Бъдещи и настоящи мами в Чехия - 6

  • 25 202
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 717
здравейте

Ванче, кои зъбки следва да й избият на Вярката? Ако са кучешки давай повече от залъгалките дето се слагат в камерата за малко, охладени, страшно облекчавали Peace, дано мине бързо

Миликс, тази песничка за кукувицата само веднъж я чух една майка да я пее на детето си в трамвая и текста беше "пърси пърси", нека майките помагат ако се сещат, аз съм още далеч от чешките песнички Embarassed

Гале, кво ме направи ти бе жена, сега веднагически ще кликна на линка да ги видя тия смешни песни за кебапчетата Joy, чух, че в БГ сега сред децата хита бил "ще полудея, баси майката какъв живот живея..." на Слави Трифонов. Офф мале кво ни дойде до главата Joy Crazy

# 241
# 242
  • Мнения: 29
     Prší, prší

Prší, prší jen se leje,
kam koníčky pojedeme,
Pojedeme na luka
až kukačka zakuká.
Kukačka už zakukala,
má panenka zaplakala,
kukačko už nekukej,
má panenko neplakej.

Prší, prší ještě více
na kohouta, na slepice,
utíkají ve spěchu,
schovali se pod střechu.

Prší, prší na panenku,
schováme ji pod sukénku,
tralala, tralala,
panenka se schovala.

http://www.hero.cz/SUNAR/Zabava/364/

тук...най долу я има  Simple Smile

# 243
  • Мнения: 55
Здравейте,



Ние вчера станахме на 3 месеца, но по закона на Мърфи точно вчера София не се чувстваше добре. Нещо я болеше коремчето, акаше по два пъти след ядене и акитата бяха със зелен цвят. Не искаше да спи, мрънкаше и почти цял ден се носихме на ръце. Дори навън в количката едвам заспа и то само за 30 мин. Мерих и температурата - нямаше. Сега е по-добре. Чудя се от какво може да е  newsm78 Най-вероятно или аз нещо съм изяла или тя нещо е налапала. Преди 3 седмици имахме подобно изпълнение, но тогава беше яла косми от мойта жилетка. От тогава много внимавам и миеме ръцете поне 3 пъти на ден (смуче си пръстите като заспива)

Момичета, добре че сте вие да се обзаведа с чешки песнички  Hug Бях казала на Мартин да ми потърси, ама той нещо се ослушва. Да си призная, лично аз предпочитам на БГ (за да мога и аз да и ги пея), но детето трябва да свиква и с чешките. На линка, който Пети е дала ми хареса тази за комарите, коита се женили Laughing

milix, ти знаеш ли линкове за италиански песнички. Слушала съм тези от фестивала златната монета и има много хубави. Например, Nella vecchia fattoria, Il coccodrillo come fa?  или Quarantaquattro gatti.




# 244
  • Мнения: 4 717
здравейте момичета и честит празник на празнуващите Hug

нас дядото от БГ ни се обади в 6.30 тази сутрин за да ни честити, луда работа еии Blush

Ирина - зеленото ако е признак на незнам кое си усвояване на ензимите и разликата между предното и задното мляко на майката, виж в кърмаческия има доста изписано за това, не е признак за безпокойство, нито за изстиване на детенцето. Получава се, когато беба суче само предното мляко и не стига до задното, което е по-хранително. Честити ви 3мес., вече пенсионирахте ли дрешките bowuu

Аз пак да питам, че може да не сте ме прочели - кашата на НУТРИЛОН ми стои на гранулки, колкото и да разбивам не става гладко, трябва ли да я бъркам с пасатора или така да я давам? за оризова каша става въпрос Blush
и другото - Кога ще празнуваме Великден, кога се боядисват яйцата?

# 245
  • Мнения: 240
Хай на всички,

Ванче как е малката душичка, свалихте ли темп? Маята днес е с няква странна температура мужду 37,5 и 38 след следобедния сън се събуди топла Sad да видим кво ще е развитието по-натам. Спрях да и давам ехинацеята, че трябвало да се почива иииии ама от утре пак почваме. Владето пък му избиват кучешките зъби /слава богу остават после само още четири кътника и ще имаме малко почивка/, кисел е та дрънка и изобщоооо...

Миленке--знам ли великден--май ще направим генерална репетиция сега накрая на март--ще направя козунак, пък яйца ще боядисвам май за българския, а вие?

Поздрави на всички

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 20:47 от vihronrav

# 246
  • Мнения: 87
Здравейте и 4ести празник на вси4ки празнува6ти.Миленке православния Великден е на 28 или 29 април,незнам кое е неделя.А ние винаги сме си боядисвали яйца в 4етвъртък преди празника easter.А за ка6ата мисля 4е няма проблем 4е има гранули.На мен съ6то ми се полу4аваха и не сме имали проблеми.Но ми е 4удно за6Тото казва6 4е е оризова,а те по принцип се разбиват много лесно.Проблем ми бяха мле4ните.Но не се притеснявай,просто ги побутвай с лъжи4ката по големите и така.А утре мисля 4е се иска про6ка/да не забравите/и по4ват постите/ама не съм сигурна/.Аз имам да свалям някое кило  badscale та се замислям дали да не използвам слу4ая newsm39Това за сега.4ао

# 247
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ахой, днес е прошка, ако с нещо някой съм обидила извинявайте.

Верето вече е по-добре от вчера е без температура, както дойде така и си замина.  Crazy Обаче дни наред не мърдаше под 38.0, много странно нещо.
Забравих да ви се похваля на 03.03.2008 мишлето защрапура само, ама сега няколко дни няма сила и проявява желание да опитва.

Миленче, май и горните и кучешките заедно иначе, тя не ще да ги лизне тези ,,коусатка,, силиконовите, само морков или краставица помага.. Wink

Руми, еми забалите зависи от Т , ама в малко хладка водица с оцет намокрям чорапи и добре ги извивам, но не тези дето са фроте ами обикновени памучни, дълги над коленете. Оставам ги до момента в който ги загрее и после пак ги намокрям.

Цял забал реших да не правя защото много стресиращ, тя почна много да трепери и да се ядосва и ме беше страх от нерви и с 39.5 да не ми направи гърч.
Оставих я гола само с чорапките и до 40 мин. беше вече по-спокойна и с 38.6 тогава леко я обтрих с мокро тампонче с хладка вода по телцето основно по крачета и ръчичките.
Иначе през нощите когато най-трудно сваляше Т. мокрех обикновен памперс е хладка вода и го слагах за час, лошото е той бързо се загрява и ефекта после е обратен.
Ама мокри гащи не понесе  много ревеше, а при памперса не се усеща толкова мокрото.
Още бани правехме с 2 градуса по-студена вода от тази на Верето, много добре и се отразяваха..като задължително с мокрене на главичката..
Иначе при цялостните забали може много бързо да спадне Т.  и това е голям шок за организма..., а и ако е настинка да се слага нещо мокро и студено на гърдите и корема не добре идея..За това само крачета и ръчички, ефект обаче има.
Пиши как е Майчето.

Аз, се чудя дали да правя козунак тази година, миналата пропуснах, че корема ми беше голям, ама тази какво оправдание да си измисля  Embarassed  newsm78 От 2002г. не съм пропускала домашния, сега може да почина малко.

Иринче, не бой се, яде ли, весела ли е, няма място за притеснение  Hug ..После като почнеш да захранваш ще има от всички цветове на дъгата в акито. Верето редовно скубе от килима и от одеялата мъхчета и ги гълта, като и ги извадя от устата реве по 10мин. и после си прелазва намира нови и пак там...Сега даже на мен ми предлага да ги опитам.  Embarassed Ама какво да се впрягам, стерилна къща не мога да имам, а се успокоявам и с мисълта, че циганските деца са най-здрави.  Blush

За сага чао... Гушки на мъничета и дано са здрави вече. 

# 248
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
днес решихме с Емето да садим летнички, бях купила различни видове, тя обаче искала да види цветенцата аз до като разкопавам място за семенцата, и ми донесе в шепичка 8 бели пликченца, без никакви надписи, не знаех изобщо кое какво е, ей така наръсихме всичко на различни места... пък каквото стане  Crazy Grinning

За Т., най-бързо, лесно и безболезнено се сваля във ваната  Peace Емата и без това е като жаба колкото и да й е било лошо като кажа айде във ваната и тя веднага тръгва, водата разбира се трябва да е с по ниска Т. от тялото и разкарва треската на 100%, след това не се облича много за да не се загрява, давам парацетамол или нурофен според зависи и овладявам Т. чорапите с оцет тя не ги харесва, че й миришели, студено й правило и тн...

Иринке
нищо няма , по един ден кризи след още няколко месеца даже няма да ги забелязваш  Wink щом не трае няколко дни или повече проблеми, минало-заминало, организмите им се развиват всеки ден.

Великден
ние винаги го празнуваме по 2х, дай ни празник да има, въпреки че от както се е родила Е. винаги за бг Великден сме били в бг, защото и р.д. почти винаги имам по това време, обаче тая година съм баш на Велик ден значи  Whistling Grinning
цз и бг винаги четвъртък или събота се боядисват яйцата.
За пости обаче никаква ме няма  Blush бедна ми е фантазията за такова готвене  Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 240
Хай--мерси Ванче за обясненията по същия начин се оправяме и ние..само дето открих от болницата добър вариянт с лед в плик в една тениска и между слабините.....пак сваля ама пущината снощи цели четири часа я държа около 38,5-39 квото и да правех....в общи линии към 4 се препоти и това беше до към 13 днес..пак вдигна около 38 ама като и дадох нурофен свали...абе мани...кво да ви кажа тва с гърчовете направо си е гадно. Нали Влади последно ми напарви такъв и то от рязко качване /на 38,1 му дадох панадол и след половин час беше над 40--гърч и финиширахме на 39,8/..та сега направо ме втриса като си помисля, че сигурно и той ще мине по тоя път....все да се тормози човек. На 13. сме на второ ЕЕГ с него, първото в болницата докато бяхме беше нормално /слава богу/ сега да видим второто. Само незнам как ще стане, щото искат да отидем будни и той да заспи по време на записа, което аз не го виждам ама изобщо.....щото е и по никое време в 11ч..то със сигурност ще го събудя в 5 ама каква е гаранцията, че няма да заспи в количката преди това незнам..уффф направо ми иде да се гръмна напоследък с тез температури /винаги ме е било стра от тез гърчове и сега..../
ванче ти какво мислиш повъпроса за диазепама..на Влади му го изписаха над 38-38,5 да му давам /слагам свещичка в дупето/, ма на мен ми се струва тва много радикално, всички ме убеждават /доктори/ как нямало проблем, ама мен ми е много притеснено как всеки път да му давам диазепам, ми ако се проточи болестта и температурата newsm78. Уфф незнам много гадно наистина като са болни, верно е че като са здрави и ми иде редовно да заключа вратата от вън и да не се връщам поне няколко часа, но като са болни си е направо отвратително.

А за кучешкие ви е малко рано, най-вероятно и излизат горни и резци..ако имаш предвид първите четири зъба отгоре..Кучешките са към 1,5години /те са по-гадни в никненето Sad/. Между другото и Влади е от отбора за чесане с морков и краставица..само това признава от както му никнат зъби или ...може да ви се стори странно ама кокал като кучетата също обича да гползва каот чесалка Laughing

Честито за щъпуркащото Вярче, дано да боледува по-рядко занапред.

А да се похвалим..ще си ходим и ние до БГ-то на 4,05 отиваме и на 16,05 се връщаме, някой от вас ще има ли в тоз период в София.....да се видим ако има ако не друг път Laughing

поздрави на всички

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 16:38 от vihronrav

# 250
  • Мнения: 4 717
здравейте момичета,

днес голяма разходка направихме по улиците, ама тук си е направо пролет. Забелязах, че Ванеса вече се радва на новите си дрехи и ги гледа с интерес, започнала е да разбира повече, което много ме зарадва, защото явно съм подценявала бебчетата на 6м възраст Crazy

Ванче, честити първи стъпки, сега по стара БГ традиция трябва да й купиш нови обувчици Heart Eyes

Аз незнам дали ще меся козунак, никога до сега не съм, ако имате хубава и лесна рецепта, давайте, ама да е като за майки с деца, нали знаете Crazy А за яйцата, май по католическия ще ги боядисам, някак си не ми върви да е празник тук, а ние да чакаме православния, знам ли...

Руми, всичко ще бъде наред, ще видиш, че изследванията ще са в норма, гушни малкия мъж от нас Heart Eyes

Доре - ми то не са точно гранули в тая каша, мекички са като топченца, аз ги разтварям, ама което остане го махам и така, какво да правя, сега и през пасатор ако ги бъркам, ще стане егати готвенето  chef

Поздрави на всички

# 251
  • Мнения: 64
Здравейте, моми4ета! ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ (макар и със закъснение). Да сте живи, здрави и игриви!

 

Най-сетне пушилката се разнесе, аз мога да вдигна малко глава от работа и да ви пиша както подобава  Grinning

Ели, благодаря за компютърменските комплименти Simple Smile Опитвам се да бъда на ниво, както всички Българи в IBM.

Миленка, още не съм започнала да обхождам обходите, но още когато си мечтаехме за бебенце, сме ходили на оглед из магазините за бебешки стоки. Тъй като по нашия край имаме поверие, че за неродено бебе не бива да се купува (и то - много месеци предварително), смятам да направим най-необходимите покупки 2-3 дни преди термина. А и тогава ще съм вече в майчинство, ще имам повече време и ще се насладим на първото пазаруване за бебока. Няма и съмнение, че ще бъде голяма тръпка Simple Smile

Относно Джон Атанасов, можеш да хвърлиш 1 око на следната информация: http://en.wikipedia.org/wiki/John_Atanasoff
След като американският съд го е признал за изобретател на първия в света компютър (и то - след 20-годишни юридически битки с крадците на неговото изобретение), никакви статии не са в състояние да ми отнемат националната гордост!  bowuu


А от това, че сега децата в България ги учат на чалги и псувни още в детските ясли, и на мен ми настръхват косите. Много пъти, докато работех в България, си казвах: "Боже, добре, че нямам още деца!" А тук, в Чехия ми прави впечатление, че атмосферата е много по-пригодена за отглеждане и възпитание на деца. Но затова пък много чехи (има неизброими примери в ИБМ!) са предпочели завинаги да си останат деца  Mr. Green

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 20:23 от Gali1975

# 252
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет банда, аз само за малко да намина да ви видя кой, какво?

Миленче, не знаехме че трябва да купим нови чепици на дребното...ама щом трябва ще ги има.  Mr. Green

Руми, за Диазепама, и на нас един доктор-неврохирург ни предложи да сме и давали малка давка нещо успокоително цял месец, но невролога не ни спомена за лекарства ...Така и досега е пила само за температурата.
Малко са страшни тези Диазепами, но е по-доброто зло сравнение с Фенобарбитала или страха отново да се повтори гърч.
Просто искат да се застраховат и казват няма да навреди ..При нас нищо ЕЕГ беше негативно, и въпреки това също ни чака още едно октомври.
Стискам ви палци  Praynig Praynig на 13.03 доста трудно вярно с това заспиване там. 

За леда, я болниците почти не правят мокри обвивания, повече се ледуие, малко по-локално е действието и малко по-агресивно върху място за това е редно да се сменява.
Ако обаче решиш да правиш цялостен мокър забал , ще е по-ефективен. Лесно се прави с мокър чаршаф, започва се от едната страна омотаваш ръка да не се допира до тялото, крачето също , после телцето и пак ръка и крак така че нищо да не се допира едно до друго...+ мокър компрес на челото.
Мен обаче онзи ден ме беше страх как дребното ще реагира и затова само обривания и чорапи.

За зъбите, не знам какво и никне на Вярка, ама отгоре венеца е подут отдолу чисто бял и май от всичко най-вече рогца и никнат овенски да може да ни сложи в ред тука с Мишо.

Ние ще сме в живот и здраве е Софето на 12.05 ... Hug

За козунаците, имам добра рецепта ама не лесна и иска много месене обаче резултата си заслужава и на вид и на вкус.
Рецептата ще я сложа до няколко дни, пък вие както решите  Mr. Green  Blush

Айде ще бегам на дискомаратона...   bouquet  Laughing

# 253
  • Мнения: 4 717
добро утро момичета Hug

Ванче, много страшно ми звучи това със забалите, аз недай си боже да ми се наложи - едва ли ще се справя, толкова ме е страх и мърда, как ще я увувам, да не чува злото Praynig Praynig
За диазепам и аз не бях чувала да се дава така превантивно #Crazy

Гале - когато аз бременеех в началото на 7ми месец имах вече всичко купено, защото такава еуфория ме беше подгонила, че нищо не можеше да ме спре Mr. Green, и добре направих, защото едвам дочаках да изляза в матерска, толкова ми беше тежко, едно отпуснато и никак не издържах на дълги разходки, а бяха и ужасни горещини и с корема не можех да поддържам същото темпо както преди. Всичко си бях накупила, защото аз немога да разчитам на помощ от никой, освен от мъжа ми, а и предпочитах аз да си избирам нещата, повярвай ми, за 1во бебче са дооостаа неща за купуване #Crazy , после пране, гладене, подреждане, уточняване в последния момент... Пожелавам ви успех в пазаруването, със сигурност ще е вълнуващо и за двама ви Heart Eyes

Аз съм като изцедена, Ванеса няколко сутрини става в 5ч да пее и неще да яде, само и се играе рано рано и после майка и е като  Twisted Evil цял ден

Давайте рецептата за козунака, мъжа ми обеща да меси, а аз да помагам Mr. Green

# 254
  • Мнения: 4 717
пак съм аз за да кажа на Бърненските мами
26 до 30 Март, във Виставище ще има международно изложение "Всичко за детето"

Общи условия

Активация на акаунт