На море в БГ - 2008 - Всичко по темата!

  • 76 718
  • 586
  •   1
Отговори
# 45
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Здрасти ,
кажи преди да те ориентираме горе долу в какъв диапазон хотели търсиш? 2-3 звезди или 4-5?

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дааа, за това си абсолютно права!
Но пък ромите не са точно в Синеморец, а в началото му - като идваш от Ахтопол. Северният плаж е напълно запуснат. Но пък на Бутамята е абсолютно различно - и новият комплекс, и плажът. Пътят е отврат, но с хубава кола не се усеща. Перфектен вариант е да си избере човек хубав хотелски комплекс по курортите, а на Силистар да ходи на плаж - стига да не му е проблем бензинът. Peace
С каквато и кола да си,пак трябва почти да спреш или да излезеш от платното,че да се разминеш с насрещно движещата се.На мен пътя ми се стори безкраен хем ,че не мога да кажа,че колата ни не е хубава. Кой нов комплекс имаш предвид? Има само един действащ хотел точно до плажа и той вече се разпада. Ами разхвърляните без всякакъв замисъл недостроени хотели ooooh!? А за ромите може  да поспорим,всеки ден си се помотваха в центъра. Явно аз отидох с нагласа за нещо красиво и романтично и за това съм толкова разочарована,да не кажа отвратена.
Тази година със сигурност няма да почиваме в България!

# 47
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ааааааа... при нас вече не е гот  Laughing
сега и петролопровода като ни прекарат съвсем Joy отивайте на северното черноморие, че барем успея да заведа малкия на плаж това лято... ама ако е като всяко лято няма да има къде да му надуя басейна Crazy

# 48
  • Мнения: 4 965
...Явно аз отидох с нагласа за нещо красиво и романтично и за това съм толкова разочарована,да не кажа отвратена.
Тази година със сигурност няма да почиваме в България!

Не иискам да споря - още повече, че ние не бяхме отседнали в Синеморец и наблюденията ми от селцето са единствено от през деня - ходихме там да обядваме по капанчетата, защото ходихме на плаж на Силистар. Това е любимият ми плаж - красива гледка, чистота, почти пуст плаж /но със спасители/, кристална вода...
Пътят дори не го забелязвах, защото бяхме в страхотна компания и не ме е притеснявал.
Само и единствено заради този плаж мисля да изкараме 10-тина дни по нашето море /но пък ние имаме и 2 хотела в Приморско и апартамент в Царево/, та не се притеснявам ако не намерим добри условия къде да се настаним.
По отношение на почивката - вече писах много пъти и аз - извън България!!!
Но пък задължително ще сме на планина в България.
Я дайте да поговорим и за планинската почивка...

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ходихме на Силистар преди 2 год.- нямаше къде да си опънеш кърпата от народ.

# 50
  • Мнения: 4 965
Ходихме на Силистар преди 2 год.- нямаше къде да си опънеш кърпата от народ.

 newsm78
Рени, кога точно е било - ние ходим там чак в края на август - последните дни /т.е. съвсем в края на сезона/ и обикновено тогава няма жива душа. Peace

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В средата на август бяхме. Аз се разочаровах, защото беше пренаселено и мръсно. Наши приятели почиват на Ахтопол заради този плаж и те ни заведоха. Тогава много им се чудих Rolling Eyes

# 52
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Няма значение искам да е хубаво и удобно за детето.

# 53
  • Мнения: 4 965
В средата на август бяхме. Аз се разочаровах, защото беше пренаселено и мръсно. Наши приятели почиват на Ахтопол заради този плаж и те ни заведоха. Тогава много им се чудих Rolling Eyes

Сигурна ли си, че са ви водили на Силистар, а не на Бутамята. На Бутамята е пренаселено - е, мръсно в охраняваната част миналото лято не беше, защото хотелът са взели плажа на концесия и го поддържат. А Силистар дори не е в Синеморец - той е на 8 км. от него по пътя за Резово и е в резервата.
Или пък наистина зависи кой точно момент от сезона хваща човек. Сега гледах датите по снимките - били сме точно последните 10 дни на август 2007 /от тях минимум 5 изкарахме плаж на Силистар/. Но е възможно и да е нямало много хора, заради бурното море - хванахме доста ветровито време.
Възможно е и да ми се е сторило красиво, защото беше част от една голяма обиколка из цяла България, каквато отдавна не бяхме правили. Sunglasses
Или просто на мен не ми се иска да си разбивам илюзиите за последното, все още неоакано кътче от нашето Черноморие.  newsm78

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сигурна ли си, че са ви водили на Силистар...
Абсолютно. Мястото наистина е много хубаво и съответно много посещавано... вече.

Пуснах една тема за отзиви от Касандра (и въобще Халкидики) във форума за пътувания, но няма много такива (чак се отказах да ходим това лято там). Ако някой има конкретни впечатления (от хотел, плаж, заведения...) може да разкаже повече.

# 55
  • Мнения: 2 407
На Селистар найстина е хубаво,но има много народ вече.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
На Селистар найстина е хубаво,но има много народ вече.
Беше хубаво...преди повече от десет години, обаче... Peace

# 57
  • Мнения: 113
Ще ти препоръчам Албена, хотел Гергана.Миналата година бяхме там, тази пак там резервирахме. Чисто е , спокойно, не плащаш нищо за детето,в ресторанта предлагат столчета за хранене, кошара за стаята, има детски басейн.

# 58
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Тази Русалка изглежда много добре.Благодаря.Незнам защо мъжът ми се е заинатил за южното черноморие.Иска ми се например някоя виличка с голям двор за детето,да играе на воля.Има доста време още ще прегледам.

# 59
  • Мнения: 1 679
Последния път ми хареса много на Арапя - беше чисто и си прекарахме чудесно

Общи условия

Активация на акаунт