Топче до веждата на беба ???

  • 3 931
  • 12
  •   1
Отговори
моля  ако   на някоя майка детенцето и има  някакво подобно образувание на челцето да ми отговори.благодаря ви предварително, искам да узная какво правите в такива случаи

# 1
  • Мнения: 68
да не е подут лимфен възел???? от кога е така?

# 2
здравей,  ами не е лимфен възел, защото е твърдо.предположенията са , че е или киста или костно-хрущялно образувание. на пипане е твърдо , хирурга каза . че твърдостта може да се получава ако е под костната обвивка , а иначе самото нещо да е по-меко. може да направим рентгенова снимка, но все още се тревожа от това облъчване в тази ранна възраст.ако има майки, които  са имали или имат подобен проблем , моля нека ми пишат

# 3
  • Мнения: X
съпругът ми имаше такова топче
почна да расте и да го боли
а и му пречеше да вижда добре
махнаха го в болницата и му направиха анализ - оказа се се мастно образувание
тогава живеехме в чужбина и се консултирахме с наш познат лекар по телефона в БГ
той каза, че задължително мястото трябва да се отвори и да се види какво става
както и да се направи изследване на кръвта с диференциално броене - това не му го направиха, само анализа
но никой не го е снимал на рентген, нито даже се е предлагало, а тогава се срещнахме с доста доктори

дано и при вас не се окаже сериозно

# 4
  • Мнения: 55
Разбирам притесненията ти,синът ми се роди с такова топче на върхъ  на веждата голямо колкото грахче но за 2м.стана голямо колкото маслина.Аз съм от Пловдив и първо го заведохме в часна клиника ,чудиха се въртяха се правиха се на много притеснени само и само да се чудят какви иследвания да ни направят за повече пари естественно.Решихме да идем при хирург с направление.Оказа се киста ,премахнаха я и сега е вече на 3г.6м.Зная,че сте много притеснени,но ако се окаже киста не бой се .Ако се сещаш нещо питай.

# 5
благодаря ви мами, наистина сам притеснена  Дидката 74-предполагат или киста или хондром-4ух жсякакжи наименования, и не зная защо ме карат да 4акам до 3 годишна възраст, другя казва чаках още малко, просто се обърквам нацяло

# 6
бебчето е родено с това нещо, и кам 3-4 месечна възраст започна да личи, но си седи така, не е болезнено, но не знам какво е и какво трябва да правим. някой казват че е от раждането, други че е вродено...

# 7
  • Мнения: 128
Да не е фибромче?
Виждала съм момченце с множество такива топчета по ушичките с цвета на кожата.
Отстраниха му ги след навършване на годинката при пластичен хирург.
Това не е зболяване, а вродено дефектче на кожата.

# 8
или е фибром(съединителна тъкан), или е хондром(костно-хрущялно), за липом  казват-по-скоро не , защото стои твърдо

# 9
  • Мнения: 128
Колко е голямо това топче?
Ако е фибромче ще го резнат с електрически скалпел и ще му сложат едно шевче.
След месец няма да си спомняш за този козметичен проблем.

# 10
голямо е колкото бобено зърно, сега ще се консултирам с друг хирург от стара загора, за да видя какво ще каже и той. какви са неговите предположения.
Рейвън аз нямам представа от никакви скалпели, какво знаеш по въпроса

# 11
  • Мнения: 128
Голямко е за тази процедура, която казах по- горе.
Иди до Стара Загора и пиши какво е казал хирурга.
Ако се налага ела до Бургас като се постопли. Мога да ти дам телефона на много добър хирург, но елате с изследванията, които ще ви назначат в Стара Загора за да може направо той да реши как ще процедира и да не ви бави тук с изследвания.

# 12
ами на 9 февруари ще дойде в ямбол хирурга от стара загора и ще я прегледа  и да видим какво ще каже той.той по принцип идва да преглежда и в ямбол-има си кабинет и тук, иначе  е в университетска болница стара загора

Общи условия

Активация на акаунт