Оле мамо, стой на щрек, че АПРИЛското човече смели крачки прави вече!

  • 14 269
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 114
Здравейте от нас!
За кръщенето - ние сме решили през март живот и здраве, когато се честват Свети мъченици Хрисант и Дария. Датата е 19 март. Избрала съм и кръстницата.
Рожден ден - напоследък се замислям и незнам. Нямам много познати с деца около нейната възраст. На приятелите ми или са на 5,6 години или тинейджъри на 12-13. А и не ми се прави масовка, тип абитурентски бал. От друга страна е хубаво да се направи празник на детето. Незнам, има време ще го мисля.

# 211
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 165
Здравейте! Laughing
За биберона- след нова година Ели реши , че е голяма за биберон и сама се отказа. Стана супер рязко, както предната нощ го приемаше с охота , като се размрънка , на следващата ревеше , като все едно и навирам бодлива тел в устата. Аз помислих , че е случайно и пробвах още една-две нощи , но резултатът беше същият-супер разсърдено и разревано бебе. Като се събуди /два пъти е през нощта/ не признава нищо друго освен млекце, до преди месец беше кърма . Дневното заспиване е с 140мл. чайче на Хип , давам и го и излизам.
В тоя ред на мисли да ви питам по колко пъти на ден спят вашите бебчета, че моето от 1 седмица спи само по веднъж?
Страчка, защо така тая сладурка Мая не харесва попарката? Ами сменяй я с кус-кус и другите неща , които са те посъветвали момичетата.
Кръщене- мислех да го направим в деня на именният и ден /21май/, обаче сега гледам , че е сряда , а пък нашите кумуве ще са на работа , та явно ще е първата събота т.е. 24май.
За рожденният ден - не съм мислила още , но най-вероятно ще е у нас , както първите рожденни дни на Сашко. В детските клубове за час и половина или два/както е регламента/, децата не могат да се наиграят . Пък и една част от тях /по-притеснителните/ тъкмо се отпуснат и то свършва. Това е за децата от 2+ години де , иначе нашите едногодишни дребчовци почти нищо няма да разберат какво им се случва.
За срещата утре  в МОЛ-а аз съм на линия, само че ще дойда сама без Ели/майка ще я гледа/. Илит защо не дойдеш и ти по тая схема да се видим с теб , че не сме се виждали от 100 години?
Све-дим - стискам палци всичко да мине възможно най-нетравматично за Боян и за теб!

# 212
  • Мнения: 29
Пак съм аз Mr. Green
страчи,и ние сме така с попарата,а и с кус кус не става при нас-играе си с него и не преглъща.Затова намерихме решение-каката закусва сутрин филия с нещо,а Дани-филия с нищо Laughing,само хляб яде.Не мога да се боря повече с тази закуска,като му е сладко така,това да е Crazy
За срещата-много ми се идваше,да се запозная с вас,ама не-ще идват племенниците
За рд-ще правим галям купон,няма как.През деня бебешко парти-колкото повече деца и майки,толкова по-добре.А вечерта с възрастни-пак мнооого хора,защото имаме много роднини Joy

# 213
  • Мнения: 1 925
Добре де, как ръфат филии като няма зъби  newsm78
Айде ние след малко стягаме багажа за Витоша - ще ходим на разходка с още едно бебе по-малко от Мая Peace

# 214
  • Мнения: 332
току що малкия човек ми изтри писането  Mr. Green с едно движение, не знам как го направи....май ще пиша малко по-късничко

Болничките да оздравяват много бързо  Hug

# 215
  • Мнения: 0
току що малкия човек ми изтри писането  Mr. Green с едно движение, не знам как го направи....май ще пиша малко по-късничко


И на мен ми се случи същото сутринта и писах 2 пъти Laughing
Но сега го надхитрих малчо Wink
Изнамерих една стара клавиатура,старателно я избърсах му я предоставих  Mr. Green
Всички сме доволни!
Днес много хитрувам,но не се наспах изобщо и ми е малко  нервничко.Но...ще се оправя.На Мони не му минават тия...да съм спала  Mr. Green

# 216
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729

аз редувам попара, биквити с мляко, елда с плод, кус-кус и няколко пъти вече и правя филийка с пастет/гъши/ - много добре си я похапва.
Само дето не знам елдата дали спада към кашите, вие как мислите? Защото отделно и правя 2 пъти в седмицата за следобедна закуска каша. Да не вземе да се напомпи много, че татито е казал да внимавам да не станела дебела като него  Laughing
Ха, добра идея. И аз се виждам в чудо с Борис. Много бързо му омръзва храната. Мляко ми отказва категорично да пие от шише. В чудо съм се видяла, давам му от чаша и той си пийва. Ама голяма играчка е. Добре че от другата седмица сме на детска кухня /и нас ни искат 20 буркана от старите и 40 нови капачки, добре че баба ми пази от нас бурканчетата  Mr. Green/

# 217
  • Мнения: 78
Добре де, как ръфат филии като няма зъби  newsm78

Парченце по парченце и си предъвкват сладко. Много смешна картинка е  Flutter

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Страчи, освен кус-кус, може и грис със сиренце и масло и малко захар, овесени ядки по същия начин. Аз давам и филийка с масло и сирене или кашкавал - много се харесва. А пастета... newsm78 могат ли да хапват такова нещо? Кажи какъв пастет взимаш. В нас рядко се яде и не съм разучила въпроса.

# 219
  • Мнения: 872
Sve_dim , дано всичко бъде наред и бързо да забравяте болежките  Hug
Закуска - редувам попара,елда с масло и сирене или кремчето от детската кухня,което остава от предния ден,защото не иска да го яде ,след като вече е изяла супата и второто.Веднъж давах кус-кус.Хареса й,обаче не може да ги яде тези зрънца,та се наложи да го пасирам,а то стана като тесто. И да ви питам - на Плазмон ли давате кус-кус и седи ли на зрънца като другия?Сащото аз купих на Стела и той си седи такъв,та,ако на Плазмон е по-кашав да купя от него,та дано успееда го яде.
За кръщене и рожден ден - аз се чудя дали да не ги съчетая двете в едно или да изчакам с кръщенето до лятото  newsm78

# 220
  • Мнения: 332
да ама не, това с друга клавиатура няма да стане - така пробвахме със слушалките, с мишката, и не се лъже хлапето. Не е ли нещото , което ние използваме, не го поглежда.

Страчи - и аз си мислех за овсени ядки - на Боболан от скоро му давам варена овесена каша, със сирене още не сме пробвали, зашото сме назад с млечните продукти, но съм слагала малко масълце, също и плод съм настъргвала на едро. И си хапва сладко сладко. А като ядеше парче хляб без зъбите - голям е купон за гледане - лигави го, докато умекне, и после отхапва едно голямо пърче и дъвчеше със жлабинките докато не го направи на каша. Иначе с малки парченца от средата нямаше проблем, защото много бързо се намокряха, и ги гълташе. Сега, с 2та полузилезли зъба отдолу отхапването е по-бързо и лесничко.

Кръщенето мина още лятото, като бяхме в БГ. А РД, май ще се съберем с другите 5 бебенца от снимките и майките им, и ще направим общ РД, като са повечко се изморяват малко бързичко от емоции, но пък им е много забавно. А ако имаше Парти клуб, нямаше да се замисля къде да го правим - ново и инетересно място, просторно, с много различни играчки и място за лазене/ходене - ехааааааааааа. Мечти, мечти. Лятото ще посетим някой в София за кахъра на мама.

Мелодия - така както си слиза сам от леглото, дали Петър не може да ви събуди някоя сутрин доходил/долазил до вашето легло с една огромна целувка. Много сладко слиза. Това с махащите се пръчки е много хитро.
Роня Радвам се, че и ти и Сиси вече сте добре. Браво на Алекс, че е устискала да не прихване нещо, май тя с гушкане те е оправила, затова е идвала при теб Simple Smile
Све_Дим, нали е само преглед, не се ошашквай от сега. Не могда да си представя, ако досега трябваше да чакаме с Борис за хернията, или още по-дълго. Та мисля, че по-рано , по-добре. Тъкмо по няма да има спомен.

Аз вече втори ден си имам ново дете, не мога да го позная. Такъв не сме го виждали от преди Нова година - пу пу. Буди се само веднъж нощем, за разлика от 3те будения последния месец това е песен. И днес се събуди след 8:30 - случва му се за първи път в живота. Заспива лесно, с гушкане в мама или тате, на леглото, и песничка. И спи СПОКОЙНО. Отделно,по цял ден ни се хили до ушите, занимава се сам, като му омръзне се закача с нас, и си играем после заедно,пак  докато му омръзне,и наново. СПи само веднъж през деня, и една 20 мин. дрямка след 18:00 като се прибираме от басейна, в количката. Хапва доста по-добре вече. И репертоара му се увеличава всеки ден. Покрай тези вируси и зъбоникнене явно много беше изтормозен. Но вече е в час. А мама и тате скоро могат да се понаспят.



# 221
  • София
  • Мнения: 2 388
За закуска Калини пие само АМ... Rolling Eyes около 8.00 и после към 10.00 хапва още нещо дребно - бисквита или кисело млекце... сега се замислям и аз за по-сериозна закуска.
Страчка, и моята капризка не харесва попара. Но педката каза, че тя е важна само заради сиренето, а сирене Калината яде безотказно, направо мишленце си отглеждам. Само като види кутията със сиренето, почва едно сочене и едно 'ъ'-кане, докато не получи сирене. Освен това може да се дават и други неща за закуска. Аз например съм й давала в сутрешни часове Good Night на Хип. Peace Не отказва заради това, че не е тъмно. Joy

Кръщене не държа да правим. Таткото иска, така че той да го организира. Naughty Считайте, че скоро няма да има такова. hahaha

РД Вече бяхме на два рождени дни с Калини в клубове и беше много приятно и удобно. Първо- не хамалуваш на 100 човека у дома. Второ- децата има с какво и къде безопасно да се забавляват. Трето-празникът приключва за няколко часа, а не да се чудя докога ще седят гостите /които да ме прощавате, но доста често са несъобразителни и не се сещат, че детето трябва да спи, сиреч да се приспива, трябва после да не се говори на висок глас, все едно си е купон за големи, трябва майката да си свърши и другите неща, защото като е празник не означава, че не трябва да си сготви, да изглади и т.н./ Пак се отнесох. Mr. Green Та мисълта ми беше с две ръце ЗА РД в клуб! Peace

Дневното спане все още е по два пъти през деня, но само между 40 минути и час и нещо. Tired

Срещата мислех да я пропусна по очевидни причини /Калини още е хремава, макар че е на минаване хремата/, ама сега се замислям за предложението на МАРТА... Whistling
Ама трябваше днес да е, защото е последният ден на намалението в МОЛ-а /май/, пък на детето наистина му требат чепици. Joy

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 13:53 от Илит

# 222
  • Мнения: 137
Бактерии в урината - и на Елизара и откриха преди 2 седмици. Тръгнахме от ниския хемоглобина и леко увеличени левкоцити и накрая откриха coli бактерии. Десет дена правихме седящи вани и мазахме с крем и днес занесох отново урина за изследване. Не знам как взимате стерилна урина, но при нас е малък ужас - по 1-2 часа се дебнем и се мием по сто пъти и в крайна сметка колко е стерилна никой не знае.

За отказването от биба - явно е строго индивидулано. Ивайло беше пристрастен към бибата, а я отказа на 8 месеца само за 2 дена. Една събота вечер като се прибирахме в къщи при пренасяне на количката я бяхме загубили и два дена не можахме да намерим точно модела, който той искаше. А Елизара сега си смучи пръста и полагам огромни усилия да я откажа. Най-трудно е приспиването - аз и държа ръката и тя реве поне 10-15 мин. все едно я колят, докато трупяса. От вчера обаче, вече не плаче толкова, но ми се ядосва. Лошото е, че свеки, татко и мъжа ми се налага да я гледат, а те и позволяват да си лапа пръста и всичките ми услия отиват на кино и като се появя аз започвам пак от начало.

За кръщене - някъде май или септември ще го правим, че искаме да се съберем с брат ми от София и на мъжа ми сестра му от Бургас и организиацията е малко трудна. И аз си мислих за Св. Константин и Елена (защото е кръстена на баба си Елена), но видях, че е работен ден. А за Бачково - със сигурност правят кръщенета, дори има отдлена малка църквичка, в която правят този ритуал.

Преди няколко дена се объсждаше сиропа Вентолин - с Ивайло съм го ползвала няколко пъти, но са ни го изписвали само при спастичен бронхит и ларингиална (лаеща) кашлица.

# 223
  • Мнения: 350
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВАНЕСА, ВАСКО И РАЗБИРА СЕ НАШИЯ ВАРНЕНСКИ МОМЪК НИКИ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИЧКИ И С РУМЕНИ БУЗКИ!

Светле, на мен като ми предстои нещо неприятно за изживяване гледам да се свършва по-бързо, а не да го чакам.Представи си още 3-4 месеца да си в очакване на операцията на Бобко...не е ли по-добре сега да мине? Това първи стадий какво значи, че е назрял момента за операцията, така ли?

Лина
, миналата седмица една приятелка са били в сладкарницата на Гранда, ако е почнал ремонт е било тези дни.Нашата годинка е на 30,03, така, че има 2 месеца да я ремонтират за нас  Grinning

бибата-аз повдигнах въпроса за бибата, но като поразмисля не е чак такова зло, даже на този етап е необходимост.При това лигавене в очакване на зъби , когато лапа всичко в устата, по-добре да е бибата там.А и като сме на студа, не винаги търпи шал на устата, и пак бибата върши тази работа.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 966
[Лина[/color], миналата седмица една приятелка са били в сладкарницата на Гранда, ако е почнал ремонт е било тези дни.Нашата годинка е на 30,03, така, че има 2 месеца да я ремонтират за нас  Grinning

Да, на мен преди 2 седмици ми дадоха информация, че ще има ремонт който ще трае 2-3 мес. Може и да не е започнал още. Не знам до колко ми е достоверна информацията и затова ти писах, че е най-добре да провериш на място. Дано пък да го оправят да към средата на март, тогава и нашия бати може да си празнува там РД. Е не в бебешката част разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт