На кого приличат...

  • 5 529
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
На фона на всички скапани теми за изневери, разводи, лъжи и т.н. (които честно казано ме депресират допълнително и чак не ми се влиза тук вече) искам да пусна една малко по весела темичка.
Та разкажете на кого приличат децата ви. Дали на мама, дали на тати, дали на някой комшия...  Twisted Evil
Ако има пикантерийки, шегички на съдбата ще се радвам да ги споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Май са се разпределили като шахматна дъска - ако едното дете е взело определено качество от мен, със сигурност другото е взело обратното на моето качество от баща си. Така се получава, че както ние с мъжа ми сме безкрайно различни, така е и при децата. Те, пък са някаква съвсем шарена комбинация.
Харесва ми. Някой да се беше опитвал нарочно да разпредели така гените, нямаше да успее да направи по-добри комбинации.  newsm04

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
Когато се роди беше абсолютно копие на баща си външно. С течение на месеците започна да се променя и сега повече прилича на мен.
Като характер - е взел черти и от двамата, но все пак е Лъв като баща си и повечко прилича на него май Wink

# 3
  • Мнения: 274
Sissi,  Hug
Споделям мнението ти за общото настроение напоследък тук, но какво да се прави - такъв е животът.
Иначе по темата - дъщеря ми е живо копие на свекърва ми. Иронията е, че беше "поръчана", сега ще обясня.
Мъжа ми има определен физически проблем, поради който се страхуваше, че няма да има деца. Затова решихме първо да си направим такова, а после да се женим, защото категорично отказа да ме "обвърже", ако нямаме възможност за деца. Та...когато свекърва ми разбра, че съм бременна, заяви, че ще е момиче и ще носи нейното име. Не се възпротивих по простата причина, че много си я обичам, първо, и второ, че името й е хубаво - Вяра. Е, така и стана - роди се едно разкошно бебе, 4 кила и половина, синеоко и русо, и с кичур почти бяла коса на темето. Тогава акушерката каза, че Господ го е белязал, за да си  го познавам.  Simple Smile Отделен е въпросът, че с годините установих не само външна, но и вътрешна прилика - вкус, маниери.....
Извинявам се за дългия постинг, но ме връхлетяха спомени.....

# 4
  • Мнения: 1 809
Ами моят сладуранчо е роден на една дата със сестра ми и случайно или не,но е изцяло нейно копие.Скоро гледахме нейни детски снимки и той ми зададе въпроса:Мамо,защо съм бил с такава дълга коса и рокля ?GrinningИначе като характер май все повече заприличва на мен. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Копие е на баща си, но подобрена версия  Hug
Дори един приятел като го видя ме попита
" Ти сигурна ли си, че си му майка на това бебе ? "
 Joy

# 6
  • Мнения: 2 131
В началото като се роди всички казваха, че Алекс прилича на баща си. Сега преобладава мнението, че започва много да прилича на мен. За характер още не мога да кажа, защото е прекалено малък. Прави опити да се проявява, де  Laughing.

# 7
Малко пред история :
разведох се когато голямата беше на 2 годинки и след още 2 годинки се омъжих повторно за ученическата си любов/той беше първият мъж в живота ми и се познаваме повече от 16 години/хахахаха роман мога да напиша - страхотна история ама друг пътSimple Smile
Преди 2 години се роди малката ни девойка , която е пълно копие на кака си като бебе , като гледам снимките са като близначета,еднакви черти всиччко има е 1 към 1 с тази разлика че голямата е с тъмна коса и тъмни очи , а малката е със светла коса и светли очи !Но като характери са много ралични и смея да твърдя че малкото / зодия Рак/ е по- проклето от каката /зодия Лъв /, ако има някакво занчение де !
хубав и много усмихнат ден  bouquet

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голямата прилича изцяло на баща си (но пък хора, които не са го виждали, казват, че прилича на мен... което не е вярно).
Малката прилича на мен (и двете сме копия на баща ми).
Двете са много различни и на външен вид, и като характер.

# 9
  • Мнения: 4 965
Почти ще повторя Нана. Моите при раждането бяха копия на баща си - от зелените очи, през светлата коса, та до дългите крака /на 44-45 см. тяло, 2/3 бяха крака  Mr. Green/.
С времето обаче страшно много заприличаха на мен и сега имат само косата на баща си, а са мои копия /въпреки че едната има силна прилика с малката ми зълва - само дето зълвата е русокоса и синеока, а и двете си приличат помежду си/.
Характерите им са и от двамата /особено инатът е в двойни дози/, но и зодията им си казва думата - огнени Лъвици /ние с таткото сме Дева и Телец, та е ясно кой кого върти на малкия си пръст/.

# 10
  • София
  • Мнения: 553
Когато се роди много приличаше на татко си и то май само на него главно - даже акушерките постоянно ми го отбелязваха. Вече, като поотрасна малко започна да прилича и на двама ни, като вече и другите го отчитат, а пък таткото се кефи, като постоянно ни казват "Аййй, колко е сладка" и следващото изречение е към него "И прилича на теб" и той казва "Ее, не знаех, че съм толкова сладък" или  нещо от тоя сорт. ТАка, че за визуалната прилика май повече прилича на баща си, докато иначе, като характер повече май-прилича на мен, въпреки, че и с него в много неща си приличат и по вкусовете дори, но както казва баща и е взела моя език и инат.

# 11
  • Мнения: 706
Приличат на баща си ,но са хубави като мен-дежурна реплика.
Казват ,че като се родят децата приличат на бащата,защото при него родителският инстинкт не  вроден ,както майчиния,а се развива с времато и обстоятелствата. Та така природата го "стимулира "по свой начин.

# 12
  • Мнения: 3 886
И 2 те са на баща си.Син ми е с моите светли очи ои белота.Но и двете са 1към 1 с  таткото Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Голямата ми щерка, още от раждането си е копие на баща си, до най- малките детайли. Simple Smile Добре, че съм си го избирала красавец. Laughing Слава богу по характер, в по- голяма степен прилича на мен - емоционална и темпераментна.
 Дребоса още докато бременеех бях убедена, че ще има повече общо с мен и се оказах права. Смесица от двама ни е, но "аз" преобладавам. Simple Smile А пък като характер, няма нищо общо с баща си- цялата е една слънчева усмивка. Както казват: хубави като татко си и умни като майка си.  Laughing

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
Когато се роди синът ни, в лицето приличаше повече на мен. Първите думи на мъжа ми, при излизането ми от родилната зала бяха: "не е честно, целият прилича на теб"! Сега наистина прилича на него, но само външно. Като вървят двамата, хванати за ръка, все едно гледам умаления му вариант. Иначе вътрешно е копие на мен!
Само майка ми още спори по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт