ОБРИВ след висока температура - възможно ли е?

  • 2 644
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте на всички, моля за съвет - от два дни дъщеричката ми (на 14м) получи силен обрив по цялото тяло, беше на антибиотик Orelox 3-ти ден,  през нощта много висока температура и на сутринта - малки червени точици буквално от крачетата до бузите... Не знам какво да си мисля, лекарката каза, че някои вируси минавали с обриви  Shocked
Алергия ли е това, хранителна ли е или към някой от лекарствата, не знам какво да си мисля и ужасно съм притеснена като я гледам така изрината. Не съм сменяла шампоана, нито сапуна, нито праха за пране, не знам вече какво да си мисля ...
Моля ви помагайте с предположения  Cry

# 1
  • varna
  • Мнения: 404
аз мисля,че това е реакциякъм АБ.

# 2
  • Мнения: 123
 Здравей, мойта дъщеря получи такъв обрив, като беше на 1 мес. от сок от ябълка.Оказа се че е алергия/и аз съм виновна, че на толкова малко бебе дадох сок слушайки педиатъра, но това е друга тема/
 Точно по същия начин, малки червени точиц по цялото тяло и по косата със сърбеж.По-добре се посъветвай с лекар, но ако мога да помогна тогава на дъщеря ми и изписаха "Фенистил" капки, веднага я облекчи.
 Преписвам ти от листовката:"Фенистил принадлежи към групата медикаменти, наречени антихистамини.те се използват за облекчаване на алергични симптоми като кожни обриви, сърбеж, сенна хрема или други форми на алергичен ринит..."Дават се и на бебета.

# 3
  • Мнения: 85
На нас лекарката ни изписа Primalan  за 3 дни - и той е противоалергичен, а странното е това, че точно този антибиотик го е пила вече преди, може и аз да съм я предозирала малко със свещичките и сиропите против t° в паниката си... непрекъснато мисля какво е яла и пила последните няколко дни, ама единственото, което ми идва на ум е, че с много сокове я наливах да не се обезводнява, знам ли...

# 4
  • Мнения: 689
Обривът след висока температура при моята щерка се появява точно когато съм давала начесто по-силни противотемпертурни /напр. свещички и хексалгин/. Давай антиалергичното лекарство, което са ти изписали и до два дни обривът ще изчезне.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 571
Здравейте на всички, моля за съвет - от два дни дъщеричката ми (на 14м) получи силен обрив по цялото тяло, беше на антибиотик Orelox 3-ти ден,  през нощта много висока температура и на сутринта - малки червени точици буквално от крачетата до бузите... Не знам какво да си мисля, лекарката каза, че някои вируси минавали с обриви  Shocked
Алергия ли е това, хранителна ли е или към някой от лекарствата, не знам какво да си мисля и ужасно съм притеснена като я гледам така изрината. Не съм сменяла шампоана, нито сапуна, нито праха за пране, не знам вече какво да си мисля ...
Моля ви помагайте с предположения  Cry
А за какво ви изписаха АБ? Правихте ли антибиограма? Колко висока Т? По езика виждаш ли нещо различно? Какво й дава за Т?

# 6
  • Мнения: 85
А за какво ви изписаха АБ? Правихте ли антибиограма? Колко висока Т? По езика виждаш ли нещо различно? Какво й дава за Т?


Ами за 10 год откакто имам деца досега не съм попадала на лекар, който да прави антибиограма преди да изпише антибиотик, нито в България, нито във франция където живеем сега, ако срещна такъв, ще се абонирам за него  Praynig
Моите впечатления са че АБ се дават под път и над път да се застраховат лекарите и да са спокойни майките.
В конкретния наш случай - чуваше се хрипове на гърдичките и . А температурата впоследствие се вдигна до 39-39.5° и и давах Dolipran, което е еквивалент на Panadol, но не смъкна особено много

# 7
  • София
  • Мнения: 4 571
Долипрана във Фр го нямат за нищо, като сокче. Знам, че за всичко го дават, заедно с остеопатите Thinking.
Замислях се, затова ти задавах толкова въпроси. Моята дъщеря се е изривала след 3 дни 40 градуса, въпреки температуропонижаващите. Но й давах Хексалгин. Син ми се е изривал от антибиотик.
Идеята беше, да не сте с някоя шарка примерно.... newsm78. Тук напоследък много често има скарлатина, то сега си й е сезонът де. Как е езикът на дечко, виждаш ли промени? А с каква диагноза ви изписаха АБ?

# 8
  • Мнения: 46 436
Такива ли са пъпките?

# 9
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Ще следя с интерес темата защото и ние сме така. Три дни с висока температура която спря изведнйж и хоп обрив. Но нашия е много странен ту се появява ня някое  място и след 1-2ч изчезва и пак така до безкраи вече втори ден. Утре пак сме на лекар, засега нямамаме диагноза и пием антиалергичен сироп.
 Искам да попитам дали обрива от шарки е постоянен или може да се появява и да затихва? newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 4 571
Ще следя с интерес темата защото и ние сме така. Три дни с висока температура която спря изведнйж и хоп обрив. Но нашия е много странен ту се появява ня някое  място и след 1-2ч изчезва и пак така до безкраи вече втори ден. Утре пак сме на лекар, засега нямамаме диагноза и пием антиалергичен сироп.
 Искам да попитам дали обрива от шарки е постоянен или може да се появява и да затихва? newsm78
Мисля, че е постоянен. Излизат повече пъпки, преди да са изчезнали 1-те. После завяхват. Вашето сякаш е някаква алергия...

# 11
  • Мнения: 85
Здравейте, нашите пъпки започнаха да изчезват, останаха само по бузките, където последно излязоха.
Никол, не ми приличат да са такива като на снимката, ама не съм много сигурна  newsm78
Лекарката отхвърли вероятността за шарка, а и варицелата я изкарахме вече, обривът съвсем не беше такъв.
И за мен остава варианта да е от високата температура, но мисля все пак да и пуснем едни изследвания.

# 12
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
връщам темата, защото и мен ме интересува

Общи условия

Активация на акаунт