Chicco For Me за новородено?

  • 3 091
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Момичета,
Мислите ли, че Chicco For Me (http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/2765) е подходяща за новородено (очакваме го в края на март)? В каталога на Чико пише че е подходяща, днес ходих да я видя и на живо, наистина има пълно легнало положение и изглежда не лошо защитена от вятъра, но на мен т.нар. зимни кошове ми се струват все пак по-стабилни, основно за гръбчето на бебето. Иначе предполагам че от гледна точка на течение /вятър не би трябвало липсата на зимен кош да е проблем през пролетта. Смятам да си взема или този модел на Чико, или същия но Трио (със зимен кош и столче за кола), или Neo Nato Zeta 8 Tris, която също е със зимен кош... Моят практичен мъж не вижда сериозна полза от зимния кош и може би е прав... Кажете как мислите? 

# 1
  • Мнения: 1 546
Определено не виждам полза от зимен кош за мартенско бебче, но като знам във Варна как духа понякога може и да не е излишно да имате. Wink
Аз съм с Чико Трио Инджой и откровено казано това НЕ е количка за Търновските разбити тротоари - малки колела, не е стабилна някак си... Confused Във Варна положението не е толкова зле май от към пътища, но все пак мисли и за това Peace

# 2
  • Мнения: 695
Ditta, можеш ли да ми пратиш линк със снимка на твоята количка, Chicco изглежда от януари са с други имена и не се ориентирам коя е Enjoy, дали е същата като For Me?

# 3
  • Мнения: 1 546
yoanna, ето я  Wink (кликни върху снимката за голям размер)



Иначе големия плюс на Чико е, че са наистина леки и маневрени  Peace

# 4
  • Мнения: X
Момичета,
Мислите ли, че Chicco For Me (http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/2765) е подходяща за новородено (очакваме го в края на март)? В каталога на Чико пише че е подходяща, днес ходих да я видя и на живо, наистина има пълно легнало положение и изглежда не лошо защитена от вятъра, но на мен т.нар. зимни кошове ми се струват все пак по-стабилни, основно за гръбчето на бебето. Иначе предполагам че от гледна точка на течение /вятър не би трябвало липсата на зимен кош да е проблем през пролетта. Смятам да си взема или този модел на Чико, или същия но Трио (със зимен кош и столче за кола), или Neo Nato Zeta 8 Tris, която също е със зимен кош... Моят практичен мъж не вижда сериозна полза от зимния кош и може би е прав... Кажете как мислите? 
С тази количка  (Chicco For Me ), ако купиш качествено зимно чувалче, няма да имаш нужда от зимeн кош. Мъжът ти наистина мисли практично. А при наистина силен вятър можеш да слагаш и дъждобрана  - така бебето ти наистина ще е максимално защитено.

# 5
  • Мнения: 695
Да, чувалчето звучи като добра идея. Не мога да намеря информация дали Chicco предлагат отделно зимни чувалчета. В описанието на For Me пише, че включва голям брой аксесоари, но никъде не са изброени. А в единия от магазините ми казаха, че всеки път получават количките с различни аксесоари, което звучи странно... А как да разбера кое зимно чувалче е хубаво? И колко струват? Ужас, много глупава се чувствам вече, от един месец на мога да взема решение и все нови проблеми си измислям...  Confused Благодаря ви за помощта Simple Smile

# 6
Да, чувалчето звучи като добра идея. Не мога да намеря информация дали Chicco предлагат отделно зимни чувалчета. В описанието на For Me пише, че включва голям брой аксесоари, но никъде не са изброени. А в единия от магазините ми казаха, че всеки път получават количките с различни аксесоари, което звучи странно... А как да разбера кое зимно чувалче е хубаво? И колко струват? Ужас, много глупава се чувствам вече, от един месец на мога да взема решение и все нови проблеми си измислям...  Confused Благодаря ви за помощта Simple Smile
Koli4kata ima zimno 4uval4e , nie sme s takava prodavase s koli4kata !

# 7
  • София...........
  • Мнения: 955
Аз съм се влюбила в Trio for me и чакаме бебче края на март месец. For me също става за новородено, защото има абсолютно равна позиция, но коша за новородено има предимството, че не е необходимо да вадиш бебето, когато спи , а само откачаш коша. Отделно срещу 26лв. може да се купи сет за кола и тогава коша за новородено се закача с коланите вместо кошница/столче, което си е удобство при по-дълъг път Wink А иначе доколкото знам в For me има чувалче за крачетата и дъждобран също.

# 8
  • Мнения: 6 713
Аз се колебая между тази и количка на Jane, но май клоня към Jane.  newsm78

Между другото пробвах Чикото в един магазин, много е маневрена и въобще не ми се видя тежка, нищо че е 9,5 кг. И относно гумите - виждаха ми се малки и нестабилни, защото са единични, но на мен ми се видя много устойчива.

# 9
  • Мнения: 695
Супер ако към For Me има чувалче. Значи засега изглежда, че количката наистина е пригодена за новородено, особено ако е пролетно или лятно бебче и може би кошът през топлите месеци е по-скоро лукс отколкото необходимост... Притеснението ми, че количката не е подходяща за гръбчето засега май че отпада... Но наистина и аз си мислех, че кошът дава  предимството да няма нужда да вадиш бебето от него когато се прибирате, а и навсякъде където отидете то ще си има легълце... Ние имаме много не особено мобилни роднини във Варна (баби, прабаби...), аз пък съм пристрастена към колата и обичам да ги обикалям, предполагам, че кошчето ще ми дава някаква допълнителна свобода на действие... От друга страна, някои мами казват, че на бебчетата лятото дори им е твърде топло и задушно в зимния кош, някои отказват да стоят в него през жегите (ние ще станем на 6 месеца през септември, така че ако имам зимен кош ще возя бебо в него точно в най-големите жеги...) Сещам се и още нещо: една позната има количка Jane Carrerа (със зимен кош, летен вариант и столче за кола) и смята да я продава, защото иска вече да премине на летен вариант (бебето е на 4 месеца и половина), а и столчето за кола е умаляло. Оказва се, че след само 4 месеца и половина тя има кош и столче, които се чуди къде да прибере, защото са вече ненужни и освен всичко заемат и място (а аз живея в гарсониера)... Казвайте какво мислите, колкото повече разсъждавам толкова повече се обърквам...

# 10
  • Мнения: 695
А между другото за колелата: и на мен ми изглеждат малки, но съм се съсредоточила върху зимния кош засега, защото иначе наистина  ще се побъркам... Иначе наистина количката ми изглежда лека, маневрена и стабилна. А някои колички с по-големи колела които съм гледала (например Chicco Tour) са доста тежки и трудно се сгъват, а това ми е много важно (нали ви казах каква съм пристрастена към шофирането).

# 11
  • Мнения: 3 926
Всъщност количката няма чувалче. Поне не такова, за което ти говори Сбъдващата мечти. Има само покривало, което може да е леко ватирано, но това не е чувалче.
Чувалчета, при това добри предлагат Куини и Джейн (всъщност Хане). Съвместими са с всички колички, понеже имат илици за коланите. Зимният кош може да се използва и лятото Wink Всъщност аз не знам защо му казват "зимен" след като той си е просто кош за новородено. Но наистина, предвид, че бебето ще се роди март и количката има пълно легнало положение - няма адекватна нужда от него. Аз лично бих ти препоръчала такъв, ако пътувате често, защото до около 5-тия месец той идеално може да замести всяко преносимо креватче

# 12
  • Мнения: 695
Асенцето, а колко струва едно такова чувалче?

# 13
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз съм се влюбила в Trio for me и чакаме бебче края на март месец. For me също става за новородено, защото има абсолютно равна позиция, но коша за новородено има предимството, че не е необходимо да вадиш бебето, когато спи , а само откачаш коша. Отделно срещу 26лв. може да се купи сет за кола и тогава коша за новородено се закача с коланите вместо кошница/столче, което си е удобство при по-дълъг път Wink А иначе доколкото знам в For me има чувалче за крачетата и дъждобран също.
Не бих возила новородено в "кош за новородено" в кола, още повече на и на дълъг път.
Не само за мартенско, ами и за Декемврийско бебе не ми бе нужен такъв кош.
Ползвала съм от самото ражане Chicco Pick Up, която се води спортна комбинирана количка. Няма дори така наречения твърд гръб, а е направена от кръстосани колани и ленти и отгоре има допълнителен дюшек. Страхотна количка, още й се кефя - най-сполучливата ми, спонтанна покупка е това, и въпреки че имам още една тази ми е фаворит.
"-" на Чикото е, че нямат сервиз, но и рядко съм попадала на счупени (тук във форума). Май подменят, ако нещо се счупи. Не знам как е сега преди бяха само с 6 месеца гаранция. Но пък на моята за почти 2,5 г. експоатация има едно болче което се е развило и в следствие ан това спирачката не хваща едновремеено 2те гуми, което не ми е проблем.

yoanna, имам приятелка, която на 4 месеца се принуди да премести бебето от кош за новородено е "летния" вариант, при това нейната количка този вариант е над 6 м, т.к. легнало положение не е право. 

Т.нар. зимни чувалчета (за който говори Асенцето) има и на Джордани, които са 3 пъти по-ефтини от Куини и Хане 120 срещу 45.
Покривалото за краката е абсолютно достатъно, завиваш си детето, а то пази от вятър или дъжд, и придава по-добър фасон. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 695
Desem,
Коя е Chicco Pick Up? Намерих тези снимки в google, някоя от тях ли е? http://www.allmarkets.ru/chicco/photos/68202.62b.jpg
http://www.babybazar.sk/inzeraty/16532/1.jpg
Нали са с нови имена, не мога да се ориентирам.
Ти не си имала зимно чувалче, така ли? Или не си го ползвала след зимата? Предполагам, че и Джордани са съвместими с Chicco, щом ги споменаваш. А на Chicco дали не се продават също такива чувалчета?
 Simple Smile Мерси за изчерпателността, много ми помагате:)

Общи условия

Активация на акаунт