Ами сега ,даите съвет

  • 2 950
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте имам един въпрос може да се нарече и тъп но аз все пак да се допитам до вас .Предстои ми раждане много скоро доктора каза че е момиче и аз много се радвам естествено и съпруга ми се радва но иска да го кръстим на майка му а тя е починала и съответно аз не искам да слагам име на починал човек на новороденото си дете и то първа рожба иначе аз много уважавах свекърва си но някък си сърце не ми дава да кръстя детето си така а пък на свекър ми името не ми харесва за момиче името Димитрина ми звучи много старско и така не знам какво да правя вие какво ще ме посъветвате . Извинявам се за въпроса си но не знам какво да правя като мъжа ми държи да го кръстим на неговите родители защото той е единственото им дете.Благодаря за отговорите предварително  Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 844
Кръстете го Дима, пак ще е на свекър ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Дима е едно от любимите ми имена.

# 3
  • Мнения: 9 894
не знам дали извън България съществува това поверие, че не е хубаво дете да се кръщава на починал човек. Ако се абстрахираш от това вярване, и ако името на свекърва ти ти харесва, дай й това име. А Дима и Димана също са много хубави имена.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 844
Дима е едно от любимите ми имена.

И аз много го харесвам  Peace и Димана също.

# 5
  • Мнения: 593
Още един глас за Димана! Peace

# 6
  • Мнения: 553
или Димана, Далия, Дамяна
или още подобре някакво име близко, но не еднакво с това на свекърва ти - тя как се казва?кото име е каквото ти харесва, но за фамилия да е името на свекъра.

Може да направите и друго- малкото име е каквото ти харесва, но за фамилията да е името на свекъра.

Да ти кажа с мъжа ми обсъждахме всякавки имена но в крайна сметка му казах че цял живот ще носи неговите имена като презиме и фамилия- респективно тези на свекъра, а все пак Аз ще го раждам и е справедливо аз да им избера името, като ще е измежду тези които харесва и след като като видим бебето ще решим.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Цитат
Далия
  Peace

# 8
  • Мнения: 1 981
Димана е супер име! Мисля, че свекър ти и мъжът ти ще са доволни!

# 9
  • Мнения: 351
Димана или Дария! Grinning

# 10
  • Мнения: 961
А1, много ти съчувствам!  Hug Не ми се е случвало, но мога да си представя, какво е да те натискат за името на собствената ти рожба! Важно е и твоето мнение, не само на мъжа ти! Опитай се да говориш с него за това, колко е важно за теб да не го кръщаваш на майка му. Има толкова хубави имена!!! А с това няма да върнеш майка му. Почитта и уважението към нея могат да се изразят по много други начини, не само с имена.
Сигурна съм, че ще намерите компромисен вариант, който да е добър и за теб и за него, а и за милата ти дъщеричка.

Леко бременеене и леко раждане!!!  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
На мен свеки ми каза, че по традиция детето трябвало да бъде кръстено на прадядото, т.е. дядото на мъж ми. Прадядото се казваше Димитър, моята мама Димитринка. В крайна сметка аз заинатих. Свеки не харесваше името, което бяхме избрали за щерката. Казах "щом не искат ще я кръстя на мама". И я записахме - Дияна. Дядото на мъж ми, бог да го прости, така и не успя да види Дияна.
Сама реши как искаш да се казва детето ти и поговори със съпруга ти.
Още в родилното заявих, че 2рото си дете ще го кръстя както аз искам. За сега все още никой не е проявил претенции за името.

# 12
  • Мнения: 702
Какво ще кажеш за Даниела,Дария на мен много ми харесват и двете имена!

# 13
  • Мнения: 197
много благодаря за отговорите момичета свекърва ми се казваше Рени името е хубаво но на мен не ми се ще да го кръщавам така благодаря още веднъж

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дима,  Деметра , Димитра, Димана ...всички са от Димитър

Ето ти един сайт за имена, кликваш на буквата и избираш :

http://www.imena.hit.bg/astro_ime.htm

Общи условия

Активация на акаунт