде сама и става мазало с пръстите рисува по масата... Crazy
Цитирай

В емиграция

Здравейте  Smile  Казвам се Галина и работя в Чехия. Скоро ми предстои да стана майка и се интересувам активно от всякаква информация относно майчинството в Чехия. Имам временно жителство и дори - чешко родне число Smile  Може ли някой да ме ориентира колко време се полага като майчинство - какви са минималният и максималният период по закон ? Какъв процент от заплатата си бих получавала и какъв е размерът на детските ? Благодаря Ви предварително !
Цитирай

Здрасти банда
по ред на номерата

Галя
майчинските са 28.седмици , като се започва най-късно 6.седмици преди определения термин за раждане/ най рано може 8.седмици преди термина/, ако се родят две или повече деца, майчинските са 37.седмици.
майчинството се изчислява според болничната застраховка - така ли се казва  newsm78 За последните 2.г. преди бременността трябва да има 270 дена застраховани, или 180.дена ако си едноличен търговец и си плащаш сам социалните и болничните.
Детски в Чехия няма!
След майчинството можеш да минеш на родителска отпуска, която според новия закон е 3.вида
- бърз - 2.год. - мес. получаваш 11 400
- класически - 3.г. - мес. получаваш 7 600
- бавен - 4.г. - до 21.месец на детето получаваш 7 600, след това 3 600
Има родилен еднократен бонус - в момента е 13.000
всички цифри са чешки крони разбира се  Very Happy

В нета е пълно с инфо
http://www.vyplata.cz/vyplatamzdy/materskaarodicovskadovolena.php
http://www.finance.cz/zpravy/finance/37745/
http://www.mesec.cz/texty/rodicovsky-prispevek/
http://www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2004092801
http://www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2004092804
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena.html
http://www.promiminko.info/stranka/materska-a-rodicovska-dovolena

Кога ти е термина? Знаеш ли какво чакаш? И къде ще раждаш?

Ани
сори за грешката, ще видя що така се е получило  Blush
Станахте две мамите от чешка будейовице  Whistling Very Happy браво на вас!
Аз витамини не давам, има едни мултивитамин ли бяха - като бонбонки се цуцат, ама не знам от кога не съм ги купувала, другото е превенар юниьор - ама и него чат-пат само като са сетя, то пък е пребиотици

Иринке
и аз да кажа като другите че и това са етапи  Crazy Very Happy ще й мине
Абе вие към колко ходите на разходки? Седмица-две ще съм си в къщи  Very Happy

Миленке
давай да скиваме колелото  Party

Руме
Статистиката показвала, че децата с памперси пишкали в гащите средно 6 месеца по-дълго от тези без памперси, но според мен (и не само) зависи от детето и от майката- колко ще е настоятелна. А статистики колкото искаш- като пясък в морето  Wink
Моя опит показа, че с памперс на нищо не може да се научат в осъзната възраст след 18.месеца.
Махат се пампите, слагат се гащите и се почва великото дебнене  Mr. Green
При момчетата съм чувала че има ефект от това да ги караш да пишкат в целта - на дървото, на цветенцето, в канала, в тоалетната и тн... При момичетата обаче кой знае какво забавление според мен не може да се измисли  Crazy Very Happy
Емата цяло лято от май до септември ми пикаеше на всякъде към гореспоменатата възраст - по зле и от куче в къщата  Crazy предадох се, но след два месеца пак и махнах пампа - и точно седмица бяха авариите, от тогава през деня е безаварийна - месец преди 2.рия р.д. забравихме за пампите... по малка нужда, през нощта един път в месеца се случва да има грешка, но това се познава още от вечерта - като се сети да пие вода 100.х чак в леглото като е  Crazy Mr. Green
Цитирай

Praga

Здрасти,

Ели направо съм съгласна с теб, лятото пробвах--махнах памперса за месец и резултата бе опикана къща...т.е сложих пак памперса, сега обаче има надежда...дребната май почва да я дразни, та ще видим, само дето има вероятност да се наложи дасе върна на работа /по финансови причини/, което разбира се ще усложни нещата, но пък лятото като съм отпуска ще свършим тази работанадявам се ако не я свършим по-рано. Поздрави
Цитирай

Голям ферман стана... кой знае дали ще прочетете  Crazy
та за Ванчето отделно, че да ми отговори на въпросите който възникнаха  Mr. Green
Ти какви ползваш? Каква ти е вибавата?
Това дето е третото - парче плат - това ли е вкладачка?
Как се действа всъщност, имаш непромокаеми гащи, и сумати вкладачки - който се сменят - това ли е приниципа.
До колкото разбрах от новородено ги ползваш, отначало като са като чешма - ти как разбираше кога да сменяш вкладачката, а през ноща... пак така ли
Как се научи да сгъваш и тн тези пелени, с какво переш, нали е твърда водата тук... не дразни ли кожата после...
в нета намерих че в чехия се продават толкова вида пелени и вкладачки  - plenky a vkládačky
BABY BEE HINDS
BABY LUCY
ČTVERCOVÉ A VÍCEVRSTVÉ
ELLA´S HOUSE
HAIPA-DAIPA
IMSE VIMSE
KISSALVUS
KUSHIES
MOMMY´S TOUCH
POPOLINI
SWADDLEBEES
TOTS BOTS
VÁZACÍ
ZLATÍČKA
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5335
 Whistling ooooh! Crazy Mr. Green
от същия форум примерно - какво е необходимо за начало... една майка пише
pro začínající látkařky (a určitě nejen pro ně) bude zajímavé vidět, co máte za plenky Mrk

a spořádaně začnu u sebe
po vyzkoušení několika druhů jsem zakotvila u:
12x HHS
12x IV čč
10x vv popo vel. S
6x vkládačka HH basic
1x vkládačka kissaluvs

+ 16x čč (kikko) jako podložky a na pusinku (10 bílých, 6 s obrázky)

kalhotky
3x natahovací vlňáčky (2x BI shorties vel M a 1x popo vel M)
2x IV organic vel S (prakticky nepoužíváme)

separačky
2x stay dry od IV
popo viskozové

което ми е като някаква мат. формула от която нищо не разбирам  Mr. Green
Обаче има много малко вкладачки, или аз не разбирам за какво и кога се ползват тея вкладачки  Crazy
тук има сумати снимки на различните видове
http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?f_id=7907
което също ме довършва, май голяма философия в днешно време са памучните пелени  Crossing Arms Very Happy
Цитирай

Чехия

Pomognete mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,
trjbva ve4e da pisha na kiriliza ama si polu4ih nov lap top koito njma dori bukvi kiriliza.
Eliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kade si pomogni mi.Ti mi dava na vremeto njkakvi programi.Moljte dai mi pak ama edna i mi obesni kato 4e li obesnjvash na Emkata,zastoto nisto ne razbiram.Blagodarj predvaritelno
Цитирай

Абе жена Mr. Green
горе където са бутоните
Начало, Помощ, Търсене, Профил и тн и тн, на края има синьо квадратче в което пише
CZ
като го натиснеш един път става червено, и пише БГ
аз пиша по този начин, латинските буква се изписват на кирилица с този бутон - пробвай
Цитирай

Czech Republic

здравейте с днешна дата

Галя, добре дошла, пиши от къде си и кога ти е термина, много се радваме да посрещнем още едно бебче сред нас Love, лека и безпроблемна бременност и хубаво и здравичко детенце ти пожелавам. За осигуровките, майчинството и т.н. Елито ти е обяснила адски подробно всичко, но все пак зависи от осигуровката, която имаш, така че най-добре се посъветвай с работодателя си Peace

Ванче, ами започнахме преди 10ина дни да й давам по 1-2л морковено пюре, то голям рев и голямо чудо беше иначе, и сега ще се крия да не ям пред нея, че много й се папка и плачка като ни види, все посяга, сутринта щеше да ми разбие устата счашата кафе, таман да отпия и тя посегна, познайте каква болка изпитах Shocked Shocked. Но няма да замествам обяда още, поне до 6тия месец, засега й давам само за да й мине мерака

Ели, в Януарския брой на Бетинка имаше статии подробни за тези пленки и вкладките, една майка споделя опит и има ревюта по марки, погледни ако искаш, ако са се изчерпали мога да ти пратя и 2та броя - 01. и 02. за 2008

Ради, честито компютър да си го ползваш със здраве, бързо ще му свикнеш, споко

Днес ще помоля мъжо да ми източи снимките, че аз с новия фото незнам как и ще ви покажа

цунки bouquet
Цитирай

В емиграция

Здравей, radoslava! Не ти е необходима кирилска клавиатура, нито специален софуер. Когато натиснеш във форума бутона "отговори", най-горе вдясно, до бутона "Изход" има падащо меню, от което можеш да си избереш вградена в сайта клавиатура - ако избереш EN (която е по подразбиране), пишеш на латиница. Ако избереш ВР - на кирилица, и т.н.  В момента аз пиша от работата си, където нямам инсталиран софтуер за кирилица, и ето - пак си пиша на кирилица Smile Пробвай и ти!
Цитирай

В емиграция

Здравейте, момичета Smile Smile Smile Много благодаря за подробната информация. Специални благодарности на Елито! Терминът ми е на 10 юли; чакам бебчо (а не бебка); смятам да раждам в Бърно, Факултетната Болница в Бохунице - защото тя ми е на 10 минути път Smile Условията там са много добри, ходих на ултразвуков преглед там и ми хареса. Родом съм от Североизточна България, а в Чехия работя от година и девет месеца.
Цитирай

В емиграция

Правописна грешка, сори! Терминът ми е на 10-ти юни Smile
Цитирай

Czech Republic

Гале, от кой град си?
аз съм родом от Видин, 10г живяхме с мъжа ми в Русе,преди да се преместим да живеем в Бърно.
А другите момичета от къде сте, можем да се окажем градски, че дори и познати с някои от вас Hug
Цитирай

Здравейте мами, да две сме от Budejovica и се познаваме.  В БГ сам от Берковица.
Доре, каде се загуби, как са двете сладурани- хареса ла сам си ги за снахи4ки Smile
Мами, дадох на Дениско какао, като види каката 4е пие иска и по4ва да пла4е и аз накрая му дадох мани4ко-мислите ли 4е ще му има нещо newsm78
Е, това е от мен за сега , 4е се сабудихме
Цитирай

Чехия

Привет...Ели сега на въпросите..Аз пазарувах от този адрес http://mikulisek.cz/ най-евтини бяха, но за разглеждане и описание най-добре е тук. http://www.latkovky.cz/index.php/cPath/21
Видовете са много , но се спрях на чисто памучни с полиестерово ядро( защото се перът от всичко при 90С и могат да се гладят на най-високата Т. на ютията)
Има разни вълнени като горни гащи, на нас не ни бяха необходими беше април..Има и пухени, но те са с много полиестер и не ми допадана идеята. Rolling Eyes

Ето ги моите марка Popоlini http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101350&photo=31 тези калхотки-ULTRAFIT OBRÁZKOVÁ  от 3кг. до 15кг от чист бархет с попиващо ядро. Продават ги с една вкладачка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101350&photo=32 От тях имам 7 бр.

Ето я Верето с тях http://ivalex.multiply.com/photos/photo/19/67

Другия ми вид са тези Popоlini - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101350&photo=33  имам 6 бр. калхотки-Ultrafit froté от 3кг. до 15кг чист памук обаче са като хавлияна материя-фроте с попиващо ядро също се продават с една вкладачка.

Ето ги http://ivalex.multiply.com/photos/photo/19/59 в акция.

Последния вид който имам 10бр Disana-Zavazovací plenka   http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/21_29/products_id/45 ние има викахме самурайските  гащи защото много добре прилага към бебето и му покриват кръста http://ivalex.multiply.com/photos/photo/14/31 ето тук се вижда.

Към всичко това имам 10бр. обикновени чешки памучни(по скоро като от тензух) пеленки с размер 70см на 70см, и 30бр бархетни палени с размер 1м. на 70см който гладя и ползвам за владачки при при калхотките и при увиващите.

Не съм си купувала допълнителни вкладачки защото не попиват добре и трудно съхнат, палените от бархет и сега ползвам, при увиващите Дисана, а при гащите на Пополини слагам техните си вкладачки защото са по меки и Верето и е по леко на дупето.

Преди когато беше по-малка на всички ползвах за вътрешни бархетните изгладени и сгънати на размер 30см на 10см. просто с размера на оригиналната вкладачка.
Много сложно звучи, но никак не е всеки според мен си избира начин за ползване.Бархетните пелени ми ги докара майка и татко като дойдоха април те са били наши мои и на брат ми.
Ако ги нямах щеше да се наложи да си купя от тук някакви или бархет и го скроя и да им мина оверлог.

Казват, че за начало са необходими за вибавата най-малко 18бр гащи, ама аз имам по малко и съм много доволна от10-те VÁZACÍ , защото бързо съхнат..В началото когато много пишкат само тях ползвах.Обаче, не ми се вижда зле да има човек повече и от различни видове за да действа според нуждите си.
Сега завиващите са ми малко неудобни, за сваляне и вдигане когато дребното е право.

Свръхни калхотки -полиестерки имам два броя едни малки и едни големи, http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101350&photo=1  малките почти не са ползвани...големите и до преди месец ги слагах като излизахме с пелени навън.
В къщи никога не съм ги ползвала.

По видове не всички са ми познати-  http://www.latkovky.cz/index.php/cPath/21 защото са предимно имена на марките, не толкова разлика с самите пелени.

Разликата е тук:
kalhotkové - jednovelikostní тези са като моите без размер..имат топченца да се смаляват.

kalhotkové - vícevelikostní тук се делят на от 3кг  до 6кг и после от 6кг до 10кг, също не ми се вижда добър вариант защото са бързо неизползваеми.

HAIPA-DAIPA са пелени при който трябва шпона, и колкото да са симпатични си мисля че при по подвижното бебе ще се откопчават..така че не стават. http://mikulisek.cz/detail.php?zbozi=173356

ČTVERCOVÉ A VÍCEVRSTVÉ -това да си обикновените квадратни пелени-сгъваш и правиш гащи и слагаш шпона...ама не това за нас, за малко бебе  става ама ..после вече как ще я задържиш да не мърда.
http://www.latkovky.cz/index.php/cPath/21_28 
http://www.latkovky.cz/index.php/cPath/21_29 

Сега за самото ползване, при бебчета трудно можеш да предвидиш кога ще се напишкат, но след 2м месец разбрах обаче, че Верето никога не спи и не пишка.Затова и беше и много често през нощта суха...ако се събуди обаче  ела да видиш какво става може да пишка през 10мин.
Това и и една от причините да не ползвам полистерки, за да мога да знам кога какво става.

Сменявам всичко гащи и вкладачка..рядко само скаладачка. Оригиналните вложки почнах да ги ползвам чак сега, защото дребното почти не се напикава иначе не попиват добре и пишне ли всичко е мокро.Към всичко докато беше малка имах и доста ританки-10бг размер до 6м. и бодичка поне 15бр.Сега карам само с 5бр.ританки и 8бр бодичка, пак чист памук, та и тях на 90С пране.

Пелените които са замърсени, ги отпирам с ператен сапун и накисвам в гореща вода така всяка веднага щом я сваля.Не оставам да засъхват, ако нямам време да отпирам стига само с малко вода и прах.Кърмата се пере без проблем.Сега рядко имам тръткани пелени, с тях процедирам по същия начин.
Сепарачки не съм ползвала, хартиени са и не искам да и се лепят са дупето.

От целия ден събирам и пера на 90С всичко дрехи и пелени заедно.Гащите не ги гладя.

Сега вече не става вчера примерно имам само три пишкани пелени, понякога ги пера на ръка , друг път събирам от три дни назад и пускам пералнята.
Прах ползвам Lovela, без авиваж, всичко минава през центрофуга 1000, няма за сега скъсани и повредени, самозалепвам им лепките да не се хващат за другите дрехи..Пополинито са а адски добро качество. Peace Не се е обривала до сега малката мишка от преховете.

Звучи цяла философия, ама всъщност става рутина и грам не затормозва.

Сега се сетих да да допиша , че може и да си ги ушие очвек ама трябва квалитна материя и време, а ние таман се нанасяхме и за това не остана час. Даже имах кройката на ПоПоЛини гащите. Blush

Ели, ти си дала адрес с много снимки, изглежда че има  много видове, но всъщност всички са на един принцип.
Разлика има само в марката, закопчаването и в това дали слагат хартиени сепарачки, дали свъхни гащи или вълнени от горе.
« Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 14:01 от ivalex »
Цитирай

Чехия

Аз съм от пътешествениците...Родена в Лом, до 5г. във Вълчедръм от там е майка...От 5г. до 14г във Вършец ..после до 22г в София и сега Cz Vrchlabi  Embarassed ..
Цитирай

В емиграция

Ами аз съм от Шумен. Живея и работя в Бърно. Има ли някоя българска мама в Бърно ?
Цитирай

Здравейте вси4ки.Ние май се събрахме група от един край.Аз съм другата от Берковица.Ани добре сме.Ама много са палави и само на обяд като заспат имам време да пи6а.Вие за6то не скокнете до Прага ако е хубаво времето.Ние бяхме в неделя на Зоо и бе6е супер.Искахме да идем на  Вистави6те 4е лулките са тук,но едни познати ходиха и не можаха да влезат.Толкова народ е имало.Дано да е хубаво времето а все не6то 6те се измисли.
Галя добре до6ла във форума.
Цитирай

Чехия

Здравеите здаравеите-аз сам отли4ни4ка-пи6а на БГ.Много ви благодаря newsm51 newsm51 newsm51
днес ходих по док.4е Рая ми е храмава но не е слязло на долу и сам щтастлива.Ина4е сам от Монтана в БГ.
Еииии колко ми е гот пиша на БГ,ааааа кво ша каете аааа  Mr. GreenАиде сериозно
Добре дошла Галя,вси4ко наи наи наи ти позелавам.
Аиде челувки и осте едно МЕРСИ  bouquet
Цитирай

Ето малко снимки от нас http://s253photobucket.com/albums/hh51/mimi_pati/novi%20snimki/
Цитирай

Опа май не6то сбърках пак 6те опитам
Цитирай

Дано сега да съм се справила http://s253.photobucket.com/albums/hh51/mimi_pati/novi/
Цитирай

Чехия

Миленче,ние имаме такова колело но не е с мечо Пух иначе на сьщата фирма и принцип   http://www.smoby.com/includes/content_jdm_framework/contenus/ima … mage_3/566910.jpg  не можах да намерй нашия модел.Искам да ти кажа ако си купила такова колело няма да сажаляжаш-Винси не е слизал от него до 3,5 години,и е здраво което е чудно-нещто да остане от него.
Цитирай

Чехия

Доре,на мен ми иска парола  newsm78
Цитирай

Czech Republic

Здравейте момичета. Hug
Има нови майчета..Супер.Добре дошли! bouquet Hug
Аз вече нямам търпение да дойде 29.3., че да си ходиме.Само за това мисля по цял ден. Crazy
Ели,аз нещо май не съм разбрала май,ама ти знаеш ли вече пола на бебчето ...или е тайна Whistling
Ванче,Вярката голяма šikulka. Peace
И аз съм от Североизточна България...но Силистра.
ето и нашето албумче ..тук май не съм го пускала http://petynka.multiply.com/
Цитирай

Czech Republic

Ванче,майка ми също е от Вълчедръм, фамилията им там е Костини, бабината къща беше до бензиностанцията, на влизане откъм Лом. Всяко лято прекарвах във Вълчедръм като дете, най-хубавите ми детски спомени Laughing Laughing
Сега няма никой, старите починаха, къщата я завещаха на вуйчо, който я зае...меко казано и понякога само с роднини се чуваме

Цитирай

Извинявам се.Опитайте с парола bliznaci и пи6ете дали се отваря. Embarassed
Цитирай

Чехия

Хаха Миленче еми света малък явно...мама Валя с фамилия Буликина родена 57г...Като във Вълчедръм други такива фамилии няма...много са показателни ...  В София като ми кажат фамилията и знам дали е от там. Как се казва майка и и кой набор е ..може да са учили заедно ..
Нашата къща е до черквата не първата там сега са някакви Адвентисти от 7-мия ден,а втората ...Сега вече я продадохме...обаче роднините си ми останаха ,там е тетка ми тя с фамилия Мързина.  Crazy

Доре отвори се с паролата ..мъничките са просто страхотни ...
« Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 16:44 от ivalex »
Цитирай

В емиграция

Доре, много са сладки Smile Близначета ли са ? Благодаря на всички за приветствията Smile Много се радвам, че намирам съмишленички в чужбина Smile Smile Smile
Цитирай

Здрасти банда

Ванче
около 100.х ти четох поста, май трябва да си го принтна и като му дойде времето ще го разбера, сега ми е абсолютна катаматилка голяма част от описаното  Crazy Mr. Green
А как се научи толкова видове повивания, от нета ли? Това самурайското ми се вижда голяма философия даже  ooooh! Very Happy

Днес в МЦ дето ходиме с Емата, се зачетох точно в брошури на Пополини. и хоп след малко пристига млада майка със слинг и аз  Party дъра-бъра за слинга ми обясни, горе-долу добре съм го разбрала, и аз викам а какви пелени ползваш - тя латкови, и аз айдеееее тя извади от чантата всичко... показа ми кое как се слага, някакво повиване за новородено дето било идеално, дъра-дъра та чак затворихме МЦ  Crazy Whistling Викам й ти от небето ми падаш точно на време, тя се смее...
Каза че най-удобни са й тези стандартните чешки тензухени пелени, хем работа вършат, хем бързо съхнат, и тя ползва пополино на вечер с тея вкладачки, кърми към 3ч и й слага пополино с тензухена пелена до сутринта.

Та в брошурката, пък и сега гледам в сайта им са го написали

Cena jednorázové plenky se pohybuje průměrně kolem 6,- Kč, tzn. během jednoho plenkového období zatížíte svůj rodinný rozpočet o 27.360,- Kč
(2,5 roku = 912 dnů krát 5 plenek denně = 4560 kusů krát 6 Kč = 27.360,- Kč).

Което ме  Shocked защото човек всъщност не си дава реална сметка за тези неща...
Та така решила съм да пробвам, още повече че ще е лято и си мисля че няма да е кой знае колко трудно -  Rolling Eyes Whistling Mr. Green
По нататък със сигурност още ще те тормозя с още въпроси  Mr. Green

Галя
точно ме зарадва, защото съм с термин 9.юли, пък ти месеца си объркала  Mr. Green
Значи идеално, да коментираме бременните теми, че тук други няма ... но това е временно  Wink Very Happy
В Брно и Прага майки пълно  Wink
Та по темата - расте ли корема  Party имате ли име, ще идват ли баби от бг на помощ? Теши ли се бащата? Как си с кг, кръвното, левкоцитите, хемоглобина и тн по същество да караме Mr. Green

Доре
много се потутках, ама ги видях снимките  Very Happy ама те всъщност са доста различни, нали... или така ми се струва  Blush
Като гледам, веселбата у вас е голяма  Party Very Happy
Иначе на баби ли сте ги кръщавали не доразбрах мин. път  Blush

Ради
е най-после  Wink ама да знаеш че на нас ни е по гот че пишеш на бг  Mr. Green
И що ни меткаш че Винси 3,5г не е слизал от колелото, като в лентичката ти пише че той е на 3,1г.  Wink
Емата до мин. пролет караше подобна триколка, но много й умаля, купихме колело с помощни колела, лятото беше голям хит, скоро пак ще го вадиме като гледам...

Пете
най-после и ти да се обадиш, не остана   ей го и март ще мине Party
Дребния лика прилика с батко си е, ходи ли вече?
Ами знам разбира се, на амниоцинтезата това е също едно от предимствата  Whistling Very Happy

Като гледам сте се събрали голяма банда от Севера, един глас за юга от мен  Mr. Green
От Петрич съм , но съм расла Софиянка само ваканциите Петричанка, но пак е нещо  Flutter
Цитирай

Чехия

Ели сори,годините са 2.5-горе -долу до есента.Зимата го махнахме 4е неще да ходи и измрьзваше на него.Аиде да попитам защо ползвате,тези латкови пелени  Embarassed,не е ли по лесно с обикножените или по здрвотни проблеми
Лека нощ  Love
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейтееее и от мен  Laughing
Олее много сте писали холки  Laughing
Добре дошла Гале  bouquet радвам се,че си при нас  Hug ,леко бременеене ти пожелавам  Love
Аз съм от Ямбол  Wink ,моя мъж от Пловдив и така....
Ели видяхте ли пола вече?  Very Happy много ми е любопитно  Embarassed
Това е за сега от мен,целувчици  Love
Цитирай

Чехия

Много бремки, много радост и очакване ..гушки по коремчетата  Hug Hug Hug Hug

Eли,то само така изглежда, замотано стига само да видиш самите пелени и веднага ти става ясно как се ползват.
Е тука си има наклади, пране гладене ток, вода и време..все нещо струва..Някъде съм видала съпоставени разноските ..ама ги помня  Embarassed

Аз лично доста се порових за да си избера според сезона..харесах Дисаната защото са евтини и най-вече няма значение бебето дали е 2.5кг или 10кг, винаги приляга.Отначало си мислех да купя Бамбино Мио, обаче се дочетох, че са като мушамени гащи и вътре се слага пелената..Може да запарва..После попаднах на PoPoLiNi -то и много ми допадна.
Значи чешките ладковки са 70см на 70см тензухени тях и аз ги ползвах през лятото заради многото пишкане и лесното съхнене.Обаче като порасна малко Вяра вече бяха малко да поемат..Явно затова тази жена слага тях и оригиналната вложка.

Иначе доста са добри широчки тези гащи Crazy , разтварят крачета на бебетата..На дребното и бяха гранични стойностите за ъгъла на тазобедрените стави, тогава дори като слагахме бархетните сгънати още по-широки в гащите пополини.
Ортопеда ни каза,че трябвало да са на широчината на разтворени коленца.Месец и нещо така сме я повивали, после вече смалихме размера.

Ради, ще ти напиша защо аз ги ползвам.От работа знам, че сложиш ли памперса на пациент вече някак свиква, апатизира се и му все едно какво става там..Даже се стига, да си ги искат за по-лесно..
При децата е подобно, все едно не забелязва разликата, чисто и мръсно.

И така ежедневито научва бебето, че е приято да е сухо и неприятно в мокро.
Към 2м. вече нощно време си беше суха докато спи, буди се яде и заспива или докато яде се напишка и аз я сменя пак да е суха.
Ето сега резултата, буди се сяда в леглото или почва да мрънка и аз знам иска да пишка, без учене и без подканяне.

Ох...станах вече досадна с тези пленки..не се сърдете ..  Hug

Ще ходя да лягам, че дребчо сега ще се събуди да яде... smile3504

П.С. Ели нали всичко е Ок..гледах че си писала че ще си си вкъщи  Hug Hug Hug
Цитирай

Аз не6то не мога да заспа и седнах да пи6а.Гале да близна4ки са.Но за мои късмет не си прили4ат.Като бях бременна много се притеснявах 4е няма да ги разли4авам.
Ели разли4ни са на вън6ен вид,на висо4ина,на кила,а и по характер не си прили4ат.Но се опитват да са еднакви.Много се копират.Патрисия е кръстена на баба си по ба6тина линия.А Мария Антоанета -на моите родители.Майка ми е Мариана ,а татко ми е Атанас.С един кур6ум два заека.
За махането на памперсите-малко се стреснах като ви 4ета.Аз съм ре6ила лятото направо да минаваме на нормални га6ти4ки.Нали 6те  сме на двора по цял ден.Ама сега се притесних 4е сме закъснели.Но няма да се предавам предварително.Аиде лека но6т. bouquet
Цитирай

Чехия

Добре ранко от мен kaffeetrmker_2
Доре не се притеснявай, ще го махнеш нито едно детенце не останало вечно с памперс. Hug
Цитирай

Ей сядам да пия кафе, пускам пц то ама вие не спите бе  Mr. Green

Роси
не сме го видели все още, но го знаем по други причини, изследваха му днк то на бебока и всичко е ясно.
Аз месец не съм била на гинда, в чет. ще ходя да се регистрирам вече тук.

Ире
накрая отивам в болницата да се регистрирам, казаха или Захрадка или Гиндъл да си избера, ама втория бил фешак  Whistling та там направо ще с засиля утре Flutter Very Happy

Доре
абе ти цялата рода си изгърмяла значи с тея имена, няма не доволни значи  Wink Very Happy
Причините са, като почнеш от икономически, свършиш до екологични Wink
Ама не се стряскай излишно, и за двата вида пампи изцяло е на майката кога ще го научи детето да ползва гърне или вц. Писах по долу че по някакви статистики 6.месеца е разликата между приучаване между двата вида... но това нищо не означава... Имам приятелка с дете 2,5 която дори не е опитвала да го слага на гърне, ужким детето само щяло да покаже кога е готова, имам и позната в София която на 1. нямаше дневен памп, а никога не е ползвала латкови пампи...
Всичко е до теб, да издържиш психически и физически на двойното натоварване  Wink Very Happy Hug

Ванче
онази майка ползва само тенз. пелена или само вложка, не и двете... тя вика че няма проблеми, всъщност и нейната е на 10.месеца  Party
А като била новорозене, слагала даже по две тензухени от пред където се пишка, но тя от горе ползва едно... забравих му името, има целулозови, има и латкови парченца, който ужким изолирали влагата от кожата тя казва, и са праци, та може би за това няма проблем  Thinking
а сега ги намерих - сепарачни плени се казват
http://www.plinky.cz/index.php?action=sortiment&rub_id=035
а тук
http://www.popolini.cz/index.php?popolini=1&action=vseoprebalovani
са табулките за сравнение

В работата настана фал, и всички са нещо като принудителна отпуска  Crazy

Айде мацки
отивам да правя супичка на каката за обяд и тръгваме... че слетобяд уж казаха че щяло да се заоблачава Wink
Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте мами,

направо не мога да повярвам колко много сте изписали и колко се разрастна групата..... 35
ние отдавна минахме периода за пелени и т.н. но си спомням че купувах еднократни гащички подобно на папмперсите, ама това беше в БГ....

Гали 1975 ние сме 5-6 маики в Бърно, или поне аз толкова познавам..... само че май само Милека е с бебе, малка принцеса Ванеса. Другите дечурлига са на 5-6 г.
Поздрави на всички и май времето почва да е за по-дълги разходки
Цитирай

Уважаеми сънародници,

Сдружение „Възраждане” ви кани най-сърдечно да отбележим заедно

130 г. от Освобождението на България

на 3 март от 18 часа

в Дома на националните малцинства, ул. „Воцелова” 3, Прага 2.

Ще посрещнем и настъпващата пролет. Скъп гост на децата от българската общност в Прага ще бъде Баба Марта, която ще ги закичи с мартенички за здраве и дълголетие.
Цитирай

Здравеите, лелеееееееееее, абе хора не ви ли се спи???????
Сигурно имате поспаливи де4ица сутрин. Дениско ми се сабужда сутрин в 6 наи-касно, като през но6та пие мляко. Сега сме хремави Crying or Very sad и тази но6т по4ти не спахме.
В 2 през но6та играхме, мранкахме духахме сополи.... и кам 4 сме заспали.
Сутринта заведохме каката на детска, папкахме и сега спинка-мама естественно да се разпи6е вав форума и по4ват задалженията.
  ДОРЕ, абе много сте порасли-гледахме снимките с Ванеска и много им се радвахме.
Когато имам пове4ко време 6те публикувам и моите де4ица.В4ера докато сам писала Дени взел един маркер и познаите какво е направил с него. Целиа се нарисувал а трябваше да ходим` за Ванеса Mr. Green
Ние са6то о6те сме си с памперс, но сутрин сме на гарне, макар 4е тои пове4е си играе на него.
Доре имате нови коли4ки Hug, ама те отделни ли са? как 6те ги вози6? Ако добре сам видяла де.
Е, аз маи-написах книга... Laughing
 Това е за сега. Приатна разходка на вси4ки-времето е хубавко. Smile
Цитирай

Ели, това е супер, но сме дале4ко от Прага. Ние полу4ихме от БГ - 38 мартени4ки. Ванеска 6те подари на вси4ки де4ица в детската, да са здрави , бели и 4ервени.  Very Happy bouquet

Цитирай

Прага,Чехия

Олеееееее,
какво става тука бе хора немога да сваря да ви изчета ooooh!
Един глас и от мен за южна България аз съм от Сливен.
Ох момичета да ви се оплача много ни мъчат тия зъби SadВенеца на Тони е много подут,вечер спи много неспокойно и много го сърбят венците.Май скоро очаквам да избие зъбче.Иначе при нас е голяма хамалогия покрай пътуването,вчера бяхме в посолството да  подадем док.за пасаван на малкия,щото още нямаме паспорт и сега ще му вадим в БГ,че ни хана новия закон лично да му ги правим пасп.а пък идиотите в посолството ни взеха сумати пари за заявления  #2gunfireи после се оправдаха че те не били,видите ли знаели за новия закон #2gunfire,но както и да е.....Иначе ние в неделя тръгваме HugИ таман на 3-ти ще празнуваме за прув път в Бг Peace
Да кажа добре дошла и на Гали Hugи леко бременеене
Ели значи вече знаете пола,хайде поздравления bouquet
Гушки на всички бебчета от нас Love
Цитирай

В емиграция

Здравейте всички Smile Ели, много се радвам за теб. Коремът ми расте, естествено, но поради хоризонталната позиция на бебчо, все още не си личи, че съм бременна Smile Мъничето е чипоносо (както личи от ултразвуковите снимки), имаме си име - Дарко; бащата помага много, но няма да откажем и бабешка помощ от БГ след раждането Smile Изследванията показват "вшехно в поржадку",  което е за очудване, като се има предвид, че от 15-ина години съм лакто-ово-вегетарианка. Килограми съм качила само 2 (засега) Smile
Роси, много ти благодаря за пожеланията. Да, видяхме миниатюрни топчици на видеозона - мъжко ще е, то и аз така исках, защото за жените животът е по-труден Confused
Дечко19 и Миленка, ще съм щастлива да се видим някой ден в Бърно, може в Галери Ванковка примерно. Нищо, че сме само две бременни Smile Важно е да общуваме, малките да се познават и да комуникират на родния си език.
Доре, да са ти живи и здрави близнетата !
Цитирай

Ели много хубава покана.Аз никага не съм била на подобни мероприятия тук.Но ако си намеря помо6ник за децата,6те дойдем.За6тото тати е до късно на работа,а и вси4ки други около мен са на работа.Само аз съм "безработна" Very Happy
Ани ,това са коли4ки за кукли,ама те сядат в тях. Laughing
Цитирай

Привет пак
времето бавно но сигурно се скапва при нас  Rolling Eyes

Мин. година бяхме на баба Марта от същото това Възраждане, интересно е но за по големички от 2.г. деца Wink Емата се чудеше на къде да хване по напред... Иначе Баба Марта раздаваше мартенички на всички дечица, който излизаха на сцена и пееха или казваха стих че за пролетта, мартеничките и тн., Емата нищо не каза, но пак получи  Very Happy
Тази година няма да ходи ме, защото май свекитата пристигат за уикенда.

Галя
направо да ти кажа в очи  Shocked Mr. Green тук масово сме с момиченца  Flutter трудно-лесно това е положението...
Ама то да ти кажа... си е кой как си го направи нали знаеш... аз лично не мисля че ми е по труден живота от на мъжа ми, че даже по скоро съм убедена точно в обратното  Blush Whistling Very Happy
Това означава ли че съжаляваш че си момиче а не момче  Thinking Very Happy
Какво точно означава лакто-ово-вегетарианка на практика?
Дарко ми е много симпатично име, ама това пълното име ли ще му е или го умаляваш за случая?
Едни наши приятели за да си кръстят момченцето Слави - пълно име, им искаха разрешение от една соудни зналкине за имената, да издаде док, че съществува такова име в света, и чак след това го записаха в матриката, това защото в цз не можеш умалително да кръщаваш децата.
Иначе на някой ли е името, или сами си го харесахте?

Искре
точно се чудех дали вече си в бг че не пишеш... а то ... хайде лек път  Hug

Миленке
аз си купувам и бетинка и маминка от както се случи случката, ама кой да връща лентата назад... добре че ми каза та я изрових януарската бетинка и прочетох  Wink Very Happy
Кажи за колелото на Несата сега... че забрави...
Цитирай

В емиграция

Ели, не съжалявам за нищо Smile И да, така е - който както си програмира детето Smile Мисля, че малкият ще се забавлява в компанията на толкова много дами  Wink "Лакто-ово-вегетарианец" означава човек, който консумира преимуществено плодове и зеленчуци, но не е изоставил млечните продукти и яйцата. Просто не обичам месо. Разбира се, това е моят начин на живот, моят избор. Уважавам различното мнение. Дарко е голямата ми Любов, затова детето ми ще носи това име (като пълно), пък ако ще и ЦЗ-матриЦата да се пропука Mr. Green Идеята за празнуване на Трети Март и Баба Марта е страхотна! Hug Защо не си организираме подобно празненство и тук, в Бърно? Thinking
Цитирай

Czech Republic

http://images24.snimka.bg/005251141-big.jpg

momi4eta, posle shte posha na kirilica, 4e neshto mi se skapa

Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела
« Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 17:57 от Дивиана »
Цитирай

Чехия

Здравеите и от мен мам4ета,
Доре страхотни са твоите пиленца,да са ти живи и здрави за радост на мама и тати.
Е, Милен4е е много сте готенки бре,а и толкова големи-незнам какво се оплакваш 4е не яаде детенце,я го виж  Love
При мен няма нищо ново-нещо ме е домьрзяло да гледам.При нас дядо ще е баба Марта та ще дава и мартени4ки.
Гале,имам приятелка от София та тя като тебе не лизваше месо-искам да ти кажа 4е тожа моми4е не се разблеваше от нищо-нямаш грип,настинки и т.н.Незнам дали е от това 4е не е яла месо но сега като те 4етем ми напомняш за нея.Аиде цунки  bouquet
Цитирай

В емиграция

Milen4e, малката е голяма сладурана Smile На колко месеца е? Да ти е жива и здрава, да ти бъде винаги Светлинка в живота Smile
Раде, според мен има връзка, защото и аз боледувам рядко. Растенията са в началото на хранителната верига и съдържат повече енергия  Party Да не говорим за витамините Smile Всъщност, за храните и тяхното комбиниране, слушам инстинктите си. Не станах вегерианка насила, "с воля", а защото изведнъж се погнусих от местото. И досега не ми се е дояждало. Обачеее... по време на бременността имам зверски пристъпи на глад, особено - за кисело  ooooh!
Цитирай

Czech Republic

здравейте мамки Hug

днес Ванеса почти не е спала и да я видим до колко часа ще издържи, напоследък започва да спи съвсем малко през деня и така ме омаря и мен ooooh!

Ради - не сме големи, така ти се струва от снимката, 64см и няма 7кг е. От днес новата ни мода в яденето е да суче от гърда само като й се придремва(1-2 пъти за целия ден) и АМ да го пие с гръб към мен и с лице към прозореца, смятай какви гимнастики правя за да й улуча устата без да разливаме по гушката Mr. Green, ама да яде, че иначе не съм спокойна никак

Доре - ти ме уби с тая логика ако били еднакви как ще ги познаваш Laughing, аз не съм чула за майка да неможе да си познае детето, а твоите кукли са големи бандитки, като ги гледам какви са дружки в белите, доста ти е весело

Ванче - Анка се казва майка и е 53набор, може би не се познават с твоята, защото е излязла след 8ми клас от Вълчедръм и после техникум, женитба, ала-бала, та е загубила връзка, но е хубаво, че срещам човек от там, така ми стана мило bouquet
И да- не си ни отегчила никак с тези пленки, даже ми е интересно, не предполагах, че може да се окаже толкова сложно махането на памперса Whistling

Гали - на 5м е Ванеса, в други ден ги навършваме, благодаря ти за милите думи. Като майка на момиче ще ти кажа, че не е важно дали си мъжка или женска мама, важното е как ще си възпиташ детето и в каква среда ще расте, а твоите твърдения за по-лек мъжки свят ми се струват меко казано несериозно, камо ли некомпетентно, извини ме ама така е
За Бохунице - хубаво е, че живеете наблизо, а и в нея болница имаш винаги шанса да те приемат като почне раждането.Аз раждах в Обилни трх и там имаш шанс едно на 50 сигурно да си приета, защото обслужват едновременно само по 4 родилки, но съм адски доволна де Stop
За среща по случай 3ти март и баба марта - ние сме пас, защото времето застудява, а преди поредната ваксинация не ми се рискува в грипния сезон да се срещаме с други дечица, на вас ви пожелавам весело и чакаме снимки Love

Момичета, днес купих на Неса обици от бяло злато ама се сетих нали е високосна и се носи сребро, пречи ли че са платина???
В магазина ми казаха, че педиатърката може да пробие дупки след последната ваксинация, пък аз за 1в път чувам лекар да пробива уши, мислех да търся козметичен салон ThinkingВие имате ли обици и къде ви ги слагаха???

Хайде ще приключвам, че дълго стана
Много готино, че ни живна темата тези дни, гушки на всички Hug
Цитирай

Czech Republic

Миленке,момиченце нямам ама знам че тук пробиват ушите педиатрите...

Нашия тати днес замина на soustredeni а аз съм голямо шубе и как ще заспя сама хич не ми е ясно...там ще е чак до неделя.
Трябва да бягам че ревна зверчето................
Цитирай

Миленке на нас ни ги пробиха в БГ.И в момента са с златни,за6тото нямям 6анс да ги сменя за сребърни.Те няма да стоят мирно и да гледат,нали се се6та6.Мисля 4е не пре4и 4е е високосна годината.Даже имат и златни гривни на ръцете.Като мангал4ета съм ги оки4ила. LaughingА Ванеска е много сладка в това колело.Голяма рокерка о6те от сега.След някоя година -скутер. LoveАиде тая ве4ер 6те се опитам да спя малко.Лека на вси4ки.
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейтее  Hug момичета
Миленка - ние ги пробихме като беше на 8 месеца точно,но не от педито,ами тя ни прати при лекарка уши нос гърло и там специално ги пробиват,платихме 300 крони и обиците от тях(те са медицински и трябва да се носят 1 месец)  Peace
а малката Ванеска е страхотна  Love пу-пу-пу да ви е жива и здрава  Smile
Цитирай

Привет на вси4ки, Малкия има страхотна хрема и едни сополи-но ве4е сам по4на да си ги духа- идва до мен и ми показва.капем какви ли не капки, пием сиропи... -явно каката ни докаржа хреми от детската-има много немоцни де4ица., но.....6те мине но тиа хреми и ка6лици са толкова далги при нас..
Мами, които сте с мом4енца -как се грижите за мъжкото им достоинство???Абе, хайде направо-правя вси4ко необходимо, но о6те немога да забеля тая патка бре Embarassed Laughing
Вси4ки де4ковци са много сладки да са ни живи и здрави.
Аз днес си поспах до 6.30 та не ми се спи много. Сега запо4вам с пране, гладене, ...далга и 6ирока е Mr. Green
 Хайде това е от мен, лек ден.
Цитирай

Чехия

Добьр ден мами и де4ица,
Милен4е ние си пробихме ушите то4но на 4 м.заедно с ваксината-беше ужасно с мед.игла и милата много рева.Като се прибрах Татако-Владко като му казах как е било ме обвини в садизьм  #Cussing out,но ако отидеш в салон там сте ти сложат пьрво медицински и после ще трябва да слагаш тези които си купила.Аз и купих жьлто злато с розови кама4ета нищо 4е е високосна-ние купуваме само жьлто злато.Та общо взето как решиш.
Мам4ета кажете нйкои ка4естжен сироп за кашлица и за двете ми пиленца,нашата док.ни изписа Hedelix-аз несам доволна от него но още го давам.Имат страшна кашлица,а малката неще да седи на инхалатора и се 4удя какво да и давам.
Хубав ден
Цитирай

Чехия

Аhoj мачета, аз съм тази сутрин от късно събудилите се.  Embarassed

Ани, дано бързо се оправи мишлето.  Hug

Миленче, еми ще пиша на мама може и да знае..
 За обечките, педито ги пробива а при нас може ако искаш и при някой от хирурзите да идеш таксата си е 300 крони  и дупчът какво искаш и където искаш.  Crazy
Ванеса толкова нежна, с тези големи сини очички.

Ели , виж какво  http://bebe.to/peleni/peleni.html  изрових малко обаче са като Bambino Mio-то с мушамена част.

За сега спирам, че грейна слънце и искам да сяда едни иржинки ...Хайде гушки  Hug Hug Hug Hug Hug на всички.... мами и дечковци.
« Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 12:04 от ivalex »
Цитирай

Чехия

Абе Ани,на тебе каката ви носи хремите-А НА НАС кои ми ги носи м.....ка му.Пазим ги като порцеланови кукли и ето...... #Crazy.Ве4е ще изперкам от тия болести.Мисля си в Будйовица си ни е такъв смотън възтуха  #2gunfire #2gunfire
Цитирай

Чехия

Ради, добър за суха кашлица е Sinecod..ама ако трябва да отхрачва потърси нещо което олеснява процеса...не знам Мукосулвана от кога може да се подава.

Сега проверих пише че може и при бебета http://www.mucosolvan.bg/bg/Main/faq/children/index.jsp
Цитирай

В емиграция

Миленче Smile компетентно или не, аз говоря от собствен опит Smile Все още в някои професионални сфери, като например в компютърния свят, се сблъсквам със сексуална дискриминация... Жената трябва да се бори повече от мъжа, на нея е поверена и привилегията да създава и обгрижва новия Живот в себе си... Разбира се, това ни прави по-силни. Аз също съм с отлични впечатления от Факултни Немоцнице; на Обилни трх не съм ходила, но се доверявам на твоето мнение.  bowuu Пазете се в тези грипни времена, а да се срещнем можем и по-късно...
Цитирай

Здравеите, до сега Дениско спа и моето време вав форума свар6ва. До обед спи много , после в но следобед не, и как да спи като е станал сега в 12 после  в 2 ходим за каката и накрая э 4-5 едвам даржи о4и4ките отворени.
Радеееееее, не обиждаи ваздуха в Будейовице,  Love Wink.
 Мами, погледнете ако искате и на6ето албум4е-www.album.bg/deni_nesi
 Haide vesel den ot nas Very Happy
Забравих на нас Мукосулванта не ни подеиства-пихме го 2 пати и ниц-моц.
4ао
Цитирай

а , за6то неможе да се кликне направо-хм.,4удно, но аз ве4е ги видях там са.
www.album.bg/deni_nesi/
Цитирай

Czech Republic

здрасти и от нас,

за кашицата и аз не съм доволна от Мукосолвана, защото преди 2г го ползвах и нищичко не ми помогна, незнам за дечица как е, но предполагам, че там дозировките са още по-слаби и няма да помогне също. Аз в БГ съм работила в Аптечно и в грипния сезон аптеките изкупваха Хустагил сиропчето, защото единствено то помагало.
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.az-deteto.com/ … 6hl%3Den%26sa%3DN - вижте тук за него

Благодаря ви за отзивите за обичките, в понеделник сме на ваксинка и ще питам педката, а пък дано да няма значение, че е високосна годината, аз даже незнам от къде произхожда това поверие да се носи само сребро...

Гали - в страната има много факултни немоцници, в Бърно също са доста, вкл. Обилни трх и Бохунице. Тук изражда породната асистентка и от нейната компетентност зависи всичко, доктора присъства в момента на раждането, но не се намесва. Вие решили ли сте дали таткото ще присъства? Сигурно ще е много горд, нашият преряза пъпната връв bowuu А относно пола - и при нас в отчетни имаше много надъхани, а да не ти споменавам колко разочаровани имаше също след 3-4 видеозон или раждането Mr. Green, важното е да е живо и здраво бебето и ти да се възстановиш бързо Peace

Ани - голема сладурка Неса, като Шакира с тоя шал на кръста Crazy
Цитирай

Ани,зетя много пораснал.Добре да ми го гледа6 и да му угажда6. NaughtyДени ми прили4а на Дани,а.Ама кажи светлата коса откъде е? Mr. GreenМного са сладки и двамата.А вие с Дани какво празнувате там на снимката?
Цитирай

В емиграция

Милен4е, благодаря за информацията. Имах предвид Немоцницата в Бохунице. За ролята на породната асистентка и аз бях чувала, но не знаех, че докторът само гледал сеир... Таткото изявява желание да присъства на раждането, но се разтрепери, когато му предложих да пререже връвта.  ooooh! Казах му, да си представи, че това е LAN-кабел, дано се кандардиса Smile Довечера започваме тренировките  Crossing Arms  Сигурна съм, че след реалното прерязване, ще се чувства много горд. Peace Засега всички видеозони показват "хлапец", да видим, докато не излезе на бял свят малкото, не е сигурно Smile Но - момченце или момиченце - аз много си го обичам... Най-важното -  да е живо и здраво и да стане ЧОВЕК. Praynig
Ани, много са ти жизнени дечицата. Неска е голяма чаровница, а Дениско - направо карамелче Smile
Цитирай

Прага/Чехия

Ето ни и нас  Laughing
http://img.zip.bg/photos/5/65189l.jpg
http://img.zip.bg/photos/5/65190l.jpg
http://img.zip.bg/photos/5/65190l.jpg
http://img.zip.bg/photos/5/65192l.jpg
http://img.zip.bg/photos/5/65193l.jpg
Цитирай

Чехия

Ели, моля те ако не ти е проблем да ми напишеш отново имената и авторите на книжките, които ми препоръча преди време. Има ги някъде по темите ама не ми се рови толкова.
 И като цяло към мамите, ако някой е попаднал на нещо интересно - преоръчвайте Smile
 Hug Hug Hug
Цитирай

Пълно снимки
Ани
ама тя истинска госпожица каката ми се вижда вече  Flutter Very Happy супер сладури имаш

Роси
и твойто дреби голяма сладуранка  Flutter

Въобще супер са дечицата  Party

Ванче
това са ми чешките любими автори, каквото и да купиш от тях, мисля че няма да се разочароваш
http://cs.wikipedia.org/wiki/Halina_Pawlowsk%C3%A1
http://cs.wikipedia.org/wiki/Michal_Viewegh
това пък ми е една от най-любимите книги - супер простотия е обаче да знаеш
http://www.kosmas.cz/knihy/126959/mladi-v-hajzlu-v/
всичките части ги имаме, един безкраен хилеж са  Mr. Green
иначе ей тук има много за книгите
http://www.citarny.cz/index.php
рецензии, класации... има от всичко и от всекиго по нещо
Цитирай

Чехия

Здравеите мами,
снощи бяхме на бърза помощ,малката мн.плачеше та бяхме там и Мукосолвана ми казаха 4е не се дава ве4ер 4е кара детето мн.да кашля и е неспокоино.Дадоха ми Вентолин-златен е спокоини заспаха и двамата до сутринта.Та това е новото-старо при нас.
Другото което е 4е имаме сленга и като изклЮ4им 4е е мн.корав и трудно го връзжам Рая си кротува в него.Може би като е нов и е изгладен  newsm78.Днес сте го изпера и сма4кам в омекотиел и сте видим.Аиде бъдете здрави  Hug
Цитирай

Чехия

Еи Роси,сега ти видях пиленцето,голяма сладурана  Love Love Love
бонбон4е голямо е love001
Цитирай

Здравеите и от нас.Мами много ви благодаря за похвалите на де4ицата ми-абе по-хубави от Балгарските деца немаааа\е, ако има 4е6ки мамаи и татковци да извиняват, те 6те са изклю4ение\.
ДОРЕ, гледам го като порцелан  но вие да не хванете други гаджета.
Ние продалжаваме с ка6лицата и хремата, много е мъ4ително при малките, но 6те се борим. Ние пием сироп4е  Thymomel- маи 6те сме доволни от него, но увидим.
Ванеска днес занесе мартени4ките в детската и децата много се зарадваха а пани у4ителки удивени колко красиви не6та имаме.
Доре, вие седите ли на гарненце, Дени си играе с него не 6те да прави там работата, а бе6е свикнал, но му купихме друго по-интересно и сега......Явно мъжете са по-трудни вав жси4ко.
Е, това е от нас за вас и хубав ден ви желаем  :bouquet:
Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте мамчета,
страхотни снимки на страхотни дечица  Hug Hug
За кашлица много помага отвара от мъжки живовляк, но не знам дали може да се дава на бебета. Също и сока от сварени орехови черупки с локум и малко мед.  Дано бързо се оправят хлапетата...
Да ви се похвалим - снощи тропкахме БГ хорца. В Бърно има група от българи и чехи и един българин преподава. Малката си умря от кеф да тропка, а аз бая си плетох краката. Беше голамо шоу 35
Гали 1975, като ти чета IT речника, явно и ти работиш в IBM. Ако е така, можем да се видим в кафето вместо във Ванковка  Smile
Бързо оздравяване и  Hug на всички
Цитирай

В емиграция

Хахаха! Дечко19, ти ме "разкри" - да, вярно е, работя в IBM  Laughing Както и "бащата на яйцето"  Cool
Може да се срещнем, но имай предвид, че Работодателят ми още не знае и искам да запазя бременността си в тайна още 1 месец Wink
За всеки случай!  Praynig И без това не ми личи Smile
Дай ми имената си и ще се свържа с теб. Все пак за срещи предпочитам Ванковка Wink
Цитирай

Czech Republic

хаха Евка тая Гали ни застреля #2gunfire като митко бомбата го раздава, сякаш в ай би ем не се познават българите Whistling

Галя, не се притеснявай да кажеш на работодателя, според закона няма право да те пипнат с пръст, а и са лоялни всички, не са като някои бг-работодатели Blush Naughty

Ради, щом сте намерили Вентолин и е помогнал, значи всичко е спокойно вече, още малко и иде пролет, заминават си хремите и настинките Hug

Роси, много ти е хубаво и нежно детенцето, да ти е жива и здрава

Ели как е шкембенцето, рита ли вече бебчето?

тук времето става мн лошо, дано да е само временно
Цитирай

Здравейте чешки дами! Поздрави от мрачен Лондон!  Smile
Исках да попитам дали някоя мама от Прага би ми препоръчала хубава сладкарничка в старият град, както и ресторант с хубава национална програма и сносна храна.Ще съм сама през деня и ако някой иска да се видим на кафенце или обяд  Hug
Цитирай

В емиграция

Хахахаха! Познаваме се, как да не се познаваме в IBM. Даже отдалече си личим и се надушваме ние, българите Smile
Ама аз обичам да се държа малко конспиративно Wink За всеки случай Wink Защото сградите на Работодателя са фрашкани с камери и послушвателни устройства. Все пак е американска компания, а пък ги знам другарите-хамериканци колко са паранои4ни Laughing
Пък и мениджъра да не го изваждам сега от нирваната (от която не е излизал) с такива стряскащи новини, има време  Wink
Знам ги местните работодатели и закони, и все пак - след толкова прецаквации "на дребно", някакси не мога изведнъж да им повярвам Crossing Arms
Ох, като ви слушам с тия Вентолини и Мукосолвани, и като си помисля, че след някой и друг месец и аз ще се нуждая от препоръки ooooh! си казвам - колко е хубаво, че попаднах в този форум! Love Благодаря на всички, че ви има !  Hug
Цитирай

Czech Republic

ами посещавайки бебешки сайтове и пишейки в тях мислиш ли, че не е видно за камерите, колегите и адреса ти Crazy
Цитирай

В емиграция

Роси, малката е не само сладка, но и по Козирожки мъдра. Сигурно, както си играе, изведнъж изръсва нещо ужасно зряло за възрастта си и ти се шашкаш  #Crazy Имам доста по-малка братовчедка-Козирог, на която детенцето ти много прилича физически. Спомням си как се дивяхме на Сатурновите й бисери от сорта на "Марийке, и аз не искам, но ТРЯБВА" (към другарче, което плачело и не искало да остане в детската градина)...
Мами, защо не споделите такива детски изумруди? Аз лично много се впечатлявам от мъдростта на малките българчета Love
Цитирай

В емиграция

Миленка, видно е, разбира се Smile но аз обичам да си играя с нашите "мениджъри" на котка и мишка Smile Освен това, те не владеят друг език, освен собствения си Smile А има и начини да се покрият следите Smile Изобщо - високите дози адреналин ме карат да се забавлявам  Party
Цитирай

Здрасти банда
утре и в неделя щял ураган Емма  Mr. Green  да минава през чехия

Českem se o víkendu prožene Emma, nejsilnější vítr od loňského orkánu Kyrill. Meteorologové varují, že na horách může dosáhnout rychlosti až 144 km/h. Výstraha platí pro celou zemi. V některých krajích navíc déšť může zvednout hladiny řek až na druhý povodňový stupeň.
http://zpravy.idnes.cz/ceskem-se-o-vikendu-prozene-emma-nejsilne … 114708_domaci_mad
През нас минава по няколко пъти на ден...ама си трая  Wink

Гале
ти отдалеч си личи че си компютърменка  Very Happy като се почне от  идеята за програмирането на децата, минеш през LAN-кабела който Дарко да си представя, та свършиш в обясненията колко е по трудно да си жена в пц сферата  Whistling

Ама за Дечко и Миленка нямах идея даже че са ИБМки  Very Happy

Гале
много детски мъдрости са събрани ей тук  Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185966.0;topicseen

macoball
кога ще идваш? чешката кухня малко гадна бе жена  Sick Very Happy
с програма ще потърся на нета, няма начин да няма...

Вие писахате за Мукосолвана, ама никой не написа че след 16-17 ч не се дава, че много се кашля от него, вечер синекод, през деня мукосолван или друго за откашляне... ама и аз забравих да напиша...

Ради
ти какъв сленг си купи че забравих  ooooh!

Миленче
расте и още как... на мен за съжаление вече ми личи че съм бременна, корема ми стърчи вече  Tired рита още от началото на месеца някъде, разбира се няй-обича през ноща да цвичи Very Happy
Цитирай

Чехия

Ели купих това    http://www.mimishop.cz/medley/detail.php?zbozi=307581  и да ти кажа никак не е лошо-Райо-Байо си седи в него но има и друг проблем,докато изпробвах вси4ки на4ини тя посвикна да е поносвам и взе да мрънка като е оствим.Та маи си вкарвам таралеж  Tired
А за Мукосолвана наистина е така деже док.каза 4е ве4ер не трябва и инхалации да се правят,а аз ги държех на инхалатора моите като луда  #Crazy.Абе 4овек се у4и цял живот.Аиде лека и безавариина  Mr. Green
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте мами,

Ех, какво оживление е настъпило последните дни Smile - не мога да смогна да ви изчета  Blush И колко много снимки на малки сладури, кой от кой по сладък  Hug Да са ви живи здрави малките палавници

Добре дошли на новите мами  Hug Ани, леко бременеене  Peace Много се смях на компютърната терминология, която си вмъкнала за да убедиш половинката, че няма нищо страшно да пререже пъпната връв.

Миленче, Ванеса още от сега като гледам е подкарала новото колело  Laughing

Ели, кой доктор си избра? Аз ти бях писала, че Гиндъл е малко дръпнат, но ако успееш да го предразположиш става любезен и обяснява с подробности. Аз бях два пъти при него на УЗ. Мисля, че е добър в професията си.

Ради, чакаме снимки на Райо-Байо в слинга  Smile

Ели, ние излизаме на разходка около обяд (~ 13 часа), когато е най-топло. Лошото е, че времето следващата седмица няма да е много хубаво. Ако се пооправи, може да си чукнем някоя среща.

Поздрави от нас
Цитирай

Decin, Чехия

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
БЪДЕТЕ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ И ВИНАГИ ЗАСМЕНИ!

Цитирай

Czech Republic

Честита Баба Марта, момичета Hug Hug

Да сте живи и здрави и весели и засмени дечица, вързахте ли им вече мартенички? ние още спим и после Love

Ели - аз снощи накарах мъжа да внесе прането мокро, че гледах новините и тоя ураган ми се стори доста силен, ма днеска още няма нищо Stop, той вашия ураган сте му свикнали вече Crazy Hug. За ИБМ - ми то 95% от българите тука са такива, или поне като такива са дошли да работят, няма скрито покрито, не е ставало въпрос във форума просто за да ти кажа Party

Иринка - ти кога успяваш да си поспиш като София се наспива на въздух и у дома е свежарка, не започва ли наново да лудува? Поне при нас е така, като зареди батериите и у дома наново, а аз съм скапана от умора

Искра - на БГ земя ли сте вече?

Момичета, вие с какво гелче мажехте венците на малките при изникване на зъбите?Моята мишка неще биба, нито залъгалка, а толкова много я сърбят венците и я дразни, чак гледам си прехапва устните. В понеделник трябва да питам педката кое  да й взема да я понамазвам вечер преди лягане newsm78
Цитирай

Прага,Чехия

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
Бъдете живи и здрави,и много засмени Love

Ние довечера тръгваме(в урагана Rolling Eyes)и дано всичко е ок....
В БГ няма да имам нет,затова незнам дали ще мога да ви пиша,но като се върнем със сигурност PeaceНо това ще е началото на април Mr. GreenГоляма почивка ще бъде,откога го чакам този момент...
Ами мога да пиша пак по късно преди да тръгнем,поздрави и целувки от нас bouquet
Цитирай

БАБА МАРТА БЪРЗАЛА

Йордан Стубел

Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:

Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.

После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.

А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.
Цитирай

Praga

Честита Баба Марта на всички..да сте бели, червени, засмени!!!!
[/color]
Специално за Галя...Здрасти,
тва по темата с ЛАн-кабелите Wink
Надявам се няма да се сърдиш...просто ми стана забавно Smile
Още ведгъж и за всички Честита Бама Марта!!!
Цитирай

В емиграция

ЗДРАВЕЙТЕ И ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!

Да сте живи, здрави и свежи като кокичета Smile

Вихронрав, благодаря ти за оригиналната ЛАН-мартеничка Smile

Добре, че в ИБМ има повече българи, иначе щеше да е още по-голям хаос  35
Аз много се гордея с това, че първият компютър е бил изобретен от Българин.  bowuu
Представете си само на колко народ е дал хляб Джон Атанасов!  Party
Цитирай

4естита баба Марта и от нас.Искра леко и безпроблемно пътуване.Ние на4алото на април заминаваме и  направо ме е страх.
Миленке,аз ги мажех с Calgel/мисля 4е така се пи6е/и ни  помага6е.Но една приятелка ми каза 4е са ползвали сиропа newsm78и бил съ6то добър.Аз от нея за първи път 4ух 4е има и сироп за пробиване на зъби.
При нас урагана отмина.Ама бе6е малко стра6но.Децата се разплакаха и избягаха в банята и аз с тях Embarassed.Много мразя такива бури с гръмотевици.
Цитирай

Ели,  10ти-13 март ще съм в Прага, Хилтън Олд таун. Миналата пролет нали имах някакви идеи да идвам ,но докато се наканя...  Laughing Видях ги в нет-а тези вечеринки с национални танци и вечеря,но не знам дали си струват. Предполагах ,че водите гости на такива места и ще имате идея. Храната никога не съм опитвала.За един път няма да ме отрови,колкото и да е зле!  Laughing Смятам и до Карлови вари да прескоча на дей-трип,както и във фабрика за кристал.Не знам дали ще е интересно,ако имаш опит-сподели!  Hug
Цитирай

4ЕСТИТА  БАБА  МАРТА-ДА СТЕ БЕЛИ И 4ЕРВЕНИ, РУМЕНИ ЗАСМЕНИ

Здравейте и от нас, ние о6те рано варзахме Мартени4ки, но Дени само я дарпа ли дарпа, но като видя 4е няма да я свали се отказа. Ванеска се е наки4ила....Подари и на нас с таткото по1 мартени4ка.Ве4е обарках кой заминал, кой заминава, но лек път на вси4ки пътуващи.
  И при нас има6е малко буря валя не6то като град-та побеля за минутка.
Доре ти по-страхлива от децата Very Happy
Имате ли мартени4ки-ако не елате ни на гости да ви подарим Party

много хубави карти4ки 6те пуснали моми4ета Hug, аз днес нямам време-вси4ки са в кащи и е баркотя.
Е, това е от на за сега- бадете здрави. Утре се йаде пиле по Балгарски-заговезни е -не забражйаите Naughty Smile
4ао
Цитирай

Чехия

На бялото
с червено ще напиша:
"Честита Баба Марта!"
На всички от Сърце,
Ви пожелавам Здраве,
Щастие и Дълголетие!
Любов и Радост!
От нишките на бялото
на моята Душа,
усукани
в червената ми същност,
завързани
в сребриста Светлина,
направих мартеничката,
която искам ...
Изпратих я -
до Всички по Света!
Нарекох я -
за Мир и Добота!
Честита да ни е
и тази баба Марта!
Добре дошла да е -
с Любов и Светлина!!!

Здрави и лъчезарни да сте мили майчета , палави и румени да се дечицата.

Искре и от мен лек път.

Хей, момичета ние ще сме си в БГ май, ако има още някой там и е от София може да се видим..С Peti_K сме си обещали среща.
Кажете кой до кога е там, ние ще сме и една седмица на Вършец, и една на Сандански так че, ако сме наблизко ще наминем.
Цитирай

Ани имаме си мартени4ки,благодаря за поканата,ама гледа6 какво е навън. Shocked
Ivalex,ние 6те сме цяло лято там,може да скокне6 до Берковица,или се обади ние 6те дойдем до Вър6ец Very Happy
Лека ве4ре на вси4ки bouquet
Цитирай

Здравеите отново, мойата Ванеса не ме остава на мира с тези детски песни4ки-но не успявам да намеря.
Много ви моля мам4ета пуснете ми някои 4е6ки саит или там каквото и да е да има и песни4ки-като ходи на детска пеят и ве4ер само повтаря, но някои пат забравя думи4ки и се мъ4и да се сети горки4ката.Та ако можете ни помогнете. Embarassed
Това е за днес Лека Но6т мами татковци и де4ковци.
Цитирай

Czech Republic

здравейте,

нас вчера бурята ни хвана и 4мата(заедно с кученцето) по улицата Whistling Whistling, беше си ужасно, но премина бързо, само аз съм се нагълтала със студен въздух и сега кашлям, ама ще ми мине Praynig

Искре - дано да сте пътували леко, ще очакваме включване от вас Peace

Ани - като описваш за песните - сетих се, че на левни книги има мн евтини дискове с детски песнички, що не вземеш някой от там да си пее детето

Гале- това за Джон Атанасов дето създал 1вия комп е малко преувеличено, наскоро имаше доста статии по този въпрос, оказва се, че заслугите са на съвсем други хора, но ние като българи обичаме да казваме така #Crazy

И ние си имаме мартеничка на ръката й вързах гривна,че ме е страх да окача с игла и много си я разглежда, голям кеф й е

Ами това от нас
Цитирай

Чехия

Здравеите и от мен и 4естита баба Марта на патерици   Wink
да сме живи и здрави-другото сте си доиде само.Ние още кашляме а и покраи децата вси4ки сме болни  #Cussing out
За БГ ние летим на 20.04 и се връщаме живот и здраве 30.07-ако издържиме толкова.Там сте имам кола само събота и неделя така 4е ако някои иска може да се видим.Ще имам нет а може да се домлувим нещо с кои иска.Ама моито е много дале4е има още месец и полувина  ooooh!
Хубав ден  bouquet
Цитирай

Ани
от онова дето ти пусках маи нищо няма да се получи, вече мога да влизам, но пък го няма файла...
Миленка е права , в левне книхи има евтини цд та с детска музика, лично препоръчвам ей това
http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=71700
деца го пеят, много симпатично, пък има и зпевник към него - помагало което е полезно и за майките  Wink
Или пък питай в детската като взимаш каката дали няма да ти пуйчат цд с детски песнички, и на другия ден да им го върнеш... тук няма сайтове за теглене на детска музика, поне не знам такава...
Цитирай

Чехия

Aни, дай си адреса на лични, аз ще ти пратя едно цедечко с детски песнички на MP3  , само че няма да имаш спевник и малко по-трудничко ще ги пропееш. Само към едни имам текстовете , но ще ти ги сложа там като текстови файл.
Ани или пък дай скайп, ще си ги прехвърлим една по една песничките, верно ще е бавно, но пък ще ги имаш до няколко дни.
Мога да кача и някой в Мултиплито ми, обаче ще трябва да си направите регистрация за да ги изтеглите.

Ели има сайт от където може да се теглят http://www.warforum.cz/ , преди ви май бях писала..ама сега са заключили музиката и само регистрирани потребители може да я ползват и то само ако са дали примерно някаква програма или нещо което да е от полза за всички ..Там е бъкано с музика и не са детска ами каквото се сетиш.
« Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 12:54 от ivalex »
Цитирай

Абе аз тегля , ама с програма DC++ ама не знам Ани дали ще се справи с инсталация и нагласяване на програмата.
Иначе си спомням че беш пускала нещо дето можеше, ама имаше ограничение на ден ли, какво беше съм забравила всъщност...
Ами сега не става ли да се регистрира там Ани не разбрах?
Иначе ако искаш си пусни и на мен адрес налични, ще ти пусна едно цд с мп3 песнички
Цитирай

Decin, Чехия

Цитирай

macoball
спомням си аз и че мин. година питаше... ама пак да попитам  Very Happy ама вече не съм в Прагата, и няма да може да пиеме кафе някъде...
Никога никой не съм водила на нар. програма... а кухнята им както ти казах... не са особенно очаровани българите който са проявили желание да я пробват... всичкото им е кнедлик със сос  Crazy Very Happy

Този ураган при нас ниц-моц, ама по тв то като гледах... големи бели направил...
Цитирай

Чехия

Добър ден и от мен дами и де4ица,
при нас нищо ново-децата вървят на добре да не 4уе дявола  Praynig и запо4ва да ми светлее.Сетила сам се 4е нйкои ако иска да поговорим скаипа ми е  rada_vinsi ,4е има дни в които ми е адски ску4но  Crying or Very sad-като днес например
Е хаиде хубав ден от мен
Ееееее 4естит 3 март   bouquet
Цитирай

Praga

Здрасти на всички,

Честит празник!!!

10х Ванче за адреса на форумите....снощи в 0,00 успях да се регистрирам сега да видим какво мога да направя за да отключат секциите, но дори и без права за сваляне там има много ама много полезно инфо--според мен за всички.
Да ви похваля Маята вчера за пръв път каза, че и се пишка и се изпишка в гъренто седнала--щото преди това пишкаше все права като момченце..май това е вследствие на факта, че в яслата за момента са само момчета.
След около два ти часа може да дръпнете нашите песнички от линка по-надолу /в момента се качват/-всъщност освен чешки има и български и руски и още някакакви /в интерес на истината на мая са и любими чешките в началото и златни песнички за най-малките част 1/, но и другите са хубави /на мен са ми писнали вече ама какво ад се прави, дребната обича да ги слуша/

http://www.rberovska.r28.cz/detski-pesnichki.rar

Поздрави на всички

« Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 15:49 от vihronrav »
Цитирай

4ЕСТИТ  БЪЛГАРСКИ    3-МАРТ НА  ВСИ4КИ!!!

Доре, абе каде се губи6 -  в4ера май не си писала  празнуватв ли, деца ли те тормозат или  Светли е по4ивка Wink. О6те малко ви остава и после 6те има6 помо6, само `е е яд 4е нема да можем да си разхождаме децата заедно и да пием кафе по капаните Wink Laughing
    Ние 6те си ходим 4ак за море като свар6и детска Ванеска.
   Нямам търпение да се изтеглят песни4ките , аз пак по4вам ве4е маи 6те ми викате Ани-песни4ката : Very Happy:oops:
  Мами какво готвите на де4ковците-ние не 6тем готови храни-а и маи сме големи4ки за тях и си приготвяме в къщи. Днес е дроб4ета сас зелен4уци и крем с банани за десерт. В4ера папкахме  ягоди.
Е, това е   лек ден
Цитирай

Чехия

Здражеите
снимах Рая със сленга но е снимах сама та моля ви не се смеите много  http://www.snimka.bg/profile.php   вижте ако не стане името ми е радославаа и парола винсент
Цитирай

Praga

Айде на песничките.....топли, парат не се барат...хехеххехехе

Правилният линк обаче е....
http://www.rberovska.r28.cz/detski-pesnichki.rar  май в повечко ми идва пролетта в разсеяността Laughing

Поздрави
Цитирай

Decin, Чехия

Бързам да ви драсна няколко реда докато София не се е събудила. Бяхме на разходка до сега. Леко ръми при нас, но не е студено.

И така, преди време имаше въпрос кой от къде е - Аз съм от София, но ще си ходя в БГ едва края на Юли за около месец. Поне за сега такива са ни плановете. Иначе и мен ми се ходи до БГ, но сама със София на самолет не знам как ще се справя. Обаче като порасне малко повече може да се възползвам от евтините полети Прага-София-Прага.

macoball - Ти питаше за идеи какво да посетиш  - Ако ти харесва чешката бира може да отскочиш до Пилзен - до пилзенския пивовар. Там може да видиш как се е правила бирата в началото на миналия век и къде са я съхранявали, да пиеш бира направена по старата технология. Има и не лош ресторант в самия пивовар. Ако не ти се ходи до Пилзен (1 час от Прага) може да попиташ дали няма нещо подобно в Прага. Чувала съм, че има бирарии, където продават бира произведена на място.

Ох, ами това е за сега от мен. Поздрави

Цитирай

Czech Republic

честит 3ти март момичета

това май си остана най-българският празник вече Laughing

ние също не планираме да ходим до БГ, страшно пътешествие би било, колички, куфари, куче и бебе Thinking

днес ни биха ваксинка, а на 20ти сме за обичките, казаха ми 24ч да стоят в спирт, дали няма да им се разлепят камъчетата? няма да ги кисна толкова, вие слагахте ли ги?

поздрави bouquet
Цитирай

Чехия

Милен4е моите бяха 1 седмица в спирт-споко  Peace нисто им няма
Цитирай

Czech Republic

здравейте момичета,

как сте днес?

аз чакам да стане обяд и да звънна на нашите в БГ да проверя за един колет, че им пратих преди 10ина дни, но го няма още, а от пощата казали на майка ми - "ако е голям, задължително го отваряме" Whistling и съм направо бясна, ако са го отворили, големи изроди са #2gunfire

Раде, много сте готини със слинга, колко време издържа Рая в него? На мен ми се искаше да излизам по магазините с Ванеса в кенгуро или слинг, но имам чувството, че тя няма да издържи, особено ако й се приспи, как ще заспи права newsm78, та не смея...
Друго исках да те питам - вие папате ли каши вече и ако да - кога й ги даваш? И на колко разово хранене сте? Ние все още на 3ч, 6 пъти дневно, само на мляко сме, на обяд няколко лъжички пюре, но виждам, че тя упорито се мъчи да отказва поне едното ядене и да ги направи 5, та незнам дете на нейната възраст колко пъти трябва да яде, а не близва вода ама хич newsm78

Ели, Гали - започнахте ли покупките за бебчовците, толкова е вълнуващо да пазаруваш за малките шушки Love
Гале, ако имаш нужда от съвети за това свиркай, аз обходите съм ги обходила по стотина пъти за бебешки стоки 35

Хайде ще ставам сега, че май плачка, днес ми е малко кривичка и топличка от ваксинката вчера, да минава бързо  Praynig Praynig
Цитирай

Чехия

Зравеие и добро утро,
Милен4е не сам ходила на вън още със сленга и незнам как ще ни бъде   Laughing.А за кашите давам ги или сутрин на закуска или след обяд като стане.Но аз купувам безмле4ни и си и слагам Нутрлон в нея.Също много яде от тези на Нестле млеко с каша ако ги знаеш с банан.Тя  пък с удоволствие би махнала млекото,ако зависеше от нея.Яде вси4ко което е с лъжица  -биберон само ве4ер и в 5.30 сутринта.Даваи на детето каквото му се яде то знае наи добре.Ние на вашата възраст ве4е на обяд ядехме 1 буркан4е.През деня имаме 4 яденета а в 5.30 ни е другото.При нас плодовите не вървят но пък за сметка на това запо4нах да давам плодове сурови-в4ера е яла за първи път грозде с банан с детски бишкоти на Нестле и кисело млеко,вси4ко пасирах и го изяде  Laughing
Хубав ден  bouquet
Цитирай

Ели,жалко ,че няма да се видим !
irina_nik ,благодаря за предложенията!  bouquet
Цитирай

УРА, УРА, УРА,  има песни4ки сега
                                                          6те пеем с пълен глас-
                                                                мама, тати, аз

Laughing Party :Привет мами,
Благодаря за песни4ките-Ванеска се зарадва много 4е има то4но тези песни които пеят в  детската. Запо4на да пее-тя е репетирала а аз ..... Embarassed.
Ние също пием мляко но само ве4ер и нощно време защото се събуждаме.
Ходих на лекар с децата каката 4исто ди6а а Дени малко-по тежко и ни пратиха за кръв,  не6то не свързах ,  мислех 4е 6те го прати на снимка ако се самнява за бронхит4е, но... 6те видим утре. А няма Т, спи си лодува ти4а храни се..Докторите май антибиотика им е наи -лесен за изписване #2gunfireЕ, Това е сега 6те требва да папаме  :chef:
Цитирай

Миленке
ама ти кърмиш или си на АМ не знам, ако си на кърма - няма страшно че не ще вода... щом има 6х течности през деня, мокри си пелените редовно - явно е ок.
Кашата давах на Емата преди голямото нощно спане към 19ч яденето, и в 20ч отплуваше, издържаше ми до към 2-3ч според зависи... обаче с голям кеф я лапаше, само като я видеше и се почваше с едни лиги, едно подскачане и пискане  tooth При мен най-много точки събраха кашите на Нутрилон, тях ги яде до последно, на края другите ги елиминира съвсем...
Иначе до днес сутрин ми пие АМ
Не си спомням кога и как се елиминира по едно ядене...но тя сама ще ти покажа в това бъди сигурна...

Раде
екстра е слинга

За бебешките покупки, някак си почти никакво вълнение този път, за разлика от предишния...
От една страна имаме най-необходимо, в днешно време ти потрябва нещо - излезеш и си го купиш...

Я да питам какви шишета и биби ползвате?
Цитирай

Brno, Czech Republic

Хей, здравейте момичета,

най сетне качих и аз малко снимки:
това са от украсата във Ванковка

http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/?start=20

a tova ca cnimki ot ekckursiyata do Trebic
http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/Trebic/

малко захладня и предполагам че всички сме понамалили разходките.
чух че момичетата от танцовата група ще ходят утре в Прага да танцуват за честването на 3ти март
Айде, весело изкарване на Пражките мами и де4ковци
Цитирай

Чехия

Здравеите мами,
аз и с Винсан и с Рая ползвам тези  http://www.babyexpert.cz/produkt/lahev-chicco-fyzio-250ml-plast/  проблема е 4е до 6 -8м.ги ползваш и после купуваш други 4е тия са неудобни за бебето да се у4и да ги държи-ина4е за теб са супер,а и двете ми деца нямаха пове4е от 1 м.колики и то такива 4е от 17 до 18 4аса.за малко попла4ат и аиде кои от коде е  Very Happy
А да ви каза 4е Рая пие по 2 шишета с 4аи на 24 4аса-4аи от плик4ета не гранулиран и не подслаждан,вода неще да лизне  Mr. Green
Ели и аз нямах тръпка за пазар ама като станах на 8-9 месеца като се Юрнах   Money-само харчех пари и цял ден бяхме с Винси по пиците и ресторантите да папкаме  35,е беше хубаво.Не сам излизала на кръчма откакто имам Рая-Бая  #Cussing out поне за кифенце
Аиде много се разнежих.Хубав ден   bouquet
Цитирай

Здравейте и от нас.
Де4ко  бе голяма госпожица има6 бре, на колко е?  Говори ли 4е6ки? Сигурно е на детска или гре6а? Браво много хубави снимки имате.
Тук рано сутринта днес има6е сняг по колите и е многоооо студено.
Незная  kaкво да сготва на Дениско ние останалите от сем.сме лесни ама малкия...
 Е, това е от мен за сега, слу6аме си песни4ки  Party
Цитирай

Czech Republic

ахойте

Ели - ние сме се заринали в шишета у дома, мога да отгледам още 2 бебета с тях. Купи само 2, а детето само ще ти каже предпочитанията си. Ванеса е на моменти- ту Чико, ту Нук, като беше съвсем малка хареса Авент, сега наскоро купих нова и неще да я близне,според мен в зависимост от това как й растат зъбите и я болят венците така си избира къс или дълъг биберон, но винаги силиконов Peace. Аз кърмя и дохранвам с Нутрилон, но напоследък съвсем ми намаля кърмата, защото нощем не суче, а понякога през деня отказва гърда, ми мъчиме се,ма да видим до кога...
За кашите Нутрилон мисля днес да я пробвам, само да не я запичат newsm78

Дечко - много сте големи вече, слуша ли като преди или започна да проявява характер?

Ани - с готвенето на Денис верно е сложно да се мисли, уф и мене това ме чака в близко бъдеще...Браво за песните

Цитирай

Здрасти банда

Аз само чико ползвах като бебе с Емата, ама определено си мисля че не съм доволна, но по други от тези дето е показала Ради, но уж против колики пак пишеше, ринтинтин...
Обаче като доста голяма според мен получи подарък шише МАМ от теското са, другаде не знам дали ги продават, и съм доволна, в смисъл че и на него пишеше против колики и алабала, ама чикото трябваше да й го вадя от устата да влезе въздух в шишето, а пък при тези  МАМ нямаше нужда... сещате ли се за какво говоря... тези дето ги имате как са с въздуха  Very Happy

Дечко
ама много готина ви направили украсата в тая Ванкова, тези макети много истински изглеждат, явно че и на вашата кака й харесват  Wink а Требич много симпатично градче изглежда  Wink

Ради
екстра за чая, няма лошо... Емата чая май само в градината пие... и то по думите на даскалиците Wink
Цитирай

и да ви питам какво ще кажете за най-популярните имена в чехия

момчета
Jan, Jakub, Tomas, Lukas, Ondrej, David, Vojtech, Adam, Martin, Matej

момичета
Tereza, Adela, Katerina, Natalia, Anna, Eliska, Karolina, Kristyna, Veronika, Lucie

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika_nejoblibenejsich_jmen_deti
това според нац. статистически институт за 2006 - най-често давани имена на бебета

най-често срещаните имена за цялата страна обаче са

за жени
Марие, Яна, Ева, Хана, Вера, Ленка, Алена, Катержина, Петра

за мъже
Йржи , Ян, Петър, Йозеф, Павел, Ярослав, Мартин, Мирослав, Томаш

http://krestni-jmena.cz/seznam/?filts=0&
 Mr. Green
Цитирай

Чехия

Здравеите
наи много ми харесва за момче Адам,а за момиче Ема,но ти Ели си имаш Ема така 4е незнам.... Loveможе би Ева.А за шишетата не дърпам да влиза въздух,на дъното има силиконова клапа и после е пласмасовата капачка и на двете има дупки които се разминават и като дърпа бебето силиконовата мембрана се свива и през дупките влиза въздух.Аз не сам им давала да избират,просто купих тези и те с тях свикнаха-но все пак това си е личен избор  Peace
Аиде сега ми кажете какво е Ихли или не го пиша правилно  newsm78-децата го ядели или нещо подобно
Дечко супер снимки,супер детенце да ти е живо и здраво  Love
Цитирай

Czech Republic

таман щях да ти напиша за тези МАМ, мн съм доволна и аз, и лесно се измива,пластмасата е хубава, те са цяла серия и дрогериите д и м са им дистрибутор, а можеш да видиш колекция и тук на: www.babybaby.cz, с техни неща папаме сега Peace

момичета, кога ще боядисвате яйца за Великден?
Цитирай

Czech Republic

Здравейте!  Hug

Малките заспаха,таткото на футбол...та ми остана малко време да пиша. Wink

Ели на мен от чешките имена най ми харесват Адам,Томаш а Еда-Едуард...а за момиченце Барбора,Андреа,Клара а Дениса. Flutter

Шишета не сме ползвали никакви и с двамата ....сунара и водичка на Пепик след годинката му давах в коузелня хрнек на Авент.

Дечко,супер са снимките ...голяма красота! Smile

Я..... какво си направих  http://petynka.multiply.com/journal/item/2
« Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 00:32 от peti_k »
Цитирай

Brno, Czech Republic

Здравейте рано-рано от мен,
благодаря момичета за отзивите ви за снимките и пожеланията  bouquet
Ели, тук често украсяват Ванковка и с удоволствие ходим там да похапнем нещо и да позяпаме. Предполагам и при вас има някакъв мол дето излагат разни неща...

Георгиева cz, не грешиш- Дими ходи на градина, на 5 годинки е но е много висока и и купувам дрехи за 6-7 годишно дете. Аз също бързо растях като малка, та може това да го е наследила от мен newsm78

За имена- при мен в работата е пълно с Катерини, Justina, Кристини и с момчета- Ирка, Томаш, Ондра, Матес.
Ама за кръщаване на детенце мисля че някак си името трябва да ти легне на сърцето.... Мъжът ми много настояваше малката да бъде кръстена на свекърва ми, а тя се казва Димка. Това не ми хареса като име и си мислех какво производно да направя, та като се обръщам галено към малкото, да ми звучи приятно.... Та така стигнах до името Димяна. Не че сега тук в детската не и викат Димо  #Cussing out
Вие, мамчета, как избрахте имената за дреборанчетата?

Пети, страхотен клип, направо невероятен - браво bouquet

хайде, прятен ден от мен
Цитирай

Czech Republic

здравейте,

оставила съм малката за малко на спалнята, тя се преобърнала и щрака на компютъра, та да знаете, че някой ден може да ви пусне някое съобщение ако съм се забавила в кухнята 35 35

Ели, за имената, на мен Давид ми е фаворит, след него Адам. За момиченца е много деликатен избора си мсля, трябва да е нещо нежно и красиво, но вие си знаете най- добре bowuu

Момичета, направих сега такава оризова каша на Нутрилон, но ми стои малко на гранулки, нормално ли е или да я минавам през пасатора? Ванеса я хареса, но бързо загуби интерес след 3тата лъжица baby_neutral, хем добавих пюре от сини сливи

Хайде приключвам, че само се мятка около мен, дали от кашата, ама неще да спи, изпълнена е с енергия, а и днес е студено и може да се разминем с разходките
Цитирай

Здравейте и от мен, Денис заспа и аз 6те драсна някой ред. Tози калпазан4о неиска да папка кайма-в4ера му готвих супа топ4ета и кюфтенца на пара и папа вси4ко друго- сос4ето, супата, но без каймата. А като пасирам месо яде. Днес сме на спанак със шунка.На ден яде и по 2 крем4ета -пудинг или Мати, Прибина4ека го обожава и разни други а вие мами давате ли такива не6та Ве4е???
Сутрин си папкаме о6те попарка с мноооого сиренце и ка6кавал4е Very Happy
За имената  на мен за моми4енце ми харесва- Каролина, Аделка, Кристина,   за мом4е- Томи\Тома6\, Адам е много сре6тано но ли4но на мен не ми харесва Sad сварзвам го с 1 4овек.... легенда... не., но това е мое мнение.
 Ванеса ми е крастена на дядо си а Денис на татко си Very Happy, но при вси4ки слу4аи сам търсила име което много да ми харесва и Детето като порасне да не се срамува от името си Naughty
 Е това е запо4вам да 6етам Sad
Цитирай

Забравих да ви каза 4е в4ера си купихме папагали -ама мнооогооо красиви. Децата все до клетката стоят. Но о6те ги е страх -нова е обстановката им и 4уроликат малко.Люлеят се на люлката се катерят по лост4етата Very Happy
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте и от мен,

Пети, клипчето е супер!  Peace И музиката е много подходяща Smile

Ели, мен за момче ми харесва Томаш и Мирослав. Това ми бяха едни от вариантите ако имаме момче. Мартин също ми харесва, но него го бях изключила от обсъждане защото реших, че вече си имам един и това ми стига. От момичешките имена, които си изброила ми харесва Алена и Кристина.

Ами това е за сега от мен. София дава зор да яде, а после смятам да излезем да се поразходим. Навън е студено, но поне е слънчево.
Цитирай

Чехия

Здравеите и от мен,
днес бяхме с Винси на как се казва  newsm78 абе гледаха му третата сливица.Държа се горкото мъжки и не плака та ни казаха 4е не е за вадене но има много отекла слизница та ни дадоха някакави капки с които да пъскам 1 м.и ако не мине сте ходим да ни иследват за алергиа.А сега ми кажете как така ще е алергичен като нито аз нито Владо или баби и дедовци до десето колено не са алерги4ени от нищо  Shocked 
Това е за сега хубав ден
Винсент е кръстен на баща си а Рая на мен-аз съм против това да си кръщавам детето на баба или дядо.И на двамата съм им измислила имената аз.Единствено когато се роди Винси,Владо искаше да го кръстим на мен да за това имахме дърпаниа,но както става в пове4ето слу4еи-спе4елих  Blush
Цитирай

Пети
Клипчето ти е върхааааа!
Супер, с Емето 6х го гледахме  Flutter Very Happy
Цитирай

Decin, Чехия

На обяд не ми остана време да се включа в темата за шишетата. Не че много сме ги ползвали до сега - я има 10 пъти, я няма. Ние сме с шишета на Авент, защото помпата също ми е на Авент. Като съм давала на София от тях не съм дърпала за да влиза въздух, защото има отвор от страни на биберона, през който се засмуква въздух. Аз се ориентирах към тях, защото снаха ми изгледа племенничката ми с такива шишата и беше много доволна. Иначе самата помпа я ползвам доста често, защото нощно време не издържам. Ако се помързеливя да се изцедя ми се образуват бучки.
Цитирай

Здрасти мацки
вчера преди лягане пуснахме компа за кратко, та сега да си донапиша  Very Happy

Та за имената
аз не ви питам като анкета, че се чудя кое да избера, а по принцип как приемате най-популярните чешки имена - въпреки че повечето не са чешки  Wink
За мен тези най-даваните имена на деца в момента са нещо като табу за избора на име, както преди, така и сега, пък той списъка е горе-долу същия, само дето са си сменили номерата някой имена.

В Прага на площадката имаше по 3-4х Томаш-овци, Лукаш-овци, Хонзички, Каченки, Терезки и Анички, в Дечини пък сме заобиколени от най-много Адам-ки, Ондраш-ки, Кубички а което е най-странното за мен че всеки втори баща тук е Вит, и има сумати малки Витовци... а до сега не познавах човек с такова име, при момичетата пак са си Терезки, Каченки и Анички, в Прага нямаше широко-далеко друга Емичка, обаче тук вече сме се запознали досега с 4-5, повечето от тях по-малки обаче от нашата Емка, всъщност само една знаем колкото нас, другите са около 1.г. май...

Първия път , и сега де много ми харесваше Анна, обаче зълвата е с това име, и затова не става според мен... Мартин беше решил преди че ще имаме Мартин или Мартина, от което лошо ми ставаше, с годините се примирих ли какво, и му викам че ако иска нямам против вече тея имена, той пък каза че вече не искал, и добре че не сме кръстили Емата Мартина...

Всъщност при избора на име бях много повлияна от сериала Приятели, който свършваше по чт1, и там бебето беше Емма, и толкова ми хареса, Мартин ми се смееше, що да не е Изаура, че на него му бил харесвал тоя сериал  Laughing и тн се майтапихме...

Всъщност критериите са ми няколко
името на детето ми искам да е нормално както за бг, така и за цз, не ми се иска като се представи да го гледат като марсианец, но всъщото време не искам в градината, училището и тн да бъде за Аничка 1, Аничка 2, Аничка 3 и тн, след това да бъде що-годе международно, не да си уплитат езиците от ченгелчета и франтифлюшки, което означава къси и ясни имена, и на финала да им е добро нумерологичното число и да са в хармония с фамилията...

Ради
това че никой от фамилията няма алергии, въобще не означава че за децата ни е гарантирано че ще са също без алергии, аз като малка бях алергична към ягоди, праскови, жълтък, прах и сумати други, без баща ми или майка ми да имат проблеми, но организма при някой се преборва с тях, при други остават до края... няма нищо фатално - но си зависи от вида алергия все пак.
Третата сливица се уголемява точно при алергия, и за това ще го изследват за такава ако не помогнат капките
иначе много за алергиите тук
http://www.alergii.com/display.php?page=alergiq
Цитирай

Italia, Palermo

Ахой, мами в Чехия! Извинете ме, че нахълтвам в темата ви! Може да ви се стори щура работа, ама от раждането на моята дъщеричка и пея мотив от една чешка фолклорна песен с български текст и не мога да си спомня как се казва, чудя се и от къде да я смъкна по нета, ни дали я няма в някой чешки сайт за фолклор. Песента е долу-горе така " кукувица кука на зелена бука, ку-ку ку-ку, ааа, ааа " т.н. Имам си тук една приятелка от Бърно, омъжена като мен в Сицилия и с дете на 4 годинки. Тя не знае как се казва песента, макар и да и е позната мелодията. Навремето съм ходила с училищния хор в Прага, Оломоуц и Жилина и пяхме на чешки, спомням си една, която  на български  ( смътно си спомням) е долу-горе" ШАрлъо-марлъо писанче, малко нежно глезанче" ( извинете за липсата на ер-малък!)...ТА да не стане мисълта ми още по-объркана ...позволих си да смъкна песничките де ги имате на линк тук, но не бяха сред тях. Ако можете, бихте ли ми дали някаква информация за тия две песни? С риск да изглеждам в очите ви една изкукала кукувица, най-после се пресрамих да ви пиша! Декуй предварително, ако ми драснете ред!
Поздрави от далечна Сицилия!
Цитирай

milix
идея нямам какви са тези песнички... а с бг текст изобщо пък съвсем ме обърка  Crazy Very Happy
сори но не знам за кой песнички става въпрос...
Цитирай

В емиграция

milix, аз се сещам за Тарлю-Марлю Писанче, майка ми я пееше преди 30-ина години... Ето ти линк към български детски песнички - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/409/57/    (Тарлю е номер 141). Честно казано, просълзих се като видях толкова много песнички от моето детство, но и много се смях на някои нови - "Две кебапчета летящи", "Малката скумрийка Сийка" или "Урок по падане"  Laughing Както казваше навремето моят братовчед (тогава 4-годишен) - "какви ли вече не ги измислят.."  35  35  35

Чешки мами, ще ви пиша по-късно, защото тази седмица до края съм претоварена с работа...
Цитирай

Praga

Milix--мисля, че става дума за пърши пърши йен се лее...там има подобен текст кукачка  йе закукала, паненка йе заплакала..лелелелле как изглежда това на кирилица...чесно да ти кажа незнам дали я имам ще проверя и ще ти пиша Very Happy естествено ако е това де.... Mr. Green

Поздрави на всички..да ви се похваля Маята вече пикае на гърне....права като момче..цели гърнето безупречно, остава ни нощния памперс и акането, е не сме съвсем фит ама все пак има напредък.
Цитирай

Чехия

Привет от мен, ние три дни поредни се борим с висока температура на малкото зайче...Чак днес спадна, и за малко излязохме на разходка..Явно от зъби, ама я държеше между 39 и 38 С ..та през 4ч. пиеше антипиретици и мокри забали.

...Искам още  да пуска един линк с чешки песнички в един друг форум регистрирате се и теглите на воля.

http://www.mp3hits.cz/index.php

Иначе Ели, много ме кефи Щтефан, Самуел ...а най-омразното ми чешко име e съкратеното  Хонза..  Embarassed За момиче допада ми Луцие и Андреа, ама също много срещано ..

Руми, браво  Hug за Майче..

bouquet
Цитирай

Praga

О Ванче, милата Вярка..тва гадно с температурите ама и моя хубосник вдига такива, че и 40 от зъби кака става тая рабта незнам...я да те питам за тез забали ако можеда ми обясниш как ги правиш, че нещо последния път направо се обърках, та да чуя и твоя начин..благодаря и бързо да се оправя малката мишка.....
Цитирай

Czech Republic

здравейте

Ванче, кои зъбки следва да й избият на Вярката? Ако са кучешки давай повече от залъгалките дето се слагат в камерата за малко, охладени, страшно облекчавали Peace, дано мине бързо

Миликс, тази песничка за кукувицата само веднъж я чух една майка да я пее на детето си в трамвая и текста беше "пърси пърси", нека майките помагат ако се сещат, аз съм още далеч от чешките песнички Embarassed

Гале, кво ме направи ти бе жена, сега веднагически ще кликна на линка да ги видя тия смешни песни за кебапчетата 35, чух, че в БГ сега сред децата хита бил "ще полудея, баси майката какъв живот живея..." на Слави Трифонов. Офф мале кво ни дойде до главата 35 Crazy
Цитирай

Цитирай

Czech Republic

Prší, prší

Prší, prší jen se leje,
kam koníčky pojedeme,
Pojedeme na luka
až kukačka zakuká.
Kukačka už zakukala,
má panenka zaplakala,
kukačko už nekukej,
má panenko neplakej.

Prší, prší ještě více
na kohouta, na slepice,
utíkají ve spěchu,
schovali se pod střechu.

Prší, prší na panenku,
schováme ji pod sukénku,
tralala, tralala,
panenka se schovala.

http://www.hero.cz/SUNAR/Zabava/364/

тук...най долу я има  Smile
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте,

Ние вчера станахме на 3 месеца, но по закона на Мърфи точно вчера София не се чувстваше добре. Нещо я болеше коремчето, акаше по два пъти след ядене и акитата бяха със зелен цвят. Не искаше да спи, мрънкаше и почти цял ден се носихме на ръце. Дори навън в количката едвам заспа и то само за 30 мин. Мерих и температурата - нямаше. Сега е по-добре. Чудя се от какво може да е  newsm78 Най-вероятно или аз нещо съм изяла или тя нещо е налапала. Преди 3 седмици имахме подобно изпълнение, но тогава беше яла косми от мойта жилетка. От тогава много внимавам и миеме ръцете поне 3 пъти на ден (смуче си пръстите като заспива)

Момичета, добре че сте вие да се обзаведа с чешки песнички  Hug Бях казала на Мартин да ми потърси, ама той нещо се ослушва. Да си призная, лично аз предпочитам на БГ (за да мога и аз да и ги пея), но детето трябва да свиква и с чешките. На линка, който Пети е дала ми хареса тази за комарите, коита се женили Laughing

milix, ти знаеш ли линкове за италиански песнички. Слушала съм тези от фестивала златната монета и има много хубави. Например, Nella vecchia fattoria, Il coccodrillo come fa?  или Quarantaquattro gatti.

Цитирай

Czech Republic

здравейте момичета и честит празник на празнуващите Hug

нас дядото от БГ ни се обади в 6.30 тази сутрин за да ни честити, луда работа еии Blush

Ирина - зеленото ако е признак на незнам кое си усвояване на ензимите и разликата между предното и задното мляко на майката, виж в кърмаческия има доста изписано за това, не е признак за безпокойство, нито за изстиване на детенцето. Получава се, когато беба суче само предното мляко и не стига до задното, което е по-хранително. Честити ви 3мес., вече пенсионирахте ли дрешките bowuu

Аз пак да питам, че може да не сте ме прочели - кашата на НУТРИЛОН ми стои на гранулки, колкото и да разбивам не става гладко, трябва ли да я бъркам с пасатора или така да я давам? за оризова каша става въпрос Blush
и другото - Кога ще празнуваме Великден, кога се боядисват яйцата?
Цитирай

Praga

Хай на всички,

Ванче как е малката душичка, свалихте ли темп? Маята днес е с няква странна температура мужду 37,5 и 38 след следобедния сън се събуди топла Sad да видим кво ще е развитието по-натам. Спрях да и давам ехинацеята, че трябвало да се почива иииии ама от утре пак почваме. Владето пък му избиват кучешките зъби /слава богу остават после само още четири кътника и ще имаме малко почивка/, кисел е та дрънка и изобщоооо...

Миленке--знам ли великден--май ще направим генерална репетиция сега накрая на март--ще направя козунак, пък яйца ще боядисвам май за българския, а вие?

Поздрави на всички
« Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 20:47 от vihronrav »
Цитирай

Здравейте и 4ести празник на вси4ки празнува6ти.Миленке православния Великден е на 28 или 29 април,незнам кое е неделя.А ние винаги сме си боядисвали яйца в 4етвъртък преди празника easter.А за ка6ата мисля 4е няма проблем 4е има гранули.На мен съ6то ми се полу4аваха и не сме имали проблеми.Но ми е 4удно за6Тото казва6 4е е оризова,а те по принцип се разбиват много лесно.Проблем ми бяха мле4ните.Но не се притеснявай,просто ги побутвай с лъжи4ката по големите и така.А утре мисля 4е се иска про6ка/да не забравите/и по4ват постите/ама не съм сигурна/.Аз имам да свалям някое кило  badscale та се замислям дали да не използвам слу4ая newsm39Това за сега.4ао
Цитирай

Чехия

Ахой, днес е прошка, ако с нещо някой съм обидила извинявайте.

Верето вече е по-добре от вчера е без температура, както дойде така и си замина.  Crazy Обаче дни наред не мърдаше под 38.0, много странно нещо.
Забравих да ви се похваля на 03.03.2008 мишлето защрапура само, ама сега няколко дни няма сила и проявява желание да опитва.

Миленче, май и горните и кучешките заедно иначе, тя не ще да ги лизне тези ,,коусатка,, силиконовите, само морков или краставица помага.. Wink

Руми, еми забалите зависи от Т , ама в малко хладка водица с оцет намокрям чорапи и добре ги извивам, но не тези дето са фроте ами обикновени памучни, дълги над коленете. Оставам ги до момента в който ги загрее и после пак ги намокрям.

Цял забал реших да не правя защото много стресиращ, тя почна много да трепери и да се ядосва и ме беше страх от нерви и с 39.5 да не ми направи гърч.
Оставих я гола само с чорапките и до 40 мин. беше вече по-спокойна и с 38.6 тогава леко я обтрих с мокро тампонче с хладка вода по телцето основно по крачета и ръчичките.
Иначе през нощите когато най-трудно сваляше Т. мокрех обикновен памперс е хладка вода и го слагах за час, лошото е той бързо се загрява и ефекта после е обратен.
Ама мокри гащи не понесе  много ревеше, а при памперса не се усеща толкова мокрото.
Още бани правехме с 2 градуса по-студена вода от тази на Верето, много добре и се отразяваха..като задължително с мокрене на главичката..
Иначе при цялостните забали може много бързо да спадне Т.  и това е голям шок за организма..., а и ако е настинка да се слага нещо мокро и студено на гърдите и корема не добре идея..За това само крачета и ръчички, ефект обаче има.
Пиши как е Майчето.

Аз, се чудя дали да правя козунак тази година, миналата пропуснах, че корема ми беше голям, ама тази какво оправдание да си измисля  Embarassed  newsm78 От 2002г. не съм пропускала домашния, сега може да почина малко.

Иринче, не бой се, яде ли, весела ли е, няма място за притеснение  Hug ..После като почнеш да захранваш ще има от всички цветове на дъгата в акито. Верето редовно скубе от килима и от одеялата мъхчета и ги гълта, като и ги извадя от устата реве по 10мин. и после си прелазва намира нови и пак там...Сега даже на мен ми предлага да ги опитам.  Embarassed Ама какво да се впрягам, стерилна къща не мога да имам, а се успокоявам и с мисълта, че циганските деца са най-здрави.  Blush

За сага чао... Гушки на мъничета и дано са здрави вече. 
Цитирай

Здрасти банда
днес решихме с Емето да садим летнички, бях купила различни видове, тя обаче искала да види цветенцата аз до като разкопавам място за семенцата, и ми донесе в шепичка 8 бели пликченца, без никакви надписи, не знаех изобщо кое какво е, ей така наръсихме всичко на различни места... пък каквото стане  Crazy Very Happy

За Т., най-бързо, лесно и безболезнено се сваля във ваната  Peace Емата и без това е като жаба колкото и да й е било лошо като кажа айде във ваната и тя веднага тръгва, водата разбира се трябва да е с по ниска Т. от тялото и разкарва треската на 100%, след това не се облича много за да не се загрява, давам парацетамол или нурофен според зависи и овладявам Т. чорапите с оцет тя не ги харесва, че й миришели, студено й правило и тн...

Иринке
нищо няма , по един ден кризи след още няколко месеца даже няма да ги забелязваш  Wink щом не трае няколко дни или повече проблеми, минало-заминало, организмите им се развиват всеки ден.

Великден
ние винаги го празнуваме по 2х, дай ни празник да има, въпреки че от както се е родила Е. винаги за бг Великден сме били в бг, защото и р.д. почти винаги имам по това време, обаче тая година съм баш на Велик ден значи  Whistling Very Happy
цз и бг винаги четвъртък или събота се боядисват яйцата.
За пости обаче никаква ме няма  Blush бедна ми е фантазията за такова готвене  Rolling Eyes
Цитирай

Praga

Хай--мерси Ванче за обясненията по същия начин се оправяме и ние..само дето открих от болницата добър вариянт с лед в плик в една тениска и между слабините.....пак сваля ама пущината снощи цели четири часа я държа около 38,5-39 квото и да правех....в общи линии към 4 се препоти и това беше до към 13 днес..пак вдигна около 38 ама като и дадох нурофен свали...абе мани...кво да ви кажа тва с гърчовете направо си е гадно. Нали Влади последно ми напарви такъв и то от рязко качване /на 38,1 му дадох панадол и след половин час беше над 40--гърч и финиширахме на 39,8/..та сега направо ме втриса като си помисля, че сигурно и той ще мине по тоя път....все да се тормози човек. На 13. сме на второ ЕЕГ с него, първото в болницата докато бяхме беше нормално /слава богу/ сега да видим второто. Само незнам как ще стане, щото искат да отидем будни и той да заспи по време на записа, което аз не го виждам ама изобщо.....щото е и по никое време в 11ч..то със сигурност ще го събудя в 5 ама каква е гаранцията, че няма да заспи в количката преди това незнам..уффф направо ми иде да се гръмна напоследък с тез температури /винаги ме е било стра от тез гърчове и сега..../
ванче ти какво мислиш повъпроса за диазепама..на Влади му го изписаха над 38-38,5 да му давам /слагам свещичка в дупето/, ма на мен ми се струва тва много радикално, всички ме убеждават /доктори/ как нямало проблем, ама мен ми е много притеснено как всеки път да му давам диазепам, ми ако се проточи болестта и температурата newsm78. Уфф незнам много гадно наистина като са болни, верно е че като са здрави и ми иде редовно да заключа вратата от вън и да не се връщам поне няколко часа, но като са болни си е направо отвратително.

А за кучешкие ви е малко рано, най-вероятно и излизат горни и резци..ако имаш предвид първите четири зъба отгоре..Кучешките са към 1,5години /те са по-гадни в никненето Sad/. Между другото и Влади е от отбора за чесане с морков и краставица..само това признава от както му никнат зъби или ...може да ви се стори странно ама кокал като кучетата също обича да гползва каот чесалка Laughing

Честито за щъпуркащото Вярче, дано да боледува по-рядко занапред.

А да се похвалим..ще си ходим и ние до БГ-то на 4,05 отиваме и на 16,05 се връщаме, някой от вас ще има ли в тоз период в София.....да се видим ако има ако не друг път Laughing

поздрави на всички

« Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 16:38 от vihronrav »
Цитирай

Czech Republic

здравейте момичета,

днес голяма разходка направихме по улиците, ама тук си е направо пролет. Забелязах, че Ванеса вече се радва на новите си дрехи и ги гледа с интерес, започнала е да разбира повече, което много ме зарадва, защото явно съм подценявала бебчетата на 6м възраст Crazy

Ванче, честити първи стъпки, сега по стара БГ традиция трябва да й купиш нови обувчици Love

Аз незнам дали ще меся козунак, никога до сега не съм, ако имате хубава и лесна рецепта, давайте, ама да е като за майки с деца, нали знаете Crazy А за яйцата, май по католическия ще ги боядисам, някак си не ми върви да е празник тук, а ние да чакаме православния, знам ли...

Руми, всичко ще бъде наред, ще видиш, че изследванията ще са в норма, гушни малкия мъж от нас Love

Доре - ми то не са точно гранули в тая каша, мекички са като топченца, аз ги разтварям, ама което остане го махам и така, какво да правя, сега и през пасатор ако ги бъркам, ще стане егати готвенето chef

Поздрави на всички
Цитирай

В емиграция

Здравейте, моми4ета! ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ (макар и със закъснение). Да сте живи, здрави и игриви!

Най-сетне пушилката се разнесе, аз мога да вдигна малко глава от работа и да ви пиша както подобава  Very Happy

Ели, благодаря за компютърменските комплименти Smile Опитвам се да бъда на ниво, както всички Българи в IBM.

Миленка, още не съм започнала да обхождам обходите, но още когато си мечтаехме за бебенце, сме ходили на оглед из магазините за бебешки стоки. Тъй като по нашия край имаме поверие, че за неродено бебе не бива да се купува (и то - много месеци предварително), смятам да направим най-необходимите покупки 2-3 дни преди термина. А и тогава ще съм вече в майчинство, ще имам повече време и ще се насладим на първото пазаруване за бебока. Няма и съмнение, че ще бъде голяма тръпка Smile

Относно Джон Атанасов, можеш да хвърлиш 1 око на следната информация: http://en.wikipedia.org/wiki/John_Atanasoff
След като американският съд го е признал за изобретател на първия в света компютър (и то - след 20-годишни юридически битки с крадците на неговото изобретение), никакви статии не са в състояние да ми отнемат националната гордост!  bowuu

А от това, че сега децата в България ги учат на чалги и псувни още в детските ясли, и на мен ми настръхват косите. Много пъти, докато работех в България, си казвах: "Боже, добре, че нямам още деца!" А тук, в Чехия ми прави впечатление, че атмосферата е много по-пригодена за отглеждане и възпитание на деца. Но затова пък много чехи (има неизброими примери в ИБМ!) са предпочели завинаги да си останат деца  Mr. Green
« Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 20:23 от Gali1975 »
Цитирай

Чехия

Привет банда, аз само за малко да намина да ви видя кой, какво?

Миленче, не знаехме че трябва да купим нови чепици на дребното...ама щом трябва ще ги има.  Mr. Green

Руми, за Диазепама, и на нас един доктор-неврохирург ни предложи да сме и давали малка давка нещо успокоително цял месец, но невролога не ни спомена за лекарства ...Така и досега е пила само за температурата.
Малко са страшни тези Диазепами, но е по-доброто зло сравнение с Фенобарбитала или страха отново да се повтори гърч.
Просто искат да се застраховат и казват няма да навреди ..При нас нищо ЕЕГ беше негативно, и въпреки това също ни чака още едно октомври.
Стискам ви палци  Praynig Praynig на 13.03 доста трудно вярно с това заспиване там. 

За леда, я болниците почти не правят мокри обвивания, повече се ледуие, малко по-локално е действието и малко по-агресивно върху място за това е редно да се сменява.
Ако обаче решиш да правиш цялостен мокър забал , ще е по-ефективен. Лесно се прави с мокър чаршаф, започва се от едната страна омотаваш ръка да не се допира до тялото, крачето също , после телцето и пак ръка и крак така че нищо да не се допира едно до друго...+ мокър компрес на челото.
Мен обаче онзи ден ме беше страх как дребното ще реагира и затова само обривания и чорапи.

За зъбите, не знам какво и никне на Вярка, ама отгоре венеца е подут отдолу чисто бял и май от всичко най-вече рогца и никнат овенски да може да ни сложи в ред тука с Мишо.

Ние ще сме в живот и здраве е Софето на 12.05 ... Hug

За козунаците, имам добра рецепта ама не лесна и иска много месене обаче резултата си заслужава и на вид и на вкус.
Рецептата ще я сложа до няколко дни, пък вие както решите  Mr. Green  Blush

Айде ще бегам на дискомаратона...  bouquet  Laughing
Цитирай

Czech Republic

добро утро момичета Hug

Ванче, много страшно ми звучи това със забалите, аз недай си боже да ми се наложи - едва ли ще се справя, толкова ме е страх и мърда, как ще я увувам, да не чува злото Praynig Praynig
За диазепам и аз не бях чувала да се дава така превантивно #Crazy

Гале - когато аз бременеех в началото на 7ми месец имах вече всичко купено, защото такава еуфория ме беше подгонила, че нищо не можеше да ме спре Mr. Green, и добре направих, защото едвам дочаках да изляза в матерска, толкова ми беше тежко, едно отпуснато и никак не издържах на дълги разходки, а бяха и ужасни горещини и с корема не можех да поддържам същото темпо както преди. Всичко си бях накупила, защото аз немога да разчитам на помощ от никой, освен от мъжа ми, а и предпочитах аз да си избирам нещата, повярвай ми, за 1во бебче са дооостаа неща за купуване #Crazy , после пране, гладене, подреждане, уточняване в последния момент... Пожелавам ви успех в пазаруването, със сигурност ще е вълнуващо и за двама ви Love

Аз съм като изцедена, Ванеса няколко сутрини става в 5ч да пее и неще да яде, само и се играе рано рано и после майка и е като  Twisted Evil цял ден

Давайте рецептата за козунака, мъжа ми обеща да меси, а аз да помагам Mr. Green
Цитирай

Czech Republic

пак съм аз за да кажа на Бърненските мами
26 до 30 Март, във Виставище ще има международно изложение "Всичко за детето"
Цитирай

Чехия

Привет Hug

Ще пинете ли с мен кафенце.

Миленче, мишката при нас и нощно време става да ни пее, и дори да е тъмно пак си играе  Shocked

При Вера никой нищо не откри, вилоучиха епилепсия и все пак доктор Живни ни каза, че няма да е зле все пак за един месец да и даваме малка доза щяло да и се отрази добре  Confused щяло да има ефект върху това, че е така активна беше решил че е по-добре да дадем нещо отколкото нищо...Не знам дали за себе си не беше решил, че е епилепсия, защото на нас ни изкара акъла каза ни на 50 процента сигурно Crying or Very sad  ...  Да ама той не ни беше лекуващ и невролога ни нищо не спомена въпреки, че дори го познава този Живни и са говорили заедно.Обясни, че тези стягания не са показателни за Епи. а говорят че по-емоционална.
Може би ни се размина само от това, че бяхме консултирани от двама доктори иначе като нищо и ние щяхме да пием.
Въобще моля се, никога на никое семейство да не разболяват децицата.

Рецептата като дойде после мъжото, че да гледа Верето  Crazy та да мога да пиша по-дълго.
 Blush

Цитирай

В емиграция

Милен4е, благодаря за информацията! bouquet След една седмица влизам в шестия месец, така, 4е за покупките още има време. Ще посетим изложението на Виставището. А сега, като се затопли хубаво времето, ако искате с Евката, може и да се срещнем на кафе. Wink
Цитирай

Brno, Czech Republic

Гале, Миленче,
аз съм навита, само свирнете. Ще се радвам да видя принцеса Ванеса, че сега само на снимки сме се гледали.
Кат гледам прогнозата, тази седмица само го дават да вали.... дано не ни хване гадното настроение  Sad

от нас чао за сега
Цитирай

Здрасти банда

Ванче
аз даже не съм разбрала че имате съмнения за нещо си  Embarassed важното че всичко е ок

Аз днес най-после успях да се запиша тук при една местна гинеколожка, че все си ходих при Прашския  Love, ама голяма заспа ми се видя жената тук  Tired измери ми корема там до срамната кост или до къде точно се мери, опипа ми корема, и ми каза след месец пак да дойда...това беше всичко... доста бях разочарована, казах й че не съм била още на голямото УВ в 20.седмица, та ме прати поне на такова, и разгледахме бебето от всички страни, само където си беше навряло муцуната някъде в хълбока ми и нея не можахме да разгледаме... но другото му е на ред Wink
Цитирай

Czech Republic

добро утро момичета Hug

Гале, Евка - разбира се, че ще пием кафенце, нека само се стопли и сме навънка Peace

Ели - аз като бях бременна и ме гледаха всеки път на ехографа, после прочетох, че бебетата усещали трептенията като звуци и не им било много приятно да ги гледат често Shocked, ама за наш кеф... Кажи Емката как се чувства като кака, осъзнава ли вече?

Ванче - наскоро прочетох, една майка разказваше, че на детенцето й поставили диагноза "хипертонично"(което на мен ми звучи като точно с високо кръвно, но не било такова), било адски активно и не било хубаво, предписали й релаксиращи масажи за да се отпуска детето вместо успокоителни TiredЗа мен беше много странно, защото винаги съм си мислила, че е хубаво детенце да е живо и активно, Ванеса не се спира от сега, а за после не ми се мисли Embarassed Та, мисълта ми беше, че колкото ние се радваме, че са палави и активни, явно организма им има нужда от почивка все пак, опитай с масажчета Peace

Момичета, кажете ми препарат или начин как да си изчистя тапицерията на диваните, не ми се ще да се занимавам с фирмите, дето перат, защото ще дойдат с един куп машини и химикали да ги надишаме, а и кучето ще полудее съвсем, но ако няма друг начин и това ще направя...

Ради, Роси, Ани, Руми, де се губите???

И да не забравя - задавал се нов ураган и студен фронт до края на седмицата,от гадно по-гадно ooooh! ooooh!

Приятен ден на всички bouquet
Цитирай

Чехия

Здавеите и от мен,
не 4е имам кои знае колко работа ама наистина не остава време да седна на компа-когато остане аз лягам с децата.Ина4е нищо ново,време гадно и настроение пак такова.От в4ера запо4нахме да захранвам с жълтък и много и се услади.Ина4е за кашите и на мен ми се слу4ваше да станат на гранули и аз му намерих цаката-разбивам кашата с домакинска тел  Peace,става идеално гладка.
За кузонака знам 4е маиката му било мастта ама незнам-не съм на 100 процента сигурна  newsm78.
Да ви кажа каква съм умница,изтрих си антивирусната от лаптопа и да си вкарам новата и така го блокирах 4е ве4е 4 дни немогат да ми го управят  #Crazy-направо му разбих 4увствата а аз сам бесна  #Cussing out
Е това е за сега мам4ета желая хубав ден  bouquet
Цитирай

Здравейте и от мен. Аз пък 3 дни немога да пи6а във форума. Иска ми парола казва ми 4е името ми е заето , ....не сам регистриран потребител... и аз мислех да се регистрирам с друго име, но днес ето мога, незнам какво бе6е станало.
 Да ви се похваля, правих козунак да видя какво 6те стане и се полу4и много хубав-голям,  единя го направих като плитка\оплетен\ а другия навит като охлюв. Намазах ги с яйце отгоре и станаха супер. ве4е имам опит за Великден, ама много време отнема.Ето и рецептата ми:
                                                                   5 яйца
                                                                   500gr захар
                                                                    2 ванилии
                                                                   150гр олио
                                                                   1\2л мляко
                                                                    30гр мая
                                                                   11\2 пакета бра6но
                                                                   1лъж сол
     Меси се много, втасва на топло пак месене. Оформям си го и като пак втаса го намазвам с жълтък и го пека на 200 C.
Е, това е от мен 6те запо4вам готвенето - 6те е голямо на Дениско , а после и за нас по-големи4ките Very Happy
При нас вали, и сутринта станахме мокри4ки като заведохме каката на детска. Забравих да ви каза 4е Ванеска ме накара снощи да и направа ВИФУКНАТИ  ЯЙЦА  и сега едвам си отварям устата.
 Лек и успе6ен ден на вси4ки. bouquet
Цитирай

Decin, Чехия

Привет мами,

И аз скоро не бях влизала да пиша как сме. Вчера бяхме на преглед и сме 63 см и 5,8 кг. Биха ни и ваксина и днес сме с температура, мрънкаме и дори пропуснахме едно спане. Реших, че днес ще пропуснем разходката за да мога вкъщи да я  наблюдавам. За сега не съм давала парацетамол. Сутринта имахме 37,4, а на обяд леко я беше дигнала - 37,7. Направих една бърза консултация с Ели ( Hug ) за да  съм сигурна, че не правя грешки. Сега като влязох в нашата страничка, виждам, че точно тази тема се е дискутирала тези дни - високата температура.  Praynig Надявам се, че от ваксина не се вдига много висока температура.

Галя, аз също бих те посъветвала да не оставяш обикалянето по магазини за последния месец. Поне на мен в последния месец много ми тежеше корема, лесно се изморявах, а да не казвам колко често ходех до WC. Не е казано, че всичко трябва да се купи. Например, количката може да се купи бебо като се роди, но е хубаво да се спряла на нещо.

Ели, моя личен гинеколог в Дечин не ме е гледал на ехограф освен първия път (~ 8 едмица). На консултациите само ми опитваше корема, сестрата ми мереше кръвното и с индикатор изследваше урината. В 12, 20 и 32 седмици ме прати на УЗ в болницата. В 38 седмица почнах да ходя на запис на сърдечните тонове веднъж в седмицата пак в болцата (в БГ е от 36 седмица).

Ванче, честити първи стъпки  bouquet

Руми, стискам палци всичко да е наред и на успеете за заспите на 13.3  Peace

Миленче, ти много ме успокои с това пеене рано сутрин  Laughing Аз сега спя между 4-5 часа на нощ и силно се надявах, че след някой месец ще мога повечко да спя. По принчип бях поспаланка - поне 8 часа сън ми трябваха за да се чувствам добре, но сега се радвам и на 5 часа (2*2.5 часа). Понякога се хващам, че мисля само кога ще мога да положа глава на възглавничката  Embarassed За сега София нощно време се храни на 4-4,5 часа. Проблема е, че дори тя да заспи бързо, аз след това поне 30-40 мин изцеждам другата гърда.

Ани, мерси за рецептата. Аз едва ли тази година ще правя козунак, но си я записах да догодина.  Cool
Цитирай

Прага/Чехия

Здравейтеее най-после и от мен  Hug ,да се запиша докато не са я заключили темата  Laughing
ами при нас нищо ново и Стефи я мъчат тия гадни кътници и е крива,но се справяме  Wink ,не мога да се вредя тия дни на компа нещо,Искра ми пише от БГ смс-и и казва,че са супер там и си ходят на пред назад на разходки и така.....  Very Happy
Времето днес е ужасно  Sad както май ще бъде и целия месец,а ние все чакаме и чакамееее хубавото време та да беснят малките на вън.
Айде целувки от нас  Love на всички.
Цитирай

Здрасти банда

Аз пък до сега не бях ходила на генеколог при който да няма нужда да си сваля гащите, тая баба вчера не само не ме пипна от долу, ами и не ме и погледна даже... това ми е странното опипа ми корема, измери ми корема, попита ме как се чувствам, рита ли бебето и това беше буквално, каза след едини месец пак да отида  Crossing Arms ама забелязах че сестрата ми е ударила печат на друга докторка на рег. лист, на Трудакова, днес питах в МЦ всички майки ми я похвалиха, след месец отивам направо при нея обаче  Whistling
За ехото - те са 4х задължителни за цялата бременността, единия точно 20, последния в 30 г.с.

Ирка
как е бебона днес

Галя
аз пък нямах проблем с обикалянето по магазините на края, купихме количка чак с Емата в ръце, и тн... изглежда е до натура, характер и тн

Аз копувам мазанец, той ми е най-близък до козунака, хич ме няма в печенето  Crazy Very Happy
Цитирай

В емиграция

Здравейте, мамчета! Благодаря на вси4ки за съветите. Хм, тъй като това ми е първа бременност, нямам представа как ще се чувствам в последните месеци.  Затова ще започнем с покупките за бебчо лека-полека... Най-масивните (количка, кошара и т.н.) може би ще оставим за по-късно. Засега сме си набелязали модели Smile
Ели, ако живееше в Бърно, щях да ти препоръчам Закопалова - моята гинеколожка. Перфектна е, отнася се към мен с много внимание, дава съвети и ме праща по прегледи. Всеки месец досега сме разглеждали бебето на видеозон (даже последния път то като че ли ни махна с ръчичка за поздрав) Smile Много активен бебок, върти се като пумпалче в корема ми, рита като за световно Very Happy
Георгиева, благодаря за рецептата. Ще пробвам да направя козунак по нея.
Миленка и Евка, нека само да минат ураганите (днес даже беше снежен ураганът над Бърно Shocked ), и ще се организираме за кафе Party
Цитирай

Decin, Чехия

Здравейте,

Днес София е без температура, но сутринта не искаше да яде. Направо се видях в чудо. Първия път като не яде я оставих, ама след 3 часа пак отказа. Засуче два пъти и рев. Един час се мъчих да я излъжа белким малко хапне. Направиш и 30 мл АМ, но и него не искаше. Добре че все пак на обяд прояде и се поуспокоих. От тогава ядем през 2 часа  Laughing

Цитирай

Ехооо,каде се загубихте вси4ки.Да не замесихте о6те отсега кзунаците Very Happy Ани ти не си за жалене 6том има6 време и за козунак. Mr. GreenАз едва смогвам отвреме на време мекици да направя и то само ако някои гледа децата.Но те пак ме държат за краката 35При нас ни6то ново.Играем,пла4ем,играем пла4ем и така.Сега сме на  вълна БГ фолклор.О6те не са си отворили о4ите сутрин и пускаме музиката и играеме хоро hahahaголяма картинка сме.Ама само мир да има.Е това е.Лека ве4ер. bouquet
Цитирай

Чехия

Здравеите моми4ета,
днес е страхотен ден,слънце грее ,птички пеят а моита малка принцеса си има първо зъбче  moresmile-дано всички така да излизат  newsm17 ,без Т и др.неразполужениа.
Аиде за сега е това целувки  bouquet
Цитирай

Czech Republic

еее, браво на Рая, здрави и бели зъбки й пожелаваме, да хруска с тях слако сладко Hug
Ради - сложи ли Рая вече в спортака? Ние нямаме търпение, голямо пънене и надигане в тая зимна корба, ама още поне седмица да почака...

Доре - при вас е голям купон значи Mr. Green, все заедно ли си играят, не се ли сдърпват за нещо като всички братчета-сестричета?

И при нас нищо ново, към обяд ще излизаме, че сега сме се оспали малко, а и мама да погледа ТВ. Гледате ли "Пей с мен?" Голям майтап е, мъжа ми ме запали напоследък

Хайде цунки и гушки о