наддава много???

  • 1 265
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте, мамчета!
Днес бяхме на поредната консултация и резултата е следния 9,570 кг. и 71 см. Доки ми каза, че тези килограми са множко за нашата възраст 8м. Посъветва ме да му давам по-малко храна newsm78. Ние се храним по следния начин:
5-5.00 кърма или каквото е останало от нея
8.30 попара-два сухара, сирене и малко масло
10.00 сок 60 мл.
12.30 зеленчуково или месно пюре-около 180 гр.
16.30 каша
18.00 пасирани плодове
21.00 АМ 190 мл.
Моля ви, дайте ми съвет какво да променя в режима на хранене. В интерес на истината не съм разглеждала таблици със средните килограми за бебета и незнам колко сме над нормата.

# 1
  • Мнения: 5 940
Абсурдно е да се твърди, че тези килограми са много за осеммесечно бебе. Вярно е, че пиша от позицията на майка, чието дете на 5,5 месеца беше 9 килограма, 75 сантиметра, ако не се лъжа, защото не водя дневник, но просто е тъпо. Моят педиатър нито веднъж не ми е казвал, че синът ми не е в норма. Аз се притеснявам, но той винаги ме успокоява, че детето изглежда прекрасно и е висок. Ти най-добре знаеш каква е структурата на бебето ти, как изглежда, пълно ли е. Иначе храната ми се струва съвсем разумна, какво да махнеш? Освен за сока, за друго не се сещам.

# 2
  • Мнения: 887
Според мен не трябва да променяш нищо. Режимът на хранене ви е добър.

# 3
  • Мнения: 481
Не трябва да се притесняваш,ние също сме на 8месеца и тежим 9770кг и 75см.Нашата педитърка не ни е казвала че сме над нормата,когато започне да шава повече и да проходи най вече,ще видиш как ще заслабне...Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 718
И ние сме на 8м. 9.400, височина 71
Режима ни е горе долу същия като изключим кърмата защото я няма,единствено не давам попара а АМ.
Невиждам какво друго може да се изключи,нама да ги слагаме на диета отсега я

# 5
  • Мнения: 72
С какво мога да заменя попарата newsm78  Друго и аз не виждам какво мога да махна или заменя.

# 6
  • Мнения: 5 940
С какво мога да заменя попарата newsm78  Друго и аз не виждам какво мога да махна или заменя.
Прави овесени ядки, елда, просо, ръж със сирене и масло. Те са по-богати на влакнини от хляба, които са полезни за храносмилането.

# 7
  • Мнения: 2 131
Абсурдно е да се твърди, че тези килограми са много за осеммесечно бебе.
Да. Може да е на горната граница, ама чак пък да са прекалено много. И как така, при положение, че на детенце му се хапва и не е злоядо, ще му даваш по-малко храна. Това е абсурд. Виждам, че даваш по две сухарчета. Ми аз на моя син от два месеца му слагам три или четири. И също от толкова му давам по 200 мл мляко. И аз мисля, че режимът ви на хранене е добър.

# 8
  • Мнения: 72
Овесените ядки и просото ги изплюва още с първата лъжица, а не искам да го карам да ги яде насила. По-малко калорично ли е АМ от попарата?

# 9
  • Мнения: 161
Ами и моето момиченце е на 7 месеца 9 кг и 72 см ами хапва си какво да направяSimple Smile
обаче е на 5 кратно хранене
сутрин хапва АМ към 200 мл
после към 11 хапва каша /понякога с плод, понякога без/
към 2 часа зеленчуково пюре /от днес вече и с месо/ 190 гр
към 17 часа плодово пюре /но малко че нещо не им е фен/ и АМ - общо 150-160
в 8 часа - 240 АМ
на мен честно да ти кажа в твоя режим ми се вижда в повече това че всеки ден даваш попара и каша, не може ли да ги редуваш някакси и да минете на 5 кратно хранене /сока не го броя не знам той доколко е хранителен понеже аз сок не давам/
а и според мен АМ е по-малко калорично от попарата.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Аз не виждам нищо притеснително в размерите на детето ти. Моят също е толкова голям и в началото на месеца беше 9 700 кг, 75 см. Нито аз, нито педиатърката сме се притеснили от това. Давам  попара от време на време, и грис, и овесени ядки, и каши. Не го подлагам на диети, нито го ограничавам. Мисля, че си хапва съвсем нормално. Peace

# 11
  • Мнения: 351
Моето момче е на 6 месеца и тежи 9 кг/71см...... Embarassed
Ти се притесняваш за твоето,я стига!

# 12
  • Мнения: 46 484
Ще падна! Отговарям във втора подобна тема за близките 5 мин.  Crazy

Питайите педиатрите си, колко очакват да тежат бебета с посочения ръст! Това, че на 8 месеца някои са високи 60 см., не значи, че трябва от тях да се определя и теглото на другите, които са с 10 см. по-високи  Rolling Eyes

... В интерес на истината не съм разглеждала таблици със средните килограми за бебета и незнам колко сме над нормата.

Ама детето ти не е над нопрмата!!! 10.600 кг. е горната граница за 71 см., далече сте от нея   Crazy ето ти таблица ...

За попарата от чисто здравословна гледна точка - не е хубаво да яде еднообразна храна, ако толкова държиш на нея, давай я, но редувай с други зърнени - овесени ядки, пшенични, просо, елда, грис, кус-кус,  можеш да правиш миксове от тях, както и да ги комбинираш с масло и сирене или сладкия вариант - с настъргани плодове  Simple Smile

П.П. Дъщеря ми беше 9.600 кг. и 73 см. на тази възраст, лекарката й не ми е казвала да намалявам нищо, напротив, според нея се развиваше много добре, в границите!

# 13
  • Мнения: 1 586
Изобщо не се притеснявай, ние винаги сме били много едри и все наддаваме повечко но педито се смее и казва,че първо той се роди голям и после изпреварва и по ръст а не само по килограми.Ако толкова искаш да промениш нещо в храненето можеш да направиш една следобедна закуска от двете,които даваш.Само,че вместо в 16 ч. ще я давш в 17.
Според мен детето си е супер! Flutter

# 14
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета,
много ви благодаря за отговорите! Вече съм сигурна, че няма за какво да се притеснявам. Аз бях по-скоро ядосана на себе си, че не правя нещо както трябва. А сега съм ядосана на педи #2gunfire
Никол, благодарности за таблицата. Ще се опитам да давам по-вече зърнени храни. Не знам как ще стане, защото малкото човече обожава попарата.
Пасираните плодове и сока нямам намерение да ги махам, по-скоро ще се разредя кашите и любимата попара.
Днес мъжът ми заяви" Мен ме тормозиш, това го разбирам, ама детето защо? Да не е следродилна депресия?" Joy.Хубаво се посмяхме рано сутринта и овесените ядки останаха за утре.
Благодаря отново за отговорите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт