Оле мамо, стой на щрек, че АПРИЛското човече смели крачки прави вече!

  • 14 270
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 474
Здравейте момичета  Hug.... опитах се да ви изчета, честно казано – доста е трудно....  Embarassed Разгледах снимки и клипчета, гласувах и за бебоците  Mr. Green....
Да честитя на проходилите малчовци – да им нахапете петичките от мен, че са ми много сладки..... Blush Heart Eyes а на болничките, да се оправят бързо-бързо.... Praynig Hug
Сега започвам с отчета  /хихихихи/  Mr. Green- Все още не са ни избили нови зъби, но за сметка на това  Алекс вече се изправя самичка /като за първи път се е изправила когато съм била на банкет, ей момичето на татко и това си е/ - за повечето това вече е отдавна изживяно  Wink, но за нес е ново и е голяма радост, въпреки че сега вечееее..... ooooh! Без да съм я учила от вчера показва колко ще стне голяма и после си пляска за браво  Rolling Eyes Simple Smile.... иначе още сме на тема лаене – сега всичко е БАУ-БАУ....  animal037
Чакам снимки от Бабин ден и като ги получа веднага ги качвам...
За бибата – ами само заспиваме с нея и когато заспи дълбоко си я изплюва...ще се оттучваме по-нататък...
За РД – мисля  да сме си семейно и в по-тесен кръг, пък ще видим де, то още нищо не се знае... За закуската – ами  в 7 часа си пие АМ-а а към 10.30 плодово пюре с бисквитки.. Ейййййй, от три дни сме на детска кухня – изяжда си всичко зверчето, чак ме учудва и най-важното – НЕ СЕ Е ОБРИВАЛА ОТ НИЩО /пу-пу-пу/е храня я с Урбазона до мен де... ама засега сме добре.... дано да надживеем алергията... Дневното ни спане е едно, но за сметка на това трае около 2-3 часа – направо рахатясвам тогава....
Момичета да ви питам -  появяват ли се на малчовците – бенки ????? Една вечер видях една бенка точно до пъпчето на Алекс, а пък същата сутрин нямаше нищо....не е нещо осебено, най-обикновена бенка, ама аз да питам при вас как е...
....ще продължа по-нататък, че ще стана много дълга, пък не ми се ще..... Wink
Ей, щях да забравя  smile3555 – добре дошли на новите майчета
 welcome   bouquet

# 226
  • Мнения: 635
Здравейте

тия дни нямам нещо време , първо имам някой служебни неща да свърша, и второ Ла Редута, но вече край че, вчера получих пълен кашон , и чакам още 4ри !

РД - мисля заедно с кръщенето, но пък тогава се пада Великден, добър повод ли е на тоя празник да правим кръщаването, как мислите ! На заведение мисля, просто много по удобно ще ни е ! А и Даная е много общителна и щастлива когато сме навън !

закуска - понякога ако яде мляко в 7-8 пропускаве следващото направо обяд, а иначе попара , но и ние много не я харесваме, или каша, грис има много често в дет. кухня ! Тия бурканчета думи нямам, имахме стъклени , защото тук носиш твои и ти слагат в тях, и единия се счупи и то замених и тая жена от кухнята веднага забеляза, и мърморила че пласмасовите били ммного удобни, и след ден се счупи и втория и така за да не мърмори вмече сме на пласмасови ! Какво им пречи незнам !
обяд - ядем половината супа, и второто , в 5 крема , в 7ч. остатъка от супата и в 10 мляко и така !


Светле - дано всичко мине бързо и безпроблемно с Бобчо !  Hug

# 227
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729

РД - мисля заедно с кръщенето, но пък тогава се пада Великден, добър повод ли е на тоя празник да правим кръщаването, как мислите ! На заведение мисля, просто много по удобно ще ни е ! А и Даная е много общителна и щастлива когато сме навън !

Кръщене по време на Великите пости не се прави със сигурност, на Великден не знам, но е добре да проверите.  Peace

# 228
  • София
  • Мнения: 6 268
Светле, знам, че е много трудно да не се притесняваш за операцията, но знам, че всичко ще мине добре, за това ти изпращам цялата си положителна енергия. Важното е да си положително настроена. А вече до това дали е време за операция, това само лекарите могат да преценят. Много  Hug за бебе Боян и теб  Hug

Ние си обичамае бибата от край време. Даже мога д акажа, че беше пристрастен, нищо, че е кърмено бебе. Но напоследък ми прави впечатление, че през деня не я ползваме, защото с нея не може да крещи и бърбори  Mr. Green , ползваме я само като заспива.

Днес му дадох сиренце с едла за закуска. Не го хареса. Ама не знам сиренето ли не хареса или самата комбинация. Едвам изяде половината, нещо необичайно за него.

Иначе днес накупих една камара бисквити, ще има за месеци наред. Взех обикновени бисквити и Закуска, и на Житен дар са пуснали обикновени бисквити с фибри и пълнозърнести с ябълка и канела. Не ги бях виждала. Дадох му от тези с ябълката и канелата, хареса ги определено. Нали не е проблем да яде такива бисквитки?  newsm78

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
бибата-аз повдигнах въпроса за бибата, но като поразмисля не е чак такова зло, даже на този етап е необходимост.При това лигавене в очакване на зъби , когато лапа всичко в устата, по-добре да е бибата там.А и като сме на студа, не винаги търпи шал на устата, и пак бибата върши тази работа.
Момичета, слагате ли шал през устата на бебоците?!?
Смут, извинявай, че се хванах за поста ти, може и да не симала това предвид.
Мисля, че никак не е полезна тази практика - от дишането се получава влага, а влажен и студен въздух... също се лепят и всякакви микроби...
Майка ми от малка ми разказва как навремето бабите така загръщали децата и тя чинно ме увила и мен. По пътя я срещнал чичото на баща ми, който се тъкмо се връщал от командировка в студените части на Русия. Та той и направил забележка. Там бебетата ги разхождали на -20 и повече градуса, а никъде не видял шал през устата.

# 230
  • София
  • Мнения: 6 268
бибата-аз повдигнах въпроса за бибата, но като поразмисля не е чак такова зло, даже на този етап е необходимост.При това лигавене в очакване на зъби , когато лапа всичко в устата, по-добре да е бибата там.А и като сме на студа, не винаги търпи шал на устата, и пак бибата върши тази работа.
Момичета, слагате ли шал през устата на бебоците?!?
Смут, извинявай, че се хванах за поста ти, може и да не симала това предвид.
Мисля, че никак не е полезна тази практика - от дишането се получава влага, а влажен и студен въздух... също се лепят и всякакви микроби...
Майка ми от малка ми разказва как навремето бабите така загръщали децата и тя чинно ме увила и мен. По пътя я срещнал чичото на баща ми, който се тъкмо се връщал от командировка в студените части на Русия. Та той и направил забележка. Там бебетата ги разхождали на -20 и повече градуса, а никъде не видял шал през устата.

И аз го четох това и от тогава не му слагам шала през устата, мисля, че има логика в това.

# 231
  • Мнения: 151
И аз гласувах за Мони и Рая! Peace
Честит празник на месечковците! Heart Eyes
Светле, по добре по бързо да минава тази операция. Стискам палци Praynig
Среща- там сме Party
шал - никога не съм и слагала
закуска - само кърма. Все още се опитвам да установя и наложа режима за зеленчуковото, плодовото и кашата , съответно обяд, следобяд и вечеря. Даже си мисля от другата седмица да разпитам и да я запиша в местната детска кухня PeaceНо първо трябва да въведа яйцето, а аз само се помотвам
биба-каквото и да е това, няма почва у нас Wink
Днес  направихме една голяма разходка, видяхме се с много познати бебоци от квартала, че и играчки се обменяха Party Е, днес неспахме като хората, което означава че ще заспи преди полунощ Tired, вторник вечерта заспа в 2ч Rolling Eyes
Още не съм мислила нищо за РД, нито за Св. Валентин. За Рд най- вероятно с други бебоци в къщи. За кръщането мисля лятото, но още не съм решила конкретно нищо
Е, това е от нас, малко телеграфно, ама какво да се прави Grinning

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 20:23 от reniboro

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Режим - и аз се чудя как да го наложа. Сутрин е на кърма в 6,7 или 8. После в 9 - 9.30 някакво минимално количество закуска. Към 12 - 13 се опитах да и дам обяд, но минава номера само с бисквитка или плод. Обяда е към 3, към 5 закусчица - бисквитка, към 7 макс. 100 гр каша. Късно към  9 и нещо бодва по някоя шушка от моето ядене.
Така като го написах ми заприлича малко на режим, ама то си е анархия и цял ден ядене на нещо, а реално количеството твърда храна е супер малко и си е на кърма на поискване - основно за приспиване и успокоение, но  май много често се опитваме да се приспим или успокоим  Mr. Green
Нощното кърмене е на 1-3 часа  Embarassed
От утре сме на кухня, та да видим дали ще помогме с нещо - поне няма да се мъча аз да приготвям всичко.

# 233
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!

Sve_dim стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно!

За бибата -  през деня започнах да я давам само когато сме много кисели и се цупим, а по принцип заспиваме с биба. Понякога се буди през ноща и си търси биберона. Не знам как ще се отучваме. Надявам се да стане от самосебеси.

Eraser за забелването нашата педиатърка ни каза да не правим нищо, когато дойдело времето тя щяла да се намеси. Обаче ние чухме, че това било доста болезнено, затова таткото се захвана по- сериозно и лека по лека вечер докато се къпехме забели пишока.  

За зъбчетата - по препоръка на педиатърката давам Дентокинд - хомеопатично е и ми се стори приемливо. Засега действа добре и с двете зъбчета нямахме проблеми, не знам при следващите зъбки как ще е.

Stra4iatela декември дадох за първи път попара и Валентин изобщо не я искаше (плюеше, сърдеше се и т.н.), на всичкото отгоре се обринахме. Днес пак опитах обаче добавих и малко захар (и понеже сме с атопичен дерматит слагам козе сирене). И за щастие са получи, изядахме си всичко. Моля се оттук нататък да е така.

За рожденният ден мисля отдавна. Понеже нямам много място у дома ми се струва, че ще е по-добре събирането да е някъде навън. Питах варненски мами за детски клубчета във Варна (защото в София доколкото разбрах има доста такива). Отговорът беше, че има такива клубчета обаче навсякъде се пуши, което не ми хареса изобщо.
Lina6.3 не бях чувала, че броят на поканените дечица е хубаво да съответства на годинките, но ми хареса. Много по-спокойно ще е за детенцето и без това сме още много малки и бързо се изморяваме.

Кръщенето ще почака до лятото най-вероятно.

# 234
  • Мнения: 6 441
Здравейте и от мен ,момичета!

Eraser-Калгел има хубав вкус.Алекс си го хареса първият път,че и аз си опитах!!

Страчи-за закуска давам грис,кус-кус,попарка,овесени ядки(но не ги тачим много тях) на всиките тези неща слагам или АМ или чай и плодове-настъргана ябълка,банан,киви или каквото имам под ръка.Щом има плодове и АМ се яде  Peace

МАРТА-ние си нямаме никакъв режим на сън.Ако се събудим по-рано преди обяд спи по 1,5-2 и после по половин час следобяд,ако се събуди по-късно остава само следобедният по 1-1,5ч.

San_ya-Успех със сибирането на урина и дано нищо и няма на Ели. Hug

elku_elena,наистина ли не може да се прави кръщене по Велики пости???? newsm09 Аз си мислех кръщенето и РД да са на едно,но 10 април си е май пости.....Ужас..сега трябва нов план да си мисля!!!!

Бени,аз не слагам никакъв шал!!! newsm11 Четох нещо подобно на това,което си написала,а и знам,че ако има шалче на устата и нослето ще диша през устата и така въздуха влиза незатоплен в дробовете,а през нослето всичко си става естествено! Peace

# 235
  • БГ
  • Мнения: 735
привет от нас, Hug да се отчетем- 9200 кг на 70см.
шал- слагам но през носа, а само на гърлото да присдържа качулката на кожухчето към вратлето отзад
бибка- заспива с нея, и през деня си чеше венците с не, абе взема я и я слага сама отдавна, като я взема не плаче.
гърне- иамме по голям успех всеки ден да се похваля и аз Peace
бисквити- давам и аз Закуска и обикновени .
режим-имаме си на 3 часа ядем, и спи 2 пъти на ден а по някога 3 по малко  нощем-цяла нощ от 23 до 8.30 -изпраща ме на работа Laughing
рожден ден -нямам план но за кръщенето-мисля на 15.08 ако стане де.
отивам да ви чета назад,хубава вечер  bouquet

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 22:17 от tevolere

# 236
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Много пъти ядете на ден бе хора. Ние ядем само 4 пъти  Embarassed Да не би да им е рано за толкова малко пъти на ден? Ама си хапваме стабилно де. В 8ч. закуска /попара, кус-кус, елда, филийка с пастет/, в 12 ч. обяд - манджичка от нашата ако е подходяща ако не е - пюре обикновено е месно, за десерт плодово пюре, в 16-17 ч. следобедна закуска /кисел, каша, грис/ и за вечеря в 21 ч. АМ, понякога преди АМ си похапва нещо и от нашето докато вечеряме и това ни е режима и храната за деня.

Шал аз също не слагам, или ако е много студено го връзвам на вратлето само. 2-3 пъти съм и го слагала на устата, защото имаше ужасно силен вятър и само докато стигнем от входа до колата, че не може да диша иначе.

# 237
  • Мнения: 1 981
eraser, за забелването и на нас педката ни каза нищо да не правим, но ние всяка вечер при къпането по-малко дърпахме, колкото позволява без да насилваме и вече почти се е забелила! Но след толкова месеци подръпване и стана постепено!
ядене - яде по пет пъти на ден! Ако можеше и спането да е толкова често...спи - по два пъти по 30-40мин., рядко единия път е час!
Спокойна нощ!

# 238
  • Мнения: 1 925
ето малко снимки от нас - http://stra4iatela.multiply.com/photos/album/31#56
Разходката днес беше супер, на Витоша грееше много силно слънцето, беше бяло, спокойно - страхотно! Другата седмица пак ще ходим, на Мая много и хареса разходката цял ден се смя, дори не спа, само 15-20 мин. в колата Crazy
Следобеден сън - Мая, ( по едно и също време с Ели на Марта ) реши, че ще спи вече само по 1 път на ден, ляга някъде около 13ч. и спи 2,5-3 часа  Crazy Доволна съм и от този вариант.
  Blush

# 239
  • БГ
  • Мнения: 735
прочетох ви, разгледах снимките,много сладки априлчетата, ето нови и от нас
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128609&view=1&photo=233
ако иска парола-1234
сладки съниа,без събуждания от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт