Бъдещи и настоящи мами в Чехия - 6

  • 25 195
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Чехия
  • Мнения: 97
Милен4е моите бяха 1 седмица в спирт-споко  Peace нисто им няма

# 211
  • Мнения: 4 717
здравейте момичета,

как сте днес?

аз чакам да стане обяд и да звънна на нашите в БГ да проверя за един колет, че им пратих преди 10ина дни, но го няма още, а от пощата казали на майка ми - "ако е голям, задължително го отваряме" Whistling и съм направо бясна, ако са го отворили, големи изроди са #2gunfire

Раде, много сте готини със слинга, колко време издържа Рая в него? На мен ми се искаше да излизам по магазините с Ванеса в кенгуро или слинг, но имам чувството, че тя няма да издържи, особено ако й се приспи, как ще заспи права newsm78, та не смея...
Друго исках да те питам - вие папате ли каши вече и ако да - кога й ги даваш? И на колко разово хранене сте? Ние все още на 3ч, 6 пъти дневно, само на мляко сме, на обяд няколко лъжички пюре, но виждам, че тя упорито се мъчи да отказва поне едното ядене и да ги направи 5, та незнам дете на нейната възраст колко пъти трябва да яде, а не близва вода ама хич newsm78

Ели, Гали - започнахте ли покупките за бебчовците, толкова е вълнуващо да пазаруваш за малките шушки Heart Eyes
Гале, ако имаш нужда от съвети за това свиркай, аз обходите съм ги обходила по стотина пъти за бебешки стоки Joy

Хайде ще ставам сега, че май плачка, днес ми е малко кривичка и топличка от ваксинката вчера, да минава бързо  Praynig Praynig

# 212
  • Чехия
  • Мнения: 97
Зравеие и добро утро,
Милен4е не сам ходила на вън още със сленга и незнам как ще ни бъде   Laughing.А за кашите давам ги или сутрин на закуска или след обяд като стане.Но аз купувам безмле4ни и си и слагам Нутрлон в нея.Също много яде от тези на Нестле млеко с каша ако ги знаеш с банан.Тя  пък с удоволствие би махнала млекото,ако зависеше от нея.Яде вси4ко което е с лъжица  -биберон само ве4ер и в 5.30 сутринта.Даваи на детето каквото му се яде то знае наи добре.Ние на вашата възраст ве4е на обяд ядехме 1 буркан4е.През деня имаме 4 яденета а в 5.30 ни е другото.При нас плодовите не вървят но пък за сметка на това запо4нах да давам плодове сурови-в4ера е яла за първи път грозде с банан с детски бишкоти на Нестле и кисело млеко,вси4ко пасирах и го изяде  Laughing
Хубав ден   bouquet

# 213
  • Мнения: 884
Ели,жалко ,че няма да се видим !
irina_nik ,благодаря за предложенията!   bouquet

# 214
  • Мнения: 26
                                                        УРА, УРА, УРА,  има песни4ки сега
                                                          6те пеем с пълен глас-
                                                                мама, тати, аз
        
                                                              Laughing Party :Привет мами,
Благодаря за песни4ките-Ванеска се зарадва много 4е има то4но тези песни които пеят в  детската. Запо4на да пее-тя е репетирала а аз ..... Embarassed.
Ние също пием мляко но само ве4ер и нощно време защото се събуждаме.
Ходих на лекар с децата каката 4исто ди6а а Дени малко-по тежко и ни пратиха за кръв,  не6то не свързах ,  мислех 4е 6те го прати на снимка ако се самнява за бронхит4е, но... 6те видим утре. А няма Т, спи си лодува ти4а храни се..Докторите май антибиотика им е наи -лесен за изписване #2gunfireЕ, Това е сега 6те требва да папаме  chef

# 215
  • Мнения: 6 390
Миленке
ама ти кърмиш или си на АМ не знам, ако си на кърма - няма страшно че не ще вода... щом има 6х течности през деня, мокри си пелените редовно - явно е ок.
Кашата давах на Емата преди голямото нощно спане към 19ч яденето, и в 20ч отплуваше, издържаше ми до към 2-3ч според зависи... обаче с голям кеф я лапаше, само като я видеше и се почваше с едни лиги, едно подскачане и пискане  tooth При мен най-много точки събраха кашите на Нутрилон, тях ги яде до последно, на края другите ги елиминира съвсем...
Иначе до днес сутрин ми пие АМ
Не си спомням кога и как се елиминира по едно ядене...но тя сама ще ти покажа в това бъди сигурна...

Раде
екстра е слинга

За бебешките покупки, някак си почти никакво вълнение този път, за разлика от предишния...
От една страна имаме най-необходимо, в днешно време ти потрябва нещо - излезеш и си го купиш...

Я да питам какви шишета и биби ползвате?

# 216
  • Мнения: 54
Хей, здравейте момичета,

най сетне качих и аз малко снимки:
това са от украсата във Ванковка

http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/?start=20
 
a tova ca cnimki ot ekckursiyata do Trebic
http://s266.photobucket.com/albums/ii261/de4ko/Trebic/

малко захладня и предполагам че всички сме понамалили разходките.
чух че момичетата от танцовата група ще ходят утре в Прага да танцуват за честването на 3ти март
Айде, весело изкарване на Пражките мами и де4ковци

# 217
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите мами,
аз и с Винсан и с Рая ползвам тези  http://www.babyexpert.cz/produkt/lahev-chicco-fyzio-250ml-plast/  проблема е 4е до 6 -8м.ги ползваш и после купуваш други 4е тия са неудобни за бебето да се у4и да ги държи-ина4е за теб са супер,а и двете ми деца нямаха пове4е от 1 м.колики и то такива 4е от 17 до 18 4аса.за малко попла4ат и аиде кои от коде е  Grinning
А да ви каза 4е Рая пие по 2 шишета с 4аи на 24 4аса-4аи от плик4ета не гранулиран и не подслаждан,вода неще да лизне  Mr. Green
Ели и аз нямах тръпка за пазар ама като станах на 8-9 месеца като се Юрнах   Money-само харчех пари и цял ден бяхме с Винси по пиците и ресторантите да папкаме  Joy,е беше хубаво.Не сам излизала на кръчма откакто имам Рая-Бая  #Cussing out поне за кифенце
Аиде много се разнежих.Хубав ден    bouquet

# 218
  • Мнения: 26
Здравейте и от нас.
Де4ко  бе голяма госпожица има6 бре, на колко е?  Говори ли 4е6ки? Сигурно е на детска или гре6а? Браво много хубави снимки имате.
Тук рано сутринта днес има6е сняг по колите и е многоооо студено.
Незная  kaкво да сготва на Дениско ние останалите от сем.сме лесни ама малкия...
 Е, това е от мен за сега, слу6аме си песни4ки  Party

# 219
  • Мнения: 4 717
ахойте

Ели - ние сме се заринали в шишета у дома, мога да отгледам още 2 бебета с тях. Купи само 2, а детето само ще ти каже предпочитанията си. Ванеса е на моменти- ту Чико, ту Нук, като беше съвсем малка хареса Авент, сега наскоро купих нова и неще да я близне,според мен в зависимост от това как й растат зъбите и я болят венците така си избира къс или дълъг биберон, но винаги силиконов Peace. Аз кърмя и дохранвам с Нутрилон, но напоследък съвсем ми намаля кърмата, защото нощем не суче, а понякога през деня отказва гърда, ми мъчиме се,ма да видим до кога...
За кашите Нутрилон мисля днес да я пробвам, само да не я запичат newsm78

Дечко - много сте големи вече, слуша ли като преди или започна да проявява характер?

Ани - с готвенето на Денис верно е сложно да се мисли, уф и мене това ме чака в близко бъдеще...Браво за песните

# 220
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Аз само чико ползвах като бебе с Емата, ама определено си мисля че не съм доволна, но по други от тези дето е показала Ради, но уж против колики пак пишеше, тинтириминтири...
Обаче като доста голяма според мен получи подарък шише МАМ от теското са, другаде не знам дали ги продават, и съм доволна, в смисъл че и на него пишеше против колики и алабала, ама чикото трябваше да й го вадя от устата да влезе въздух в шишето, а пък при тези  МАМ нямаше нужда... сещате ли се за какво говоря... тези дето ги имате как са с въздуха  Grinning

Дечко
ама много готина ви направили украсата в тая Ванкова, тези макети много истински изглеждат, явно че и на вашата кака й харесват  Wink а Требич много симпатично градче изглежда  Wink

Ради
екстра за чая, няма лошо... Емата чая май само в градината пие... и то по думите на даскалиците Wink

# 221
  • Мнения: 6 390
и да ви питам какво ще кажете за най-популярните имена в чехия

момчета
Jan, Jakub, Tomas, Lukas, Ondrej, David, Vojtech, Adam, Martin, Matej

момичета
Tereza, Adela, Katerina, Natalia, Anna, Eliska, Karolina, Kristyna, Veronika, Lucie

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/statistika_nejoblibenejsich_jmen_deti
това според нац. статистически институт за 2006 - най-често давани имена на бебета

най-често срещаните имена за цялата страна обаче са

за жени
Марие, Яна, Ева, Хана, Вера, Ленка, Алена, Катержина, Петра

за мъже
Йржи , Ян, Петър, Йозеф, Павел, Ярослав, Мартин, Мирослав, Томаш

http://krestni-jmena.cz/seznam/?filts=0&
 Mr. Green

# 222
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите
наи много ми харесва за момче Адам,а за момиче Ема,но ти Ели си имаш Ема така 4е незнам.... Heart Eyesможе би Ева.А за шишетата не дърпам да влиза въздух,на дъното има силиконова клапа и после е пласмасовата капачка и на двете има дупки които се разминават и като дърпа бебето силиконовата мембрана се свива и през дупките влиза въздух.Аз не сам им давала да избират,просто купих тези и те с тях свикнаха-но все пак това си е личен избор  Peace
Аиде сега ми кажете какво е Ихли или не го пиша правилно  newsm78-децата го ядели или нещо подобно
Дечко супер снимки,супер детенце да ти е живо и здраво  Heart Eyes

# 223
  • Мнения: 4 717
таман щях да ти напиша за тези МАМ, мн съм доволна и аз, и лесно се измива,пластмасата е хубава, те са цяла серия и дрогериите д и м са им дистрибутор, а можеш да видиш колекция и тук на: www.babybaby.cz, с техни неща папаме сега Peace

момичета, кога ще боядисвате яйца за Великден?

# 224
  • Мнения: 29
Здравейте!  Hug

Малките заспаха,таткото на футбол...та ми остана малко време да пиша. Wink

Ели на мен от чешките имена най ми харесват Адам,Томаш а Еда-Едуард...а за момиченце Барбора,Андреа,Клара а Дениса. Flutter

Шишета не сме ползвали никакви и с двамата ....сунара и водичка на Пепик след годинката му давах в коузелня хрнек на Авент.

Дечко,супер са снимките ...голяма красота! Simple Smile

Я..... какво си направих  http://petynka.multiply.com/journal/item/2

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 00:32 от peti_k

Общи условия

Активация на акаунт