Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 26 ян. 2008, 20:21 ч.
  • Преглеждания  13 663  Мнения  6  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 851
Отидох на частен преглед при специалист УНГ, който установи гнойна ангина и ще ми напише болничен лист за 7 дни считано от понеделник 27.01. (моят личен лекар не знае за посещението ми при УНГ-то, т.е. прегледът беше без направление). Та въпросът ми е: валиден ли е този болничен, след като не е издаден от личния лекар или в следствие на направление за специалист ?
Много ви благодаря за отговорите, че леко съм притеснена.   bouquet

П.С. От понеделник до четвъртък бях също болничен, този път заради детето, така че има прекъсване, в петък бях на работа, няма да са повече от 7 дни без прекъсване, ако това има значение.

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 1 198
доколкото знам този лекар може да ти издаде болничен за не повече от 3 дни  Sick приема се, че ако ти стане зле, всеки лекар може да ти напише болничен, но след това или личния лекар го продължава (ако е по същите показания) или ти трябва ЛЛК   bouquet

# 2
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 2 523
Разбира се че може! Това че няма договор с касата няма никакво отношение със болничните които издава ! Валиден е също толкова колкото и болничния издаден от лекар работещ и със касата / т.е дж-пи или друг спец./!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 851
Благодаря, момичета  bouquet
Аз много добре помня, че някой ми беше казал, че само ДжиПи-то може да издава болничен, затова питах.
То наистина е безумно моето предположение, но аз в наредбите на НОИ отдавна се отказах да търся някаква логика Crazy

А, ето вижте какво пише в Закона за здравето, чл.103 (2) : Експертизата на временната неработоспособност се извършва от лекуващия лекар, лекарски консултативни комисии (ЛКК), териториални експертни лекарски комисии (ТЕЛК) и от НЕЛК.
Според вас Лекуващ лекар равнозначно ли е на личен лекар? newsm78

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 06:19 от Marleen

# 4
  • Мнения: 1 968
А, ето вижте какво пише в Закона за здравето, чл.103 (2) : Експертизата на временната неработоспособност се извършва от лекуващия лекар, лекарски консултативни комисии (ЛКК), териториални експертни лекарски комисии (ТЕЛК) и от НЕЛК.
Според вас Лекуващ лекар равнозначно ли е на личен лекар? newsm78
Лекуващ лекар може да е и всеки специалист.
Пример: АГ специалист издава болничните на бременната жена, личният лекар прави това, ако жената няма наблюдаващ я АГ.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 317
Всеки лекар, на територията на твоето населено място, може да ти издаде болничен лист, независимо дали е сключил договор с НЗОК или не. Само лекар от спешна медицина и лекар, който не е от твоето населено място могат да ти издадат болничен лист до 3 дни.

# 6
  • Мнения: 713
Разбира се,че може да ти издаде болничен лист.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт